Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290871 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #765 -: Януари 18, 2016, 01:12:05 pm »
Благодаря
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #766 -: Януари 18, 2016, 01:44:42 pm »
Все пак Сатурн е съуправител на 3 дом, заедно с Юпитер - Козирог е интерсептиран в него. Това, което ще се бистри - ще засяга, вероятно близкото ти обкръжение, може и децата, хора, които обичаш - по Нептун У5 :) Юпитер управялва и 3 и 5 дом, като стар управител :) Затова аз гледам и него - нодалната ос го съвпада :)

Не зная колко ще са големи децата тогава. Може да се засегнат теми за ценностите - да бъдеш авторитет, да бъдеш пример ... Транзитен Нептун ще обхожда 5 дом и прави съвпад с Меркурий - ще се отвори такава приказка :) Меркурий е диспозитор на Юпитер, а управялва и 9 дом :)

На мен ми се вижда рано за бистрене от сега, но може да погледнеш къде започват циклите на Юпитер и Меркурий със Слънцето. На око ми изглежда Юпитеровия да е на К12? Ако мислено може да се предвиди какъв ход са имали :)
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #767 -: Януари 18, 2016, 01:52:13 pm »
Алена, снощи рових прогресивната Луна в книгата на Ръшман. Тя твърдо говори за местонахождението й в натален дом. Аз обаче съм забелязала, че тя действа повече в прогресивен дом. Какво е твоето мнение? Тъй като все пак 10д е сатурнов и се съотнася с транзитите на Сатурн също така.

И не е рано :-) събитията вървят отсега. Просто тогава ще приключат по един или друг начин.

Днес Луната минава през Венерата ми. Би трябвало да съм спокойна и хармонично настроена, а аз съм наелектризирано кълбо от нерви.
« Последна редакция: Януари 18, 2016, 01:56:16 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #768 -: Януари 18, 2016, 02:41:12 pm »
След като пр. Луна прави съвпад с У7 (Марс), а наталната е на ДЦ и правят тригон - аз не виждам нищо лошо в това, дори по-скоро хармонизиране в отношенията с партньора :) Понеже там е СЛВ - за мен това е усещане за съдбовност - може да срещнеш човек, за който дълбоко в себе си знаеш, че е твоята половинка ... Юпитер и той там - понеже е ретро - той ще раздуе това усещане в теб. По мое мнение ретро планетите действам много силно като вътрешен импулс, не като нещо отвън. Затова комбинацията ан про. Луна и ретро Юпи в натала, СЛВ и Марс - У7 - може да ударят тази камбана - че си срещнала своята сродна душа :) Може да опознаеш по нов начин и текущия партньор - да го преоткриеш, като такъв :)

Относно Сатурн в съвпад с Нептун - ще помисля още малко
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #769 -: Януари 18, 2016, 02:55:19 pm »
Алена... знаеш ли, че много точно напипа това, което виждам аз и което страшно много ме обърква!!!!!
Знам как ми действат планетите, имам предимно хармонични аспекти, дори и Нептун да е в квадрати, той е и в огнения тригон, който е засегнат.
Аз също виждам стабилизиране (Сатурн върху Нептун плус съвпадите горе) на тези въпроси. Проблемът е, че се мъти друго, което в момента е в процес, върши се... не знам как по-ясно да го кажа. И това си противоречи с картата ми.
А въпросният човек го усещам като кармична връзка от момента, в който го видях преди 18г. И става въпрос само и единствено за него. Изключвам да срещна друг, тъй като аз самата не желая друг.
Има колизия в картата ми и обстоятелствата. Затова се чудя как ще приключи всичко след година.

Благодаря ти.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #770 -: Януари 18, 2016, 03:06:13 pm »
Хепилота, защото всяко начало и край на връзка е било с аспект към Нептун. Венера при мен е финансова планета. Аспект към рожден Марс ми отключва връзките, но транзит на Марс може само да ми активира нервите. Така съм установила, гледайки картата си.
Колкото до Нодалната ос, връзката й с У7 според мен води до това. Периодът тогава беше много труден в тази насока. Скъсването ме срина, а едновременно с това срещнах тази невъзможна любов и там също имаше хем тръпка, хем удари.

Е, признавам, че не видях У7 съвпад СЛВ - това вече е друго - при възврата на СЛВ се е получило активиране на У7.
За край на връзка трябва да има някакъв критичен аспект с участието на У5 или У7, или от транссатурновите, или от прогресии/дирекции. Или ЮЛВ да е върху У5/7. Продължавам да смятам, че транзит Сатурн/нептун не може да предизвика такова нещо.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #771 -: Януари 18, 2016, 04:43:10 pm »
Акрукс, и на мен ми предстои този аспект, като Нептун е в пети дом. Притеснява ме, че Сатурн  е У6, а Нептун У8, макар, че при съвпада с Нептун Сатурн прави точен тригон с асцедента. Какво според теб може да даде?
Може да е свързано с парите на партньора ти, да изкарва пари по нечестен начин- твоя 6д е негов 12д, а твоя 8д е негов 2д  :) При мен Сатурн У5, У6 преди две години извърши съвпад с Нептун У7 в 3д- не съм се разболявала, не са ме лъгали, тогава станах член на едно литературно дружество, гостувах продължително време на мъжа си, където домакинствах и отскачах в близката градинка да играя йога. Може и при теб да се изяви по подобен начин- творчески и чрез спорт, полезен за здравето по Нептун в 5д и Сатурн У6.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #772 -: Януари 18, 2016, 04:49:44 pm »
Юпитер определено активизира любовни теми. Това, което започва сета в опозиция на Слънцето ми, ще приключи точно върху съвпада в 10д. Въпросът е окончателно ли ще приключи или само ще промени ситуацията.
доколкото виждам тр Юпитер СъУ5 след година ще е кацнал на Плутон У2 в 12д- ще забогатяваш, пускай тото тогава, търкай билетчета  :29:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #773 -: Януари 18, 2016, 04:50:10 pm »
Yaya, пусни една карта с текущите транзити - за да видим сега какво се случва или данните си, ако не са тайна, но виждам, че ги скриваш :)

Ако имаш възможност - виж си екваториалните дирекции - при мен по тях има най-много попадения :) По всички техники има указания, но най-показателно ми се струва по ЕД, макар, че тук май само аз ги гледам :)

Аз също бих погледнала и къде са последните затъмнения преди очакваното събитие. Ти беше пуснала мисля 17 януари 2017 - значи гледаме затъмненията от есента на 2016г. :)

Може пък това, което те тормози да се изчисти, изговори (нат. Мерк+ тр. Нептун в 5 дом) и обичта да се утвърди и затвърди - тр. Сатурн + нат. Нептун. Ще го таиш в себе си и ще го мислиш, защото синодичният цикъл Слънце - Юпитер започва на К12 - трябва да видим кога точно. И после Юпитер, като се слее с Плутон, в опозиция на Уран и Луната - ще имаш провокация да отвориш тези теми и да се изприказва таеното. След това Юпитер триумфално минава и през АС  :)

Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #774 -: Януари 18, 2016, 04:52:17 pm »
Yaya, пусни една карта с текущите транзити - за да видим сега какво се случва или данните си, ако не са тайна, но виждам, че ги скриваш :)
нали е пуснала карта с транзитите за след година, за когато се интересува, а за сега транзитите се знаят- нали всеки ден ги гледаме и отчитаме  :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #775 -: Януари 18, 2016, 10:04:51 pm »
Да, те градусите на планетите се виждат, Акрукс е права. Сега имам съвпад на СЛВ и Юпитер върху Сатурн. Уран още е далеч от Луната, той ще я налази втората половина на 2017.
Колкото до съвпада на тр Нептун и Меркурий - това го влача от 3г - напред-назад по 2 пътии :-)))
Алена, това е днес. Интересен е и солара ми, но той не е за тази тема.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #776 -: Януари 19, 2016, 08:10:14 am »
През цялата 2016 г. / февруари,май,ноември / Сатурн К8,Г4 от 3 дом ще ми квадратира Слънцето К12,Г11.
ПРеместване или край на нещо да очаквам. ??? В наталната карта Сатурн/Слънце са в тригон.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #777 -: Януари 19, 2016, 09:14:06 am »
Може да е свързано с парите на партньора ти, да изкарва пари по нечестен начин- твоя 6д е негов 12д, а твоя 8д е негов 2д  :) При мен Сатурн У5, У6 преди две години извърши съвпад с Нептун У7 в 3д- не съм се разболявала, не са ме лъгали, тогава станах член на едно литературно дружество, гостувах продължително време на мъжа си, където домакинствах и отскачах в близката градинка да играя йога. Може и при теб да се изяви по подобен начин- творчески и чрез спорт, полезен за здравето по Нептун в 5д и Сатурн У6.

Благодаря Акрукс! Партньор нямам, но получавам издръжка от бившият си съпруг, може нещо такова да е. Иначе за спорта си права, вече съм решила сериозно да се захващам отново с тежестите, достатъчно мързелувах. Сетих се и че при предишното преминаване на Сатурн през Нептун преди 30тина години започнах да се занимавам много упортио с танци и аеробика, покрай "Флашданс" и "Божествени тела" :)


През цялата 2016 г. / февруари,май,ноември / Сатурн К8,Г4 от 3 дом ще ми квадратира Слънцето К12,Г11.
ПРеместване или край на нещо да очаквам. ??? В наталната карта Сатурн/Слънце са в тригон.


Ами спомни си преди 7 и преди 14 години, когато Сатурн е правел квадрат и опозиция или съвпад със слънцето ти какви събития си имала. По принцип транзитните на Сатурн към слънцето са свързани с професията или с мъж - баща, съпруг, в женска карта имам предвид.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #778 -: Януари 24, 2016, 06:29:50 pm »
Яя, ако гледаш на Луната по-скоро като на фокусна точка, логично е да усещаш напрежение по темите на Д1,8,12… не знам какво точно се случва с теб. За "кълбо от нерви" сигурно и нещо друго ѝ помага.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #779 -: Януари 29, 2016, 11:58:12 am »
Хора това просто не се издържа , въпреки , че работя и то на не лоша заплата , не съм имал никога толкова финансово ограничен период, валят сметки на поразия , данъци , разноски на мои близки , някакви невероятни сметки за неща , които дори не съм и използвал.
Сатурна квадратира Луната управител 2-ри , ужас е. Дано този период приключи просто ...