Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290790 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1200 -: Ноември 20, 2016, 10:56:20 am »
Юпитер натално ми е в 9 дом Скорпион. В квадрат с Луната, знаков квадрат с асц/дсц. При първата връзка съм била пред юпитеров възврат.

При втората връзка - натално мой партньор е с Юпитер в Козирог на к3, каре Меркурий у8/11 и малко широко каре с Плутон у1.
При започването на връзката при мен Юпитер е бил в 1 дом, има мунданен съвпад на Юпитер и Нептун, който е в тригон с наталните ми Сатурн и Плутон. Сатурн е у12 и класически у1, Плутон е у10.
При него е в 4 дом в секстил със светилата, Луната у9, Слънцето у10, раходящ тригон към Уран у4.

Но той има възврат на нодалната ос, която е в 3/9 дом, но близо до иц/мц. А при мен нодалната ос е на асц/дсц.

В синастрията ни негов Юпитер е точно на мой съвпад Юлв/Лилит на к12. В каре към стелиума ми. Мой Юпитер е в негов 1 дом.
Имаме много опозиционна синастрия - опозиция на слънцата, марсовете и мерковете. Турили сме си по един Плутон за разкош - негов е върху стелиума ми и по-специално върху Меркурий у5/8. Мой е в опозиция със светилата му. И сме се насатурнили достатъчно добре - негов Сатурн е в опозиция с мой у1. А мой Сатурн е в опозиция със светилата му. Неговата нодална ос е на асц/дсц ми. Моята е засегнала Юпитера му.
Но се разбираме, въпреки тази трудна синастрия.
За толкова години заедно и с тези трудни аспекти, всяка вечер всичко лошо от деня, работата, живота, то се изтича някак. Защото все още намираме за какво да се смеем. Вечерите са ми любимото време от ежедневието - когато буквално ме заболява стомах от смях. То всичко с него ми е забавно и весело. И двамата сме много уранични, осмодомни, свободолюбиви. Но и щури. Трябва ни идея за искра, за да се подпалим и да направим някоя щуротия.  :012:
Много изпитания сме имали, много. Но хубавите моменти са повече.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1201 -: Ноември 21, 2016, 10:37:53 am »
Юпитер натално ми е в 9 дом Скорпион. В квадрат с Луната, знаков квадрат с асц/дсц. 
При започването на връзката при мен Юпитер е бил в 1 дом, .

В синастрията ни негов Юпитер е точно на мой съвпад Юлв/Лилит на к12. В каре към стелиума ми. Мой Юпитер е в негов 1 дом.
Имаме много опозиционна синастрия - опозиция на слънцата, марсовете и мерковете.  И сме се насатурнили достатъчно добре - негов Сатурн е в опозиция с мой у1. А мой Сатурн е в опозиция със светилата му. Неговата нодална ос е на асц/дсц ми. Моята е засегнала Юпитера му.
То всичко с него ми е забавно и весело. Но хубавите моменти са повече.

сатурн държи връзката,но юпитер е този да прави хубавите моменти повече и годините заедно


romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1202 -: Ноември 21, 2016, 07:32:17 pm »
Искам да помоля за съвет, мнение.

Как успешно да преработя тр. Сатурн в точна опозиция с нат. Хирон, слува се по оста МС/IC. В рождената карта това са единствените ми опозиции Хирон към Сатурн и МС. Усещам, че е важно, търсих в нета, но не попаднах на нищо подходящо, освен, че засяга кариерата, бащата и че същия аспект го имат Джъстин Бийбър и Лейди Гага.

За момента съм в обтегнати отношения с баща ми, от седмици, спря да говори с мен. Днес само се включи с коментар, като се прибрах от работа, че нямало хляб и да хода да купя. Отидох, купих и вечеря направих. Ако това става за преработка ::)

ПС. Това не знам дали има отношение, но от миналата седмица получвам сигнали от деца, вкл. и днес, че учителка редовно упражнява тормоз спрямо тях - бие ги и ги обижда с груби думи. Тази има Марс във водолей в тригон с Уран, тр. Уран е върху Слънцето и предстои Уранова опозиция. Удря ги с токчетата на ботушите, които имат метални пластини :-X
« Последна редакция: Ноември 21, 2016, 07:46:57 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1203 -: Ноември 21, 2016, 07:43:37 pm »
Тази има Марс във водолей и ги удря с токчетата на ботушите, които имат метални пластини :-X

А Луната и Меркурий как са? Според мен там ѝ е проблемът.

От друга страна, има толкова диви и дебилни деца, че на някои учителки с дългогодишен стаж наистина не им издържат нервите. Не че това оправдава такова отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1204 -: Ноември 21, 2016, 07:59:29 pm »
Лили, качвам картата в темата за Наталните, за да не спамя тук.

В сферата на образованието, ако човек иска да запази здрав разсъдък и психика не трябва да практикува повече от 7г. След това става нещо страшно. Вероятно ще има изключения, но предполагам, че са рядко срещани.
« Последна редакция: Ноември 21, 2016, 08:51:27 pm от romantica »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1205 -: Ноември 22, 2016, 02:15:26 pm »
И бебетата се раждат с характер - физиологична даденост (мозък, процеси ...) , които душата има за задача да овладее  ::)  (вероятно звуча абстрактно). Всеки си избира предизвикателствата и уроците преди да дойде тук - всеки от нас, като дете, родител, професионални препятствия ...

По-назад видях коментари за брак при тр.Сатурн в 7 дом - да - аз тогава се запознах с мъжа ми и се омъжих. Първата среща и възпламеняване бяха на нов цикъл Слънце/Сатурн върху моя Вертекс.
« Последна редакция: Ноември 22, 2016, 02:17:11 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1206 -: Ноември 22, 2016, 02:25:35 pm »
Дава ти се тяло и генетичен материал, а това обуславя и клетъчната родова памет. А от гледна точка на кармичната астрология се счита, че в едно семейство се прераждат свързани души, т.е. такива, които са имали по-близки отношения и в минали инкарнации - и със знак плюс, и със знак минус.

Доста интересно е описано в книгите на Майкъл Нютон :)  А за кармична астрология - майка ми е намерила една книга, която съм купувала - преди 10-15г, ама не съм я отваряла наново :) Ще разгледам :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1207 -: Ноември 22, 2016, 02:33:29 pm »
Доста интересно е описано в книгите на Майкъл Нютон :)  А за кармична астрология - майка ми е намерила една книга, която съм купувала - преди 10-15г, ама не съм я отваряла наново :) Ще разгледам :)

Моята учителка по нумерология казваше следното - Бог/Природа/съдба/Вселена е много изобретателен/а .... ако някой много дълго е отказвал да научи нещо, да оправи някоя каша (има предвид от минали животи), ако се е опитвал да шикалкави, най-накрая го праща в подходящото семейство, при подходящите хора. А най-тежките случаи са майка-дете, като "грешният" е майката. Няма друго такова нещо като отношението на майката към детето - просто няма (е, с малко изключения). Няма значение какво е детето .... тя е до него, въпреки всички и въпреки всичко. И така човек се оказва в ситуация, когато вече не може "да мърда", край, това е.
Ето едно много добро обяснение на карма+семейство :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1208 -: Ноември 22, 2016, 04:28:13 pm »
Отгледана съм в семейство на университетски преподаватели, а по-нататък (когато се раждам аз) - учители. Не помня баба ми да е била някога класна, само водеше часове по математика. И нямаше подход към децата, някак не ѝ се отдаваше, не ѝ беше по душа да се свързва с тях, то си е до даденост - Лъвица с Луна в Козирог, Венера и Марс в Дева в квадрат със Сатурн. Откъм обективност и справедливост много ѝ куцаха нещата, включително и към своите деца, имаше само взискателност, делене на любимо/нелюбимо (същото важи и за внуците, направо ѝ се чудя на акъла) и критерии, които да се покриват, за да не ѝ "петниш" името и изградения имидж в училище, където е минавала за уважаван човек, в чието семейство трябва да се раждат само умни деца. Няма да казвам какво е правила, за да не я "изложа" на някое контролно по математика (когато е преподавала в нашия клас) и да получа отлична оценка. И не с цел внучката да се аплодира като математически гений (иначе родена с хуманитарни и творчески таланти), а да си запази бабата учителка лицето пред хората, да аплодират бабата колко е добра. Лъвско-козирожко его, което ѝ изигра зла шега накрая. Нямаше обективна оценка нито за децата си, нито за внуците - за реалните им способности и качества, за характера. Сред внуците се поощряваха лошите и се наказваха добрите. Защото злите бяха доста хитри и добри актриси, с отработени манипулативни умения още от най-ранна детска възраст. И знаеха как да се наложат - първо с баба си, после в класа в училище, по-нататък и в живота. Да се наложиш с лошотия, лъжи, хитрост - това далеч не всяко дете го умее, макар че ги спрягат за малки манипулаторчета. Но колко добре умееш да се налагаш с негативните си качества и да градиш фалшив образ в обществото, това вече си е до заложби и трябва някъде да е драснато в хороскопа.

Така че да си учител е призвание, не само професия. А нравите на сегашното поколение много се различават от тези на предишното, макар че и навремето учителките ни смятаха за изродчета. Само ако можеха да видят сегашните, сигурно щяха да си скъсат дипломите.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1209 -: Ноември 26, 2016, 05:53:42 pm »
Предстои новия цикъл Слънце-Сатурн на 19 гр в Стрелец - мунданно в секстил с диспозитора им Юпитер. При мен ще бъде в тригон с Луната - орбис градус и в опоциция на натален Марс с орбис градус и нещо.
Над силата е само умението да я владеем!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1210 -: Ноември 26, 2016, 06:18:14 pm »
Предстои новия цикъл Слънце-Сатурн на 19 гр в Стрелец - мунданно в секстил с диспозитора им Юпитер. При мен ще бъде в тригон с Луната - орбис градус и в опоциция на натален Марс с орбис градус и нещо.

Съвпад нат. Сатурн в 4 дом.(У6)
Откак и Симеон тръгна на училище, вкъщи задълженията ми се увеличиха с още едно. Много ми е трудно напоследък, но се оправям, макар и с последни сили.  :(
Той самият никак не ми сътрудничи, и затова е толкова трудно. (преписвам го на тр. Плутон, 5дом)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1211 -: Ноември 29, 2016, 08:00:46 pm »
Сатурн настъпва към моя МС. Преди време бях решила да си извадя - кога застава на МС и кога прави съвпад със Слънцето ми в 10 дом. С този съвпад - Сатурн се качва и на трона си в Козирог. Та тогава видях, че има да почакам за съвпада със Слъцето ми, защото аха да кацне отгоре и ще се върне назад  :29: . Ретроградната сянка е пътят между МС и Слънцето ми. При началото на ретроградието имам интересни щраквания - тр.Слънце - съвпад с нат.Юпитер, тр. Уран - съвпад с нат.Хирон, тр.Марс - съвпад с нат.ЮЛВ, лунарен възврат ... Интересно е и излизането от сянка - нов цикъл Сатурн-Меркурий върху наталното ми слънце в 10 дом.

Определено това ретроградие, засягащо ъгъл и светило - ще е интересно за наблюдение. Знам, че има време, но го мисля :) В сянка влиза сега в края на годината, а застава на МС на 14.01.2017  :012: Излиза от сянка на 01.12.2017 - почти година време  :engel016:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1212 -: Ноември 30, 2016, 08:20:58 am »
Всъщност когато тр. Сатурн направи съвпад със слънцето ти, Алена, това ще е начало на нов мунданен цикъл слънце Сатурн - догодина декември :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1213 -: Ноември 30, 2016, 08:51:59 am »
Благодаря, Тери  :38: Ще го разгледам довечера, че ето - снощи не стигнах до там  :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1214 -: Ноември 30, 2016, 09:14:05 am »
Сатурн настъпва към моя МС. Преди време бях решила да си извадя - кога застава на МС и кога прави съвпад със Слънцето ми в 10 дом. С този съвпад - Сатурн се качва и на трона си в Козирог.

Щом Слънцето ти е в Стрелец как Сатурн при съвпада си с него се качва на трона си в Козирог, Алена?  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми