Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290718 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1260 -: Декември 01, 2016, 11:27:05 pm »
За психика и страхове, депресии-да, но пък не се гледа с асцендента, ако не е толкова зле по други показатели, не е чак страшен.
На мен през първи ми беше много зле, болки в гърба до степен да не мога да си върша работата, чак на лекар за спортисти ходих. След време открих йога и  проблемът се реши.
« Последна редакция: Декември 01, 2016, 11:28:39 pm от enigma »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1261 -: Декември 01, 2016, 11:41:15 pm »
След преминаване през десцедента доколкото знам фокуса за изменя от нас самите към външната среда. Още не съм го преживял.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1262 -: Декември 01, 2016, 11:51:26 pm »
При мен фокусът от социума, средата към мен самата и вътрешните преживявания се измести след навлизането му в 12 дом. И по време на преминаването му през АС и първи дом ме дразнеше външното, но се налагаше все още да търпя и да го играя "социално адаптивна". А сега пет пари не давам за външни оценки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1263 -: Декември 02, 2016, 12:20:54 am »
Е как към външната среда? Напротив към нас е фокусът нали асц. е лично на свой гръб да поемеш отговорност, за нещата които управлява натално, нещо ни смазва и иска решение, издържливост, от нас идва инициативата, нищо че е сатурн.
Тогава, през 1 дом си спомням, че имах някакви болежки на сърцето-гръб и сърце по знак на асцендента, и на инат ходех да бягам на стадиона в жегата, не много умно. А може и правилно да е-чувствах се по-добре макар и с патрав гръб. Ако сатурн е свиване, забавяне на кръвотока-оттам със срцето, без да е болно, но той в лъв не си е добре този сухар. А, да , имаше и силна посттравма  в драма със знак "не" около една любов.
Значи при мен по ъглите ми е бил така суров откъмто дисциплина, но в натала не е ъглов. В четвърти прекоси миналата година, гадно, но ми донесе едно усещане за индивидуална самодостатъчност, дистанциране от емоциите. Отначало беше ужасно, вътрешен студ в домашното на 4 дом, след загуби на близки. Но като мине някоя година време, си давам сметка, че наистина е мъдър, но не и любящ учител. ;D
Ако можех да избягам от час, щях, но няма чалъм със сатурн.
« Последна редакция: Декември 02, 2016, 12:31:47 am от enigma »

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1264 -: Декември 02, 2016, 05:26:52 pm »
През транзита на Сатурн в седми се омъжих и загубих работа/започнах нова; през върха на десети - родих малкия, сега на прага на преминаването в 12. дом напускам тази работа. Четох, че отношенията, основани по време на транзит в седми дом, загубили с времето своето значение, се разпадат, когато той влезе в 12, и колко по-малко се съпротивляваме, толкова по-добре.

То за Сатурн май през всички домове е валидно това. АЗ си усещам как като му вървя напук само си троша главата, а като съм смирена по-лесно му преживявам гадостите.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1265 -: Декември 02, 2016, 10:43:42 pm »
Много интересна тема сте напълнили. След малко ще си я чета по на дълго. Сега Сатурн ми е в 4. Като влезе, ми стана толкова самотно вкъщи, и тежко едновременно, че се преместихме при майка ми за зимата. То и поредния ремонт почна и не се довърши в нас. При майка сме повече хора и не ми е самотно. От 4 ми прави квадратура съм АС няколко месеца. Покрай бебето не съм отваряла ефемериди дълго и чак на точния аспект видях квадрата и си обясних потоянното вътрешно напрежение. 4 гр. след аспекта почвам да отхлабвам. Но изведнъж се сетих, че бебето има същия АС като моя, няколко градуса по-късно. Цялата следваща година Сатурн ще и квадрати АС от 4. Погледнах аспектите: Сатурн ще е на ИЦ, квадрат към АС, тригон към Слънцето, тригон към прогр.Луна (голям тригон се заформя) и секстил към транзитния Юпитер. Притесних се като установих квадрата, защото съм решила да я отбивам тогава и да я местя да спи самостоятелно. На мен по това време Сатурн ще ми съвпадне с наталния Нептун в 4. Според вас дали ще е много трудно отбиването и местенето? Разчитам на хармоничните аспекти да мине по-плавно, а квадратът просто да е стимул към самостоятелност за нея.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1266 -: Декември 02, 2016, 11:47:03 pm »
Smarta,
тригонът към Слънце и пр. Луна звучат достатъчно утешително дори и за Сатурн в 4ти дом с квадрат към Asc  :72: (тази картина идеално пасва на ранното майчинство)
Виж за съвпада на Сатурн към нат. Нептун (не знам какво ти управляват) не съм толкова оптимистично настроена.
Аз скоро преживях такъв. Аспектът си действа точно по Сатурновски - отрезвяващо нашите виждания, планове и идеи.
Каквито там ги мислим, вярваме и си ги представяме, в крайна сметка Сатурн ни показва реалността, с която просто трябва да се съобразим и да приемем.
По домовете ще се ориентираш какво ще е, но към момента ми хрумва, че щом при бебето квадратурата на Сатурн към Asc е с няколко градуса по-късно, то твоите планове за отбиване и самостоятелност може би няма да съвпаднат с неговите нужди и ще трябва да се съобразиш с това и още малко да почакаш  :012: :-*
« Последна редакция: Декември 02, 2016, 11:59:28 pm от lina »

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1267 -: Декември 03, 2016, 08:18:21 am »
Темата за кърменето ми е интересна, и за двете ми деца беше много важна и се еъзползваха повече от дълго. Отдавам го на нат. Сатурн в тригон с нат. ми Луна, а нат. Луна и на двамата е в съвпад с Юпитер.
Сатутн управлява 1. ми дом. Един от транзитите му с Нептун беше много буквален.  в изключително мъглив ден посетихме възстановена крепост, беше точно бленд от истина, илюзия и пушек :). Иначе, да, съгласна съм, отнема идиличните представи.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1268 -: Декември 03, 2016, 08:20:23 am »
Днеска в кварталния супермаркет имаше охладени патици.

не си изпуснала много,язък,че си изгубих времето в  четене на  толкова рецепти,домашните много  им хареса-патешки гърди,на мен -не,виж пуйка си заслужава изкушението

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1269 -: Декември 03, 2016, 08:26:02 am »
. В четвърти прекоси миналата година, гадно, но ми донесе едно усещане за индивидуална самодостатъчност, дистанциране от емоциите. Отначало беше ужасно, вътрешен студ в домашното на 4 дом, след загуби на близки. Но като мине някоя година време, си давам сметка, че наистина е мъдър, но не и любящ учител. ;D
Ако можех да избягам от час, щях, но няма чалъм със сатурн.
можеш,ако го играеш по-сатурн от сатурна,необходимо е да си повярваш,че си добра в тази роля

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1270 -: Декември 03, 2016, 08:32:23 am »
Смарта, не се води от аспектите в картата на детето, то е твърде малко за да му работи картата. Това, което аз съм забелязала, че тя може да покаже са транзитите към луната му, както и движението на пр. луна (но тук с доста условности) като събития при майката и това, през което тя преминава.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1271 -: Декември 03, 2016, 08:50:22 am »
Сатурн ще е на ИЦ, квадрат към АС, тригон към Слънцето, тригон към прогр.Луна (голям тригон се заформя) и секстил към транзитния Юпитер. Притесних се като установих квадрата, защото съм решила да я отбивам тогава и да я местя да спи самостоятелно. На мен по това време Сатурн ще ми съвпадне с наталния Нептун в 4. Според вас дали ще е много трудно отбиването и местенето? Разчитам на хармоничните аспекти да мине по-плавно, а квадратът просто да е стимул към самостоятелност за нея.

нептун е объркващ и неуловим ,мъгла,не виждаш нищо,но се включват др. сетива,интуитивно се ориентираш за посоката,невидимото става видимо
сатурн е сигурността,планиране,мъдростта , границите,времето
подходи интуитивно и ще уловиш кога е точният момент и детето е готово да поставиш първите граници майка-дете,без да изживее стрес от загуба на сигурност от майчина прегръдка
тук планирането е малко продуктивно ,довери се на майчиното чувство кога и как ,флексабилност в действие,иначе ще e еднакво травматично преживяване и за двете,ако не е дошъл момента
детенце ако е спокойно след промените,всичко е ок
съвпада понякога сбъдва мечти,прави ги реалност

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1272 -: Декември 03, 2016, 09:12:15 am »
Нищо не сбъдна при мен съвпада на тр. сатурн с нептун, а даже правеше тригон с асцедента. Нептун е и диспозитор на слънцето, освен, че осъзнах че не съм си развила талантите, когато е трябвало (съвпадът в пети дом).
Frankly, my dear, I don't give a damn.

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1273 -: Декември 03, 2016, 01:39:41 pm »
Някой може ли да каже поне три положителни неща за транзит Сатурн през пети дом. За негативите не искам да чета.   :-*

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1274 -: Декември 03, 2016, 01:42:38 pm »
Стабилност и устойчивост по петодомните ти теми, според твоята карта. Може и стабилна любовна връзка, творчески занимания със скулптура, примерно  :)
Над силата е само умението да я владеем!