Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290811 пъти)

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1890 -: Октомври 28, 2020, 06:40:19 pm »
Незнам не мога да определя ,кое точно е по него за това питам ,може би по скоро на вътрешно ниво ,като някакво преосмисляне на нещата в живота ми и заедно с транзитен Уран в 11ти ,махнах много хора от обкръжението си след това преосмисляне на нещата .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1891 -: Октомври 28, 2020, 07:03:13 pm »
Незнам не мога да определя ,кое точно е по него за това питам ,може би по скоро на вътрешно ниво ,като някакво преосмисляне на нещата в живота ми и заедно с транзитен Уран в 11ти ,махнах много хора от обкръжението си след това преосмисляне на нещата .
при теб Сатурн е управител на знака, в който е Слънцето ти, а Слънцето в хороскопа е твоята същност, личността ти, егото (не бъркай с егоизъм), та как ти се отрази преминаването на Сатурн над твоето Слънце преди и сега?

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1892 -: Октомври 28, 2020, 07:51:15 pm »
Не ги бъркам просто Сатурн като се качи върху слънцето спрях някак си да бъда толква ранима и чувствителна каквато бях преди това .Или поне аз от тогава го чувствам така .Преди се задълбочават във всичко от всичко се разплаквах и страдах ,а сега ми е все тази .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1893 -: Декември 09, 2020, 09:56:23 am »
Сатурн в анаретен градус, есенциално силен, усещате ли да се проявява влиянието му  по-мощно,  в сферите, които управлява и по дома, в момента, където транзитира ? По-често да се улавяте, че мислите за професионалното си ангажиране, кариера- това ли е наистина, какво постигнах към момента, да правя ли промяна, какви са спънките, ограниченията тук, малко ли е това, което наистина сме искали да постигнем тук. Ей, такива въпроси ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1894 -: Декември 09, 2020, 05:16:58 pm »
Разказа ми играта от 2017, в моя 1 дом. Като начало на куспидата, ме повишиха в работата. Преди това имах много проблеми с шефа и повишението ми без той да разбере, беше голям шамар за него. И за мен беше изненада, но положителна, само заради това, че се измъквам от него. И след това обаче беше много трудно. Трябваше да се явя на един много тежък изпит. Традиционно само 10%успяват от първия път. Започнах да уча, с всички ангажименти домашни задължения, беше много трудно. Точно по Сатурн направих строен план и дисциплинирано го следвах(нямах и хабер за Сатурн тогава), къртовски труд . Резултата беше блестящ , взех изпита с висок резултат. И се успокоих, нооо за малко. Проблемите с половинката започнаха да ескалират. 2018 го напуснах, но тук отчитам и Уран, който влезе в телец, а и да не забравя и Плутон в първи дом в точен квадрат с Юпитер натален в 10дом. После се разведох, купих си апартамент, направих го пак много организация, дисциплина, защото съвместявах много ангажименти. Приключих, успокоих се и не не може да съм спокойна, хайде отново в работата рокади с много стрес. И това мина и пак се успокоих и хайде баща ми закъса със здравето, операции, една две. Моя нат Сатурн е в 4 дом ретро. Не мога обаче точно да разгранича, кое е по Сатурн, защото има Марс в 1 дом и всички тези планети ми го налазиха. Вкл. И Плутон. А бе трудни години :P

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1895 -: Декември 09, 2020, 05:31:40 pm »
Здравейте,при мене Сатурн в момента транзитира през 10 дом,определено срещам големи трудности при намирането на работа.Има обаче друго нещо за което бих искала някой от форума да изкаже мнение.При мен съвпада на Сатурн и Юпитер на 21 дек. се пада точно върху наталният ми съвпад между слънцето и венера. Венера ми е управител на първи натален дом,а слънцето е управител на 5 дом.Благодаря ви предварително.Въпросът ми е какво мога да очаквам и дали това е индикация за започване на работа или сериозна промяна в личния ми живот-5дом
В кой дом попада този съвпад- в 10ти ли? Венера освен 1-ви е управител на още един дом, предполагам 6ти. Личният живот не е по 5д, а по 1-7. Новият цикъл Юпитер-Сатурн ще активира теми по отношение на кариера, работа, в зависимост от това кои домове управляват двете планети.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1896 -: Декември 09, 2020, 06:01:40 pm »
Венера е управителка само на 1дом в телец,на късо удара на шести дом ми е дева ,съответно управител там е Меркурий .Да съвпада се случва в десети дом ,но се засягат силно и първи и пети дом заради този натален съвпад.Иначе Юпитер е управител на осми натален дом и се намира натално в седми дом,а Сатурн е управител на моите десети и 11дом.На върха на 10ми е козирога ,а на 11водолея там е коуправител с уран.
Венера освен Телец управлява Везни. Дори да е вмъкнат знак в 6д, то пак се води у-л на 6д, макар и не основен като Меркурий в случая. Юпитер освен на Стрелец е у-л и на Риби. По 5д са творчеството и децата, като творение на индивид, развлечения, спорт и отдих, хазарт и спекула. Юпитер на Слънце и Венера е ок, но Сатурн над тях може да породи спънки по отношение на пари и отношения, да блокира личните изяви и енергия, в рамките на транзита. В рамките на цикъла, който е дългосрочен, ще е активен 10д.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1897 -: Декември 09, 2020, 06:33:25 pm »
Моят прочит също е трудности в самата работа,защото това ,което се опитвам да намеря е първата работа в живота ми,до сега така са се стичали при мен нищата,че не се е налагало да работя
Е, няма как да имаш трудности в работата, след като не работиш. По-скоро ще ти е трудно да си намериш престижна работа, но все отнякъде се започва- кариера се гради стъпка по стъпка, шеметната кариера се случва само в Холивуд.

другият прочит,който аз за себе си правя е евентуална бременност.Не забравям и друг много ужасен момент транзита на уран над наталната ми луна в12 дом управителка на 3 и 4 дом.Първоначалният ми прочит на цялата картинка беше бременност.
Уран в 12д и над Луна разстройва психиката, душевните преживявания и отношенията с близки жени, но се преживява, не е чак толкова ужасно. Бременност, ако се случи, няма да е от Сатурн и/или Юпитер върху съвпада Слънце/Венера в 10д. То по тази логика на всеки 12г ще раждаме, когато Юпитер минава над Слънцето.  :)

При мен ,когато е замесен наталния съвпад на венерката и слънцето ,дори и когато го закачи лунация ,винаги става нещо на партньорския фронт.Ако има нещо блокирано...това е намирането на работа. ???
При всички ни е така... Венера е естествен у-л на 7ми дом, по който са взаимоотношения и партньорства. А намирането на работа е пряко свързано с цялостната обстановка в страната и по света, която не е никак ок тази година.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1898 -: Декември 09, 2020, 06:46:49 pm »
При мен Сатурн е У 7,8 и вече влезе в 8- ми дом- демек- двойно е на трон .
Никога не съм се чувствала по- доволна от настоящата си работа, писала съм неколкократно, че сме страхотен колектив, а с новата шефка уцелихме десятката- пуснала ни е бонуси към заплатите, редовно плаща полагащото се за извършена допълнителна работа, отнася се с нас като с равни, няма какво повече да искам в момента.
Откак Сатурн е в 8- ми дом, добре се справям с парите и управлението им, например покрай черния петък профуках сума ти пари за неща, които се оказаха несполучливи, точно за три дни успях да ги пласирам без да съм на загуба.
Понеже ми е на К 2, при мен винаги е намесен и си действа в двата дома.
Юли месец Сатурн  е бил в същия градус, тогава приключи връзката ми. Толкова месеци по- късно не мога да кажа, че съм го преживяла.
Сатурн в 7- ми ми донесе въпросната връзка и тя продължи точно колкото беше транзита му в дома.
« Последна редакция: Декември 09, 2020, 06:52:02 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1899 -: Декември 09, 2020, 07:39:35 pm »
Ох, уморих се да чета откровени
Хубава вечер на всички!
Ха ха Акрукс, тук да се споделя случилото се, за да могат да се правят изводи ;)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1900 -: Декември 09, 2020, 11:20:46 pm »
Козирог ми е заключен в 3д. Сатурн през 3д не ми донесе нищо от аналогииге му през последните 3г освен чу ми провали няколко пътувания това лято.
Последните му градуси ми донесоха малко проблеми с родата, които вероятно ще ескалират следващите 2г.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1901 -: Декември 10, 2020, 07:57:54 pm »
При мен Сатурн е У 7,8 и вече влезе в 8- ми дом- демек- двойно е на трон .
Сатурн в Козирог е на трон, но в 8-ми дом защо, че и двойно?  ::)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1902 -: Декември 10, 2020, 08:10:07 pm »
Защото е У8, не се изразих правилно, исках да кажа, че действа още по- силно при мен. А и натално е в опозиция на К8.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1903 -: Декември 10, 2020, 08:41:33 pm »
Ха ха Акрукс, тук да се споделя случилото се, за да могат да се правят изводи ;)
изводи се правят когато сме започнати с цялата картина, не само с откъслечна информация на парче и емотикони с хахаха, намигване и подобни

« Последна редакция: Декември 10, 2020, 08:44:25 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1904 -: Декември 10, 2020, 08:48:35 pm »
От Сатурн очаквам обаче само най-доброто,защото той винаги дава при мен една много голяма трудност и след това най-голямите награди.
Моят Сатурн У5 в 5д също ми носи голЕми награди, след упорита и постоянна работа- на трон е по знак, в тригон на Слънце и тронова Венера (по знак и по дом), в секстил с Юпитер. Всъщност той е здравата спойка и стабилният посредник между опозицията Венера-Юпитер и Слънце-Луна

Като цяло е прието твърд аспект на Сатурн към светилата в натала или по транзит да се спряга за труден и се отработва с усилия, но всичко е индивидуално, според личния хороскоп на човек, обща рецепта няма!