Автор Тема: Братята и сестрите в натала  (Прочетена 16112 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #30 -: Февруари 10, 2014, 10:00:34 pm »
мм, някоя звезда наоколо? неверен час? нещо в трети, което да подксазва изключение? управителят на знака?

ако всичко е не - аз съм пас, чакам предложения :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #31 -: Февруари 10, 2014, 10:11:58 pm »
Няма звезда, но съм забравила да спомена- марс в трети в квадрат с юпитер, ама пак не ми се връзва. При мен, също У3 има лоши аспекти и само един, прост секстил, ама имам сестра
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2014, 10:35:47 pm »
някой квадрати не са квадрати
виж това

може да са в рецепция по терм с марс или сатурн?
« Последна редакция: Февруари 11, 2014, 12:53:03 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2014, 12:50:33 pm »
В момента препрочитам Хауърд Саспортас "Посока и съдба в рождената карта",където пише,че Меркурий отговаря за братята и сестрите в натала-плюс планетите в дома,които дават допълнителна информация за връзката ни с тях.

Моят 3дом е зает от знака везни,вътре в него имам Луна-У12 съвпад Плутон-У4.Бихте ли ми помогнали да интерпретирам този съвпад във връзка с брат/сестра? :17: Синът ми го има също в радикса си.

Ще може ли да споделите и за вашия трети дом и отношенията ви с братя/сестри?


Цитат
        вашия трети дом и отношенията ви с братя/сестри?     

След като вече имаме някаква осъзнатост за собствените ни граници,физическо тяло е нормално да се сблъскаме с непосредственото ни близко обкръжение-братя ,сестри,лели ,чичовци,съседи,колеги и т.н. и това се свързва с Меркурий в Близнаци/3-ти дом .Това е една от символиките/предназначението на Меркурий в този знак и трети дом ,а не просто Меркурий,защото в Дева и 6-ти дом имат други 'задачи" .
Трети дом е дом на взаимоотношенията и като такъв ,ще "отговори"(а не че отговаря ) не какви са нашите братя и сестри ,а  в какви отношения сме с тях,както и планети там ,в частност по казуса.

Това че ,понякога знакът на К3,на Меркурий ,планети в 3-ти дом и други там терми и "безалкохолни " са съвпаднали със слънчевия знак ,АСЦ на нашите близки родственици е напълно логично ,защото има "наследственост" в картите ,нали са/сме семейство ,но ако съседа или "малката кибритопродавачка" е със Слънце в знака на вашия К3/Меркурий ,управителят на градуса ,в термата на Сатурн ,втора декада и още толкова знайни и незнайни ...и тя ли ви в сестра ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2014, 07:03:41 pm »
Аз имам двама брятя и една сестра и не знам по кой дом да ги гледам. Аз съм 2-рото по големина дете, 3-тото и 4-тото деца ми се водят полу-брат/сестра..... :D :D
Някой ще ми обърне ли внимание? :) :29:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2014, 07:21:03 pm »
Мисля, че "детската градина" добре е описана от У3 - Луната, която е и У4. Тя прави много аспекти. Участва в голям тригон с Нептун и Меркурий. Участва в йод  с Марс(куинконс) и Плутон (секстил) и прави опозиция със Сатурн У10... Лилит се намира в 3 дом. :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2014, 07:25:36 pm »
Ох, много сложно става ... не мога да преценя кой дом да им сложа на всичките ... :D
Нямам доведени братя и сестри, а полу-брат и сестра.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2014, 07:28:26 pm »
Не тероризирай много децата с тая Лилит. На тях не мога да кажа да не тероризират теб, обаче.  :85:
Голямото лъвище доста ме тероризираше като малък - физически и психически. В момента сме в много хладни отношения с него и май той трябва да е по 3 дом - У3 прави опозиция със Сатурн. :)
Иначе строг съм с малките непослушници, но май така трябва да е. :) 
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 01:32:59 pm от AzaZaeL »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2014, 07:50:39 pm »
С лъва е загубена кауза ... аз изобщо не съм по ласкателствата , напротив! Гледаме да сме в различна стая ... ;D Обичам да го снабдявам с критика... ;D а устата ми е много голяма. ;D Мерка ми е в 1 дом в опозиция с Плутон! Иначе имам сестра телец, която става послушна, само когато се изнудва с ядене. ;D ;D С брата рибок най - добре се разбирам!  :) :29:

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #39 -: Февруари 11, 2014, 07:52:22 pm »
това полу, според мен, трябва да го търсим дали е дете на татю или на мама и ще гледаме 5 или 11
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2014, 08:06:32 pm »
Мама е в случая?  :017:

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2014, 08:08:30 pm »
ем, мама е по 4, значи неин 5, демек, твой 8-ми
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #42 -: Февруари 11, 2014, 08:30:12 pm »
Значи голямата ми полу-сестра е по 8, а , малкия брат по 10-ти? У8 е Юпитер в козирог, тя е асц. в козирог; брат ми както казах е риба и Нептуна ми е на МЦ! :)
Твърдението за майката дали е по 10 или 4 е спорен, но спред мен, в моята карта трябва да е по 4-ти дом. :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #43 -: Февруари 11, 2014, 08:31:50 pm »
В мъжки карти майката често е по 4

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Братята и сестрите в натала
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2014, 10:07:21 pm »

но ако съседа или "малката кибритопродавачка" е със Слънце в знака на вашия К3/Меркурий ,управителят на градуса ,в термата на Сатурн ,втора декада и още толкова знайни и незнайни ...и тя ли ви в сестра ?!? ;)

В трети не търсим сульо и пульо, за да ги броим за братя или сестри. :29: Обаче ако искаме да разберем нещо в тази насока, то третия дом е мястото.

Правилно ,важното е да има ....разбиране. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“