Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268582 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1095 -: Декември 28, 2015, 01:26:03 pm »
Благодаря, Акрукс :) Аз мислех, че стационарна фаза е, когато се движи много бавно и все едно стои на едно място   :012: Добре, че си ги изяснявам тези неща :)  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1096 -: Декември 28, 2015, 01:39:20 pm »
Аз не съм съгласна с това тълкуване и считам, че понятията се бъркат или по-точно смесват.

Сенчестата фаза е именно разстоянието, през което Меркурий после ще се върне, или в случая пътя от 1* Водолей до 14* Козирог в периода 6-25 януари.

Първа и втора стационарни фази са онзи ден-два, в които бързак като Меркурий стои на едно място и не мърда, преди да тръгне накъдето си иска. В нашия случай е стационарен съответно ПСФ на 05 януари на 1* Водолей и ВСФ на 25 януари на 14* Козирог.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1097 -: Декември 28, 2015, 01:49:02 pm »
Хм, да - и аз така го бях разбрала по-рано :)

Гледам, че през 2016г. предстоят доста ретроградия едновременно :) 2 дни след Меркурий и Юпитер става ретрограден - до май. През март се включва и Сатурн, а през април и Марс ...
« Последна редакция: Декември 28, 2015, 02:15:07 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1098 -: Декември 30, 2015, 09:10:07 am »
Хм, да - и аз така го бях разбрала по-рано :)

Гледам, че през 2016г. предстоят доста ретроградия едновременно :) 2 дни след Меркурий и Юпитер става ретрограден - до май. През март се включва и Сатурн, а през април и Марс ...

на мен ми се наложи да гледам за 9 май - тогава имаме 5 ретропланети :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1099 -: Декември 30, 2015, 09:56:14 am »
Мен пък ретроградията на уран и Юпитер ме пукат директно, с 0 градуса орбис на стационарното положение ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1100 -: Декември 30, 2015, 10:34:50 am »
Аз пък вчера си подготвих документите за започване на работа, но подписването сигурно ще е на ретро Мерк, което супер ме плаши, но нямам избор. Тр Меркурий е в 3-ти дом в момента.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1101 -: Декември 30, 2015, 11:03:46 am »
Защо те плаши? Ретро Мерк е идеален за довършване на започнато преди ретроградния период.
Не се притеснявай, ако си започнала подготовката на всичко преди ретро сянката. А ти си я започнала - кандидатстване, подбор, одобрение... сега ти остава само договора, чиито параметри всъщност са договорени предварително.
Според мен нямаш основания :-) Успех!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1102 -: Декември 30, 2015, 11:14:24 am »
Ами навсякъде чета, че по време на ретро Мерк не било добре да се подписват договори и затова малко съм притеснена, иначе аз си работя от 2 месеца там, само договора остана  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1103 -: Декември 30, 2015, 11:38:39 am »
Споко, нямаш поводи за притеснения :-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1104 -: Декември 30, 2015, 12:28:26 pm »
Защо те плаши? Ретро Мерк е идеален за довършване на започнато преди ретроградния период.
Не се притеснявай, ако си започнала подготовката на всичко преди ретро сянката. А ти си я започнала - кандидатстване, подбор, одобрение... сега ти остава само договора, чиито параметри всъщност са договорени предварително.
Според мен нямаш основания :-) Успех!

Така погледнато има логика, защото и аз подготвях едни документи преди ретро сянката и малко се притеснявах, че одобрението им ще е точно по ретро движението. Дано имам положителен резултат.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1105 -: Декември 30, 2015, 01:31:28 pm »
Подписвала съм договор за работа на ретро Мерк и изкарах във фирмата 5г, през което време получавах супер високи заплати и премии, не е имало предварителна подготовка- отидох там първия ден да се запозная с работата, а и те да ме видят ставам ли, а на другия ден ме извикаха в офиса да подпиша договор и започнах. Всички ме бяха приели предния ден като талисман, че съм им донесла късмет, понеже докато се мотаех и оглеждах из фирмата, дойде собственичката от столицата и им заяви, че от този месец вдига заплатите  :012:

Значи можеш да си пускаш обяви: "Талисманче търси работа" :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1106 -: Януари 03, 2016, 06:52:48 pm »
от 5 до 25 януари - ретроградието на Меркурий започва с каре към Марс, ще зачестят кражбите и измамите,като потърпевши са най-често хора в сатурнова криза,подвижният кръст сме уязвими,бъдете бдителни и нащрек през периода ;)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1107 -: Януари 03, 2016, 07:01:14 pm »
Недей така, Стреличке, че дано не ми се случва подобно нещо на работа!  :-X

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1108 -: Януари 03, 2016, 07:16:25 pm »
Така е, аз съм внимателен, но моята колежка май често я мамят, понеже всяка седмица се случва да ми оставя в касата по-малко пари, я с 2-3 лева, я с 6-7, и после около седмица минава, докато ги плати.  :lol_hitting:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1109 -: Януари 03, 2016, 07:26:32 pm »
от 5 до 25 януари - ретроградието на Меркурий започва с каре към Марс, ще зачестят кражбите и измамите,като потърпевши са най-често хора в сатурнова криза,подвижният кръст сме уязвими,бъдете бдителни и нащрек през периода ;)

Подвижния кръст - за хора с оси в подвижния кръст ли се има предвид?

Сатурнова криза - какво визирате? Твърди аспекти на натален и транзитен Сатурн?

Аз горе-долу влизам в тази матрица :) Ъглите са ми в подвижни знаци, а тр. Мерк ми прави опозиция на нат. Сатурн, тр. Марс го квадратира ... Меркурий е и У3, натален Марс е в 3 дом .... А тр.Марс стъпва на К8 и точката по пътуване по земя - да внимавам с трафика :) че пътувам по 40 км на ден само за работа и обратно :) Предпоставки за ПТП колкото искаш :)

При мен нат. Мерк участва и в още един каден квадрат - съвпад в Козирог на нат.Мерк, тр.Слънце и тр. Плутон и квадрат на римата към тр.Уран и нат Юпитер - управлявани от Марс, който влиза в Скорпион на моя К8 ....
Над силата е само умението да я владеем!