Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268476 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1590 -: Януари 30, 2017, 03:46:46 pm »
Учредиха се на съвпада Слънце/Плутон, регистрираха ги на Мерк/Плутон. Той сега ли излиза от сянка? И така в картата се сдобиха с Луна/Нептун без мажорни аспекти, неапектирано Слънце. Не ми изглеждат много перспективни. Май само с приказките  за мафията ще останат...

Гледай данните от Търговския регистър. Те може да си взимат каквито искат решения, но не мине ли парафа от регистъра, все още са никой. :)

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1591 -: Януари 30, 2017, 03:50:20 pm »
Замислих се, това не е ли аналогично на раждането на дете и писането на акта за раждане...сякаш съм склонна да дам превес на днешния акт.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1592 -: Януари 30, 2017, 03:53:20 pm »
Замислих се, това не е ли аналогично на раждането на дете и писането на акта за раждане...

Не бих правила такива аналогии, специално за човешките раждания.

Ако говорим за "раждане" на фирма, дружество, общност, официалното вписване е от съществено значение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1593 -: Януари 30, 2017, 03:57:29 pm »
Замислих се, това не е ли аналогично на раждането на дете и писането на акта за раждане...сякаш съм склонна да дам превес на днешния акт.

аналогично е, но не в думите, а в процеса :) - мама и тате може много да си гукат, после мама да носи .... но докато не се роди, още не е човек :)

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1594 -: Януари 30, 2017, 04:02:20 pm »
Хепи, има няколко дни технологична разлика  между действителното раждане на бебе и издаването на акта за раждане. Това имах предвид. Но ще последвам съвета ви за юр. лица.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1595 -: Януари 30, 2017, 04:10:42 pm »
Официалното издаване на акт за раждане бихме могли да свържем и с наричане на детето, с кръщаване. И това е действие, различно от физическото раждане, от въплъщаване на духа в материално тяло.

За юр. лица си е съвсем вярно – гледаме официалното му вписване. Допълнително бихме могли да разгледаме и момента, в който се заражда и избистря идеята, но тя по-скоро се свързва символично с акта на "зачеване".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1596 -: Януари 30, 2017, 04:25:46 pm »
Хепи, има няколко дни технологична разлика  между действителното раждане на бебе и издаването на акта за раждане. Това имах предвид. Но ще последвам съвета ви за юр. лица.

Сириус, аз опитвах да покажа разликата и приликата между фирмата и бебето, за да си го обясниш по-лесно.

бебето е физическо лице и неговото съществуване започва от момента, когато проплаче - на физически план.

фирмата е юридическо лице - като такова, му трябва способ/признак, който показва, че "диша" - и това е признаването/регистрацията в ТР - преди това е само идея, желание на родителите му

така можеш да се ориентираш и за други неща.

Лила също го е обяснила добре.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1597 -: Април 05, 2017, 10:47:05 am »
Не се оплаквам, но обявявам най-отговорно, че от 3-3 дни Меркурчо е мощно ретро. Такива комуникации, баш въплъщение на развален телефон рядко се случват, толкова концентрирани. Невероятна неразбория, прекъсване на разговoри ,объркване на адресати и погрешни набирания, добре, че в момента нямам работа свързана и навързана с компютри и др роботи, че щях пак да преглъщам през 5 минути с горчилка и примирение :012:   Кога тръгва ретро официално, май скоро беше, но усещам ,че ще е много мощно проявено ретро, нo защо -хабер си нямам  :012:  Сега видях че е ретро от 10 април-малко е рано още но твърдя че действа силно сега а няма нищо особено освен тригон с възлите ама туй не звучи толкова ретро  :017:
« Последна редакция: Април 05, 2017, 11:02:16 am от Ребека »

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1598 -: Април 05, 2017, 10:40:30 pm »
А прогресивния ретро ли е Ребека?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1599 -: Април 05, 2017, 11:37:51 pm »
А прогресивния ретро ли е Ребека?
Да , Брей толкоз ли си личи. Само ме излага тоз дегресивен ум. Щи мълча щото ме е срам  ;D

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1600 -: Април 10, 2017, 03:10:31 pm »
На мен това обръщане, освен обичайните срещи, ми донесе рандъм предложение за публикация на поезия (каквато не съм писала от години), почудих се, помаях се, имах/м някакви резерви, но не ми се човърка(ше) да го мисля много. //макар че си наредих ужасно Таро, преди да склоня.
Честно казано, нещо ми е любовно и не се харесвам такава.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1601 -: Април 10, 2017, 03:14:44 pm »
Честито за предложението! Нареди си по-оптимистично Таро и се хвърляй смело напред! Пролет е - няма как да не ти е любовно. ;)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1602 -: Април 10, 2017, 03:20:57 pm »
От серията Вселенски хумор-днес изпратих колет от пощенски клон за вътрешността на страната .Тотално ретро, преди не съм пускала подобен от поща, пък последните 10+години хептем ,като ползвам нонстоп куриерски фирми, но това днес беше толкова ретро и архаично изживяване  :D Пощенски клон замрял интериорно и екстериорно и всякак в рания соц на миналия век ,просто местото е затънтено и куриери надали обслужват стръмна си майна, но българскипощи са длъжни  :012: Та чакайки на склупеното облепено с боклуци гише светнах, че Меркурчо вече е официално в пътя  :D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1603 -: Април 10, 2017, 09:41:36 pm »
Те долетяха ама не и за мен-мартиничката ми още не е обесена на цъфнало клонче - и щъркели няма, а в главата ми вият гнездо шайка умрели кукувици . И плачат като  прогонени гарги  .

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1604 -: Април 10, 2017, 11:51:44 pm »
И аз бях проспала, че Меркурий се е обърнал ретро, но го заподозрях по множеството куцузи в разни софтуерни блокажи - ми в крайна сметка опозира ми нат. Уран!
И се отказах да се обаждам, и да си търся забравената парола за онлайн банкиране точно сега, че пак е в тази графа и пак ще я докарам до кривата круша.
Общо взето, кое да е устройство да отворя и ме посрещат служебни съобщения за грешки  :ecomcity:

А иначе Меркурий се размотава м-ду наталните ми Юпитер и Венера в 10ти.
Работен блокаж ли ще да е това?