Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268424 пъти)

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1620 -: Април 12, 2017, 02:11:34 pm »
Днес окончателно потвърдих на издателството, че стартирам превода на книгата. Договор по ретро Меркурий няма да се подписва, надявам се да са коректни тия софиянци.  :)

Лили , поздравления! :58:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1621 -: Април 12, 2017, 02:16:13 pm »
Поздравления Лили

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1622 -: Април 12, 2017, 04:24:27 pm »
Руски? Кои имаш предвид?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1623 -: Април 12, 2017, 04:42:14 pm »
Браво, Лили! Аз искам да издадете и арт-терапевтични :)

Дано да се започне да се превежда повече руска л-ра. На мен за съжаление този език ми е доста чужд :( Разбирам повече английски и немски, отколкото руски.
« Последна редакция: Април 12, 2017, 04:44:04 pm от romantica »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1624 -: Април 12, 2017, 04:50:50 pm »
Юпитеров идеализъм ме е обзел, работи си дирекцията.  :57:

Под идеализмът и ентусиазмът се раждат много красиви неща, и полезни за много хора  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1625 -: Април 12, 2017, 05:25:13 pm »
Една клиентка сигурно вече ме мисли за малоумна  :012:
Четири пъти ѝ пращам файлове дето не трябва, добре че покрай тях пращам и тези дето трябва. Отделно няколко пъти пиша на друг, но незнайно защо пращам мейлите на нея.
На първата издънка се извиних, на втората пак, ама вече не знам как ще се оправдая, че не съм бавноразвиваща се

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1626 -: Април 12, 2017, 05:56:28 pm »
Всъщност книгоиздаването е доста печеливш бизнес, неслучайно е от първите приватизирани сектори след промените;

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1627 -: Април 13, 2017, 02:56:04 pm »
Всъщност книгоиздаването е доста печеливш бизнес, неслучайно е от първите приватизирани сектори след промените;
за издателствата- да, но не и за работещите- преводачи, печатари, че и авторите
може би авторите на учебници за гимназии и вузове да изкарват прилични пари, но тези с другите книги могат само да си мечтаят да не са на загуба, печалбата им е да си видят името на корица  :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1628 -: Април 14, 2017, 03:37:16 pm »
Тъкмо вчера доволно си мислих, че ретро Мерк учтиво ме подминава ..
Днес нямах съобщение за едната от две пратки, реших, че не са ми я пратили.
Тъкмо се прибрах, реших да попитам изпращача все пак какво става и виждам, че съм объркала телефонния си номер.
Вече ще внимавам с мислите си, в последните две седмици много ми се материализират .
« Последна редакция: Април 14, 2017, 08:23:45 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1629 -: Април 14, 2017, 08:02:24 pm »
Тъкмо вчера доволно си мислих, че ретро Мерк учтиво ме подминава ..
Днес нямах съобщение за едната от двете пратки, реших, че не са ми я пратили.
Тъкмо се прибрах, реших да попитам изпращача все пак какво става и виждам, че съм объркала телефонния си номер.
Вече ще внимавам с мислите си, в последните две седмици много ми се материализират мислите.

И моите, каквото помисля и срещам написано нещо като отговор, където и да е.  ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1630 -: Април 14, 2017, 08:28:51 pm »
И все пак пратката е вече вкъщи, брат ми я прибрал , отбивайки се през офиса.Изобщо не го бях уведомила, явно служителят му е я дал.
Похвалих се за нещо, няма да уточнявам какво, но беше проблем и половин година не се беше случвал, при това го казах на човек, на когото имам доверие, защото също ми споделя лични неща. Е, след два дни пак се почна с това, което мислих, че безвъзвратно си е отишло.
Много ми допадна една мисъл, споделям я, защото явно  работи за мен:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1631 -: Април 14, 2017, 11:39:53 pm »
И аз съм споделяла положителни очаквания с хора, на които уж имам доверие. А после незнайно защо все се развалят нещата, преди да са станали. Тъкмо тръгва да се случва и после ме убива отворената ми уста.  :57:

Сега за истински важните неща си слагам катинарче на устата, включително и пред близки приятелки.

Как става?

Искам да се науча и аз. :)

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1632 -: Април 14, 2017, 11:49:36 pm »
Плутон управлява 10. ми дом - не споделям за планове, радости, не се оплаквам. Започва се с  тайните в семейството, които като дете трябва да запазиш, и после вече е навик.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1633 -: Април 15, 2017, 12:13:42 am »
Започваш да споделяш избирателно, така винаги са постъпвали и с мен. Или другата крайност – да те заливат с порой от жалби и простотии. Няма готова рецепта, еднакво приложима за всички. Но се научих истински важното да не го разгласявам – нито споделянки, нито хорари, нищо... и така остава енергийно чисто. :)

Мдаа , ще го пробвам и аз.

Мерсаж Лили :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1634 -: Април 15, 2017, 12:31:04 am »
Когато млъкнеш и започнеш да наблюдаваш и чуваш истинските мисли на хората -те са 97% различни от изказаното ,та като ги чуеш ,разбираш, че няма нужда да казваш, каквото и да е  .Защото никой не го интересува. Хората масово не използват езика, за да общуват, а като средство за заблуда. Говорим, за да скрием мислите си-не да се разберем с другите.  И тогава млъкваш, защото твоето важно нещо, не интересува хора ,които не се интересуват от вътрешните ти лабиринти и страдания. Но пък те  обичат да чуят нещо ново за някой ,защото ще го използват, като тема-стена зад която ще се скрия , когато срещнат и разговарят с друг. Абе мълчи си- хората си имат телевизори и фейсбуци-нямат нужда от твоята историйка-не я омръсявай  :012: