Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268429 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #90 -: Юни 04, 2014, 07:56:21 pm »
Чувствителните към меркурий-как сте с коремите тия дни?

На мен ми е близо до Луната - засега няма ексцесии, а и още преди 2-3 години успях да си укротя гастрита.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #91 -: Юни 04, 2014, 08:08:19 pm »
а някога при фазите забелязвали ли сте влияние?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #92 -: Юни 04, 2014, 08:13:30 pm »
Върху стомаха не, а и в здравословен план като цяло не съм усетила да се изявява.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #93 -: Юни 04, 2014, 09:26:16 pm »
а някога при фазите забелязвали ли сте влияние?

Аз от корем нямам оплаквания, но ретрото често актуализира здравословни проблеми, които си влачиш (или не си взел достатъчно и правилни мерки), и още как. Според знака и картата вече. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #94 -: Юни 04, 2014, 09:51:07 pm »
А аз какво да очаквам,като ще се обърне на к12? Но ретроградието ще е в 11ти.
Наталният ми е в 9ти,управлява 3ти.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #95 -: Юни 04, 2014, 09:52:11 pm »
Аз от корем нямам оплаквания, но ретрото често актуализира здравословни проблеми, които си влачиш (или не си взел достатъчно и правилни мерки), и още как. Според знака и картата вече.

Значи имам сериозен проблем с мързела.  :012: :012: :012: :012: :012: Не е преборен, не съм взела мерки.  :012: :012: :012:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #96 -: Юни 04, 2014, 10:00:48 pm »
На мен в момента ми трамбова в 12-ти  :012:  И още дълго ще изкара там, цялото ретроградие и след това, докато пресече асц. Ами ежедневната работа хептен ми опротивя, седя и се напъвам да се концентрирам, а мислено съм някъде другаде далеееч, далеееч и там никой не ме занимава с глупости ::) Имате ли идеи как ще се отрази ретроградието в 12-ти? А и се обръяа на градус и нещо от наталната луна.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #97 -: Юни 04, 2014, 10:01:00 pm »
И Papy,и Sunrain-да ,прави сте.
Аз имам проблеми със стомаха и тъкмо се бях позакрепила и тези дни пак наново,както и друг здравословен проблем ,за който наистина не взех мерки .
В натала Меркурий ми е в 3-ти дом в Риби ,сега ще спре на границата 7/ 8-ми домове  квадрат Юпитер у1,Уран у3.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #98 -: Юни 04, 2014, 10:44:21 pm »
Всъщност права е сънрейн, аз просто попитах за потвърждение/отхвърляне на една моя налудничава идея :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #99 -: Юни 04, 2014, 10:55:55 pm »
Чувствителните към меркурий-как сте с коремите тия дни?
Луната ми в дева като се притесни първо си го изкарва на корема ми попринцип, но сега нямам проблеми.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #100 -: Юни 04, 2014, 11:03:23 pm »
Луната ми в дева като се притесни първо си го изкарва на корема ми попринцип, но сега нямам проблеми.

Луната ти притесняват ли е Марс и/или Юпитер по някакъв начин и по натал ,и при транзит/прогресия -ако не ,няма как да ти страда стомашната флора ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #101 -: Юни 04, 2014, 11:04:27 pm »
Обръща се ретро в 3-ти градус на Рак, точно върху наталния ми Юпитер в 9-ти дом. По някое време ще се върне назад в 8-ми дом. Като цяло, не съм забелязала драстични промени при мен по време на ретро фазите му. Имала съм меркуриеви недоразумения, неуспешни покупки и развалена техника и при директния му ход, както и успешни дела при ретро състояние. В натала Меркурий е директен.
По-скоро забелязвам негативни случки при аспекти на транзитен Меркурий към натален Сатурн, затова и винаги следя за такива аспекти във времето.

Упорито се опитвам да намеря много подробна статия, където бяха дискутирани именно ретро фазите на Меркурий, като бяха описани и различни възможни проявления, когато това се случва в градуса на натална планета. Щом е върху Юпитер не се тревожа особено, но бих искала да прочета статията отново (ако някой се сеща за подобно инфо, ще съм благодарна за линк!).

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #102 -: Юни 05, 2014, 08:36:17 am »
Чувствителните към меркурий-как сте с коремите тия дни?
Нямам проблем с корема освен в понеделник не ми понесе алкохола, но сама съм си виновна, защото не ядох цял ден кажи си идеята  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #103 -: Юни 05, 2014, 09:12:24 am »
На мен ми е в 8 дом, много близо до Луната - не вярвам да дойде неочаквана вест за голямо наследство от неизвестен досега дядо милиардер. Но мен и милионер ще ме устрои, скромна съм.  :29:

и аз така преди 3-4 месеца се чудех за едно новолуние/пълнолуние в 8 дом какво ли ще е - чуденето не беше дълго - още същата вечер получих тел обаждане за секс-среща :) и пак беше по ретро меркурий, така че бъде все пак нащрек - да не вземе онзи от маршрутката да ти налазва :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #104 -: Юни 05, 2014, 09:14:16 am »
Няма да е онзи от маршрутката  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui