Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268519 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #180 -: Юни 10, 2014, 04:20:10 pm »
Според мен картата на форума показва какво ще бъде "лицето" му във виртуалното пространство.
А нивото и качеството на общуване зависят от всички участници, ежедневни усилия са нужни за запазване на хармонията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #181 -: Юни 10, 2014, 04:22:14 pm »
Да де, но понеже писа преди това, че Мерка вървял след Слънцето, а той е задминал Слънцето и е пред него

Гледа се по отношение на изгрева-кой изгрява на източния хоризонт пръв

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #182 -: Юни 10, 2014, 04:55:38 pm »
Ей сега редактирах някакво мое мнение от памтивека и си мислех, че пиша ново, хахахахах. И после се чудех защо цитат така странно излиза, ужас направо.  :012: :012: Та ... да си знаете - ако скоро изтрия нещо не е защото съм си променила мнението, а просто си мисля, че пиша нещо ново ...  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #183 -: Юни 11, 2014, 09:36:30 am »
Не знам дали е от ретро Меркурия или хората са такива.

Преди повече от 10 дни получих от едни мои клиенти (агенция за недв. имоти) запитване за спешен превод. Искаха да стане бързо и да не плащат по тарифата на агенциите. Така че хем си спестиха 50% надценка, хем надценка за спешност. В четири части беше преводът - пратих първите три и посочих банковата си сметка. Получавам отговор "Да, ок, има и четвърта част - ще платим всичко след нея". Преведох и четвъртата, изпратих и дори отговор не получих, че преводът е пристигнал. А за тази поръчка ми се обади директно управителят. В ума ми не се побира, как може такава наглост?

И де да бяха само те така - повечето клиенти така постъпват, искат всичко да стане "за вчера", а като стане въпрос за плащане се скатават с месеци! Какъв е тоя манталитет, не знам!?

Сега правя 70 стр. за непозната жена, при това дистанционно. Сумата е голяма, обемът на поръчката също - трябва да работя преуморена и под напрежение, надявам се поне тази моя нова позната да се окаже коректна.


« Последна редакция: Юни 11, 2014, 09:39:11 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #184 -: Юни 11, 2014, 09:43:53 am »
Аз не бих пратила мейл, той как по телефона те е изюркал, и ти така, пък и мейлите не знаеш кога и кой ще ги прочете

А, и другия път-искай парите преди четвъртата част

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #185 -: Юни 11, 2014, 09:46:28 am »
Аз не бих пратила мейл, той как по телефона те е изюркал, и ти така, пък и мейлите не знаеш кога и кой ще ги прочете

А, и другия път-искай парите преди четвъртата част

и аз съм съгласна с Папи

А като финансово лице на фирма дълги години мога да ти дам съвета да започнеш системна атака по телефон и мейл, докато не ги получиш. Най-бързо си получават парите тези, които са "нахални". А кротките, търпеливите - направо са отписани. това е личен опит.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #186 -: Юни 11, 2014, 11:48:04 am »
Всичко е точно - управителят вече ми отговори на мейла и се извини за забавянето.
Заместникът му не е напуснал, вероятно просто си е сменил номера.

Забравих да уточня, че не са българи. Затова бях толкова изумена - от тях досега не съм виждала такива тарикатски изпълнения, а работим от 2009 година. И затова предположих, че има някакви реорганизации във фирмата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #187 -: Юни 12, 2014, 07:48:38 am »
От днес оставам без сим карта за служебен телефон :57:Надвишила съм лимита.
А моята лична сим карта,оня вкъщи ми я взе преди месец и не иска да ми я върне.Та напрактика ,нямам връзка със света :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #188 -: Юни 12, 2014, 08:03:44 am »
Просто си купуваш нова.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #189 -: Юни 12, 2014, 08:48:39 am »
При ретро Мерк ако наемеш квартира, преместиш се и напуснеш последния партньор - после да не се върне всичко по старому  :lol_hitting: Питам, че се чудя да изчаквам ли да мине ретрото, за да няма връщане назад :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #190 -: Юни 12, 2014, 08:51:54 am »
Без телефон е по-хубаво. Моят като звънне, знам, че не е за кеф - пак ме търсят по работа. :012:

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #191 -: Юни 12, 2014, 09:06:16 am »
И моят ме стресира заради работа, особено в понеделник :) Но ще съм по-стресирана без телефон - все едно да ме лишат от астрологията :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #192 -: Юни 12, 2014, 09:25:23 am »
после да не се върне всичко по старому

Няма такива филми в живота. Всичко тече, всичко се променя.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #193 -: Юни 12, 2014, 09:41:47 am »
Моят човек е с ретро Мерк и при ретрограден Меркурий вече втора година все се напускаме - или аз се заканвам, или той :) Минава ретроградния период и следва мир :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #194 -: Юни 12, 2014, 09:49:22 am »
Моят човек е с ретро Мерк и при ретрограден Меркурий вече втора година все се напускаме - или аз се заканвам, или той :) Минава ретроградния период и следва мир :)

 :-* Ако това е стилът на двойката, значи сте супер щастливи :72: Обичайте се :cheer:.