Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268537 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #255 -: Юни 16, 2014, 04:33:44 pm »
Браво, Мей! Само не бъди чак толкова подозрителна към Ретрото. Нали това му е работата- да доведе старите недовършени неща до логичен финал?

Историята с шефката-отказа се да се оттегля. Днес отново й засвидетелстваха колко е важна за партньорите и реши да остане. Ще си уреди документите за пенсиониране обаче. Явно иска да знае че е свободна да си тръгне на мига, а не че толкова й тежи работата. Тая така, с влизането си в Рак ретромерк развърза една едногодишна дилема на офисната ни рачка
De omnibus dubitandum est

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #256 -: Юни 16, 2014, 04:53:36 pm »
Браво, Мей! Само не бъди чак толкова подозрителна към Ретрото. Нали това му е работата- да доведе старите недовършени неща до логичен финал?

Историята с шефката-отказа се да се оттегля. Днес отново й засвидетелстваха колко е важна за партньорите и реши да остане. Ще си уреди документите за пенсиониране обаче. Явно иска да знае че е свободна да си тръгне на мига, а не че толкова й тежи работата. Тая така, с влизането си в Рак ретромерк развърза една едногодишна дилема на офисната ни рачка

Diyana, благодаря! :58:

Дано само ретро Меркурий не донесе някакви нериятности впоследствие! Все пак този път приемам ретро периода му с по-оптимистична нагласа, вероятно защото смени хода си в градуса на натален Юпитер, а по Юпитер лошо няма, поне при мен :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #257 -: Юни 16, 2014, 04:55:25 pm »
May, големи поздравления за теб! Още от сега ти пожелавам успешно представяне на конференцията! :-*

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #258 -: Юни 16, 2014, 05:17:32 pm »
May, големи поздравления за теб! Още от сега ти пожелавам успешно представяне на конференцията! :-*

Мирабела, благодаря и на теб от сърце! :58:

Никога няма да забравя помощта ти във форума на астро.ком! Тогава тепърва започвах с процеса по кандидатстване и се бях сблъскала със суровата реалност. Точно тогава, много ми беше нужна подкрепа, защото истински бях отчаяна, всеки коментар по картата ми беше повече от добре дошъл!

Радвам се, че освен в другия, си също така потребител и в този форум :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #259 -: Юни 16, 2014, 05:27:20 pm »
Моля, няма за какво. Аз пък се радвам на хора като теб, Мей, които се занимават с наука и не се отказват въпреки трудностите по пътя. Продължавай смело напред и много успехи!

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #260 -: Юни 16, 2014, 10:12:26 pm »
Мъжа ми си счупи чисто новия лаптоп. :012:
Пред умиране е,аз съм много щастлива,защото си заслужава страданието.Лош човек.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #261 -: Юни 16, 2014, 10:42:54 pm »
Браво,Mey ! :38:

Каква е вероятността(шанса ), ретро Меркурий да спре в градуса на  наталният ти Юпитер в  Рак ,два пъти през живота ти и защо ?!?
Ами ,питай Уран .... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #262 -: Юни 16, 2014, 10:50:57 pm »
Днес получих изневиделица предложение за публикация на научната ми работа!

Много хубава новина :) айде-да е все така!

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #263 -: Юни 17, 2014, 12:14:25 am »
Рени, благодаря! :58:
Във връзка с коментара ти за Уран, не зная защо този следобед точно, реших да затрия всички след-сатурнови от персонализираните опции както в астро.ком, така и в астро програмата, която ползвам :) Сега картата ми изглежда много изчистена, без Уран да се блещи срещу Слънцето ми и Плутон срещу Луната ми!

Дали ми се замъгли мисленето от току-що полученото признание (което смятам че дължа изцяло на Меркурий и Юпитер), или пък защото чаках прекалено дълго транс-сатурновите да проработят, но явно търпението ми към тях се изчерпа окончателно. Все пак решението е взето по меркуриева ретро фаза, така че предполагам е обратимо, като някой ден пак ще ги включа в астро играта :)

Папи, благодаря и на теб! :58:

След няколко дни започвам редакция на цялата досегашна разработка, като значително трябва да намаля информацията и да извлека най-същественото, за да заприлича повече на научна статия, подходяща за публикация в съответния тематичен журнал, ретро Мерк да помага :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #264 -: Юни 17, 2014, 12:16:11 am »
Ще стискаме палци :)

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #265 -: Юни 17, 2014, 10:00:28 am »
Днес получих изневиделица предложение за публикация на научната ми работа! Всъщност, тя е още в суров вид, тепърва започвам да изследвам в докторат темата от есента. Още не мога да повярвам, съгласни са да я публикуват и като "working paper" (съжалявам, не зная на български какъв е термина).

Освен това, съм поканена да представя идеята на конференция в края на лятото.

Това което малко ме притеснява, е че предложенията идват в ретро фазата на Меркурий. Освен да изчакам с окончателния отговор, докато Меркурий не се върне отново в градуса на натален Юпитер. Точно в този момент, най-малко ми трябва да взимам погрешно решение, че втора година се опитвам да пробия в тамошните академични среди :17:

браво на нашето момиче  :38: :38:

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #266 -: Юни 17, 2014, 11:31:24 am »
браво на нашето момиче  :38: :38:

Благодаря ти, мила! :58:
Ще гледам да пиша подробно скоро!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #267 -: Юни 17, 2014, 12:48:49 pm »
От вчера настъпи неловко мълчание в офиса и днес продължава. За пръв път видях шефа ядосан и да чете конско. Радвам се, че най-сетне е прогледнал каква грешка е направил с подбора на този екип (хора без никакви практически навици за работа в реалния бизнес) и как на някои не им пука и се опитват максимално да задържат статуквото, без да полагат никакви усилия за нищо, без никакъв мозъчен напън. В такъв калпав колектив работя за пръв път в живота си – кой знае, може и за мен да е някакъв знак... за предстояща промяна.

Днес и аз се опитах да поведа диалог с колежката – да коментираме евентуална оптимизация на работния процес при работа с клиенти, но... се превърна в монолог. Насреща – един чифт удивени очи без искрица мисъл и съзнание в тях. Но вече няма да съм толкова деликатна – ще коментирам всичко на висок тон в присъствието на шефа, пък той нека се прави в стъклената си стая, че не чува какво говоря на колегите.

Що ли се ядосвам? Тя пак отвори солетки, пусна си музичка и след малко ще проведе поредния личен разговор с родата. Селска им работа!


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #268 -: Юни 17, 2014, 01:04:12 pm »
О, шефът е проговорил! Може да изглежда като малка стъпка, но това е голям напредък за него. Пожелавам му да продължава в същата посока и със здрава ръка и разум да направлява колектива, и да не си гълта езика през некомпетентността и мързела.

Правилно - няма да си мълчиш. Нека шефът чува и знае какво става под носа му. Ако на него не му пука дали върви бизнесът му, на кого другиго.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #269 -: Юни 17, 2014, 01:16:25 pm »
Мира, боя се, че следващата стъпка няма да е говорене, а събиране на екипа и обявяване на тъжната новина. Преди около два-три месеца бяхме деликатно предупредени да влезем в час, но гледам тука някои жени как се интересуват единствено от това как да изкарат поредния месец на работа и да вземат още една заплата. С такива хора развитие и напредък не може да се очаква. Голяма грешка беше да се прекъсне медийната им кариера и да ги вземат тук, там с тези качества по биха имали успех. За тук са нужни други качества, а когато очевидно липсват, корабът бавно, но сигурно започва да потъва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui