Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268583 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #555 -: Януари 31, 2015, 10:10:16 am »
Животът ми е хаос!  :72:

музика ли :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #556 -: Януари 31, 2015, 10:50:25 am »
Този път изобщо не усещам ретроградността или съм му свикнала на номерцата вече.

На едната ми колежка й взеха служебния лаптоп за преинсталация, но това можеше да стане и по директен Меркурий. Няма повреди, само уърда се е бъгнал.

Тъкмо се похвалих, че няма никакви ретро проблеми и от една видеореклама щеше да ми изгърми лаптопа /пуснах си филм за гледане/, направо се изключи уиндоуса и се появи черен прозорец. Може и видеокартата да заминава.  :(
« Последна редакция: Януари 31, 2015, 12:18:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #557 -: Февруари 01, 2015, 12:11:05 am »
При мен пък работа по Меркурий, която приех преди година по време на ретрограден Меркурий, днес приключи на ретро Меркурий :57: В понеделник ще разясня на давалите парите през тая една година схемата, по която предназначените пари за моята позиция не стигаха до мен  :012:

Чувствам облекчение, една година нямах нормални събота и неделя и почивка.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #558 -: Февруари 01, 2015, 09:39:04 am »
аз съм благодарна на ретро Мерка Водолей, всичко което беше за ремонт или подмяна претърпя окончателност- нова пералня ,накладки при дъщеря ми, сериозен ремонт на асансьора ,който обгрижвам, рутера- интернета се срина, счупеният зъб го окорониха/ не мина и без подуване и абцесче,антибиотици,не ядох и не спах една седмица,ма хващах гората да ми мина-замина- все пак ретро мерка ми е в 6 дом, У1, и е диспозитор на У6,но пък и  мундо съвпада марс-нептун риби е там,та възпалението и къръщината са катализирани от тяхното присъствие  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #559 -: Февруари 01, 2015, 10:45:09 am »
В понеделник ще разясня на давалите парите през тая една година схемата, по която предназначените пари за моята позиция не стигаха до мен  :012:

Напълно те подкрепям! И не е само въпрос на пари, злоупотребите трябва да се разобличават.

Но пък ако трябва да направя равносметка от личен опит, в предишната служба не спечелих нищо, когато ги разобличих пред работодателя, изведнъж станах аз лошата, отношението се промени на 180 градуса. Ето го стелиумния Водолей, за пореден път се убеждавам колко е важен интересът.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #560 -: Февруари 01, 2015, 11:39:48 am »
Не очаквам разбиране, но смятам, че трябва да дам обяснение все пак на всички страни защо си тръгвам - иначе все едно е проява на каприз... а аз изпитвам и страх за бъдещето си, но и огромно облекчение, че махам от гърба си грабливите два крака на хитрата сврака...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #561 -: Февруари 01, 2015, 07:07:59 pm »

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #562 -: Февруари 02, 2015, 05:31:04 am »
Наводниха ни съседите - ставам да работя сега и това виждам  :) А те - на СПА в Сандански... :)

Причина за наводнението - закупена нова машина за вода, монтирана в петък  :)
« Последна редакция: Февруари 02, 2015, 10:47:00 am от Eaglet »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #563 -: Февруари 02, 2015, 06:00:41 pm »
Днес и аз имах ретроградно недоразумение, ама то там е от простотия и некадърност, не е заради ретроградността.  :D

Ранния следобед тъкмо влизам в нотариална кантора и ми звъни бившата ми шефка, да ме пита защо не съм изпълнила поръчката за превод от петък. Оказа се, че тъпата им секретарка /с Меркурий в Дева  ;D/ за пореден път е допуснала грешка - или не ми е пратила писмо с файла за превод, или го е пратила на друг адрес. А в петък вечерта след раб. време имах пропуснато обаждане от нея. Обадих й се малко по-късно - нито ми вдигна, нито ми върна обаждането, а имаше достатъчно време до понеделник да се погрижи за това. Съответно аз не бях уведомена за възложена поръчка, нито я открих в мейла. Сефте!

Ако бях цар, щях да забраня съществуването на толкова елементарни  и некадърни жени. Обаче такива все си кютат бе! Доколкото разбрах, пак е минала на пълен работен ден, поради липса на достатъчно персонал.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #564 -: Февруари 03, 2015, 06:45:23 pm »
Ретрограден Меркурий скапа всичката техника по работата... голям смях падна, поне за мен. Другите се ядосват, псуват, а аз си викам "ретро Мерк, ретро Мерк...спокойствие". Провали ми изпращането на важна поща, за един доклад питах сто пъти за нещо елементарно, говоря едно , разбират ми друго - просто купона е на макс.

 :012: :012: :012: :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #565 -: Февруари 04, 2015, 09:53:49 am »
Мен направо ме разби този път ретро Меркурий и още се продължава. Досега и аз се справях с търпение и шега, но вече започва да ми става трудно - прекалено много са шегите му. Толкова съм изморена от тези неуредици - то как едно нещо не стана като хората, както е планирано.....

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #566 -: Февруари 04, 2015, 11:43:21 am »
Ретро Меркурий ми донесе трудности в комуникацията с другите хора. Не разбират какво се опитвам да им кажа, а явно и аз не ги разбирам добре, което води до едни ужасно дълги, изтощителни и безмислени спорове.  Всеки се чувста засегнат, а най се дразня когато пред очите ми ме цитират погрешно. Това е пълна лудост! Аз да кажа нещо, а събеседника ми пред собствените ми очи да го повтори в тотално изкривен вариант. Просто полудявам вече!  :91:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #567 -: Февруари 04, 2015, 12:41:59 pm »
И при нас всичко се обърка, постоянно се получават недоразумения с важни документи - все някой остава нечул-неразбрал. Поради неуточнена информация сгреших една цифричка в пълномощно /номер на комплекс - не бях информирана, че има и такъв/, сега трябва да се правят специални уговорки с нотариуса. И всички тия главоболия за пореден път ми се доставят поради неадекватно предаване на информация още в началото на обучението! Дотук ако е имало грешки, те винаги се случват поради неинформираност. Назначават нов човек на отговорна работа и не си правят труда да го въведат в работата.

При все това, че имам достатъчно мои задължения, ми прехвърлиха задълженията на по-стара колежка, а това беше единственото й по-съществено занимание тук! Сега по цял ден седи и се моли за работа, а аз са нагърбвам като магаре и с нейните задачи. Хубава работа! Не разбирам що все аз трябва да бърша з-ка на тия жени?

Днес в джобса видях, че фирмата е пуснала обява за длъжност, за която съм много по-подходяща. За същата заплата, но без тия нерви и това натоварване. Чудя се дали може да има и вътрешен конкурс...

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #568 -: Февруари 05, 2015, 10:05:16 am »
По време на ретро Меркурий ми направи впечатление едно изключително неприятно явление. Забелязвам, че се предъвкват думи и ситуации от миналото, вадят се мръсни ризи, излизат наяве преглътнати обиди...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #569 -: Февруари 05, 2015, 11:04:42 am »
Ахаха, миналата седмица имаше събрание на входа по ретро Меркурий.
Те и без да е ретрограден са уникални селяни и простаци. Събраха ни по друг въпрос /в техен интерес/, а те се изпокараха за минали неща и за по 2-3 лв. такса асансьор. Мизерни душички.

Прави ми впечатление нивото на простотия в колективите. Тия дни една колежка от отдела не беше на работа, една друга не спря да мрънка и да се оплаква от нивото й на компетентност. Днес девойката се върна на работа, поставих пред нея един проблемен въпрос ребром /вчера заради нея отнесох див скандал от крив клиент - за нещо, с което се занимава ТЯ/ и същата, която в нейно отсъствие бурно изразяваше недоволство от нея, скочи настървено да я защитава пред мен. Просто нямам думи от цялото това лицемерие...

« Последна редакция: Февруари 05, 2015, 12:35:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui