Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268532 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #585 -: Февруари 06, 2015, 08:13:47 pm »
Просто приеми, че простаците преобладават, приеми го за норма, не се впечатлявай (това го казвам малко гузно, понеже сам не успявам съвсем) и когато видиш изключение — радвай му се, усмихни се, поощри го.

Това с изключенията е добра идея, опитвам се да прилагам тоя принцип, ама не винаги се получава.

И как да го приема за норма при условие, че аз друго обкръжение съм била закърмена? Всякакви хора има, но такава концентрация е необичайна. И тъкмо си казвам, че искам да дам шанс на някой такъв човек да прояви и положителните си черти, съвсем скоро цялата му простотия лъсва. Колкото и да се сдържат, то просто си личи и нещо съвсем несъществено може да отпуши лавина от селска простотия.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #586 -: Февруари 06, 2015, 08:16:13 pm »
Аз не казвам нищо ново, познато ти е нали?!  :)

Разбира се, че не казваш нищо ново. Аз това нещо си го знам - за кофтито среда. Но не сте ли се замисляли защо създавате такова неприятно впечатление и защо толкова не ви харесват? Наистина ли не се замисляте?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #587 -: Февруари 06, 2015, 08:22:39 pm »
Но знаете ли какво най-много ме забавлява, ама наистина много!?

Ако същото оплюване се чуе от устите на Вещето, никой няма да реагира, а и дори ще аплодират. И ще събере безброй лайкове.  :29:

ПП. Веще, не е нищо лично към теб /!!!/, просто констатирам толкова очевидни факти.  :012:

Лили, има разлика между твоето споделяне и нейното. И това идва от личното ви отношение към ситуацията - тя се смее и кефи (на нещо си), а ти се окопаваш в оценки/негативни преживявания и подобни.
Предполагам, че тя като каже/сподели нещо и след 20 мин е забравила - случката ѝ служи за "бъзик/майтап", а ти го помниш, помниш и пак помниш и го дъвчеш, дъвчеш и после пак така и .... страдаш оттук до края на света - не си позволяваш да видиш хубавото около себе си.

Както Рептил каза - докато сама не се отърсиш от тази настройка, винаги ще срещаш едно и също - "проста/селска/тъпа .... сган".

Постът ми е личен, с искрено желание за помощ, а не за "оценка на Лили" :).

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #588 -: Февруари 06, 2015, 08:24:26 pm »
Разбира се, че не казваш нищо ново. Аз това нещо си го знам - за кофтито среда. Но не сте ли се замисляли защо създавате такова неприятно впечатление и защо толкова не ви харесват? Наистина ли не се замисляте?  :017:
Не е кофти средата, това са оправдания. Примирения и заблуждения, че те другите са такива, аз съм си добре. Бягство от отговорност. При мен досега, обратната връзка е положителна и то много.  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #589 -: Февруари 06, 2015, 08:25:52 pm »
Ми и аз съм закърмен за друго обкръжение, ама на, времената се менят, хората и те. И в един момент се оказва, че с тия хора — простаци, пардон — трябва някак да се разбереш за прости неща: на ти това, дай ми онова, вземи си третото от шкафа, четвъртото ще стане след два дни… Ако това значи на някого да поизръмжиш "чшш, ей, футка майна, давай тука шкимбето, кво са мотайш?" — прежалваш се и вътрешно се хилиш на ситуацията. Съжалявам, оказва се, че винаги да бъдеш с маниери като графиня не е опция. Някои хора нямат сетива за ледено отношение, сарказъм, ирония — няма смисъл да ги хабиш по техен адрес.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #590 -: Февруари 06, 2015, 08:26:15 pm »
Разбира се, че не казваш нищо ново. Аз това нещо си го знам - за кофтито среда. Но не сте ли се замисляли защо създавате такова неприятно впечатление и защо толкова не ви харесват? Наистина ли не се замисляте?  :017:

Лили, за кого става въпрос тук? За хората във форума или за българите? Или за пътуващите в градския транспорт във Варна?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #591 -: Февруари 06, 2015, 08:27:35 pm »

Постът ми е личен, с искрено желание за помощ, а не за "оценка на Лили" :).

Разбирам те, Хепи.

Но аз просто НЕ ги харесвам. И това НЕхаресване не е било изначалната ми нагласа, а се е изградило след много опитности, години наблюдения, анализ, преценка на плюсовете и минусите и т.н.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #592 -: Февруари 06, 2015, 08:29:45 pm »
Лили, за кого става въпрос тук?

За обкръжението тук като цяло, за професионална среда, колективи - какви преобладават. На сто простака ще има един-двама нормални. Какво е това нещо, не знам. Ако не бяха мнозинство, нямаше въобще да повдигам въпроса.

Правя си моите заключения най-вече на база професионална среда. Човек си избира приятелите, но тези, с които работиш, рядко можеш да избираш. После започнах да сравнявам различните професионални среди и колективи - работила съм в различни браншове. Чудех се да не би там да има някаква специфика. Сега си давам сметка, че навсякъде са еднакви, няма значение с какво се занимават.  Други наблюдения - от съседско обкръжение. И като цяло поведението на обществени места.


« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 08:35:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #593 -: Февруари 06, 2015, 08:35:21 pm »
Разбирам те, Хепи.

Но аз просто НЕ ги харесвам. И това НЕхаресване не е било изначалната ми нагласа, а се е изградило след много опитности, години наблюдения, анализ, преценка на плюсовете и минусите и т.н.

добре, не ги харесвай .. няма проблем. Ама не се концентрирай върху това "нехаресване". Всяко концентриране на енергия води до блокиране-знаеш го. Това е сериозно предизвикателство за теб, знам, но ако не го направиш, просто няма да излезеш от матрицата. Използвай способността си за оценка/дтил/ум/интелигентност в друга насока, нещо по-положително и тогава вече нещата ще ти потръгнат.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #594 -: Февруари 06, 2015, 08:38:44 pm »
Съжалявам, оказва се, че винаги да бъдеш с маниери като графиня не е опция. Някои хора нямат сетива за ледено отношение, сарказъм, ирония — няма смисъл да ги хабиш по техен адрес.

Абсолютно вярно е това. Но с простака да си простак, хм... не ми идва отвътре някак. Но едно нещо съм разбрала отдавна - такива хора разбират само езика на тоягата, езика на унижението /за жалост!/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #595 -: Февруари 06, 2015, 08:39:06 pm »
За обкръжението тук като цяло, за професионална среда, колективи - какви преобладават. На сто простака ще има един-двама нормални. Какво е това нещо, не знам. Ако не бяха мнозинство, нямаше въобще да повдигам въпроса.

Правя си моите заключения най-вече на база професионална среда. Човек си избира приятелите, но тези, с които работиш, рядко можеш да избираш. После започнах да сравнявам различните професионални среди и колективи - работила съм в различни браншове. Чудех се да не би там да има някаква специфика. Сега си давам сметка, че навсякъде са еднакви, няма значение с какво се занимават.  Други наблюдения - от съседско обкръжение. И като цяло поведението на обществени места.

Отговарям и тук и спирам :)

А идвало ли ти е наум, че може би живота просто те предизвиква? Ти въртиш на едно място. Явно е, че трябва да направиш нещо - каквото и да е. Или промени себе си, или смени държавата.

И да си кажа - НЕ  ми харесва някой (който и да е той) да говори така за българите, ама хич даже. Дори на шефа ми се противопоставям (е, внимателската де :) ) - като не му харесва - пътя го знае - жив и здрав.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #596 -: Февруари 06, 2015, 08:39:31 pm »
Още малко и клада ще разпънете.
Проблемите на Лили са си само на Лили. Това видяла, това разбрала.
Така го преценила. То си е за нея.
Ини друго видяла. През други очила гледа. И явно й е по-хармонично.
Ами всеки сам си намира баланса, някои по-успешно, други не чак толкова.
Хич не обичам такива клади.  :(
Не може да отречем, че има много простакели. ние да не сме по-хубави? Чак пък толкова без кусури не сме.

Хепи  :08: :08: :08:

Лили, животът е прекрасен. Пожелавам ти очи да го видиш, сърце да го изживееш, нагласа да не го пропилееш в излишни емоции.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #597 -: Февруари 06, 2015, 08:44:13 pm »
А идвало ли ти е наум, че може би живота просто те предизвиква? Ти въртиш на едно място. Явно е, че трябва да направиш нещо - каквото и да е. Или промени себе си, или смени държавата.

При други обстоятелства сигурно бих сменила държавата, стига да можех. А може би само града, не се знае.

Да променя себе си означава да се слея с тълпата сиви нехаресвани човечета, с матрицата. Не е опция за мен. Друг /и по-здравословен за мен/ вариант - да приема най-сетне, че съм просто част от пейзажа. Излизаш навън, слагаш маска на безразличие, изключваш си сетивата и нито харесваш, нито не харесваш. Зомбираш се от безразличие.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #598 -: Февруари 06, 2015, 08:47:06 pm »
Пожелавам ти очи да го видиш, сърце да го изживееш, нагласа да не го пропилееш в излишни емоции.  :-*

Благодаря!  :)

Не се притеснявай за кладата - изпитвам садистично удоволствие. Точно така - не е мазохистично.  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #599 -: Февруари 06, 2015, 08:54:39 pm »
Защо си позволявате да виждате споделеното, в случая от Лили, през очи, които на вас ви импонират, а не желаете да си позволите да видите същото, през очите на Лили ?
И понеже знам, че ще последва лично приемам нещата, въпроса ми е зададен по принцип и в унисон с ретро Меркурий във Водолей .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“