Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268453 пъти)

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #870 -: Юни 10, 2015, 11:29:20 am »
Благодаря, rroza!
Значи тогава, ако пристигне, ще пиша на продавача, че е дошла. А диска е много важен за мен, няма как да не си го взема, в България никъде не мога да намеря да го купя, а в Амазон беше само за 0,71 евро (самата доставка беше 6 евро  :012:).
Тогава със сигурност ще е подарък :) Никой продавач няма да се навие да си поеме обратните транспортни разходи при толкова евтина стока.
« Последна редакция: Юни 10, 2015, 11:31:04 am от rroza »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #871 -: Юни 10, 2015, 12:32:43 pm »
Пак добре, че ми възстановиха и транспортните разходи, всичко, което бях платил. Пък ако не дойде диска и след като Мерка тръгне директен, ще го потърся от друг продавач.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #872 -: Юни 10, 2015, 12:38:06 pm »
Ретро мерк няма отношение към дрехите
Няма,наистина.При всяко ретроградие го наблюдавам. Сега си купих сандали и  маратонки  и съм изключително доволна .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #873 -: Юни 10, 2015, 01:07:42 pm »
Поредните разправии за документи, защото някой е решил да се занимава със самодейност и не го е съгласувал с мен. И сега звънят, тропат с крак и питат защо не им приемат документа в банката във вида, в който са го занесли.

Тия тук май изобщо не са по съгласуването - премълчава се важна информация, всичко се разбира в последния момент и стават издънки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #874 -: Юни 10, 2015, 01:23:53 pm »
Хайде още малко остана, Меркурий се обръща след по-малко от два дена. При мен се обръща точно върху натален хирон и пак прави секстил към Марс и Венера , два пъти го прави.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #875 -: Юни 10, 2015, 01:27:44 pm »
Веднъж да тръгне директен!
Иначе да, точно Меркурий отговаря за доставките, логистиката като цяло и едно забавяне е възможно да се дължи на това, че е ретрограден все още.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #876 -: Юни 10, 2015, 02:47:17 pm »
аз по ретро сега си купих доста неща заради предполагаемото пътуване и вчера се оказа, че скъпия панталон вече ми е широкичък - няма го този ефект, който имаше при покупката

Не е ретро меркурий това, а транзитна Венера във втория дом на рачешките асценденти. Ще ни изцеди това лято, докато се мота из ЛъФ. Ще развием драматичен вкус към животински принтове и златен кич. Хеле пък юли и август като съвпадне и с Юпитер и почне да ретроградничи. По-добре да си заключваме кредитните карти и да не влизаме в магазини за парцали, бижута, парфюми, арт и козметика. :012:
« Последна редакция: Юни 10, 2015, 02:49:16 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #877 -: Юни 10, 2015, 03:07:13 pm »
Не е ретро меркурий това, а транзитна Венера във втория дом на рачешките асценденти. Ще ни изцеди това лято, докато се мота из ЛъФ. Ще развием драматичен вкус към животински принтове и златен кич. Хеле пък юли и август като съвпадне и с Юпитер и почне да ретроградничи. По-добре да си заключваме кредитните карти и да не влизаме в магазини за парцали, бижута, парфюми, арт и козметика. :012:

не, не беше там венерка - беше си още в 12 дом по време на покупките - освен да се  объркала нещо :)

ами хем ще харчим, хем ще печелим :) - аз си имам и Марс там, така че си е направо четворка белот като добавим тригона откъм тр Уран :)

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #878 -: Юни 10, 2015, 04:59:45 pm »
Момичета,кога да изтегля кредит-на 12.06.едва ли е удачно,хубаво ще е да поизчакам нкк.дни,на 15,16.06. вече удачно ли ще е?/дали ще е излязъл от "сянката"/...Питам,понеже се разхожда из 8 дом!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #879 -: Юни 10, 2015, 05:28:31 pm »
излиза от сянката си чак края на Юни , на 18 градуса Близнаци , провери на коя точно дата.

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #880 -: Юни 10, 2015, 05:52:28 pm »
 :-\ще ми се изчака чакането до тогава...Ще рискувам!по-рано...
Благодаря за инфото.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #881 -: Юни 10, 2015, 07:31:14 pm »
Eeeeeй да го е*а... Ма много съм завеяна шматка бееееееееееееее! Такава простотия никога не бях правила!

Туй говедо вече стационарно ли е, че ми действа така?

Днес ходих до РПУ-то да давам едни показания и на връщане съм седнала върху папката с документите, защото пейката беше мокра от дъжда на спирката. Чак като слязах на нашата спирка се сетих, че съм ги забравила. Добре, че има добри хора и веднага ме откараха с кола до мястото и си ги намерих там...  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #882 -: Юни 10, 2015, 07:37:38 pm »
Aз бях си забравила телефона на една пейка ,вечерта,точно на Пълнолунието на 2 юни. След час се върнах и го намерих. Отчетох го като събитие по Пълнолунието,ама си е намесен и  ретро Меркурий.
Освен това, бях поръчала по интернет една част за колата,пристигна, ама не беше съвсем същата :) . Е,пригодиха я в сервиза.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #883 -: Юни 10, 2015, 07:50:55 pm »
Днес цял ден с чужди грешки се занимавам пак, късния следобед стана голяма излагация пред едни клиенти заради дрисливите ни юристки, които допускат безброй технически грешки в документите. В офиса ги изчетох пред клиентите, намерихме грешки, казах на юристката да коригира - тя се ядоса, че съм й открила грешки. Коригира уж, отидохме при нотариус да заверяваме и на място установихме, че в някои от документите пак е сбъркала, нанасяйки корекции. За пореден път установявам, че с хора, които са с Меркурий в Стрелец много трудно се работи - не внимават, отплесват се, допускат един милион грешки. Имам наблюдения и върху двама колеги преводачи - пропускат направо части от изречения... Заради една такава още не мога да си взема хонорара по голяма поръчка, която изпълних в края на април, а сумата е доста тлъста, над хиляда евро. Работехме съвместно по проекта, колежката Стрелец допусна доста грешки и  тръгна да се перчи пред възложителката и да спори с нея. Ако реши да ни отсвири и да не ни плати, ще пием по една студена вода за целия този къртовски труд, работим дистанционно за нея, тя е в чужбина. Така ми е писнало вече да се занимавам с чужда глупост.  :91:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #884 -: Юни 10, 2015, 08:58:16 pm »
:-\ще ми се изчака чакането до тогава...Ще рискувам!по-рано...
Благодаря за инфото.
някъде четох, че луната е хубаво да е намаляваща - да го изплатиш лесно
« Последна редакция: Юни 10, 2015, 09:01:36 pm от Kler »