Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268639 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #930 -: Септември 30, 2015, 02:29:35 pm »
Казвам го като типично събитие по ретро Меркурий-с последното зареждане преди около 6 месеца мисля дадоха валидност 1 година,както винаги,а сега в ретро-периода получавам съобщение до края на месеца да заредя за удължаване срока иначе спират валидността .Сигурно са го закъсали наистина,така се мъчат предполагам да вдигат оборота,местното ВИК също прави номера,от познати знам,че са закъсали ,вдигат кубиците двойно,Хм-бил съм МОЛ такива номера не ми минават,ще си намерят майстора МХМ!!! :72:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #931 -: Септември 30, 2015, 02:32:00 pm »
В България да си мобилен оператор или енергоразпределително дружество - бизнес за милиони, никакви закони не важат  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #932 -: Септември 30, 2015, 09:36:55 pm »
Ретрото на Меркурий този път ме отнесе. Аз такава ретроградност не съм усещала да имам някога. Но сега по всички дела на Меркурий - като управител на домове в натала ми, като естествените му прояви.
Днес получих документ, който е трябвало да получа преди поне половин месец.  :57: Щели да ме глобяват за неявяване. Как пък не?! Могат да ме намерят, когато съм с приятели и да ме излагат там. А не могат да си дотътрят задниците до дома ми, когато е трябвало.
И аз чакам новини по важно за мен дело.  :57: Щях да ги дочакам, с това ретроградие.

Понякога се чудя защо още съществува тази измислица наречена "държава". Някаква тромава и фиктивна институция, без никакъв смисъл. Която се храни от народа, за да го тровят.
Толкова се възмутих, че чак се вцепених и не успях да се ядосам качествено.  :57: Пък сега ми премина.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #933 -: Септември 30, 2015, 09:54:40 pm »
Днешният ретро съвпад ми е точно срещу Слънцето, в същия градус. Накрая се нахъсах и реших да се подложа на доброволен изпит. В продължение на няколко години работя по едни доста трудоемки и отговорни  поръчки, които минават през междинен преводач /който би бил непотребен, ако моето ниво на изходния език е достатъчно високо/. Езикът на крайния продукт е този, с който работя аз, междинният език е български. Нямам нищо против екипната работа, но вече започва да ми писва да съм зависима от чужди капризи и ангажименти /и от чуждо качество/. Ако междинният преводач откаже, имаш два варианта - или отказваш поръчката и губиш пари, или научаваш/усъвършенстваш изходния език и така елиминираш необходимостта от междинни звена. А и като цяло много мразя да се съобразявам с чужди стилистики, все нещо се налага после да преправям, така се губи в пъти повече време. Сега изпращам теста на клиента и да видим каква ще е присъдата - ставам или не ставам. Ако реши, че ставам, ще се ентусиазирам още повече да изкарам един интензивен опреснителен курс.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #934 -: Септември 30, 2015, 10:14:53 pm »
Правиш тест за ниво на български, така ли? Да не е някаква голяма терминология, нещо много специфично?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #935 -: Септември 30, 2015, 10:17:50 pm »
За ниво немски, с българския се надявам да съм добре  :) /в случая той е междинен и няма нужда да се използва/

За съдебна документация става въпрос, сложна терминология и засукани изречения. Но пък като добиеш рутина, става по-лесно, стилът е еднотипен навсякъде. Искам повече да не съм зависима от чужди капризи, няма незаменими хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #936 -: Септември 30, 2015, 10:33:23 pm »
Аз прекарах няколко приятни часа в компанията на приятелки. Тази среща от доста време се отлагаше и днес се състоя. Ретро Мерк и Слънцето са в тригон с наталния ми Меркурий (у5), транзитен Юпитер в секстил с наталния (у11).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #937 -: Септември 30, 2015, 10:36:16 pm »
Благодаря, Уич.  :)
Още не мога да им простя поисканото С1 за деловодителка, но пък ме нахъсаха мнооооого!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #938 -: Септември 30, 2015, 11:12:21 pm »
Мен пък днес ме добави стара познайница в една социална мрежа.  :012: С нея спряхме да подържаме връзка преди години.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #939 -: Октомври 01, 2015, 02:08:23 pm »
Да му се не види на късмета ми с курсовете  :012:

Езиковият център, в който исках да се записвам, е временно затворен. И не се знае кога ще стартират пак. Чак в софийския им офис звънях, там бяха много любезни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #940 -: Октомври 01, 2015, 02:13:46 pm »
Лили, изчакай да тръгне директно иначе пак ще удряш на камък  :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #941 -: Октомври 01, 2015, 02:26:07 pm »
Във Варна има много езикови школи, но не знаеш къде има добри преподаватели. Повечето са на доста посредствено ниво. По учебник и със CD мога да го уча и сама вкъщи. Малко са школите, където се преподава от носител на езика и наблягат на усвояване на говорни умения. Аз самата съм водила два езикови курса, знам за какво става въпрос. В повечето по-малки езикови центрове преподавателският опит не е задължителен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #942 -: Октомври 01, 2015, 03:15:35 pm »
Всяко зло за добро - това, че не ти се отваря там, може и да ти спестява загубено време :)

Бъди позитивна и ще те намери правилното място, вратата ще те очаква отворена :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #943 -: Октомври 01, 2015, 03:24:22 pm »
Да, и на мен така ми се струва, че няма смисъл излишно да форсирам нещата. В продължение на около 4 месеца се бях отдала на инерцията, а сега ме удари електрон в главата - искам го "сега и веднага!".  ;D

Проверих други налични възможности - има център за чуждоезиково обучение в ИУ-Варна /за предпочитане пред малък частен езиков център/, остава да се сформира и група - оказа се, че немският не е чак толкова търсен език, особено ако говорим за по-специализирана бизнес насоченост.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #944 -: Октомври 01, 2015, 03:53:00 pm »
Преди две години, като бяхме студенти брат ми ходеше на курсове по немски в Гьоте институт във Варна, беше доволен от преподавателите. Сега гледам са ги вдигнали цените.