Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268909 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1005 -: Октомври 06, 2015, 10:54:54 pm »
Да , да аз точно това правя , манипулирам :(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1006 -: Октомври 06, 2015, 10:55:56 pm »
Ами ти си с Луна в Дева, Грег. Тя не е особено в синхрон с Венера/Марс в Овен, противоречива тенденция се получава. Луната ти има нужда от повече доверие, грижа, отдаденост, по Венера/Марс е плътското, либидото, но то се възпира, когато се включи Луната. Конфликт между разума и първичното, нагона. По Луна в Дева искаш да бъдеш нужен/полезен някому, а не просто инструмент за плътска наслада.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1007 -: Октомври 06, 2015, 10:56:01 pm »
И аз, но за моята поне има обяснение - ретроградна, в съвпад с ЮЛВ. Иначе откъм празни приказки го докарвам /задължителна прелюдия/ - Венера в съвпад с Меркурий.  :012:

Покрай коркането на Грег и съвпадъците ни, се замислих за себе си. Аз съм реагирала, а и продължавам, в известна степен, да действам по същия начин. Това е от комбинацията водолей- хлад с овен- спонтанност. Отстрани изглежда като емоционална кастрация, но е точно обратното. Имплозия от чувства с висок интензитет и оттеглянето от другите/другия е, за да се притъпи болката. Започваш да си бъдеш самодостатъчен и всеки най- малък знак, че отсрещния, независимо дали говорим за връзка или най- обикновени социални отношения, може да бъде непочтен/неискрен спрямо теб е причина за дистанция.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1008 -: Октомври 06, 2015, 10:56:26 pm »
Тези съвпади са много коварни според мен. Също като съвпад слънце луна, не е най-доброто положение в една карта, нали? Още повече ако едната планета е в собствен знак, а другата в падение...

Съгласна съм и доста съм чела за това - в живота ми има двама значими човека с този аспект, които познавам добре. Единият е сестра ми, а другият е една от по-дългите ми връзки. По негови думи, до колкото може да му се вярва - 10г преди да се запознаем - не е имал връзка с жена. Капсулирал се след силна ученическа любов, завършила кофти. И за него и за сестра ми мога да кажа, че успяват да са си "самодостатъчни", както аз не мога. И са много предпазливи при встъпване във връзка, боязливи, дистанцирани ... това, за което Грег говори ми е до болка познато покрай сестра ми. Връзката по между ни започна, като голяма провокация, сблъсък на вселени и беше много хармонична. И сега сме си много близки по наш си начин, не интимен.
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1009 -: Октомври 06, 2015, 11:08:18 pm »
Трябва да се измъкна от това положение , стъпка по стъпка, не може повече така.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1010 -: Октомври 06, 2015, 11:08:37 pm »
И друго ми се вижда странно, Грег. Изпитваш страх, че ще бъдеш оползотворен сексуално от някоя жена. Малко по-разумните и осъзнати жени не се впускат лесно в такава слабост - да се насладят на един мъж. Ако го правят, то е по причина, че са впечатлени. И си е комплимент за мъжа. А в това какво лошо видя?
Да накараш някой да те желае силно, не е чак толкоз лесно. Да не може да диша, да не може да спи, да не може да затвори спокойно очи, без да си мисли за теб и удоволствията, които може да изпита. В такива наситени сексуални желания има само един силен афродизиак, Грег.
И това не е един гол... Марс, пък бил и той прелестен.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1011 -: Октомври 06, 2015, 11:10:36 pm »
:012: Моят Марс, Марс ли е?
Ти да не си мъж,че да мисля за твоя Марс дали се изразява правилно?  :012: :012: Не разбирам от женски Марсове.  :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1012 -: Октомври 06, 2015, 11:11:53 pm »
Ема, съмненията си остават.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1013 -: Октомври 06, 2015, 11:13:25 pm »
Ти да не си мъж,че да мисля за твоя Марс дали се изразява правилно?  :012: :012: Не разбирам от женски Марсове.  :D
Питам, защото ти само тронови ги признаваш, а моят е баш такъв.  :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1014 -: Октомври 06, 2015, 11:16:33 pm »
Дракон без да те познавам :) доста ме привличаш , много си ми дива. Този Марс/Венера ми дава страхотни умения в леглото , това е вярно , но трудно искам да стигна до там. То е страст , то е нежност, поглъщащ и отдаващ ... ама трудно преборвам психиката си. Мисля си , че ще ме изоставят и предадат. А все пак живея в Западна Европа , хората тука никога не си показват чувствата. Много рядко.
Не мога повече.  :012: Щели да го изоставят и предадат,ами със сигурност се случва на всеки.Да не те пратя и теб във форум за правоверни мюсюлман(к)и да си търсиш жена.  :012:
Хората в ЗЕ нямат много чувства.  :72: Те не са с гореща кръв като по-южните народи.  ;)
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1015 -: Октомври 06, 2015, 11:17:34 pm »
Грег, ти не търсиш идеалната партньорка, а бягаш от такива -Нептун в 7-ми дом. Оста Близнаци-Стрелец в АСЦ/ДСЦ е по-скоро философкси настроена към връзките, повече се говори за тях, отколкото да се действа по тях. Юпитер и Меркурий са във Водолей, а Венера и Марс в дом на Сатурн и в аспект със Сатурн, квадрат Нептун като планета от 7-ми дом, ти си Слънчев Водолей-тенденция към асексуланост и/или заблуда по отношение на връзките. Лунните възли , както и Луната също са подвалстни на Меркурий и Юпитер като разположение. Мислил ли си, да се свържеш с жена, по-голяма от теб и по-скоро да е като твой "ментор" ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1016 -: Октомври 06, 2015, 11:24:40 pm »
Питам, защото ти само тронови ги признаваш, а моят е баш такъв.  :012:
Тронови и екзалтирали,но при мъжете.  :012: За женските Марсове  не изпадам в мислене,но май не е хубаво жена да има силен Марс.На нас ни трябват добри Венерки в картите.  :'(   За какво са ни тези Марсове?Кои глупачки измислиха феминизма и за какво им беше?Сега можех да си стоя с едно ръкоделие и да си опъвам крачката пред камината,а мъжът ми да я е запалил и да бърша сополките на 5 деца,вместо на Ал  :19: .А не да съм свободна на слободия,неуправляема и все всичко да знам.  :29: И вие сте същите!  :P
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1017 -: Октомври 06, 2015, 11:27:29 pm »
Докато аз си пия бирата с момчетата и си говоря с тях като пич, мадамите пърхат с мигли и постигат своето  :) Язък ми за "магнетичната" Венера и за водната доминанта - така и не се научих да съм "фатална"  :57:

Абсолютно.
Язък за петодомната ми Венера и осмодомната Луна. Докато другите си постигат целите флиртувайки, манипулирайки, лигавейки се кифладжийско, и се наслаждават на живота в цялата му шарена палитра, аз съм тръгнала да се правя на "мога и сама!".  :banghead:

Язък за магнетичния хороскоп - вместо да си използвам даденостите, живея като куче.  ;D

« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 11:29:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1018 -: Октомври 06, 2015, 11:32:15 pm »
на мен , най-приятното ми преживяване е било с Гъркиня, най-спокойно , нормално. Като видя жена от Северна Европа , бягам с 100 км/ч в обратната посока :) Иначе Рени е права за по-възрастната партньорка и други астролози са ми го казвали.
Просто осъзнавам , че до сега никога ама никога не искал реално връзка ,само съм мечтал за такава.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1019 -: Октомври 06, 2015, 11:33:22 pm »
Фаталната жена има "фатална " Луна, с "фатална " Лилит, с "фатални " лунни възли, тук Венера няма думата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“