Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268549 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1065 -: Октомври 07, 2015, 08:08:01 pm »
На Гръг огъня /съвпада в Овен/, не се проявява, защото когато Луната вземе превес с негативни емоции, убива и най-силния огън.

И в този смисъл, щерчето ми- с Луна в рак, а и не само тя- там, ми къса нервите неимоверно.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1066 -: Октомври 08, 2015, 10:50:07 am »
до сега била ли си в  триъгълници, в ролята на венера или луна


В любовни триъгълници не съм участвала, все още. Много праволинейна съм била във връзките си, но имаше някои криввания в последната, по-скоро залитания, не трайни фигури :) За няколко месеца съпружието беше задраскано с голям кръст. Сега пробваме пак, ще видим :)

това ми звучи като "малко бременна"трайни,нетрайни фигурите са факт ако са  едностранно от единият партньор -триъгълник ,двустранно-кръст,многоъгълник,но ъглите са все карета,с компромисни опозета

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1067 -: Октомври 08, 2015, 11:08:26 am »
Жената ти казва, че не е била в триъгълник. Не с всеки, с който ходиш на цирк или кино си в триъгълник ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1068 -: Октомври 08, 2015, 11:31:17 am »
Жената ти казва, че не е била в триъгълник. Не с всеки, с който ходиш на цирк или кино си в триъгълник ;D

Правилно, била е в последователни отсечки с една обща точка  :012:
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1069 -: Октомври 08, 2015, 11:48:54 am »
Както казва О. Уайлд, не цитирам точно: "Бракът е много тежък за понасяне от двама души, затова има нужда от трети" :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1070 -: Октомври 08, 2015, 01:06:53 pm »
Смешно Ви е на Вас, на мен пък изобщо. Ходенето на цирк и прочие е преди да имаш връзка, когато търсиш, опознаваш и прочие. Когато вече имаш връзка е различно -за мен, пък за Вас може и да не  - щом Ви е забавно. Да, случи ми се да попадна в ситуация, в която моят мъж - вече да не е моят мъж - и това се случи с цялата си тежест, на осъзнаването, трансформирането и т.н. плутонщини.  Тр. Плутон ми е върху Меркурий (У4 и У7) от доста време - в Т-квадрат с натални Плутон и Юпитер (в 7/1 дом). Отделно дир. Плутон и  прогт.ДС са върху СЛВ и Венера в 8 дом в Скорпион. Светът ми се залюля, ценностите ми се сринаха, всичко, в което съм вярвала и моят мъж, който съм гледала, каот икона - престана да бъде моя мъж. Стана ми заемодател.  Тогава вакуумът засмука "каквото има наоколо". Прогледнах за други мъже, започнах да ги забелязвам. Което за мен беше повече от шок, бях в някакъв друг и непонятен за мен свят. След като се освестих - 1-2 месеца по-късно, реших да огледам какво се случи, че този брак заби толкова наникъде. Защото той иска да сме семейство, аз също искам, но .... егати семейството бяхме станали .... Та, започнах малко по малко, стъпка по стъпка и положих основите на нов градеж. Дали ще имам успех - ще видим.

Иначе - имала съм 3 дълги връзки - 11г, 2г и 6г. По време на връзка не забелязвам други мъже. Когато нямам връзка - излизам с различни хора, в търсене на Него. Когато го намеря - остава само Той. Не ми се е случвало - по време на връзка да се влюбя в друг човек, да имам залитане, терзания и прочие. Сигурно от Венерата в Скорпион - или-или - пълно отдаване и няма място за други неща. И така ми е било спокойно. Не мога да лъжа, увъртам, да крия - не съм чиста пред себе си ....
Над силата е само умението да я владеем!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1071 -: Октомври 08, 2015, 01:35:03 pm »
Рени, много ти благодаря за споделената информация! Много стойностно - thank you! :58: :-* Чета и препрочитам.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1072 -: Октомври 08, 2015, 03:24:16 pm »
В офиса сме много кардинали, а специално аз и още една ключова Везна в екипа сме със затъмнение и ретромерк точно върху слънцата си. Та тая ретрофаза ни разказа играта направо тоя път. Объркани фактури, загубени фактури, счупени компютри, непристигнали фактури, грешни куриери, сбъркани с три-четири номера козметични продукти, изтрити бази-данни с контакти, надплатени сметки, сгрешени изследвания. Не се сещам какво не се обърка. НО! Тоя път всички бяха своевременно дресирани - ретромеркурий е, няма да се тръшкаме, ще стискаме зъби да мине. Офисът знае, семействата им знаят, семействата на приятелите им знаят, тесният, широкият и свръхширокият приятелски кръг знаят, вече и партньорите ни знаят, че е ретромерк. Предупреденият е въоръжен! Чакаме петък и вдигаме служебен банкет.

ПС. За протокола ще отбележа, че точно с другия кантар се оказахме най-успешните намирачи на всичко затрито :-)
« Последна редакция: Октомври 08, 2015, 03:33:02 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1073 -: Октомври 08, 2015, 03:33:48 pm »
Уф, лека-полека тръгнаха нещата най-сетне.

Току що се обади адвокатката - на 13 октомври ми е делото, от 15 часа. Баш по новолуние във Везни.  :017:

Това е само първо разглеждане, на което мисля да не се явявам. Изпитвам изключителна погнуса към ищеца и цялото  меркантилно сатурново семейство, срещата на живо никак не е желателна. Вече по-нататък, ако се наложи да се призовават и свидетели, ще трябва да се явя на някое от следващите съдебни заседания.

Дано въобще да не се наложи явяване и всичко да се развърже с най-малко усилия.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1074 -: Октомври 08, 2015, 03:44:35 pm »
В офиса сме много кардинали, а специално аз и още една ключова Везна в екипа сме със затъмнение и ретромерк точно върху слънцата си. Та тая ретрофаза ни разказа играта направо тоя път. Объркани фактури, загубени фактури, счупени компютри, непристигнали фактури, грешни куриери, сбъркани с три-четири номера козметични продукти, изтрити бази-данни с контакти, надплатени сметки, сгрешени изследвания. Не се сещам какво не се обърка. НО! Тоя път всички бяха своевременно дресирани - ретромеркурий е, няма да се тръшкаме, ще стискаме зъби да мине. Офисът знае, семействата им знаят, семействата на приятелите им знаят, тесният, широкият и свръхширокият приятелски кръг знаят, вече и партньорите ни знаят, че е ретромерк. Предупреденият е въоръжен! Чакаме петък и вдигаме служебен банкет.

ПС. За протокола ще отбележа, че точно с другия кантар се оказахме най-успешните намирачи на всичко затрито :-)

аз се присъединявам към вашите перипетии и предварителни настройки ... :) - същата картинка е и при мен ... с малката разлика, че всичко се случва само на мен, защото съм си сама в офиса :)
И аз чакам почивните дни :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1075 -: Октомври 08, 2015, 04:02:12 pm »
Дано въобще да не се наложи явяване и всичко да се развърже с най-малко усилия.

Дано, Диди, но сигурно ще се наложи да се явявам на някое от следващите заседания, ще се призовават свидетели от моя страна. Но ако съдът отхвърли насрещната ми претенция в първо заседание, може и да не се наложи.

Имаше вариант да се явя и на първото, но днес разбрах, че ищецът е тук, в момента не е в чужбина, а аз не искам да му гледам наглата самодоволна физиономия, освен ако съвсем не е наложително. Ще си пазя нервите за следващите заседания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1076 -: Октомври 08, 2015, 04:12:51 pm »
Дракон без да те познавам :) доста ме привличаш , много си ми дива. Този Марс/Венера ми дава страхотни умения в леглото , това е вярно , но трудно искам да стигна до там. То е страст , то е нежност, поглъщащ и отдаващ ... ама трудно преборвам психиката си. Мисля си , че ще ме изоставят и предадат. А все пак живея в Западна Европа , хоарата тука никога не си показват чувствата. Много рядко.

На мен ми се струва, че тук се намесва куинконса на съвпада с Плутон в Скорпион, в 5 дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1077 -: Октомври 08, 2015, 04:45:38 pm »
Меркурий става стационарен - вчера окончателно се убедих, че пералнята не е наред, ще трябва да се търси и да се вика майстор. За радост програматорът не се е развалил, но барабанът не се върти. Всичко върви по зададена програма - пълни се с вода, водата се затопля до определена температура, но няма въртене. Накрая изваждам неизцедено пране - това е бял кахър, обаче се оказа, че остава и неизпрано. То просто си кисне вътре, без да се върти.

Но в това разпадащо се жилище такива битови проблеми са ежедневие, част от живота, вече съм свикнала. Всичко е за ремонт, цялата техника е за смяна, надявам се поне да спечеля това проклето дело.

Снощи се понатрових със саморъчно сготвени тиквички, едва не умрях. И всичко е от лакомия  ;D, прекалих със зехтина и изядох за вечеря цяла тава. Днес ходя като черен облак.
« Последна редакция: Октомври 08, 2015, 04:59:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1078 -: Октомври 08, 2015, 05:01:42 pm »
Аз заради операцията гледах - някъде към 17ч тръгва напред :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1079 -: Октомври 08, 2015, 05:20:20 pm »
А това че, Меркурий спира съвпад със СЛВ, какви вести ни носи ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“