Автор Тема: Нодална ос във Везни-Овен  (Прочетена 12388 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2014, 10:05:13 am »
Относно вътрешното ниво...
Помислете си кога сте изживявали/променяли вътрешно, без да е имало никаква външна причина, ей така-никакъв повод, нищо. Повечето хора са инертни и ако всичко е ок, нищо вътрешно не се променя
Аз преди също мислех, че нодалните оси през места, които не са активни в картата, може и нищо да не донесат, но има ли транзит и на планета, акцентът е двоен, и се наблюдават проявления, дори и без аспекти към натални

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2014, 10:12:40 am »
Стреличке, той моя се чувства поздравен винаги - все е на черешата, ама сега ме сети, че щом е ретро е се е върнал във водолей то значи имам възврат на Мерка хахаааа, ееей тцъ тцъ тцъ пак съм го пропуснала  :57:  :38:...

Знам, че за СЛВ везни става въпрос бе - оня ден за първи път си гледах картата от години насам  :012:. 2/3 от везните са ми във 8ми дом - или аз ще се уча да се съобразявам с другите, или те ще учат да се съобразяват с мен  :D... Като се замисля първото е малко вероятно...  :19:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2014, 10:24:39 am »
Относно вътрешното ниво...
Помислете си кога сте изживявали/променяли вътрешно, без да е имало никаква външна причина, ей така-никакъв повод, нищо. Повечето хора са инертни и ако всичко е ок, нищо вътрешно не се променя


Права си, но не се отнася за всички. Всеки изследва света през собствените си очи/емоции. Лично при мен се случват често промени само на вътрешно ниво, защото имам навика да дълбая до дъно за нещата. Например светва ми крушката за нещо и започвам да дълбая - защо, как, кога, къде... и това ме променя. Понякога промените са едвам забележими, понякога са драстични.

Дори току що ми светна каква ще е промяната по везните ми в 8 дом - това относно транзита на СЛВ там. Когато вдигнах кръвно за първи път по повод операцията на кучето ми и изпаднах в дълбокомислие относно причините за това и стигнах до извода защо изобщо се случи. Тогава разбрах, че просто не съм готова да се простя с животинката и да я загубя. Това довежда след себе си емоционална нестабилност, която пък от своя страна води до повишаване на кръвното налягане. От тогава вече месец насам аз предъвквам тази тема и се опитвам да приема фактите, че колкото и да обичаш някой, то трябва да си готов да го загубиш, защото нищо не е перманентно в тази Вселена и всичко се променя. Въпреки, че знам тези неща дето се вика от векове, то дълбоката ми привързаност към някои неща не е готова за такава стъпка. Като казвам "да загубиш", то не значи непременно буквално да загубиш нещо, ами просто да си приел фактите, че евентуално един ден и това ще се случи. Тази борба е много трудна... Та ето какво ми предстои... Мммм даааа...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2014, 10:30:39 am »
Аз като вдигнах кръвно за 1-ви и единствен път, беше от ярост :)
Обаче хич не ме влече да дълбая, щото отдавна ми е ясно от къде излиза тоя звяр

Да, Вещичка, има изключения, само да вметна-пак е имало повод-куче, кръвно...но можеше да не обърнеш внимание и никаква промяна да няма (както аз направих)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2014, 10:42:26 am »
Няма такъв шанс да не обърна внимание. Откак преди 4-5 години взех да изучавам емоциите и свързаните заболявания с тях, просто винаги когато се появи здравословен проблем ми е ясно, че сама съм си го предизвикала. Ако нямам време в него момент, то остава на заден план изучаването му, но винаги се връщам към него докато не го преборя. Вчера много сериозно си говорихме с докторката и най-накрая се съгласи да се пробвам по моя си начин да си върна кръвното в нормални граници  :012:... да не повярваш чак, че е съгласна с медитативните методи на лечение  :012:...

Относно кучето, ми това е първото куче в което съм безпрекословно влюбена и обожавам до лудост направо  :57:. Откак Лилито ми я подари преди 4,5 години не съм се разделяла с нея дори и за ден. За мен е като третото ми дете-идиотче, което изисква най много грижи от моя страна. Да не говорим, че е от невероятно шантава порода, която е предразположена към хиляди заболявания просто ей така за спорта и ми вади душата всеки път като реши, че трябва да се разболее, а операцията и просто ми дойде като капак на всичко...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2014, 10:48:38 am »
Артишокът помага за изчистистване на черния дроб, както и на други токсини, и се отразява много добре на кръвното, особено съпроводен с лек хранителен режим
Баща ми и той скоро започна да прави кръвно и само с 5кг по-малко-вече има ефект

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #36 -: Февруари 15, 2014, 11:04:42 am »
Доста болежки и неразположения, особено тези на психосоматична основа, ние сами предизвикваме.
И мен ме удари, когато останах насаме с негативните си емоци, възмущението и гнева, но те бяха напълно заслужени в посока към съответните хора. За съжаление отношението си към тях не мога да променя, опитвам се да променя отношението към случилото се. Не бива да позволяваме миналото да гради нашето настояще.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #37 -: Февруари 15, 2014, 11:10:49 am »
И мен ме удари, когато останах насаме с негативните си емоци, възмущението и гнева, но те бяха напълно заслужени в посока към съответните хора. За съжаление отношението си към тях не мога да променя, опитвам се да променя отношението към случилото се. Не бива да позволяваме миналото да гради нашето настояще.

Май всичко случващо се в живота е съвсем заслужено и си има причина, колкото и да не ни се иска да го признаем и приемем, заради нашата себичност.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #38 -: Февруари 15, 2014, 11:15:20 am »
Лили, всичките болежки си имат корени в личните ни емоции. Имаме само два избора - или да ги преборим, или да съжителстваме с тях. Фиксажа на АС-то ме е дарил с невероятен инат и обикновено за мен си е въпрос на чест да се преборвам с неразбориите: или аз, или емоционалния срив  :57:... Е, нема пък емоционалния срив да победи и това е  :D...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #39 -: Февруари 15, 2014, 11:18:02 am »
И Плутон има славата да излиза победител от трудни и продължителни психологични битки. А Лилито нали има силен плутонов акцент. Така че, Лили, ще се справиш!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #40 -: Февруари 15, 2014, 11:28:23 am »
Май всичко случващо се в живота е съвсем заслужено и си има причина, колкото и да не ни се иска да го признаем и приемем, заради нашата себичност.

Позицията на жертва, безропотно приемаща очевидно несправедливото отношение, за мен не е много характерна.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #41 -: Февруари 15, 2014, 11:31:20 am »
И Плутон има славата да излиза победител от трудни и продължителни психологични битки. А Лилито нали има силен плутонов акцент. Така че, Лили, ще се справиш!

Текущата година ми е с плутонов акцент по дирекции - дир. Плутон в съвпад с АС и дир. Марс в опозиция с нат. Плутон. Решила съм да не се впускам в необмислени авантюри, макар че с тия уранови транзити вече ме пере сачмата.
В психологичеки битки първа не влизам, обикновено друг ги повежда, а аз му влизам в тона.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #42 -: Февруари 15, 2014, 11:36:45 am »
Май всичко случващо се в живота е съвсем заслужено и си има причина, колкото и да не ни се иска да го признаем и приемем, заради нашата себичност.

Позицията на жертва, безропотно приемаща очевидно несправедливото отношение, за мен не е много характерна.  :)


Не става въпрос за се приеме ролята на жертва, но всичко направено/ненаправено от нас си има своите последици. "Очевидното несправедливо отношение" може да си е съвсем заслужено по някаква причина, само че както казах не бихме си го признали или пък иска да ни научи на нещо.
Както са казали монетата винаги има две страни.

п.п. Лили в случая говоря по принцип, да не го приемеш лично

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #43 -: Февруари 15, 2014, 11:39:34 am »
Напротив, щом тази позиция е характерна, много по-добре е за Лила да приеме поста лично и да види как може да се промени положението
Винаги съм била против цикленето, то пречи да се разкрие потенциалът

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #44 -: Февруари 15, 2014, 11:41:04 am »
Не го прием лично, но си задавам въпроси и все още не намирам отговори.
Ако приемем, че прераждане има и влачим някакъв товар от минал живот, тогава напълно ще се съглася.
Но ако знаеш, че в настоящия си живот не си причинил никому такива злини, тогава е логично да си задаваш някои въпроси.
Срещу несправедливо и нагло отношение не мога да се кланям и да целувам ръка, все още не съм се извисила толкова. Моята позиция винаги е била да се дистанцирам от такива хора, а не да търся да разчиствам сметки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui