Автор Тема: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение  (Прочетена 26722 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #90 -: Октомври 04, 2014, 11:06:50 pm »
Ломоносов не е бил гениален в своята област. Има доста разнороден принос към човечеството

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #91 -: Октомври 04, 2014, 11:11:23 pm »
Да,Papy -моя грешка,неправилно се изразих,не само в една област е бил гениален.Меркурий много бързо действа при мен. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #92 -: Октомври 04, 2014, 11:12:52 pm »
Става въпрос, че е успял да надскочи летвата, определена от средата, в която се е родил. По-горе нали за това се спомена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #93 -: Октомври 04, 2014, 11:17:11 pm »
Каква летва? Гениите не играят по правилата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #94 -: Октомври 04, 2014, 11:20:28 pm »
Споменахме каква е разликата между гений и луд - думата на обществото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #95 -: Октомври 04, 2014, 11:28:19 pm »
Според мен откриватели и гении има много ,по-голям проблем е да се материализират идеите обаче-забелязвам много открития се правят едновременно от различни хора ,дали заради мунданните транзити по това време ,дали заради ефекта на ,,маймуната от съседния остров,, или просто му е дошло времето .Днес гледах филм за откриването на телефона ,оригиналната основна идея се оказва е на един италианец,който патентовал идеята за 2 години ,след изтичане на патента същата идея с малко подобрения се патентова от А.Бел ,по-точно от богатия баща на годеницата му,,,случайно,, изпреварил Райс-щатен сътрудник на силната компания на Вестерн Юнион--мирише на търговски шпионаж,Т.Едисон също доста е изработил  навремето Тесла-материализацията на идеите изисква и не малко други качества или подходящи контакти с мениджъри,адвокати,рекламни агенти ,банкери и тн .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #96 -: Октомври 04, 2014, 11:30:24 pm »
Каква летва? Гениите не играят по правилата

Може да има и непризнати гении, които ровят из боклукчийските кофи. Понеже по-горе се спомена за обкръжаваща среда, социум и предпоставките, които имаш или нямаш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #97 -: Октомври 05, 2014, 10:32:09 am »
Исках да кажа, че по същото време в някое околно селце 100% се е родило поне още едно бебе, ама никой не го знае кое е. Не можем да предскажем гения по картата, или поне-много рядко
Ето при Ломоносов показателите спрямо фортуна не са особено силни...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #98 -: Октомври 05, 2014, 10:38:53 am »
Пост фактум всичко се "предсказва", ако вече знаеш кой е. Друго е да вземеш неизвестна карта и да познаеш гениалност или психични отклонения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #99 -: Октомври 05, 2014, 10:49:46 am »
Даже и постфактум понякога е трудно
В случая-слънце в скорпион (ако е дневна), триплицитни управители-венера, марс, луна, само луната е с предимство. Ако е нощна-същите в друг ред
Луна в риби, локус фортуна в лъв, луната в осми от нея, слънце в 4-ти, в 10 и 11-ти няма нищо
Не съм проверявала за звезди

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #100 -: Октомври 05, 2014, 01:44:02 pm »
Даже и постфактум понякога е трудно
В случая-слънце в скорпион (ако е дневна), триплицитни управители-венера, марс, луна, само луната е с предимство. Ако е нощна-същите в друг ред
Луна в риби, локус фортуна в лъв, луната в осми от нея, слънце в 4-ти, в 10 и 11-ти няма нищо
Не съм проверявала за звезди

Да, Papy-трудно е само интерпретирайки астрологичната карта да дадеш отговор кой, кой е,колкото и добре да си  изучил тази материя,трябва и да знаеш, че този е точно такъв или такъв ще стане,затова споменах за информационното поле.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #101 -: Октомври 05, 2014, 09:39:16 pm »
Дракониада, ето я картата на "професионалният " будител,но без час.:)
Рени,благодаря.  :08: :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #102 -: Април 26, 2015, 02:44:09 pm »
Каръл Ръшман казва,че става нащрек като види лесни аспекти,много тригони например,същото мисля е за тронови планети-разглезват ,познавам такива хора,тези области с времето им се изключват от наблюдение,заради прекалена самоувереност,идва момент на кофти аспекти и обстоятелства и кофти външна сбитийност,но според мен те не я усещат емоционално,уволняват го,изключват го от училище-не им пука .При деабилитираните,напротив има сравнително болезнена чувствителност по засегнатата планета .Троновата е като лъв,не усеща болката,ян,излъчваща енергия,деабилитираната е чувствителна,приема енергия,ин,.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #103 -: Април 26, 2015, 02:46:48 pm »
А как мислите - да речем, когато има квадрат между есенциално силна планета /на трон, в екзалтанция/ с есенциално слаба или планета в перигрин, винаги ли изявата не есенциално силната планета доминира и е със знак плюс?

Имам два примера с квадрат Меркурий/Марс - в единия случай имаме есенциално силен Марс, в другия есенциално силен Меркурий. Първият дърдори и плещи глупости на неподходящо място без да се замисли, вторият се отличава с доста премислен и разсъдлив изказ.

Същевременно имам и друг пример - тронов Меркурий в квадрат с перигринеста Луна. Тук случаят е смесен - създава се впечатление за мислещ и компетентен човек, но реалната изява е друга - липса на концентрация, разпиляна мисъл, невнимание към детайла, трудно усвояване на по-задълбочена и специализирана информация.
« Последна редакция: Април 26, 2015, 02:49:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #104 -: Април 26, 2015, 06:04:44 pm »
Планетата в собствен знак, по-скоро е важна и чак когато същата е способна да  изразява природата си, така че да въздейства качествено върху цялата карта, троновата или екзалтирана планета става силна . Както при парфюмите, същността, главната/важната съставка прави дадения парфюм качествен и оттам въздействието му става много силно. Или пък капвайки лимонова есенция в най-обикновен кейк, същия става  лимоновият кейк -важен и силно въздействащ с аромата си. :)

При твърдите аспекти между есенциално силно планета и есенциално слаба или перигрин,  може би има значение кои планети (според природата им ) участват в аспекта и доколко същите са силни в индивидуалния хороскоп.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“