Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200150 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #420 -: Февруари 26, 2016, 03:26:28 pm »
Провокирана от въпроса на Алена, се замислих - каква е разликата м/у

- дир Венера съвпад нат Слънце

- дир Слънце съвпад нат Венера

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #421 -: Февруари 26, 2016, 03:39:23 pm »
Явно не е от това, защото при мен сега дир. Сатурн е в точна опозиция на Слънцето ми в натала и ако някой не е добре в момента, това е моят мъж- товарят го по 12ч на ден с работа, като не му плащат извънредни, наложи се да посети зъболекар, който здравата го оскубал, за да му лекува зъба, който не му даваше да заспи от болка, та затова се прежали да посети стоматологичния кабинет. И при двама ни Слънцето е У12, при него е в 5д, при мен във 2д.

Благодаря ти за насоките, Акрукс. Дано се оправи положението  при съпруга ти - и здравословно, и професионално.
При мен си спомням, че квадрата на транзитен Сатурн към натално Слънце го отнесе баща ми. Мислехме, че има проблеми със става на крака, но се оказа притиснат нерв.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #422 -: Февруари 26, 2016, 05:36:41 pm »
Баща ми не е ходил на лекар. Мисля, че притиснатият нерв е бил в поясните прешлени - баща ми твърди така. Той си приложи самолечение - упражнения с движения на крака и нервът в крайна сметка се освободил. Дали от движенията или от само себе си, не знам. Аз си мислех, че е от разместване в бедрената става, защото има слабост там, но той твърди, че е бил притиснат нерв.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #423 -: Февруари 26, 2016, 09:31:28 pm »
За любовта няма възраст. :)
Но за секса има.  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #424 -: Февруари 26, 2016, 11:16:34 pm »
Провокирана от въпроса на Алена, се замислих - каква е разликата м/у

- дир Венера съвпад нат Слънце

- дир Слънце съвпад нат Венера

Според книжката на Левин има - Венера уж дава изобилие по темите на наталното слънце. А в обратния случай - Слънцето ще освети Венерините теми. Ама ето, че все за любов се докладва. Много се надявам при мен това да е с мъжа ми :) Ако ще е това :) Но май при мен ще е свързано с работата - като гледам и другите детайли :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #425 -: Февруари 26, 2016, 11:29:43 pm »
Акрукс, а какво управялва Сатурн?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #426 -: Февруари 27, 2016, 12:03:55 pm »
В мъжка карта наскоро гледах при съвпад на пр. и дир. слънце с натална венера - раждане на второ дете, доста години след първото. Интересното беше, че имаше новолуние в точен съвпад с дирекционният и прогресивен съвпад малко преди самото раждане на детето.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #427 -: Февруари 27, 2016, 01:26:50 pm »
Аз имах съвпад на прогресивна Венера с нат. Слънце, когато се омъжих и родих първото си дете.  Себеусещането ми за жена се промени изцяло - отвътре :) . Жената изкусителка си беше отишла, дошла беше онази женствена, любвеобвилна, която не познавах до този момент. тогава ми се отвориха и венерините теми грим, козметика и прочие. До тогава - грам интерес не съм имала, по-скоро присмехулно отношение към мацащите се.

Но това по прогресии, а по соларни дъги - зодиакални - СД Венера в съвпад с МЦ, както и СД Плутон в съвпад с нат.Венера  :)

Другото, което проработи тогава СД Меркурий (У4, У7) в 12 дом и в опозиция на нат.Луна в 6 дом, У5 и квадрат с нат. Венера. До момемнта на раждането на детето -  всичко беше супер в отнощенията с мъжа ми, след това изведнъж всичко се срина и отиде по дяволите. До лятото сега, когато същия този СД Плутон разклати нат.СЛВ и наложи промяната. Сега пак дир. Меркурий, но по ЕД беше в опозиция на Луната, както тогава беше по соларни дъги и кризата имаше силен емоц. отклик. Точно 12 домно. Разбира се - пак в квадрат с нат. Венера  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #428 -: Февруари 28, 2016, 11:35:30 am »
Преживях, наскоро, съвпад на дир. Слънце с нат. Венера в 9 натален дом. Слънце управлява 1 и 2 домове, Венера-4 и 11-ти.
Събития- промяна в начина н печелене на пари. До съвпада- по 9 дом, след него- по темите на 4 дом.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #429 -: Февруари 28, 2016, 02:36:00 pm »
Акрукс  :) радвам се, че е добре :) А в солара й има ли нещо, което да указва за инцидент?



Преживях, наскоро, съвпад на дир. Слънце с нат. Венера в 9 натален дом. Слънце управлява 1 и 2 домове, Венера-4 и 11-ти.
Събития- промяна в начина н печелене на пари. До съвпада- по 9 дом, след него- по темите на 4 дом.

По какъв начин съотнасяш печеленето на пари към аспекта и домовете? Като по-добра материална осигуреност ли?
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #430 -: Февруари 28, 2016, 03:35:12 pm »
Акрукс  :) радвам се, че е добре :) А в солара й има ли нещо, което да указва за инцидент?



По какъв начин съотнасяш печеленето на пари към аспекта и домовете? Като по-добра материална осигуреност ли?

Не е по- добра материална осигуреност. До съвпада работата ми се дефинираше по 9 дом, а сега- по 4 дом. Преди съвпада бях собственик на бизнес, сега- наемник.

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #431 -: Април 08, 2016, 04:02:59 pm »
След около година очаквам съвпад на Дирекционна Луна- в натала е У11, съвпад с Натален Юпитер У4 в 4 дом, имате ли наблюдения относно тази индикация? 

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #432 -: Април 10, 2016, 06:55:35 pm »
при мен Луната също е У11, а Юпитер е У4 , но е в 8д
година и половина преди точния съвпад на дир Луна с Юпитер се преместихме от града, в който съм родена и живяла дотогава в нова къща, построена в двора на дядо ми по майчина линия в града, където е отраснала и живяла майка допреди да се омъжи и където сме до днес.

При теб щом Юпитер е в 8 дом, може би по наследство сте я придобили, или ще я придобиете в бъдеще, при нас нещата са сходни, но още правим само планове, когато се реализира ще споделя.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #433 -: Април 11, 2016, 12:12:39 am »
Извинете ме за глупавия въпрос, но дали дир. Юпитер съвпад нат. асц може да даде печалба от тотото? Като Юпитер по натал управлява 8-ми и 9-ти дом(където е и натална венера).   ;D
« Последна редакция: Април 11, 2016, 12:16:21 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #434 -: Април 11, 2016, 12:22:22 am »
Извинете ме за глупавия въпрос, но дали дир. Юпитер съвпад нат. асц може да даде печалба от тотото? Като Юпитер по натал управлява 8-ми и 9-ти дом(където е и натална венера).   ;D
Леле!Всички искаме да знаем на какъв транзит и дирекция можем да си хванем джакпот!  :D
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: