Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200157 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #555 -: Юни 10, 2016, 12:21:12 am »
Аз точно това което казваш Кореа, се чудя дали ще се случи , самоувереност, усещане за стойност ако щеш  , с интегреса на Асцедента в Лъв , търсех инфо в нета основно в Английско езичните сайтове и нищо не пише ...

Хм, то не е само това обаче:

1. СД АС ингрес в Лъв
2. СД ДС ингрес във Водолей и съвпад с нат. Юпитер.
3. СД МС съвпад с нат.Марс и Венера

Според мен акцентът ще е над взаимоотношенията и промяна на общ. статус. Не мисля, че промяната ще е в теб, а средата ще те постави в други условия - промяна отвън, не отвътре  :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #556 -: Юни 10, 2016, 09:18:44 am »
Аз ти казвам с този Юпитер , ще е едра жена  :72: няма как да не се прояви

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #557 -: Юни 10, 2016, 09:20:10 am »
При мен дирекционната Венера наскоро направи ингрес в Близнаци и се чудя дали сега ще проходя по мъже.. и само мъже ли ще са...  :043:

Съвпадът ѝ с Юпитер в 7 дом миналата година донесе празна кошница и имотна измама. Малкото щастие в съвпад с голямото = абсолютна нула на степен минус безкрайност.  ;D

Странно ми е че такава важна дирекция по никакъв начин не се е проявила ... а в натала как са поставени Венера/Юпитер , някакъв аспект?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #558 -: Юни 10, 2016, 09:23:55 am »
Аз ти казвам с този Юпитер , ще е едра жена  :72: няма как да не се прояви


Може да е просто оптимистка и по приключенията :) Аз също имам доста Юпитер е себе си, но чак едра не съм :)  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #559 -: Юни 10, 2016, 09:28:07 am »
При мен дир. венера направи съвпад с Юпитер по същото време когато дир. слънце направи съвпад с венера и ЮЛВ. Имаше събития - намерих си много добре платена работа, Юпитер е в 10ти дом. И влюбване имаше, най-голямото засега :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #560 -: Юни 10, 2016, 09:35:06 am »


Може да е просто оптимистка и по приключенията :) Аз също имам доста Юпитер е себе си, но чак едра не съм :)  :29:


 :08:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #561 -: Юни 10, 2016, 09:44:32 am »
При мен дир. венера направи съвпад с Юпитер по същото време когато дир. слънце направи съвпад с венера и ЮЛВ. Имаше събития - намерих си много добре платена работа, Юпитер е в 10ти дом. И влюбване имаше, най-голямото засега :)

Ей такива постове обичам да чета  :29:  :58: Направо мед ми капе на сърцето  :-*
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #562 -: Юни 10, 2016, 11:08:18 am »
Аз точно това което казваш Кореа, се чудя дали ще се случи , самоувереност, усещане за стойност ако щеш  , с интегреса на Асцедента в Лъв , търсех инфо в нета основно в Английско езичните сайтове и нищо не пише ...

Това става с усилена работа върху себе си, не с чакане да падне от звездите  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #563 -: Юни 10, 2016, 11:16:19 am »
Усещане за стойност няма как да дойде от асцедента, то е от други астро-показатели. Освен това аз не мисля, че промените и ингресите по дирекции дават промяна в усещанията, промяната се дава от прогресивните планети.

И на мен преди няколко години дир. венера ингресира в близнак, марс в овен, луната също смени знак, не съм усетила промяна по тези ингреси, нито вътрешно, нито с някаква промяна в средата и това, което срещам ежедневно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #564 -: Юни 10, 2016, 11:28:01 am »
На мен ми предстои дир.Марс да ингресира в Овен ,в 1-ви натален ,Марс е У2, а дир. Сатурн- в Лъв ,в 5-ти натален и малко след това да застане на К6. Дир. Сатурн  ще квадратира нат.Слънце и Венера във 2-ри са

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #565 -: Юни 10, 2016, 11:29:16 am »
Странно ми е че такава важна дирекция по никакъв начин не се е проявила ... а в натала как са поставени Венера/Юпитер , някакъв аспект?

Не се прояви по партньорските теми - планетите се намират в 5 и 7 дом в натала, но на друго ниво се усети. Точната дирекция беше през 2015, а в края на 2014 имаше смяна на работа /по мое желание/ - отидох в уж по-престижна компания, огромен лъскав офис в центъра, много млади хора в колектива. Много бързо обаче разбрах, че престижът е само привиден - вътре средата беше много махленска, озлобени хора, интриги, доноси, хаос и безхаберие, некадърен български мениджмънт, вечно недоволни мрънкащи лелки... Парад на суетата и лицемерието, на какво ли не се нагледах и съответно си съставих окончателна оценка за нивото на повечето жени в местните колективи. Но в интерес на истината това беше мястото, където вземах най-висока заплата през целия си живот. Под влияние на Венера/Юпитер малко безотговорно се отнесох към временните излишъци - не пестях, а започнах да харча повече, основно за по-луксозни стоки /на мен са ми слабост и трудно успявам да се простирам според чергата си  ;D/. Не съжалявам за покупките, но радостта, която носят, е твърде краткотрайна, така е винаги с материалните неща при мен, бързо губя интерес - в момента, в който го заимам. Сега осъзнавам, че като не съм била на спестовна вълна, поне е трябвало да харча повече за приятни преживявания. Сега транзитният Сатурн почти ми налазва 2 дом и съм станала доста по-практична като начин на мислене.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #566 -: Юни 10, 2016, 11:59:34 am »
Не се прояви по партньорските теми - планетите се намират в 5 и 7 дом в натала, но на друго ниво се усети. Точната дирекция беше през 2015, а в края на 2014 имаше смяна на работа /по мое желание/ - отидох в уж по-престижна компания, огромен лъскав офис в центъра, много млади хора в колектива. Много бързо обаче разбрах, че престижът е само привиден - вътре средата беше много махленска, озлобени хора, интриги, доноси, хаос и безхаберие, некадърен български мениджмънт, вечно недоволни мрънкащи лелки... Парад на суетата и лицемерието, на какво ли не се нагледах и съответно си съставих окончателна оценка за нивото на повечето жени в местните колективи. Но в интерес на истината това беше мястото, където вземах най-висока заплата през целия си живот. Под влияние на Венера/Юпитер малко безотговорно се отнесох към временните излишъци - не пестях, а започнах да харча повече, основно за по-луксозни стоки /на мен са ми слабост и трудно успявам да се простирам според чергата си  ;D/. Не съжалявам за покупките, но радостта, която носят, е твърде краткотрайна, така е винаги с материалните неща при мен, бързо губя интерес - в момента, в който го заимам. Сега осъзнавам, че като не съм била на спестовна вълна, поне е трябвало да харча повече за приятни преживявания. Сега транзитният Сатурн почти ми налазва 2 дом и съм станала доста по-практична като начин на мислене.

То се прояви, но ти не пожела да го вземеш - целия форум тук ти стискахме палци и давахме акъл .... ако не се лъжа, даже май на два пъти беше. На теб не ти харесваше, че бил малък и ти бил колега - е какъв да е, като Венера ти е в съвпад с Меркурий и е У6,7 и 11?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #567 -: Юни 10, 2016, 12:10:50 pm »
Хепи, от даване на акъли никога не съм имала нужда, имам си свой достатъчно. Хеле пък от жени, които също не са цъфнали и вързали по партньорски теми или живеят в един не особено щастлив брак, но симулират успешност и задоволеност пред очите на обществото. То това ви е огромен проблем на обществото - всеки потъва в лични проблеми, но сочи с пръст другарчето. И колкото по-скоро се осъзнае проблемът, толкова по-реален става шансът малко да еволюира това общество над нивото на махленските свади и обсъждания.

Не стана, защото и аз не си го бях възнамерила и го възприемах повече като забавление. А и момъкът не се оказа достатъчно настоятелен, аз пък не съм от жените, които сами тръгват да се предлагат на някого /това е участта на посредствените, които на всяка цена и с всички средства трябва да хванат бика за рогата/. Също така предполагам, че е неговата нагласа е била подобна на моята /намерих астрологични прилики по петите ни домове, но само дотам/. А и след като съм разгледала по-задълбочено хороскопа на един човек /мъж или жена/, съм наясно какво мога да очаквам от него. При момъка дон-жуанският елемент беше много застъпен, на мен не са ми интересни такива, дори за краткотрайна авантюра.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #568 -: Юни 10, 2016, 12:12:48 pm »
Много съм далеч от мисълта да съдя някой - въпросът беше, дали се е появило нещо или не. И точка. Появи ли се? - появи се.
Как ти обаче си го приела - естествено, че си е твоя работа - опазил ни господ да се месим в нечии чужди любови .....

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #569 -: Юни 10, 2016, 12:13:17 pm »
Само Лила си знае как са нещата в действителност.  ;)

е какво знае .... не го оползотвори .... щеше да й се изтърка сигурно  :57: :57: :57: