Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200114 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #630 -: Август 31, 2016, 03:16:08 pm »
В днешни времена захарчета се раздават на тия, които знаят как да си ги вземат и не страдат от кой знае какви скрупули. А липсата на скрупули също може умело да се прикрива. По някои дребни жестове и изцепки се разпознава обаче, ако си по-наблюдателен.  :)

За мен юпитеровите дирекции през изминалата година бяха добър урок и хубаво изринаха калта с голяма юпитерова лопата. Не съжалявам за нищо - така е трябвало да стане, за да продължа напред. И за пореден път се убедих за какви хора не трябва да се правят жестове и никакви компромиси. Такива, ако са с по-високо социално положение от твоето, просто никога няма да ти влязат в положението, а ако са от твоя ранг или по-нисък - от завист ще те стъпчат, но тихомълком, без да имат смелостта за директни действия.

А от астрологична гледна точка разбрах нещо важно - да не се тръгва с голямата кошница или с погребално букетче преди да сме анализирали задълбочено потенциала на наталната карта. В силна и успешна карта дирекция на малефик може да донесе повече благинки, отколкото дирекция на бенефик в по-слаба карта без подкрепа.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #631 -: Август 31, 2016, 03:24:02 pm »
В твоята карта, доколко помня, Юпитер е ъглов - в 7-ми дом. На какво е сигнификатор? Може би на подкрепата от хора извън семейството, за която спомена, че си получила? Защото ми е трудно да преценя за други карти, аз в моята една успях да разбера кое какво е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #632 -: Август 31, 2016, 03:33:11 pm »
В твоята карта, доколко помня, Юпитер е ъглов - в 7-ми дом. На какво е сигнификатор?

Оказа се, че е на съдебни процеси, а не толкова на партньорство  ;D /управлява 2 дом/

Зависи и в коя третина на дома се намира планетата, имаше различни значения. При мен не е в първата третина на дома. По фиксирания зодиак минава в 8 дом и много по-добре описва житейските обстоятелства.

Чакай да помисля. По тропическата карта Венера управлява 7 и 11 дом - имаше подкрепа от приятелка. Но Венера е сигнификатор на младите жени, а въпросната приятелка е на възрастта на майка ми, по-скоро минава по Луна.
Обаче по всички интимни и романтични аналогии на 5 и 7 дом дирекциите не са дали никакъв резултат. При мен Марс е по-важен, него ще го гледам в тази насока.

« Последна редакция: Август 31, 2016, 03:37:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #633 -: Август 31, 2016, 03:35:54 pm »
Благодаря за отговора.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #634 -: Септември 01, 2016, 08:57:33 am »
Кое в тази карта показва смъртта на бащата?
Нали Луната е сигнификатор на майката?Майката по 4Д...Бащата е бил авторитета в семейството!СД Уран съвпад Луна-бърза,внезапна смърт(инсулт)...

Интересуват те показания на дирекции за определен родител ли? Или въобще каквото има по картата за смърт и то на баща?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #635 -: Септември 01, 2016, 08:59:26 am »
според античните сигнификатор на бащата е 4ти дом, 10ти на майката, освен Слънце/Сатурн и Венера/Луна
в публикуваната карта, макар без данни, дир. АС съвпада със Сатурн, ако малко променим часа на раждане

Лила,
все си мисля, че не следва в картата ни да не е отразена смъртта на единствения близък съжител, роднина по права линия.

иначе е интересен казус, как и дали е показана смъртта на баща, например с който никога не сме живели, нито е присъствал като фигура в живота под каквато и да е форма

към горните сигнификатори са приложими и точките на майка/баща, както и първи триплиц. управители на съответно 4/10

горното се отнася за всяка натална тема, когато се обследва - любимите любов, брак, деца, работа, богатство и здраве, разбира се

За червеното - да, показва се и то по-категорично от смъртта на родителя, с който живях последните години. Имам само 2 спомена от баща ми - втория беше на погребението, когато бях на 10г. По-добре да не бяха ме водили ....

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #636 -: Септември 01, 2016, 09:36:12 am »

А триципл у-ли:
-за 10-ти: венера, луна, марс; 4-ти: венера, марс, луна; с една дума-венера
Д венера на градус и малко (всъщност почти 2) от съвпада с дневния малефик марс

както каза СД ВЕНЕРА съвпад Марс У8
 
да добавя и точната - СД ПЛУТОН У8 опозе Венера
« Последна редакция: Септември 01, 2016, 08:08:33 pm от strelicka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #637 -: Септември 01, 2016, 01:38:55 pm »
Стар, това е само материално проявление на дирекцията. Накрая теглих чертата и в това отношение установих, че е имало баланс. Година, белязана с по-високи приходи, но се явиха и неочаквани разходи. Доходът ми беше около 3 пъти по-висок от обичайния, всичко изкарвах с много ненормиран труд и се лишавайки от почивка.

Мисълта ми беше, че съвсем друго проявление очаквах по Луна, Венера, Юпитер и ангажиране на 5, 7 и 8 домове. И така го пишеше в книжките, ако трябва да разтълкуваме дирекциите схематично. В крайна сметка не се случиха никакви любовни и романтични трепети, да не говорим за майчинство и брак, за каквото набеждават юпитеровите дирекции към Луна и Венера. Проявлението беше свързано с материални неща, наследствен имот и съдебна делба. И голямо разочарование от хора, симулиращи пред близките и обществото юпитерови добродетели.  ;D

А в живота съм видяла и 2, и 200. Но повече съм го карала на 2, особено през първите 30. Двестата ги дължа само и единствено на себе си и всички положени от мен усилия дотук /с не малко лишения/.

Странни същества сме хората - искаме любов, падат се пари. И се тръшкаме защо не се случва нищо.  :012:

А за да ти се случат юпитерови "магии", трябва да си с достатъчно отворено съзнание. Когато бях поставена в трудна ситуация със съдебното дело, просто ѝ позволих да се развие по естествен начин, без да форсирам и да се инатя, позволих на гнева да оттече, махнах с ръка и теглих една майна на тия хора. А много ми се щеше да им натрия носа и да си получат заслуженото, но в съда нямаше как, всички обстоятелства бяха в тяхна полза, юридически и финансово много добре си бяха вързали гащите. Та, когато просто пуснах миналото да си отиде, а бях обзета от силно желание за мъст и дирене на справедливо възмездие, сякаш някакви енергии се задвижиха около мен - започнаха да идват и да ме търсят хора с желание да ми помогнат /за други неща, не покрай делото/, да ми дадат нещо от себе си, получих няколко благородни жеста от хора, от които дори не съм очаквала, не са в списъка с най-близките ми дългогодишни приятели.



« Последна редакция: Септември 01, 2016, 03:20:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #638 -: Септември 01, 2016, 08:09:57 pm »
Късно снощи прочетох за дир. Плутон на К12

откъде го четеш

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #639 -: Септември 02, 2016, 12:45:38 am »
Нещо напоследък...
Картата на сестрата на акрукс хич не ми е отчаяна
У асц в управление, секстилен знак с екзалтирала луна и рецепция, луна в разпадащ квадрат само с един плутон (без меркурий), слънце и марс повече от 10*, юпитер в 11 знак, пък с прецесия екзалтирал, сатурн тригон слънце...
Съжалявам, акрукс, дано не съм те засегнала

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #640 -: Септември 02, 2016, 08:52:50 am »
 И на мен ми се струва, че домофикацията не е тази. тук-там пише, че сигнификатори за самоубийство са У на 1 в 8, У на 8 в 1. Иначе за депресия има показатели.
« Последна редакция: Септември 02, 2016, 08:55:39 am от enigma »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #641 -: Септември 02, 2016, 09:27:34 am »
Но написаното ме накара да се замисля за брата на Весо, понеже за аспекта пише "изчезва и не го намират"  и при него дир. Плутон е на К12, ако е роден в 9ч 10' сутринта, натална Венера У5, У10 е на МС във везни, което идеално описва художествените му заложби и развитие в тази насока. Слънцето е диспозитор на заключен знак в 8д. и е в края на 11д. на 2* от К12, а Юпитер У1, У12, съУ3 е в 12д. на по-малко от 5* от АСЦ. Дир. Сатурн на Меркурий У7, У9 в 12д. - заминал е при някого надалече и добре се е укрил, може да си е купил документи, без да е казал...  ::)

http://astra.la/forum/index.php?topic=429.300
защо тук картата на брата на Веско е друга

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #642 -: Септември 02, 2016, 09:58:42 am »
че сигнификатори за самоубийство са У на 1 в 8, У на 8 в 1. Иначе за депресия има показатели.

У8 в 1-марс на асц. за суицидност имам,
тр.плутон е минал съвпад през всички лични,пресовал ме половин век
тр.плутон на к4/слънце ударих дъното със сериозни загуби на близки,болест на дете ,едногодишно лечение ,смъртоностна  диагнози за мама и пълна липса на материална обезпеченост,
програма минимум продължи дълго-тр.плутон от 4 д.каре марс-уран-плутон в 1д
и за миг не съм си помисляла за изход от безнадежните ситуации,които се редуваха една след друга,като си посегна
всеки ден малките битки накрая печелят войната
юпитер от 9 дом  ми дава безумна вяра и оптимистично възприемане на живота,у4 и слънцето

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #643 -: Септември 02, 2016, 12:21:28 pm »
Кое в тази карта показва смъртта на бащата?
Нали Луната е сигнификатор на майката?Майката по 4Д...Бащата е бил авторитета в семейството!СД Уран съвпад Луна-бърза,внезапна смърт(инсулт)...

Очевидно бащата е чувстван по-близък от майката, независимо че е бил авторитетът вкъщи. И другата ми мисъл е доста еретична - този мъж да не е биологичният баща на твоя познат...
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #644 -: Септември 02, 2016, 02:16:45 pm »
а У асц е Венера в рак, не е във везни, за да е в знак на управление...

Рак-триплицитни управители-дневен венера, нощен марс, съуправител луна