Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199515 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #645 -: Септември 02, 2016, 02:45:10 pm »
Голям образ тая жена, какво ли стана с нея

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #646 -: Септември 02, 2016, 03:27:03 pm »
Грешната мадона с големите бомби, Марая :57:В астрофорум си мери чашките, тези на сутиена
« Последна редакция: Септември 03, 2016, 09:28:12 am от enigma »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #647 -: Септември 02, 2016, 04:14:21 pm »
Защото такава я е направил Весо/са му я направили други от форумите, нали не се знае часа на раждане, а в общината за неговия набор нямало записани часове. Преди години на живо като се е срещнал с Мара, тя му е сложила Уран на МС, на него му е харесал този вариант и си живее вече с този натал, ама че не показва вярно после при солари, лунари, няма значение...
akruks, не Мара ми сложи този час и Уран на МЦ, много преди нея бях ректифицирал картата си така, тя само я гледаше с часа, който ѝ казах (сериозно ли мислиш, че тя наистина може да ректифицира???).
Според всички сме родени по обед и не по-рано, дойда майка ми най-напред казваше към 14 часа.
Имал съм много верни солари и лунари досега, макар  че не са най-добрият предсказателен метод.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #648 -: Септември 02, 2016, 06:41:02 pm »
Като заговорите за тези ректификации полудявам, и все си чигъркам картата и се чудя ,сега се спрях на нови минути, ама не ми допада градуса, не харесвам някои новообразувания. Току що погледнах за един минал инцидент дирекционен асц съвпад к2 добре ли звучи за кандидат умирачка :017:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #649 -: Септември 02, 2016, 07:25:19 pm »
Между другото, 2 години преди Мара, картата ми я беше гледал Синухе (ако си го спомняте), пак с този час на раждане, аз му го казах, и ми каза доста верни неща. Той беше може би един от най-добрите в стария форум, неговите интерпретации на картите в астросайта и на Лили нямаха равни. Много години преди това, през 2003 или 2004, смараrд от форумите на дир.бг беше се опитвала да разбере часовете на раждане на мен и брат ми и беше казала 12:38 за мен и 12:24 за брат ми.
А във форума beinsadouno няколко години след това, в темата за разпознаване на асцендента по външния  вид, точно akruks каза, че асцендента и на двама ни е Водолей и се обоснова най-добре. Интересно защо сега казва съвсем друго.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #650 -: Септември 02, 2016, 07:47:23 pm »
Но защо вместо при съвпад на д асц с нат сатурн да пострада индивида, умира бащата? Как разграничихме?


Добър въпрос. Защо не засяга физическото тяло на натива при доволно показатели за целта. Тук Сатурн и Марс са си злосторници, но не са ъглови и не виждат АС, после Сатурн като адекватен за секта е в падение в знака на АС, макар под хоризонта да го прави по-лош.
Не знам, предполагам за това е било времето – времеви управители, тайминг. Нещо като обещанията, съгласно ведическата карта, които ако не дочакат хубавата даша – забрави за тях, същото – с неблагоприятните.
Не съм задълбочавала в карта без данни, това беше първото, което ми направи впечатление, освен проблемните радикални предпоставки.
За 4ти дом и бащата беше принципно, макар да има противоречиви теории по темата, според разните предци.
Още – не сме сигурни дневна или нощна е картата.
Инак има индикации за събитието по модерен и древен подход.

При картата на акрукс – също. Есенциално силна Луна в 8ми, в терма на Сатурн, която държи Слънце/Венера/Меркурий ти стига по диагонал за депресии като начало. И пак без данни. Става като преразказ по картинка, пък то за сериозни неща иде реч.


abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #651 -: Септември 02, 2016, 07:50:00 pm »

И на семинарите така ми казаха - първо се оценява силата на хороскопа. От хороскоп, който предполага попадане в кофти обстоятелства, не може да се чака да се изсипе манна небесна от някой юпитеров аспект. Особено когато Юпитер в тази карта не е подкрепяща планета.


няма нужда от толкова приказки, ако сме на едно мнение, мисля, нищо че не съм ходила по семинари, за жалост

и пак - смъртта на единствения близък родител следва да е отчетен в твоята карта поне по един от многото вариации

в тая връзка все се сещам за любим юрист, работих с нея години, която преди всеки казус ме питаше "как искаш да го гледам - като за става или не става"
та, докато сме на 20 и си гледаме хороскопа все го виждаме откъм става, а не се сещам за астролог със западен морал, дето да не провижда любов/брак и да търси начин, даже да няма такъв, нито такъв, който с охота ще се фокусира върху болести, смърт и т.н.
« Последна редакция: Септември 02, 2016, 08:10:43 pm от abroad »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #652 -: Септември 02, 2016, 07:59:52 pm »
Грешно си запомнил- за теб казвах, че е водолей, а за брат ти риби, заради снимките, които беше пуснал там, но тогава се обсъждаше водолей, риби или овен е на асц., понеше не се знаеше с точност до минути времето на раждане, а след време в друг форум вече се скарах с твоя съгражданка, която каза да не те нападам, тъй като действително за вашия набор архива е унищожен и не само ти не знаеш час на раждане, а и тя, и много други...
И все пак, не е възможно с брат ми да сме родени преди обяд.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #653 -: Септември 02, 2016, 08:59:04 pm »
Току що погледнах за един минал инцидент дирекционен асц съвпад к2 добре ли звучи за кандидат умирачка

По-скоро анаретен градус, освен ако на к8 не е нещо страшно

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #654 -: Септември 03, 2016, 10:06:31 am »
У8 в 1-марс на асц. за суицидност имам,
тр.плутон е минал съвпад през всички лични,пресовал ме половин век
тр.плутон на к4/слънце ударих дъното със сериозни загуби на близки,болест на дете ,едногодишно лечение ,смъртоностна  диагнози за мама и пълна липса на материална обезпеченост,
програма минимум продължи дълго-тр.плутон от 4 д.каре марс-уран-плутон в 1д
и за миг не съм си помисляла за изход от безнадежните ситуации,които се редуваха една след друга,като си посегна
всеки ден малките битки накрая печелят войната
юпитер от 9 дом  ми дава безумна вяра и оптимистично възприемане на живота,у4 и слънцето
Стреличка, темата марс, плутон, скорпион застъпена ли е в близкото ти обкръжение? Вярвам, че се ситуираме тук на групи, особено роднините, с общи "семейни констелации" както би казала една позната психиатърка. Някои се справяме с тези планетни влияния, други от общността-не.Все някой трябва да им надмогне на тези енергии, за да върви напред групата.
Например при моите кръвни роднини преобладава марс в рак, майка, сестра,племеник. Аз и другия племеник имаме луна в рак, моят марс е в 4 дом, да, не в рак, но има аналогия.
« Последна редакция: Септември 03, 2016, 10:10:31 am от enigma »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #655 -: Септември 04, 2016, 07:32:40 pm »
akruks, когато брат ми изчезна, дир. Юпитер е бил на негов К12, а не дир. Плутон.

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #656 -: Септември 07, 2016, 10:25:10 pm »

...дир. Луна на К8, натално Луната У4, У5 - освен починалия родител имала ли е в +/- 2г. в този период събитие, свързано с раждане на дете, забременяване?...

Не,нищо такова...

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #657 -: Септември 19, 2016, 09:02:30 pm »
Кой аспект говори за смърт в картата на Иван Станчев в деня на смъртта му?По транзити Плутон е в точен квадрат със Слънцето му.
Хм...редактирам се...за съжаление не мога да задам точни градуси...Роден е в с.Струмяни/Сандански,но астрото не намира селото и затова зададох Сандански.И градусите са 41*38"N / 23*12"Е...
Това май ще промени нещата...
« Последна редакция: Септември 19, 2016, 09:18:06 pm от Магика »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #658 -: Септември 19, 2016, 09:59:11 pm »
До дирекциите не стигнах-набиват се в очи транзитите на планетите свързани с 8д-анарети .натално има у8д и то естествените у на 8д Марс и Плутон в 12д-неясноти по отношение причината за смъртта .У8д Марс насочва към кръвта и то имунните клетки-предполага се лимфоматоза като причина .Всички малефици са акцентирани транзитно-основно ми прави впечатление тр.Марс на МЦ -определено е тригерът за тр.Плутон на ИЦ,пр.Сатурн съвпад к8,тр.Сатурн в саде сати,в съвпад с к12 и у8д Марс .
« Последна редакция: Септември 19, 2016, 11:41:01 pm от Bin »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #659 -: Септември 19, 2016, 10:38:01 pm »
Току ми прищрака нещо  за картата му и все гледам. Чудя се като астроло,г дали е правил нещо превантивно за отработка, доколкото, ако може. Сещам се ,че тогава четох ,но аз не се интересувах от  астрология все още ,че са разговаряли със съпругата му за предстоящите му аспекти и той е казал, че не всичко може да се отработи .То е факт разбира се ,но ме интересува дали е вложил някаква креативност с надежда или нищо.. Сещам се за неприятната сцена няколко месеца по-рано кагато едно полу-попче му накъса книгата в ефир и я анатемоса!  Като видя прогресивен или дирекционен Марс към Плутон с цялата ми фантазия трудно ще измисля нещо  хубаво тръпки ме побиват от тези аспекти :engel016:
« Последна редакция: Септември 19, 2016, 10:45:25 pm от Ребека »