Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200061 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #660 -: Септември 19, 2016, 10:43:23 pm »
Акрукс, аз го разбирам - като пояснение да смениш града с друг от базата им, не и като опция ти да въведеш ново място, което не фигурира в базата им. Нямат и опция да въведеш координати  ???
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #661 -: Септември 19, 2016, 11:10:40 pm »
Може, но не ние  ::)

Цитат
Add a new place to the atlas

Addplace: start
ADB editors can have a a special permission to add new places to the Astrodienst atlas. Such new places can be used by all users of www.astro.com and by all ADB editors. Special care must be taken that only correct places are added, and that the correct timezone history is assigned to them.
The user must have a registered profile on the Astrodienst website. At least one natal data record must exist in such a profile. Once this profile exists, the user can request permission to use the Addplace feature.
The atlas can be accessed by several means, the simplest is a click in the lower part of the Astrodienst logo star.
If a user has addplace permissions, a link Add a new place appears.

http://www.astro.com/astro-databank/Help:Addplace
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #662 -: Септември 20, 2016, 12:35:18 am »
Цитат
My birth place is not listed - what can I do?

The spelling might be unclear. Try to type as little as possible in order to get a relatively long list of towns to choose from. If there are various ways of spelling the name of a town, try the different alternatives.
As a general rule: type less - find more.
If it is not listed, please send an e-mail to webmaster@astro.ch, and tell us the name of the town, the state, the country, and - what is most important: the exact latitude and longitude. It will be entered manually. Try again a few days later.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #663 -: Септември 21, 2016, 11:10:39 pm »
Като видя прогресивен или дирекционен Марс към Плутон с цялата ми фантазия трудно ще измисля нещо  хубаво тръпки ме побиват от тези аспекти :engel016:

А обратното - дирекционен Плутон към натален Марс?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #664 -: Септември 21, 2016, 11:42:15 pm »
Във всяка карта по някое време СД Плутон ще направи аспект към Марс, както и СД Марс към Плутон, това каква информация дава - тук е ключето ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #665 -: Септември 22, 2016, 10:11:35 am »
Кой аспект говори за смърт в картата на Иван Станчев в деня на смъртта му?По транзити Плутон е в точен квадрат със Слънцето му.

Нека душата му почива в мир!

водеща  СД К8 КАРЕ У8 Марс,тр.Сатурн е минал оттам,градуса е анаретен,свързан с кризистни ситуации,активирал е каре към Нептун,у7 -лекарите,неточна или грешна диагноза,лечение

на 11 септември е имал СЗ В 18,24 Дева съвпад с У4 Юпитер,носи илюзорно щастие и на човек фатално му върви,при слаб есенциално+съвпад с плуто
+пр.Юпитер У4 съвпад Асц./Слънце,диспозитор на У8 Марс
+СД Юпитер секстил Марс У4/У8, Юпитер не действа като бенефик,съхраняващ,протектиращ
+СД Луна съвпад пр.Плутон съвпад АСЦ.каре К4,  колко голяма е била болката за съпругата от загубата
Плутон в случая порязява трите фактора за виталност на човек луна,слънце и асц,сатурнова криза+ саде сати

пр.Марс съвпад Плутон  в 22 гр.,на нат.Меркурий
пр.Плутон в точен йод с Нептун -връх Сатурн в 8 в 24,гр.
тр.Плутон на К4,каре Слънце/Асц,диспозитора на У8 Марс,тр.Марс на К10 каре Слънце
тр.Сатурн е активирал нат.каре У8 Марс-Нептун,болест

СЗ 11.09.2007 
Серия Сароса Нов. 9 S
Начало:  19 июля 1917г., 2:59:41 GMT Южный полюс Конец:   17 августа 3161г.
Эта серия сароса, по-видимому, связана с выведением на поверхность давнего беспокойства о любимых людях, о здо-
ровье или вопросов бумажной работы и коммуникаций. Это может проявляться как тревожные новости о любимом чело¬веке или как взятая на дом бумажная работа. Любые новости будут иметь оттенок предопределенности.
Затмения в 1950 - 2050 гг.: 1917, 1935, 1953, 1971, 1989, 2007, 2025, 2043
 
нат.Сатурн на К8,връх на фигура с У8 и Нептун,отиваш си преди 40г
тр.сатурн е в знака на юпитер,асп.сатурн-юпитер присъства при такива събития
 всичко това при точен час
« Последна редакция: Септември 23, 2016, 09:38:29 am от strelicka »

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #666 -: Септември 27, 2016, 11:30:19 am »
................Като видя прогресивен или дирекционен Марс към Плутон с цялата ми фантазия трудно ще измисля нещо  хубаво тръпки ме побиват от тези аспекти :engel016:

при мен в момента прогр Марс е върху Венера/Плутон ..... всъщност има още 15-тина минутки до точния съвпад с Плутон

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #667 -: Декември 29, 2016, 05:13:16 pm »
Някой с лични наблюдения за дир Марс опозиция нат Сатурн?
Много му треперя, а скоро ще стане точен, пък хубаво наваля сняг и ми се скара сноуборд, но безстрашието ми се е изпарило и ме е шубе да не се пречукам /мисля да се запася с всички видове протектори, не че ще сме спасят, ако трябва да става беля ;D / ;D


Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #668 -: Декември 29, 2016, 06:22:39 pm »
Сатен, след 3 години ще имам дир. Сатурн опозиция нат.Марс и ще ти отговоря  ;D ...
Сега сериозно - не мисля, че подобен аспект дава достатъчно информация за някакъв сериозен инцидент /травма/.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #669 -: Декември 29, 2016, 06:37:23 pm »
Аз при опозиция на дир. Марс с нат. Плутон оцелях, по същото време и дирекционният Плутон беше в съвпад с Асцендента. Не е имало заболяване, нито инциденти. Но годината, когато имах дирекция на двете светила към Сатурн и Уран, беше много стресираща, повратна. Тогава много несправедливости видях, всичко беше за моя сметка.
« Последна редакция: Декември 29, 2016, 06:38:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #670 -: Декември 29, 2016, 06:47:17 pm »
Някой с лични наблюдения за дир Марс опозиция нат Сатурн?
Много му треперя, а скоро ще стане точен, пък хубаво наваля сняг и ми се скара сноуборд, но безстрашието ми се е изпарило и ме е шубе да не се пречукам /мисля да се запася с всички видове протектори, не че ще сме спасят, ако трябва да става беля ;D / ;D

Сатен, погледни си къде са двамата в натала и за какво отговарят. Моята карта я имаш, погледни март 2004. Тогава започнах нова работа, защото спестените пари свършиха и година по-късно там срещнах мъж, който ми разказа играта после ..... Но заедно с тази опозиция имам и дир МС сменя дом, а дир Нептун, У10, квадрат МС/ИС (но това може би е, защото не ми се получи една по-престижна позиция - беше много мъгляво и накрая пропадна) ..... виждам, че има и още неща, но със сигурност не съм се претрепала :)

Работата беше по 6 дом според мен, но виждам, че Юпитер нито дирекционно, нито транзитно участва в схемата.
« Последна редакция: Декември 29, 2016, 06:48:54 pm от Happy58 »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #671 -: Декември 29, 2016, 07:23:56 pm »
Аз при опозиция на дир. Марс с нат. Плутон оцелях, по същото време и дирекционният Плутон беше в съвпад с Асцендента. Не е имало заболяване, нито инциденти. Но годината, когато имах дирекция на двете светила към Сатурн и Уран, беше много стресираща, повратна. Тогава много несправедливости видях, всичко беше за моя сметка.

Дир Луна съвпад Сатурн е доста депресивен и стерсиращ аспект, със Слънцето също не е приятно, тия комбинации и аз съм ги минала.
При дир Марс опозиция нат Плутон-паднах от високо

Хепи, прати данните, че в моето астро си на година и половина, нещо съм ти бъгнала картата  :)

Притеснява ме, че Марсът ми е ектремен У8, а Сатурн е в 8-ми. Същевременно дир Сатурн сменя знак, тр Сатурн е в квардат със Слънцето, тр Уран е близо до нат Марс, тр Юпитер е в опозиция, пр Марс е върху слв.
Оф, не мога да го мисля повече, бъзливата ми Луна да си гледа работата, няма да гледам през прозореца, то може и по стълбите да падна :)


Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #672 -: Декември 29, 2016, 07:50:12 pm »
ааа, на 1,5 година не ща  :cheer: - виж, на 21 или 31 може :)

а транзитите са си тежички .... особено тр Уран върху натален Марс - не е за пренебрегване - бъди внимателна ....

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #673 -: Декември 29, 2016, 08:02:13 pm »
..........................
Притеснява ме, че Марсът ми е ектремен У8, а Сатурн е в 8-ми. Същевременно дир Сатурн сменя знак, тр Сатурн е в квардат със Слънцето, тр Уран е близо до нат Марс, тр Юпитер е в опозиция, пр Марс е върху слв.
Оф, не мога да го мисля повече, бъзливата ми Луна да си гледа работата, няма да гледам през прозореца, то може и по стълбите да падна :)

Сатинче, що така сега ни шашкаш ....
- Марсът ми е ектремен У8 - чак пък екстремен - идва от Скорпион, този Марс е друг - той дълбае, не прави крашове :)
- дир Сатурн сменя знак - да, сменя, и това не е зле - ще повлияе на 10 дом, не на 8. Причината, събитието ще е от 8-ми.
- тр Сатурн е в квардат със Слънцето - това вече можеш да го забравиш и да се порадваш малко :) - минал го е
- тр Уран е близо до нат Марс - преди да отиде до него, ще мине през Венерка - по-скоро се приготви да посрещнеш някакво лИбовно или парично предизвикателство. До Марса има някъде май около 6м, ако не и година
- тр Юпитер е в опозиция - да, ама първо на Венера, пък после на Марс, а и се разхожда през 7 дом и управлява 9
- пр Марс е върху слв - точно така  :08: - крайно време е да започнеш да го живееш както трябва този СЛВ :) - да действаш (1дом) за своето благоденствие (телец)

Като цяло, по-скоро би се появила някаква възможност за връзка, при която ще е добре да си дадеш възможност да погледнеш по друг начин на този род взаимоотношения - Венера ти е важна, тя е У на СЛВ. Вместо да очакваш мъжа да направи нещо, да мислиш сто неща, просто си го поискай. Действай в собствена полза. И тогава може и промяна по 10 дом да получиш :). ... че то дир Слънце навлиза в съвпад с Венерата, откъдето ще мине тр Уран ...

Я отивай на тези ски и се оглеждай :) ... Сатурн минава през 9 дом :)

оопс, дир Венера, У7, сменя дом .... кой знае какво още ще излезе   :57: Значи, 8 дом го използвай за секс .... толкова хубави неща имаш ... хей, момиче, вдигни глава, погледни Слънцето и излез навън, вдишни въздуха и се наслаждавай на живота - използвай добрите аспекти ... и ще чакаме ОВ - никакви лоши неща в главата си не допускай .... поне сега, после ако искаш, пак давай :) - за момента им дай отпуск :)

Искаш ли и другите аспекти ..... уау  :57: :08: :58: и все в орбис и точни ....

ако не се лъжа, влизаш в ЛГ5 .....  :38: :58: :-* - късмет, момиче - със сигурност след РД-то ще дойде нЕкаква лИбов, и предполагам, че ще някаква чужбинска.
« Последна редакция: Декември 29, 2016, 08:29:52 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #674 -: Декември 29, 2016, 09:01:33 pm »
Някой с лични наблюдения за дир Марс опозиция нат Сатурн?
Много му треперя, а скоро ще стане точен, пък хубаво наваля сняг и ми се скара сноуборд, но безстрашието ми се е изпарило и ме е шубе да не се пречукам /мисля да се запася с всички видове протектори, не че ще сме спасят, ако трябва да става беля ;D / ;D
Карай си сноуборда и не му мисли- дир. К3 е в тригон с нат. Слънце, дир К8 в тригон с нат. Марс  :cheer: