Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200081 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #210 -: Юни 04, 2015, 11:15:10 pm »
Като анализирах събитийноста при пр.-дир.Слънце съвпад Венера разбирам има значение коя планета е промисор/дирекционната/ и коя-акцептор/наталната има разлики !дир.Слънце е активирало нат,Венера,тогава Венерите бяха активната страна :57:!Ако дир.Венера правеше съвпад нат,Слънце щеше да е друго-аз да търся партнъорства,което е доста различно!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #211 -: Юни 05, 2015, 11:45:50 pm »
Между другото забелязах, че дори ако има две планети в хармоничен аспект в натала, напрегнат аспект между същите по дирекция може да донесе проблеми и неприятни изживявания. При мен така се случи с дир. Марс към нат. Луна и дир. Нептун към нат. Меркурий, а след това и към нат. Венера. В радикса са в точни тригони. Квадратът Слънце/Сатурн по дирекция също ме разтресе, а в радикса са в тригон.

Всички тези дирекции мога да обобщя с това, че ударите и разочарованията идваха от други хора. Не мога да кажа, че някъде твърде необмислено или глупаво съм постъпила, че да се поставя в такива ситуации. Ситуациите просто си дойдоха и не бяха по причини, които бих могла да контролирам.

Но вече на база минал и изживян опит мога да кажа, че има дирекции, които изцяло ти преобръщат живота, след тях всичко тръгва в съвсем друга посока. Някои от тях оставят пустош, която трае години...

Лили в натала ми Нептун  е в квадрат с наталния Марс , сега обаче Дирекционен Нептун ще направи Секстил ... прочетох това , което си писала, логично ли е да се отрази положително , дори и да е скестил , все пак е дирекция , въпреки , че в наталан са в квадрат?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #212 -: Юни 06, 2015, 08:20:14 am »
Дирекциите работят най-добре по естествени сигнификатори, това са ми наблюденията

домовете и знаците в които се сключва аспекта и най-вече природата на аспекта и планетите главно.И обикновено дирекционен аспект дава проявление само веднъж/но силно/,защото не е процес

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #213 -: Юни 06, 2015, 08:34:04 am »
Пускам един линк на английски с кратки насоки за дирекциите на различните планети

http://www.hniizato.com/solar-arc-interpretation/

И още един, в който твърдят, че за дирекции се гледат само напрегнатите аспекти, вкл. полуквадрат и квадрат и половина, както и дирекции към мидпойнти. Мога да преведа накратко ако някой не разбира английски

http://www.astroforecasting.com/Samples/SolarArc.htm
« Последна редакция: Юни 06, 2015, 08:38:35 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #214 -: Юни 06, 2015, 10:49:39 am »
Пускам един линк на английски с кратки насоки за дирекциите на различните планети

http://www.hniizato.com/solar-arc-interpretation/

И още един, в който твърдят, че за дирекции се гледат само напрегнатите аспекти, вкл. полуквадрат и квадрат и половина, както и дирекции към мидпойнти. Мога да преведа накратко ако някой не разбира английски

http://www.astroforecasting.com/Samples/SolarArc.htm
                                                                                                                                                                   Точно това имам предвид,тези два метода.По Левин е по-подробен,но е голяма занимавка,с отчитане на повторенията е добър метод,но по-бърз ми се струва метода на Ноел Тил ,твърдите аспекти дават по-добре изразена събитийност,мисля добре е да се започне с този метод,при по-вече време на разположение и нещо интересно за подробности-Левин .Интересува ме по-пълна информация за мидпоинтите именно заради главната събитийност в периода на определена събитийност,ако е нещо интересно,подробностите-по Левин .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #215 -: Юни 06, 2015, 10:54:24 am »
Лили в натала ми Нептун  е в квадрат с наталния Марс , сега обаче Дирекционен Нептун ще направи Секстил ... прочетох това , което си писала, логично ли е да се отрази положително , дори и да е скестил , все пак е дирекция , въпреки , че в наталан са в квадрат?

Всяка карта си е индивидуална, при мен в натала има доста хармонични аспекти. И дирекционни квадрати между същите  планети ми донесоха много разочарования и проблеми в резултат на чужди действия и постъпки.

Просто аз съм от типа хора, на които всеки сульо и пульо изгаря от желание да направя някаква злина (така се чувства по-значим/а), свикнала съм вече.  :)

« Последна редакция: Юни 06, 2015, 10:57:56 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #216 -: Юни 06, 2015, 11:56:25 am »
Лили,според Левин твърди дирекционни аспекти,при леки същите такива есе проявява с проблеми в началото ,но с добър краен резултат по сигнификацията на участниците .Иначе неприятните усещания са като при Ситроен излязъл временно на черен път.Ситроена е известен с глако возене,добри амортисъори,но е предназначе за сравнително равни пътища,водачът му обича комфортното шофиране без сътресения/за разлика например от АТВ или бъги-където твърдото окачване отговаря и на твърди аспекти в натала ;D

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #217 -: Юни 06, 2015, 12:43:15 pm »
домовете и знаците в които се сключва аспекта и най-вече природата на аспекта и планетите главно.И обикновено дирекционен аспект дава проявление само веднъж/но силно/,защото не е процес

Стреличка, имаш право при мен така е било , конкретно събитие , но значимо или нов човек или ново място или нови обстоятелства.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #218 -: Юни 06, 2015, 02:04:09 pm »
Oposit, аз и твърди си имам, но не са с Марс и/или Сатурн, а с Плутон и може би затова носят повече външни събития, върху които много трудно можеш да повлияеш. Аз лично не се забърквам в драми и такива не търся. Не създавам нито за себе си, нито за другите негативни предпоставки, но в обкръжението ми винаги е имало такива хора.

Сега се сетих за друга дирекция, тъкмо обратното - по натал имам сходящ квадрат Луна/Плутон, миналата година се превърна в секстил по дирекция. Съвпадна с две трудни дирекции, но в интерес на истината сериозни проблеми не отчетох. Дори не разбрах каква точно е била изявата на секстила, за мен лично по лунните теми нямаше никакви промени.
« Последна редакция: Юни 06, 2015, 02:06:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #219 -: Юни 06, 2015, 09:23:12 pm »
                                                                                                                                                                   Точно това имам предвид,тези два метода.По Левин е по-подробен,но е голяма занимавка,с отчитане на повторенията е добър метод,но по-бърз ми се струва метода на Ноел Тил ,твърдите аспекти дават по-добре изразена събитийност,мисля добре е да се започне с този метод,при по-вече време на разположение и нещо интересно за подробности-Левин .Интересува ме по-пълна информация за мидпоинтите именно заради главната събитийност в периода на определена събитийност,ако е нещо интересно,подробностите-по Левин .

Опозит, направих една ретроспекция на някои по-важни събития в живота ми - извода е: метода на Тил (вкл мидпойнтите) дава същата събитийност както метода на Левин с аспекти с куспиди, с тази разлика, че при Тил не може да се предскаже (или поне аз не разбрах как, освен по участващите планети) развитието на събитието. Много добро приложение на метода на Тил може да бъде при карти, чийто час на раждане не е точен - е, тълкуването остава дае само по значението на планетите, но поне пък се знае в коя област би могло да бъде.

Един пример - в момента имам карта на девойка, която е живяла с един мъж, но преди 3-4 месеца среща друг и е забременяла преди 2 месеца от втория, и се чуди какво да прави (е, междувременно се разделя с първия). Аспектите са:

- дир Мерк опоз Сатурн (разх 0,5 гр)
- дир Юпитер полуквадрат Нептун (сход) и точен квадрат ос на възлите
- дир Сатурн - същите като при Юпитер, но разхозящи вече
- дир Уран квадрат Марс, вече разходящ
- дир Сатурн 135гр Венера, вече разходящ
- дир Нептун съвпад мидпойнт Венера/Уран и мидпойнт Мерк/Нептун
- дир венера сменя знак - вече в новия

дирекции спрямо Луната няма как да извадим, по разбираеми причини.
« Последна редакция: Юни 06, 2015, 09:40:30 pm от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #220 -: Юни 07, 2015, 11:46:59 am »
Какво за луната, аз не разбирам

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #221 -: Юни 07, 2015, 09:30:32 pm »
Какво за луната, аз не разбирам

не можем да отчетем дирекции към Луната, както и аспекти на дир Луна, защото часът на раждане е напълно неизвестен.

Но на Опозит темата явно не му е интересна ... язък, че писах толкова. :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #222 -: Юни 07, 2015, 09:38:40 pm »
А, разбрах, да, мерси
Опозит сигурно е зает, не бързай с разочарованието :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #223 -: Юни 08, 2015, 08:20:22 pm »
Хепи,както казах по Левин може да се гледа с подробности,но е голямо ровене за повторения в натал и прогресии,за такова нещо трябва система,алгоритъм,аз нямам,изследвам принципните положения все още,търся нещо по-бързо и наистина събитийно,както твърдят е метода на твърдите аспекти и мидпоинти,бях помолил за някакъв линк за тълкуване на мидпоинти,имам нещо предвид за изследване,в нета са само откъси от тълкуванията по този метод,интересно и на немски не намерих информация,въобще езика няма значение.Обикновено намирам книгите които търся,това за средните точки засега ми бяга ::) По принцип искам да проверя по моята карта ,точно в момента нямам време,малко по-нататък  ::)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #224 -: Юни 09, 2015, 08:32:51 am »
Хепи,както казах по Левин може да се гледа с подробности,но е голямо ровене за повторения в натал и прогресии,за такова нещо трябва система,алгоритъм,аз нямам,изследвам принципните положения все още,търся нещо по-бързо и наистина събитийно,както твърдят е метода на твърдите аспекти и мидпоинти,бях помолил за някакъв линк за тълкуване на мидпоинти,имам нещо предвид за изследване,в нета са само откъси от тълкуванията по този метод,интересно и на немски не намерих информация,въобще езика няма значение.Обикновено намирам книгите които търся,това за средните точки засега ми бяга ::) По принцип искам да проверя по моята карта ,точно в момента нямам време,малко по-нататък  ::)

Разбрах ти мисълта за Левин и респективно, направих сравнение.

За миспойнтите ти написах - книжката на Ебертин - на руски - в нета. Там са за натални, ама и те вършат работа. Макар че, при мен е трябвало миналата година да си мисля за венчавки/сватби и подобни, а то .... :) не че го нямаше любовния елемент, ама беше такъв куц-куц ... а аспекта е хубав ... дадох и реален пример за в момента - от всички дадени аспекти - какво да предположим - раждане/аборт/раздяла/събиране .... това ми беше мисълта - събитието е ясно, но резултата ...