Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199547 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #255 -: Юли 29, 2015, 10:09:54 am »
В натала Сатурн и Уран нямат  връзка .Въпреки всичко няма как Уран да не разтръшка Сатурн ( или която и да било друга планета)
Благодаря Хепи - чудесно си се изразила , разбрах те много добре  :38:

Торони, вземи книжката на Брейди и стъпка по стъпка разнищи ситуацията. Не се хващай само за отделни аспекти ... гледай голямата картина. Цикъла на прогресивната Луна е много важен. Примерно, в моята карта от 1 година има какви ли не аспекти - направо се бият кой по-напред .... оообаче .... Прогресивна луна е балсамична, в последна фаза преди прогресивното Новолуние - еми, всичко опира до чистене, приключване, блокиране на нови неща и как да се прояви, примерно, тр Юпитер на Асц в целия си блясък - няма как - той просто ме подкрепи и ми помогна в съответния момент.
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 10:35:59 am от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #256 -: Юли 29, 2015, 10:36:18 am »
Как така балсамична преди пълнолуние?

права си, благодаря за поправката  :57:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #257 -: Юли 29, 2015, 10:41:44 am »

може ли да пуснеш и картата - с дирекциите


Happy,

Прикачам тук картата по въпроса от другата тема  :) .


Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #258 -: Юли 29, 2015, 02:11:19 pm »
Happy,

Прикачам тук картата по въпроса от другата тема  :) .

Санти, ти гледаш тези два транзита, ама дирекциите гледал ли си .... ? че то там си е сериозно ... Сега ще изброя, което виждам, пък после ще опитвам да тълкувам ... при всички положения тези транзити отключват дирекциите - има връзка, виж:

- дир АС квадрат нат Слънце, У6, 4 дом
- дир Венера квадрат нат Ос на възли и опозиция нат Нептун (разходяща)
- дир К6 тригон Юпитер и Уран

- влезнал си в последната четвърт от цикъл на пр Луна спрямо пр Слънце - време за действие

По повод опозицията на дир Венера към натален Нептун - някакво събитие, свързано с нея да се е случило тази година? Да се е наложило да взимаш решение по повод някаква среща, връзка, договор по 10 дом, свързано и с приятел или може би осъществяване на твое желание?

после ще продължа да се пробвам

Санти, ти да не би да си напуснал работа и да си започнал само с борсата, евентуално с някой в комбина?
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 02:14:51 pm от Happy58 »

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #259 -: Юли 29, 2015, 02:46:02 pm »
Когато връх на дом по дирекция съвпадне с нат. планета - може ли да има/да очакваме събитие?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #260 -: Юли 29, 2015, 02:53:10 pm »
Когато връх на дом по дирекция съвпадне с нат. планета - може ли да има/да очакваме събитие?

то това е условието по книгата на Левин - или дир планета съвпадне с натален връх

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #261 -: Юли 29, 2015, 03:19:48 pm »
Happy,

Прикачам тук картата по въпроса от другата тема  :) .

понеже те вълнува предимно венера, да започваме с нея :)

не знам защо, но твоята Венера в натала ми навява едни такива търговски помисли, не толкова любовни - хем близнаци, хем 3 дом, хем У3, пък и У8. Значи, или ще е някаква нова емоционална връзка, или някаква търговска дейност, ще те принудят/поставят в положение, да осъзнаеш евентуални заблуди до момента (опозицията с нептун) и ще ти дадат възможност да промениш много неща (квадрата с нодалната ос), свързани с 3 и 8 дом. Тъй като 5 и 7 дом не са намесени, предполагам, че се опитваш да работиш с някого съвместно по търговско-парични въпроси.
Докато трае тази дирекция, имаш квадрат тр Нептун нат Венера - видях, че акрукс ти е писала тълкувания и няма да я повтарям. Само ще допълня от Б. Брейди, че това се/ще се случва по твое желание/решение (тр през 1 дом). Като дойде и Юпитер, който при теб държи 2 и 10 дом, темата с някакво съдружие за пари и работа пак се повтаря.

И тук излиза един въпрос за мен - а как да знаем, дали не е нещо с брат/сестра - някакъв конфликт или някаква случка с тях, която ще изисква твоята намеса, или пък да те омая/измами нещо. Не се сещам в момента за филтър ... освен че транзита на Юпитер няма как да е за сестра/брат май.

И при двата транзита ще се иска от теб да действаш и да отреагираш на ситуацията (квадрата)

При квадрата на дир Асц към нат Слънце тригера ще е (по мое мнение) куинконса на тр Сатурн към Слънцето - промяна на ситуацията поради необходимостта да поемеш по-голяма отговорност към целите и желанията си (или приятели, ако работиш нещо с тях - Слънцето е У6).

Тригоните на К6 с Юпитер и Уран говорят за добра работа и добро здраве. Тр Уран ще мине отново над Луната, У6, а тр Юпитер ще пресече ъгъл.

И, моля за снизхождение, отскоро навързвам отделните техники. Дано има нещо реално накрая :)
Все още не знам дали е правилно да се обединяват настройките на всички аспекти в едно, но на мен ми говори за нещо, свързано с работа, от вкъщи или като някакъв вид изява, в някакъв вид партньорство.

« Последна редакция: Юли 29, 2015, 04:13:56 pm от Happy58 »

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #262 -: Юли 29, 2015, 06:49:41 pm »
Торони, вземи книжката на Брейди и стъпка по стъпка разнищи ситуацията. Не се хващай само за отделни аспекти ... гледай голямата картина. Цикъла на прогресивната Луна е много важен. Примерно, в моята карта от 1 година има какви ли не аспекти - направо се бият кой по-напред .... оообаче .... Прогресивна луна е балсамична, в последна фаза преди прогресивното Новолуние - еми, всичко опира до чистене, приключване, блокиране на нови неща и как да се прояви, примерно, тр Юпитер на Асц в целия си блясък - няма как - той просто ме подкрепи и ми помогна в съответния момент.

Разгледах подробно ситуацията - по същото време прогр. Луна е в съвпад с наталната в 12 дом ,т.е  започва нов цикъл и ще играе чистачката ::)
Имам книжката на Брейди и ще я препрочета.
Още веднъж благодаря Хепи :-*

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #263 -: Юли 29, 2015, 07:49:33 pm »
Хепи, благодаря ти за цялото отделено време!

Санти, ти да не би да си напуснал работа и да си започнал само с борсата, евентуално с някой в комбина?

Ще напускам много скоро настоящото си раб.място  :) .
Не играя в комбина  :)

Цитат
По повод опозицията на дир Венера към натален Нептун - някакво събитие, свързано с нея да се е случило тази година? Да се е наложило да взимаш решение по повод някаква среща, връзка, договор по 10 дом, свързано и с приятел или може би осъществяване на твое желание?

Преди няколко месеца имах отношения с една 'кифла' - в началото ми направи хубаво впечатление и потръгнаха добре нещата, но впоследствие беше едно лъжовно разочароващо губене на време за мен. След като отношенията приключиха повече не съм имал отношения с друга жена след това /във правенето на други неща открих по-голям смисъл/.

Цитат
И тук излиза един въпрос за мен - а как да знаем, дали не е нещо с брат/сестра - някакъв конфликт или някаква случка с тях, която ще изисква твоята намеса, или пък да те омая/измами нещо. Не се сещам в момента за филтър ... освен че транзита на Юпитер няма как да е за сестра/брат май.

Конфликт не бих казал, но през последната година от време на време идва да ми се оплаква за 435346346436 път как това е краят с вечно непорасналият и приятел и на следващия ден по старому /кучетата си лаят, кервана си върви/  (Не зная това, доколко има връзка с дирекцията, ако я разглеждаме в този аспект).

Венера, като естествен сигнификатор на жените, които харесвам, когато е засегната от транзит на Юпитер, Сатурн или Марс се прявява по предназначение обикновено.








Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #264 -: Юли 29, 2015, 09:17:11 pm »
В края на годината ще имам квадрат между дир. Слънце и натален Марс У2. Какво да очаквам от този аспект - загуба на пари ли? То аз и сега нямам много. Гледам в сайтовете пише за него, че този аспект се свързвал с физическо насилие, но ми е странно това тълкувание.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #265 -: Юли 29, 2015, 09:52:31 pm »
Дирекционен Нептун ( управител 10 ти) съвпад Натален Юпитер ( управител 7-ми) при мен даде дълбоко разочароваща връзка , нещо като при теб Санти.

Иначе при Веско , Слънцето е сигнификатор на бащата, мъжа в живота , квадрат с Марс може да даде влошено здраве или проблеми в работа , нещо такова.

При мен когато Дирекционно Слънце беше квадрат натален Уран работех , но ако си спомняш без трудов договор. Слънце ми е управител 3-ти , а Уран е в 6 ти дом. Доста класическо. Виж какво ти управлява Слънцето.
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 09:56:40 pm от greg07 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #266 -: Юли 29, 2015, 09:55:41 pm »
Имам много важен въпрос , на който книгите не ми дадох отговор. Ако в наталан да речем Нептун е в квадрат Венера , а идва дирекция Нептун секстил Венера, това т.е. натално е заложено негативно , а сега дирекцията -позитивно? или обратното Натално е тригон и да речем дирекционно образуват квадрат какво става? В тази книга на Левин нищо не споменават за тези спечфични случаи

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #267 -: Юли 30, 2015, 12:19:39 am »
То това е ясно , обаче ако в натала е негативен аспекта , а Дирекцията е положителна , кое има повече значение , Дирекцията? На пример при мен догодина Нептун прави квадрат натален Плутон , но натал са в секстил , квадрата смекчава ли се от наталното положение?
Нептун хем прави квадрат към Плутон обаче прави и Секстил към Венера, но пък натално Нептун и Венера са в квадрат? Как да го разбереш на Положителното - Отрицателно и Отрицателното - Положително.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #268 -: Юли 30, 2015, 12:24:23 am »
Зависи кои правят аспектите и какви са
Изброените от теб вероятно няма да ги усетиш

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #269 -: Юли 30, 2015, 12:32:13 am »
Папи защо мислиш , че няма да ги усетя , заради баланцирането на аспектите ли? Не е ли вярно , че точно повторение на нещо от натала най-много се усеща? При мен е повторение, но с обратен знак.