Автор Тема: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.  (Прочетена 45410 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« -: Февруари 22, 2014, 02:37:45 pm »
15 април лунно затъмнение на 25гр.везни

29 април слънчево затъмнение на 8гр.телец

8 октомври лунно затъмнение на 15гр.овен

23 октомври слънчево затъмнение на 0гр.скорпион


http://www.moongiant.com/Solar_Eclipse_Calendar.php
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2014, 07:03:48 pm »
Първото е във 2 дом, после това на 29 април е в 8 дом, после пак в 8 и пак във 2 дом, изобщо оста 2-8 се активира при мен , а последното затъмнение на 0 в Скорпион е в точен съвпад с АСЦ на соляра който ще се задейства през август. И този акцент мисля, че също е от значение и не е за подминаване, обаче как ще се прояви...Върнах се назад през последните 5 години и ги разгледах тези слънчеви и лунни затъмнения и винаги има влияние в дома в който се проявява, но разбира се по-силно влияние има в съвпад с планета все пак. 

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2014, 08:39:56 pm »
Самоела, при мен е съвсем същото - 2-8, но ти знаеш. Лунното април ми е върху Плутона. Интересно е, че днес си записах час за терапия, чак след месец.

Лунното октомври е на 1,5-2 гр. от прогресивната Луна и ще е в съвпад с транзитния Уран, което касае всички.

« Последна редакция: Април 27, 2014, 12:50:14 pm от Smarta »

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2014, 08:58:13 am »
Аз направих една бърза ретроспекция на затъмненията назад през живота ми, и установих, че се набляга на оста 11-5 дом. Това е и оста на СЛВ/ЮЛВ. А аз нямам кой знае какви изживявания по тази ос - с любовта приключих преди 12 години, приятелите и те бяха и са едно неопределено понятие в живота ми .... Деца нямам .... Чудя се как да се възползвам ....

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2014, 09:14:32 am »
Хеппи,как така,в какъв смисъл се набляга на 5/11 ,затъмненията се разпределят равномерно по домовете във времето,може би имаш в предвид че са най големите ти домове,или имаш в предвид че СЗ в тия домове се изразяват по добре събитийно  :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2014, 09:53:09 am »
Хепи, как така с любовта си приключила преди 12 години? Решила си никога вече да не се влюбваш?

Нодалната ми ос и на мен е в 5-11. Много събития имам там.

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2014, 11:25:08 am »
Хепи, как така с любовта си приключила преди 12 години? Решила си никога вече да не се влюбваш?

Нодалната ми ос и на мен е в 5-11. Много събития имам там.

Ами ето как - до 2001-2002г всичките ми връзки бяха много силни, но с неподходящи мъже - абсолютно никакъв шанс за нормална връзка. И тогава казах: край, спирам с тези изпълнения, ще си търся един нормален мъж, свободен ... и от този момент нататък никакъв мъж вече не се появи в живота ми, с едно-две кратки изпълнения, обаче от рода на предишните. И така е и до днес. Миналата година се завъртя един, но към него дори симпатия нямах, камо ли нещо да се получи.

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2014, 11:27:24 am »
Хеппи,как така,в какъв смисъл се набляга на 5/11 ,затъмненията се разпределят равномерно по домовете във времето,може би имаш в предвид че са най големите ти домове,или имаш в предвид че СЗ в тия домове се изразяват по добре събитийно  :)

довечера ще проверя в къщи, че там съм ги отбелязвала, кое къде се пада - но си спомням, че се въртяха в един сегмент. А може би е ставало въпрос, че през последните години са в този сегмент. Ще доуточня. но при всички положения, оста 11-5 ми е мътна :)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2014, 12:16:58 pm »
Happy, как така без любов, без приятели, без деца ще живееш :o  Къде ти е СЛВ, а Сатурн? Аз имам една дружка, на която са й казали, че каквото и да прави в този живот, все ще е сама и самотна. Тя има СЛВ в 9 дом...

От тазгодишните затъмнения най-значимо за мен очаквам да е лунното от 15-ти април. Тогава Луната ще е в точен съвпад с наталния ми Плутон в 5 дом...Иска ми се да забременея тогава  :)
Serve, love, give

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2014, 01:42:09 pm »
Хепи, как така с любовта си приключила преди 12 години? Решила си никога вече да не се влюбваш?

Нодалната ми ос и на мен е в 5-11. Много събития имам там.

Ами ето как - до 2001-2002г всичките ми връзки бяха много силни, но с неподходящи мъже - абсолютно никакъв шанс за нормална връзка. И тогава казах: край, спирам с тези изпълнения, ще си търся един нормален мъж, свободен ... и от този момент нататък никакъв мъж вече не се появи в живота ми, с едно-две кратки изпълнения, обаче от рода на предишните. И така е и до днес. Миналата година се завъртя един, но към него дори симпатия нямах, камо ли нещо да се получи.

Happy,къде попадат при теб Овен,Стрелец,Водолей ,Близнаци -главни оси/Светила ;има ли твърд аспект към Венера,връх  със знак Везни и планета/и там ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2014, 01:45:27 pm »
Аз имам една дружка, на която са й казали, че каквото и да прави в този живот, все ще е сама и самотна. Тя има СЛВ в 9
Кой й е казал? Леля Сийка-гледачката? Що за програмиране?

Happy, не си следвала картата си-юлв в пети (ако не бъркам)- забавления до дупка без много да му мислиш, и юпитер ще свърши останалото. А ти си избрала сатурн, пък той не е лесен-дава бавно и трудно.

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2014, 02:19:07 pm »
ето тук, третата карта има и натала ми - да, сатурн държи всичко :)

http://astra.la/forum/index.php?topic=190.60

Всичко, което го предполагате го има, та даже е и в повече :)


ситуацията беше така: до пролетта на 2002г (36г) имаше от всичко, на етапи - и работа и любов и забавления, без бракове, деца и т.н. Но пролетта-лятото на 2002 просто все едно падна една гилотина и живота се промени на 180 градуса. И в интимната сфера продължава и до сега така.

Раpy, реално, все по ЮЛВ (скорпион) действах, но на 35г вече бях много изморена, не можех повече така. Даже точно по това време, 2002, имах предложение за брак, от мъж Козирог, живеещ в чужбина. Аз не го харесвах, не ми беше приятно с него, но в крайна сметка се съгласих и 1 седмица след моето съгласие той изчезна и се оказа, че бившата му е бременна ... :)
Нямам идея кое от всичкото е урок,кое е грешка, но ... мисля, че не мога да бъда с някой без тръпка, без хормон, без желание за интимност.
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 02:25:15 pm от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #12 -: Февруари 25, 2014, 02:45:05 pm »
Happy,ти защо искаш да бъдеш с някой ,защото така трябва или защото искаш да си нужна някому ?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2014, 03:03:32 pm »

Кой й е казал? Леля Сийка-гледачката? Що за програмиране?


Мне, една уж добра астроложка. Но определено си е програмиране :( Хич не харесвам такива обобщения, но някои астролози много ги обичат. Така на мен, като бях на 19, един астролог ми каза - "Щом имаш Сатурн в 5 дом, няма да имаш деца." Дори и с малкото опит в астрологията, който вече имам, това ми се вижда доста елементарно и повърхностно твърдение на базата на един показател.

А при Happy Сатурнът определено е доста значим -  хем е в 9-ти дом, най-високо издигнатата планета, хем и Луната е в Козирог. И като знам от личен опит тази пуста опозиция със Слънцето как пречи да развиваш потенциала и самоувереността си, разбирам защо й е било трудно да върви по лекия път на ЮЛВ. А със СЛВ в 11 дом не трябва ли акцентът да пада точно върху приятелствата? Научи ли стойността на приятелството, каквото и да означава това? 
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #14 -: Февруари 25, 2014, 03:05:14 pm »
Happy,ти защо искаш да бъдеш с някой ,защото така трябва или защото искаш да си нужна някому ?1?

Това ми хареса, благодаря :)

защото имам нужда от обмен на емоции, чувства, грижи .... може би и любов, но за нея не съ сигурна, защото тя иска ангажимент, а аз не мога да го дам, за съжаление, или поне така си мисля вече.