Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205953 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #705 -: Юли 27, 2016, 11:25:38 pm »
Уран тръгва ретро и точния  квадрат със Сатурн ще се отложи.
Аз имам същия активен съвпад, но в 11 дом, Уран е У 9.
Не ми се ще да му приписвам гадостите, които ме тормозят напоследък, но пък може наистина да е период на изпитание и неприятни изненади.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Уран
« Отговор #706 -: Юли 28, 2016, 12:24:27 am »
Лина, Уран дава нестабилност в сферите, които засяга. Астрологията няма да ти даде рецепта, в нея няма да намериш готово решение, нито облекчение. Само ще определи времевите параметри и зоните, в които ще търпиш нестабилност заради Уран. Когато човек е в трудна ситуация винаги търси подкрепа отвън. Не забравяй, че само ти можеш да направляваш живота си и ако сама не се вземеш в ръце - никой и нищо не може да ти помогне.
Аз самата съм изгубила много време в търсене на подобни "рецепти" и готови отговори. Затова си позволявам да ти давам непоискани съвети. Помисли си какво искаш ти и какво можеш да направиш ти, за да промениш ситуацията си ти, в която ти не се чувстваш ок и да я направиш такава, каквато е комфортна за теб и удовлетворява теб.

Ако искаш качи натална карта и ще ти пиша по-подробно и астрологично по въпросите, които те интересуват. По транзитите, посочени в поста ти:

Хирон е астероид и не е фактор за житейски катаклизми. Онова, което те разтриса от всички страни, е квадратът към Марс. По натал имам съвпад на Марс и Уран, така че донякъде те разбирам.

Този квадрат ще ти донесе промяна в социалния статус, пренасочване в кариерата и смяна на поприщата за период от 3-4 години. Възможно е да не се установиш на постоянна работа докато не отмине транзита. Приоритетите и целите ти изцяло ще се променят. (По транзит съм имала съвпад на Уран с управителя на МЦ). При теб едновременно Уран минава през 10 дом и квадратира У10. Имаш предпоставки за тотална промяна на посоката, но няма да стане без напрежение, защото аспектът е квадрат - внася неудобство, принудително приемане на обстоятелства.

Кризите, които сега те мъчат, след време ще те насочат към онова, което наистина желаеш и в което ще намериш по-добра реализация. Аспектите на Уран обикновено дават точно това желание за свобода и независимост - в сферата, която засяга в картата. При теб е в 10 дом и искаш кариера и материална независимост, при мен транзитира около К4 и искам да емигрирам на остров. Виж колко буквално работи астрологията.

Ти сама си описала как влияе квадратът на Уран към У7. Това може да приключи с раздяла, може и да приключи с официализиране на връзката - зависи доколко са изчерпани отношенията. Ако те съществуват по навик вероятно няма да оцелеят. Ако претърпят промяна може и да започне нещо като нов живот за връзката.

Всичко зависи само от теб, повтаряй си го постоянно. Това не значи да се инатиш до последно, но и не се оставяй на течението. С Марс на асц. можеш да си инициативна и да правиш промените, които искаш. Използвай този период, за да смениш или замениш всичко, което не ти харесва.
« Последна редакция: Юли 28, 2016, 12:33:49 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #707 -: Юли 28, 2016, 08:40:17 pm »
Уран тръгва ретро и точния  квадрат със Сатурн ще се отложи.
Аз имам същия активен съвпад, но в 11 дом, Уран е У 9.
Не ми се ще да му приписвам гадостите, които ме тормозят напоследък, но пък може наистина да е период на изпитание и неприятни изненади.

Права си, Корея, квадратът със Сатурн ще почака.
Стискам ти палци, да се случват по най-добрия за теб начин нещата!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #708 -: Юли 28, 2016, 09:37:51 pm »
The_One, много ти благодаря за мнението и съветите ти!
Рецепта и конкретни отговори знам, че астрологията не дава.
Боря се със себе си и с общото твърдение, че при активен Уран и Марс и действащи квадратури, няма как индивидът да решава сам, а по-скоро животът му се управлява и насочва от външни обстоятелства, независимо от волята му.

Ти ми казваш, да следвам себе си и да правя онова, което искам.
И ето - аз имах планове за две бизнес-партньорства, които се оказва, че не могат да се реализират.
Имам страхотен друг проект, който без партньорство не може да се развива, но на хоризонта няма никой, а пък Уран ми прави квадратура със 7ми дом - как да го чакам този партньор изобщо?
Значи съм в грешна посока като цяло. Може би трябва да си търся нормална работа - като преди години. Тогава поне заплатата е сигурна. Да, ама каква сигурна заплата и работа може да донесе Уран?

Нещо резлизацията ми куца като цяло. Желанията, идеите, проектите ги имам, но всичко друго е като в мъгла.
И на целия този фон е "половинката", която преживява също квадрат на тр. Уран, но от 3ти дом (на 2 градуса от IC), към нат. Марс в 1ви и т.н.  :012:

С удоволствие бих споделила астро-картата си с теб, но ми се ще да е лично. Имала съм не малко случаи, когато хора, които знаят доста по-малко от мен самата за астрологията, са се "упражнявали" в-ху й.
Мога ли, да ти пиша някъде на лични?

П.П. когато аз заминах да живея в чужбина, (е, не на остров за жалост  :( ), Уран се разхождаше из 9тия ми дом и точно тогава правеше квадрат с Луната ми в 12ти!!! дом, а също и тригон със Сатурн.
За статистиката - колкото и атрактивно да беше мястото, на мен наистина ми се струваше като затвор (по Луна в 12ти) и цялото нещо се случваше по предписанието и контрола на Сатурн  ::)
Което ме навежда на мисълта, какво да очаквам от квадратурата на тр. Уран и Сатурн, след като Сатурн е винаги водещият в моята карта?
The_One, пожелавам ти твоят остров да изплува слънчев и красив при изцяло благоприятни астро-аспекти! :-*

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Уран
« Отговор #709 -: Юли 28, 2016, 09:50:30 pm »
Няма за какво да ми благодариш, Лина. Както писах - мъчили са ме подобни транзити и затова съм пристрастна към твоя случай и предполагам какво ти е.
Имаш Марс във Везни? Явно затова квадратът ти дава такъв акцент при отношенията.
« Последна редакция: Юли 28, 2016, 10:19:04 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #710 -: Юли 28, 2016, 10:11:42 pm »
Марсът ми за жалост е в Рак  :91:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #711 -: Юли 28, 2016, 10:37:04 pm »
Лина, ако искаш адекватен отговор, пусни карта  - махни името ... и готово.  Нека да не си описваме картите като в приказките.  Щом като си запозната с астрологията,  би трябвало да ти е ясно и значението на градусите.  Сега можех веднага да ти дам идея за реализацията,  но ... няма карта.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #712 -: Юли 28, 2016, 10:56:40 pm »
Happy58, то не е до името, нито до картата, а до хората, които се смятат за компетентни, а не винаги са.

Аз търся съвет от хора с опит или в астрологията, или преживели въпросните транзити. Даже по-скоро второто.
Защото сигурна съм, ще се съгласиш, м-ду теория и практика разликата е голяма.

В такъв момент, не искам да губя време, гадаейки доколко адекватно е мнението на някой. С натискащи ме Уран и Марс, ми трябват бързи и адекватни отговори.  :72:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #713 -: Юли 28, 2016, 11:15:21 pm »
Лина, имаш си своите причини да не желаеш да публикуваш картата си, но наистина е трудно да получиш напълно адекватни съвети без нея. :)
Аз бих погледнала в кой знак е ДСЦ и респективно АСЦ, как са разположени и аспектирани техните управители, специално по отношение на темата за взаимоотношенията, кариера, а и не само. Още, къде е разположена и как е аспектирана Венера. Не видях да си ги посочила досега  :017:

ПП. Аз направих за себе си предположениe как изглежда в основни линии картата ти, но твой е изборът да споделиш аспектите. :)
« Последна редакция: Юли 29, 2016, 12:01:18 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #714 -: Юли 29, 2016, 07:13:14 am »
Лина,а ти като компетентна в астрологията сигурно си наясно, че не се гледа само един транзитен аспект? Със сигурност преминаваш през други транзити
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #715 -: Юли 29, 2016, 09:04:38 am »
На 30ти, ако не бъркам, Уран тръгва ретро. При мен се връща да довършва в 6д, почти на градус от К7. Управлява 4д. Засега не мисля да се местя в друг град на друга работа. Притеснява ме, че все още Сатурн е ретро във 2рия ми дом, но след 13.08 и това ще се промени. Поне Марс вече върви напред и ще ни помага да довършим урановото в Овен.
Как е при вас?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #716 -: Юли 29, 2016, 09:31:20 am »
...
Как е при вас?

При мен е в 1 дом, в съвпад с Хирон. В транзита си от последните месеци беше в секстил с нат.Марс и в тригон с МС. Секстила го усещах много явно, тригона, може би е по-лек и не така осезаем, нямам и събития. Да видим сега в ретро фазата как ще бъде :)

Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #717 -: Юли 29, 2016, 09:58:23 am »
Значи при лина:
Марс и сатурн в първи в рак
Луна в телец в 12-ти
Уран в пети
Асц рак, мц овен
Не знаем къде е слънцето

За повечето хора транзит на уран към важна точка е само една фонова нервност

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #718 -: Юли 29, 2016, 10:09:19 am »
Уран е бавна планета и с ретро движението си може да аспектира до 3 пъти дадена точка, с това прави активен транзита до около година и половина
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #719 -: Юли 29, 2016, 10:19:26 am »
Значи при лина:
Марс и сатурн в първи в рак
Луна в телец в 12-ти
Уран в пети
Асц рак, мц овен
Не знаем къде е слънцето

За повечето хора транзит на уран към важна точка е само една фонова нервност

Да, това предположих и аз, с разликата, че дадох на Луната Близнаци. Но, щом е в Телец, тогава оста Близнаци/Стрелец е интерсептирана в 12/6 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми