Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205284 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #720 -: Юли 29, 2016, 10:25:20 am »
...тогава оста Близнаци/Стрелец е интерсептирана в 12/6 дом.

Най-вероятно
Но аз лично не мисля да се фокусирам върху неясен въпрос с неясни условия, човек като иска помощ, трябва да е готов да сложи картите (картата) на масата. Иначе по-добре да търси врачки
А тр уран ми е правил квадрати с всичко, освен слънце, но какво да се обяснявам на празна ясла

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #721 -: Юли 29, 2016, 10:34:56 am »
Най-вероятно
Но аз лично не мисля да се фокусирам върху неясен въпрос с неясни условия, човек като иска помощ, трябва да е готов да сложи картите (картата) на масата. Иначе по-добре да търси врачки

Права си. И аз започвам да губя интерес и не смятам да нагаждам картата като пъзел.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #722 -: Юли 29, 2016, 11:34:40 am »
Много се преекспонира тоя Уран. Имам близка /Водолей/ с Уран около МС /в квадрат съм Слънцето/ - при нея въобще не е включен и не допринася за нищо в живота. За напредничави възгледи да не говорим. Кара си по Сатурн, който аспектира с квадрат Луната и с опозиция Марс в първи дом. Но там има и стелиум във 2 дом, със силни есенциално Юпитер и Венера там /в съвпад/. Гребе от малките удоволствия на живота с големия черпак, откъдето каквото може да вземе.

А преди Уран има и други планети от т.нар. социални, които също се вземат под внимание, ако търсим предпоставки за качествена промяна в професията и в живота като цяло. Уран може да носи и промени, и пристъпи на невротичност.

Мен, докато ми минаваше през Меркурий, не са ме спохождали гениални идеи, нито съм се почувствала като преродения Айнщайн. Но имаше една фонова нервност и нестабилност - и на психосоматично ниво, и в професията /Меркурий управлява МС/. Първия му преход в съвпад с нат. Венера най-слабо се усети, сега е в точен съвпад с ЮЛВ /по градус/, отчитам силно влияние върху психиката и възприятията, станала съм по-сензитивна, но не в емоционален смисъл, а на ниво духовни реалности. Започнах много да се интересувам от алтернативни теории, свързани с времето и пространството, а също така с възможностите на човешкото съзнание. Това е Уран - трябва да си достатъчно "зрящ", за да усвоиш въздействието му отвъд обичайното усещане за невротичност и липса на стабилна почва.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #723 -: Юли 29, 2016, 11:38:37 am »
Много напрегнато беше, като съвпадаше със Слънцето на мъжа ми, но и други аспекти имаше паралелно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #724 -: Юли 29, 2016, 11:46:00 am »
И при мен имаше силно напрежение, когато аспектираше едновременно двете светила, но по същото време и Плутон ги ръчаше, така че циркът беше пълен. Това, което отчитам със задна дата - станах напълно независима, изградих по-силен характер и вяра в собствените си възможности за справяне с трудни ситуации. Възприятията ми също се промениха - постепенно започнах да елиминирам от обкръжението си мрънкащи паразити, хора, които постоянно от нещо се оплакват и бездействат в живота. Станах по-малко емпатична - и за мое добро - към хора, които имат склонност да злоупотребяват с добронамерено отношение. Вече не се чувствам "кармично задължена" да помагам на сульо и пульо, особено когато видя консуматорски подход. Промени се и визията ми за приятелството.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #725 -: Юли 29, 2016, 11:51:17 am »
Лили, и при мен беше същата ситуация. Аз даже съм я описвала подробно, защото имаше сериозни промени при мен тогава. Но, затова трябва цялата карта, а не на парче, по един-два транзитни аспекта.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #726 -: Юли 29, 2016, 11:56:27 am »
При мен уран винаги е давал събития, но картата ми е такава, че сатурн ме пука на всеки 2 години така,че не съм имала изолиран уранов транзит.
Сега Лили като написа за отражението на уран върху юлв и при мен има нещо такова- покрай една книга се замислих върху възможностите на съзнанието и това че не винаги средата може да ни промени.

Но понеже при мен венера е в точен съвпад с юлв все има и няхакъв любовен момент :57:
« Последна редакция: Юли 29, 2016, 11:59:26 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #727 -: Юли 29, 2016, 11:57:08 am »
Имам колежка с Уран в съвпад със Слънце и опозиция с Луна - нищо напредничаво, необичайно и уранианско. Нито блести със забележителен ум. Само невротичност и депресии. Така че тази прехвалена планета при съзнания, които функционират на по-материалистично ниво в живота, обикновено има свойството да носи повече безпокойство и нервност /понякога и припряност/, отколкото прозрения и футуристичност.

Сега Лили като написа за отражението на уран върху юлв и при мен има нещо такова- покрай една книга се замислих върху възможностите на съзнанието и това че не винаги средата може да ни промени.

При мен дава много бърза и ефективна медитация, става с лекота. И това е начин да се отърся от напрежението и потискащите битовизми.

И още нещо отчитам - изключителна ефективност при работа под голямо натоварване, но самостоятелно, без шеф и колеги на главата. Миналата година, когато тр. Уран ми минаваше в съвпад с нат. Меркурий, пак работех със свръхнатоварване и удължено работно време, но бързо стигнах до "прегаряне" - не толкова заради работното натоварване, а заради негативното обкръжение с ежедневен жлъчен и озлобен фон. Много ми тровеха психика с присъствието си и със самия факт, че ги има, колкото и да ми се ще да приема, че и такива дребнави злобни душички имат своето място в колелото на Самсара.  ;D

На ниво психосоматика по Уран отчитам друг проблем, продължава от около година вече. По принцип имам проблеми със заспиването, а сега отгоре на всичкото след като си легна, по някое време започвам да усещам как ми изтръпват краката, но по един особен начин - не крампи, не нервни спазми, а все едно... хм, как да  опиша... сякаш не се "побирам" в тялото си. И това физическо усещане е съпроводено с ментално безпокойство.





« Последна редакция: Юли 29, 2016, 01:44:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #728 -: Юли 29, 2016, 02:30:50 pm »
Имам колежка с Уран в съвпад със Слънце и опозиция с Луна - нищо напредничаво, необичайно и уранианско. Нито блести със забележителен ум. Само невротичност и депресии. Така че тази прехвалена планета при съзнания, които функционират на по-материалистично ниво в живота, обикновено има свойството да носи повече безпокойство и нервност /понякога и припряност/, отколкото прозрения и футуристичност.

Лили, можеш ли да кажеш за тази твоя позната, че е в голяма степен меркантилна, ориентирана предимно към материалната част на живота, закостеняла в разбиранията си? Има ли духовни стремежи и търсения?


На ниво психосоматика по Уран отчитам друг проблем, продължава от около година вече. По принцип имам проблеми със заспиването, а сега отгоре на всичкото след като си легна, по някое време започвам да усещам как ми изтръпват краката, но по един особен начин - не крампи, не нервни спазми, а все едно... хм, как да  опиша... сякаш не се "побирам" в тялото си. И това физическо усещане е съпроводено с ментално безпокойство.

Много познати са ми тези симптоми. Не страдам от безсъние, но и на мен ми се случва същото изтръпване и едно "изчезване" не само на крайниците, а и на цялото тяло. И при мен се появява през нощта, но най-вече сутрин при събуждане, още преди да се раздвижа в леглото.
И аз съм го свързвала с Уран, който по натал държи и двете светила, а в последните години нагази 4-те ми планети в осми дом и направи опозиция към наталното си положение и Луната.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #729 -: Юли 29, 2016, 02:42:59 pm »
Лили, можеш ли да кажеш за тази твоя позната, че е в голяма степен меркантилна, ориентирана предимно към материалната част на живота, закостеняла в разбиранията си? Има ли духовни стремежи и търсения?

Случаят с Уран около МС и Слънце/Меркурий във Водолей е от моето семейство. Нищо уранианско, живее по Сатурн и Венера, консуматорски. Другият случай, светила в конфигурация с Уран - нищо специално, просто една добра, но много семпла и с нищо неоткрояваща се млада жена. Няма никакви по-специфични интереси в живота, нито в областта на науката или метафизиката.

Не познавам нито един случай, в който ъглов Уран или в аспект със светило /или Меркурий/ да е дал някакви по-забележителни способности - тук не говорим за стандартна за нашите разбирания интелигентност, а за нещо повече.

Уран ще даде, но само ако това е показано от планетите преди него. Иначе енергията му може да остане неоползотворена и да докара невротичност.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #730 -: Юли 29, 2016, 03:16:36 pm »
Имам пример за аспект Уран/Меркурий с много бърза мисъл, човекът схваща същността от половин дума. Но като че ли тези аспекти се изявяват най-често на ниво комуникация.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #731 -: Юли 29, 2016, 04:27:10 pm »
Няма как да се изрази ефективно урановата енергия в страна, в която не можем да интегрираме конструктивно сатурновите енергии. Проявява се само със страдане за миналото, кренвиршите и вафлите на соца и стискане на остарели структури...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #732 -: Юли 29, 2016, 05:21:37 pm »
Друг пример - точен тригон Меркурий/Уран, АС Водолей, женска карта. Освен че има приятелка астролог /мен/, за друга изява на аспекта не се сещам. Ръчках я да започне в нещо да се самоусъвършенства, има нулев резултат. Живее по Сатурн и Луна.

Имам майка с ураново влияние, но същевременно и сатурнианка. Познайте кои енергии са се включили, когато идва тук - негативните аспекти на Сатурн, по Уран също нищо положително. Но тя тази проблематика си я носеше по рождение, в родната ѝ държава обаче не беше така изразено, а тук буквално ѝ се разсипа животът.

При мен урановото влияние в натала се отключи след преместване /емиграция/. А в натала нали е в 12 дом /участва в голям тригон с две доминанти/.  :72:
Носи повече безпокойство, непредвидени обстоятелства, но като цяло го смятам за положително. Окултните интереси и способности започнаха да се проявяват тук, макар че преди живеех на по-красиво, чисто и енергийно заредено място. Ако трябва да направя равносметка, трудностите в това капсулирано сатурново общество са ми свършили добра работа - отключиха се неподозирани скрити възможности.

Абе днеска съм голям оптимист и през целия следобед получавам неочаквани приятни жестове от други хора.  ;D

« Последна редакция: Юли 29, 2016, 05:42:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #733 -: Юли 29, 2016, 05:47:59 pm »
Смятам, че човек, който постоянно се оплаква и се чувства неудовлетворен от възможностите си, би трябвало да помисли и за някакво усъвършенстване - не говорим за духовни практики, а в професионален план. Все мрънкаше, че не получава от мъжа си достатъчно финансиране, та ѝ предложих, докато не ходи на работа, да седне да си опресни езиковите познания, за да може евентуално да се занимава с преводи от дома /като основа има някаква езикова гимназия/. Дръжки. По-лесно е да мрънкаш, а мъжът ти да снася златни яйчица. Тоя манталитет при жените направо ме потриса, честно. В един момент и мен ме тресна УранЯ и спрях да отразявам такива оплаквания, никаква емпатия не изпитвам към такива хора вече.
« Последна редакция: Юли 29, 2016, 05:49:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Уран
« Отговор #734 -: Юли 29, 2016, 05:58:23 pm »
Секстил между Луна/Уран на МС и Меркурий на АС - това ми единствената читава конфигурация в картата. Ако не беше тя, патки щях да паса сигурно. :012:
Добре, де, може би и тригоните на Сатурн и Плутон към Слънцето помагат.
Но вярно, че не съм инженер, авиатор, космонавт... дори програмист не съм.
« Последна редакция: Юли 29, 2016, 06:01:55 pm от Mirabella »