Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205255 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #735 -: Юли 29, 2016, 06:00:23 pm »
Мира, добре че се обади  :012:

Сега като се замисля, ти си единственият истински уранианец сред тия, които познавам. Не знам, може би е само виртуално впечатление, но такова ми е усещането за теб.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Уран
« Отговор #736 -: Юли 29, 2016, 06:02:15 pm »
Но нервността си я имам - Луна в съвпад с Уран си дава нерррвиии.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #737 -: Юли 29, 2016, 06:05:53 pm »
Но нервността си я имам - Луна в съвпад с Уран си дава нерррвиии.

Нямате си представа аз какъв съм нервак, много често ми се случва трескаво да обикалям стаята, особено при по-силно ментално натоварване. Тъй че и тригоните му дават изблици на невротичност, особено с две планети, които имат връзка с темперамента - Луната и Марс. По ведическата има друго обяснение - Раху в знака на Лагна и в конфигурация с Луната и Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #738 -: Юли 29, 2016, 06:08:21 pm »
Лила, значи стационарният Уран ти "отвързва" оптимизма.

С тоя Уран съвсем се чалнах, стационарен ли е сега?  :017:

Но съвпадът му с нодалната ос много буквално си работи по урановите теми, малко ми поразмести границите на възприятията. И от толкова много мислене по глобални вселенски въпроси трудно и късно заспивам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #739 -: Юли 29, 2016, 06:13:12 pm »
Да, на 30 юли се обръща  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #740 -: Юли 29, 2016, 06:15:45 pm »
Много познати са ми тези симптоми. Не страдам от безсъние, но и на мен ми се случва същото изтръпване и едно "изчезване" не само на крайниците, а и на цялото тяло. И при мен се появява през нощта, но най-вече сутрин при събуждане, още преди да се раздвижа в леглото.

Може би е свързано с етерното/астралното тяло и пътешествията му, когато изтънява връзката с физическото.

При мен се получава в напълно будно и осъзнато състояние като си легна, напоследък доста си експериментирам с непознатото. Нормалните нощем спят, лудите правят опити да се възнасят.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #741 -: Юли 29, 2016, 06:50:09 pm »
Секстил между Луна/Уран на МС и Меркурий на АС - това ми единствената читава конфигурация в картата. Ако не беше тя, патки щях да паса сигурно. :012:
Добре, де, може би и тригоните на Сатурн и Плутон към Слънцето помагат.
Но вярно, че не съм инженер, авиатор, космонавт... дори програмист не съм.

Ти не беше ли доктор?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #742 -: Юли 29, 2016, 08:37:48 pm »
Привет, момичета и момчета!  :)

Някои от вас са направили доста точни предположения за картата ми и ми стана интересно за вашето мнение, наистина!

Трябва да благодаря на The_One, защото веднага ми се притече на помощ с анализ и мнение.
Благодаря ти от сърце!

Не се правя на нещо специално, като не постнах картата си.
Просто се опитвам да се предпазя от некомпетентни мнения, но ще поема този риск, тъй като положението наистина е напечено.
Закачила съм картата като картинка по-долу.

Благодарна съм на всеки за мнение и съвет!  :-*
« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 10:05:54 pm от lina »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #743 -: Юли 29, 2016, 08:48:48 pm »
Ние ще те предпазим от лошите вълци, лина, спокойно :)
Чакай да разгледам и ще дописвам

LOF на около 8* близнаци, съвпадът марс/сатурн се "разпада" с прецесия, липсва огън в картата, няма връзка у1/у7, управители венера, луна, марс (трон, перегрин, падение)
2 тронови, 1 заточена, 1 падение
Управители на възлите реално в секстилни знаци (прецесия), знаков квадрат слънце/сатурн

Трудно с партньорства, бизнесът прилича на търговия с храна/дрехи/напитки/парфюми, под различни форми, може и по-мениджърски; малко странно, защото не звучиш като продавач
Като цяло нелош живот, скрита нереализирана амбиция, явно това те тормози, искаш да си предприемач, но не обичаш риска.
« Последна редакция: Юли 29, 2016, 10:58:05 pm от Papy »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #744 -: Юли 30, 2016, 01:25:06 am »
Ние ще те предпазим от лошите вълци, лина, спокойно :)
Чакай да разгледам и ще дописвам

LOF на около 8* близнаци, съвпадът марс/сатурн се "разпада" с прецесия, липсва огън в картата, няма връзка у1/у7, управители венера, луна, марс (трон, перегрин, падение)
2 тронови, 1 заточена, 1 падение
Управители на възлите реално в секстилни знаци (прецесия), знаков квадрат слънце/сатурн

Трудно с партньорства, бизнесът прилича на търговия с храна/дрехи/напитки/парфюми, под различни форми, може и по-мениджърски; малко странно, защото не звучиш като продавач
Като цяло нелош живот, скрита нереализирана амбиция, явно това те тормози, искаш да си предприемач, но не обичаш риска.

Papy, ще ми се да вярвам, че има оправяне на кашата, в която с доверие и доброволно съм се забъркала.
И че ще ме "предпазите от лошите вълци"   :012:

С партньорство се надявах и все още се надявам, да реализирам проект.
Това, което си знам, че ми липсва като качества, може друг да го компенсира. Но, ако не ми се дава по натал, сама ще трябва да си прокарвам пътя, така ли? И има ли индикации, че ще го мога??

Сферите, които изброяваш не са в моя интерес.
Пробвах в едно "партньорство" търговия онлайн. Не е като да не вървеше, но не е моята стихия, а и "патньорът" се занимаваше със себе си повече, отколкото със съвместния ни бизнес.
Трая около 2 години цялата работа  :012:

Чакам с нетърпение какво още ще добавиш и благодаря!  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #745 -: Юли 30, 2016, 04:58:42 am »
Уран е една от трите външни планети, които носят промяната. След като същия разчупва формата, често по радикален начин, значи ни „разделя“ със света на познатото за нас и ни среща с непознатото. Ускорява всички процеси и  може да наелектризира всичко, до  което се докосва в картата ни, така че  в тези области да ни събужда да уловим шанса за новото. При някои хора „крушката им светва“ по-бързо, при други по-бавно,  при трети не им идва на ума, че трябва първо „да си платят тока“, а при четвърти буквално им „горят бушоните“, защото им идва в повече инакомислието и личното творчество. Уран не е Водолей, но е желателно акцентиран Водолей в картата, да експериментира в своите мироглед и действия с принципа и природата на планетата. Уран е творец и ако е ъглов, държи силна конфигурация, точки в картата, нативът има шанса да   участва със свои идеи, изобретения, нововъведения, реформи в създаването на „нов свят“.  Всеки път, когато Уран спре, за да се обърне в обратна посока, човек има нужда да разбере, че не може да прави  промени, експериментирайки в/с  една и съща сфера, използвайки остарели похвати и методи. При транзитите на Уран хората реагират   с безсъние, защото енергията на Уран е преди всичко мисловна, не така уловима и когато планетата активира едновременно няколко точки в картата, нервната система сякаш отказва да работи, поради забързания ритъм на всичко наоколо. Колкото и да носиш по натал  изявени Уран или Водолей, е трудно да синхронизираш с  проявите на този транзит, защото той наистина носи нещо непознато до този момент и оттам идва и по-трудната прогностика за период с изявена Уранова природа, подобно на Нептун. Колкото по-бързо човек влезе в кризисна ситуация, даже и сам да си я създаде, ето точно това е Уран, толкова по-бързо ще се пробуди за онова, което вече е готов ( умение, цел, мечта, дейност, изява), но не е знаел или се е страхувал и да започне да го развива.
Аз винаги съм знаела, че  ще  се развивам професионално  с творческа дейност  и то по нестандартен начин, както и че аз ще бъда „шефа „ и това се случи точно, когато Уран спря върху у МЦ, но аз винаги съм готова да уловя шанса, защото не се страхувам да  изпусна сигурното.
Но и също толкова упорито отказвам да променя, поне в началото, свои позиция, мнение, становище, които е явно, че вече не действат така съвременно и актуално,  а  тялото ми буквално се тресе, сякаш съм на електрически стол, и така докато "влезна в час". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #746 -: Юли 30, 2016, 10:05:47 am »
Lina, аз не разбрах в каква каша си, но партньорствата вероятно ще са добри с хора с въздушно/огнени акценти, и то такива, че да не затормозяват телеца. Ти до известна степен имаш кардиналната инициатива, имаш и устойчивост за дългосрочни дейности, може би е вариант да си с двама партньори, не с един. Не знам защо реших, че юпитерови и венера в телец дейности ще са добри, без да пренебрегваме меркурий. Иначе би трябвало да си достатъчно комуникативна и склонна на компромиси (на пръв поглед), стига да не усещаш пряк натиск.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Уран
« Отговор #747 -: Юли 30, 2016, 10:48:36 am »
Съгласна съм с Рени. Не разбирам какво се случва с тр. Уран на к9 в момента. Беше точен, сега е в орбис и ще става пак точен аспект. Натално е У6 в 4. Може би да замина да работя в чужбина за първи път в живота ми. :)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #748 -: Юли 30, 2016, 11:31:06 am »
Съгласна съм за начина, по който Уран действа.
Когато беше на MC не последва никакво конкретно събитие при мен, освен може би осъзнаването, че не ми е мястото в страната, в която живеех тогава. Бързичко се върнах тук.
Точно от този период започна едно неистово търсене на идея, която да реализирам. Знаех, че не ми се връща в старата професия и по стария начин.
Макар и м-дувременно да минах през различни дейности, това беше опит и средство за доход.
А ИДЕЯТА се роди в началото на 2015та.

И тук идва да обясня, защо съм зациклила и ми е трудно да продължа, Papy.
Преди 9 години, дадох голяма сума пари на човека, с когото жевея. Дадох му ги под формата на инвестиция в дружеството, което той управлява.
Сега, когато тези пари са ми много важни, за да подредя собствения си бизнес, той твърди, че те са безвъзвратно изразходвани - не добри инвестиции и пр. Каквото и да е правил и прави сега, той няма никакво намерение да ми върне и стотинка, защото се грижи за собствените си интереси, а и като управител на дружеството може да прави каквото намери за добре. Всякакви измами и пр. по закон могат да бъдат разследвани в период не по-голям от 5 години назад.

Т.е. Уран ме е подпрял да действам, но не виждам как?!?
Ако имах средствата, нямаше да търся партньори, а щях да наема хора.
И в момента всичко ми се струва загубено и май просто ще си търся работа  :(

Any comments?  :017:
« Последна редакция: Юли 30, 2016, 12:13:32 pm от lina »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #749 -: Юли 30, 2016, 12:08:52 pm »
Как е бил активиран 8ми дом когато си му дала парите? Имам предвид транзит прогресия затъмнения. Там явно има слаба точка за да даде такова буквално проявление. Проучвала ли си асттологично това събитие? Синастрично има ли активиране на 8ми дом?

Не че това ще върне парите, но това е едно от най-хубавите неща на асттологията- възможността да опознаеш себе си
Frankly, my dear, I don't give a damn.