Автор Тема: Карти на известни личности  (Прочетена 77941 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карти на известни личности
« Отговор #195 -: Ноември 02, 2016, 02:53:35 pm »
Много интересно - как е улучило Венера в точен съвпад с Асцендента, по градус. И кулминиращи Луна и Юпитер. Естествено раждане ли е това или със секцио? Сякаш от астролог е правено. Или е пример за това как наталът на детето отразява средата, в която се е родило, и нейните възможности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #196 -: Ноември 02, 2016, 03:02:14 pm »
Внучката се казва Илиана :) Благодаря за картата!
Благодаря за корекцията, идея си нямам защо съм написала Мария, вместо Илиана   :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #197 -: Ноември 02, 2016, 03:03:57 pm »
Много интересно - как е улучило Венера в точен съвпад с Асцендента, по градус. И кулминиращи Луна и Юпитер. Естествено раждане ли е това или със секцио? Сякаш от астролог е правено. Или е пример за това как наталът на детето отразява средата, в която се е родило, и нейните възможности.
доколкото разбрах от написаното е естествено раждане
ще става гимнастичка като баба си, дъщерите ѝ като не станаха, пък внучката  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Карти на известни личности
« Отговор #198 -: Ноември 02, 2016, 03:18:58 pm »
Според мен умишлено не се акцентира как е родено детето. Иаз се впечатлих от Венера на АС и едва ли случайно, но със Сатурн в 1 дом ... няма да е много "весело". Може би, ако Венера и Сатурн бяха на МС - би било по-добре за спортната кариера  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Карти на известни личности
« Отговор #199 -: Ноември 02, 2016, 03:22:10 pm »
картата е натална- на внучката на Илияна Раева

Боже  :57: :57: :57: - аз си помислих за нещо друго  :57: :57:

Откъде да знам как се казва бебето :)

Съвпад Венера-Сатурн, в квадрат с нодална ос ..... родено на 27 дата - да им е честито  :72: :72:

Абе бебока да е живо и здраво, пък другото ..... шЪ го оправят
« Последна редакция: Ноември 02, 2016, 03:26:31 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карти на известни личности
« Отговор #200 -: Ноември 02, 2016, 03:33:52 pm »
Според мен умишлено не се акцентира как е родено детето.

Луна, Раху и Юпитер в кулминация - има го в античната астрология, макар че в случая няма знаков съвпад, но вървят последователно и са поставени най-високо в хороскопа. На АС изгрява Антарес, на западния хоризонт Алдебаран. Юпитер в 10 дом в точен секстил с изгряващия градус. МС във Везни, АС в Стрелец - в знаци на бенефици. В рецепция с Венера, секстил със Сатурн - смекчава влиянието на Сатурн в изгряващия знак. Освен това е дневно раждане. Марс няма напрегнати аспекти със светилата, гледано по тропическия зодиак. Няма планети в неблагоприятни домове. Наистина би могло да бъде нагласено от астролог, ако е правено планирано секцио с възможност за избор на точния час. Все пак става въпрос за хора от по-елитарни среди, а не за простосмъртни като нас. Но не е изключено и бебето да е "улучило" момента, ако раждането е протекло по естествен път.

Мирише ми на астрологична намеса, те могат да си го позволят. Но надали ще се афишира.  ;)

Ако пък е родено по естествен начин, е доказателство за това как хороскопът отразява средата.



« Последна редакция: Ноември 02, 2016, 03:42:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #201 -: Ноември 02, 2016, 07:08:09 pm »
Според мен умишлено не се акцентира как е родено детето. Иаз се впечатлих от Венера на АС и едва ли случайно, но със Сатурн в 1 дом ... няма да е много "весело". Може би, ако Венера и Сатурн бяха на МС - би било по-добре за спортната кариера  ::)
Наш съфорумец е също с Венера на АСЦ, при това в точен съвпад с моята Венера, затова го кефя  :012:
Както аз съм се родила с Плутон на АСЦ, познавам такива със Сатурн, логично е да има и с Венера
Любопитно ми е тези с Юпитер на АСЦ как са в ханша  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Карти на известни личности
« Отговор #202 -: Ноември 02, 2016, 07:49:35 pm »
на мен пък ми е любопитно тия с Плутон на асц пък как са в гащите  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #203 -: Ноември 02, 2016, 09:19:59 pm »
на мен пък ми е любопитно тия с Плутон на асц пък как са в гащите  :D

Не е любопитно, нито "по-тежко" на гащите им.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #204 -: Ноември 02, 2016, 09:28:22 pm »

Любопитно ми е тези с Юпитер на АСЦ как са в ханша  :)

Нямат такъв изразен. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Карти на известни личности
« Отговор #205 -: Ноември 02, 2016, 09:29:59 pm »
Нямат такъв изразен. :)

Интересно...
Защо на мен не ми отговаряш? :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карти на известни личности
« Отговор #206 -: Ноември 02, 2016, 09:52:34 pm »
на мен пък ми е любопитно тия с Плутон на асц пък как са в гащите  :D

Асцендентът нали е дрешката, по която посрещат. Интимните зони се съотнасят с други домове, не на толкова видно място.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карти на известни личности
« Отговор #207 -: Ноември 10, 2016, 03:52:52 pm »
Вчера четох кратка статия за Мелания Тръмп - новата първа дама на САЩ, третата съпруга на прочутия милиардер. Произхожда от скромно семейство и е живяла в малък работнически град, впоследствие прави кариера на модел и се запознава с Доналд Тръмп на едно светско парти.

Картата е с неизвестен час на раждане, но е с доста красноречиви доминанти - съвпад на Слънце и Сатурн в земен знак и опозиция с Юпитер /с две статусни планети/, три планети в Телец - Слънце, Меркурий и Венера, Луна в Козирог. Ако е родена в ранните часове на деня, ще има Луна в Стрелец. Но и в двата случая е в накшатра Мула. По сидерал има съвпад на Венера и Марс в Телец, Венера е в градуса на Плеядите. Според Ръшман 28-29 гр. на Телеца нали бил "градус на фалита"?

Плеядите са с демонична природа и планета тук може да има двойнствено проявление, зависи от обстоятелствата и личния избор. Големите изкушения също са тук - не само материални, а и от гледна точка на духовните уроци. Този отрязък от Зодиака е благоприятен за окултни и мистични дейности, но големите пари също са енергийна структура, така че може и на това ниво да се манифестира енергията на тази мъглявина. А в картата на Тръмп Плеядите са точно в зенита, на МС кулминира Алгол.

Предвид успеха, който е пожънала, тръгвайки от обикновено семейство със скромни възможности, повече клоня към дневно раждане, т.е. Юпитер и Сатурн да са в сектата си. И тази опозиция би следвало да е в някой от силните домове на хороскопа.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Карти на известни личности
« Отговор #208 -: Ноември 10, 2016, 09:22:37 pm »
Аз някъде мернах, че била от "богато семейство" - баща й имал автосалон, а майка й била дизайнер. Тя започнала да се снима на 5г ... Вече човек да се чуди кое е вярно и кое е "градска легенда" .... Явно медиите си сглобяват истории или пишат, каквото им се поръча ....
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карти на известни личности
« Отговор #209 -: Ноември 10, 2016, 10:36:05 pm »
И от семейство средна класа да е била, каквито са малко в страните от бившия социалистически блок, пак е шанс на милиони да срещнеш милиардер и да му станеш съпруга, а не изживяване за една нощ или ескорт момиче.

Интересна е синастрията - нямат изразен синхрон нито по Луни, нито по връзката Слънце-Луна.

---
Добавям картата и на Ивана Тръмп, първата му съпруга. На пръв поглед трудна и нехармонична карта, а вижте как е успяла да стигне до високо положение. Кулминиращ Сатурн извън хайз в опозиция със Слънцето и Марс, Луната е фокус на т-квадратура с тях. Часът на раждане е относително точен, с рейтинг А - на западния хоризонт залязва Алгол /Плеядите/. Във втори дом, свързан с парите и ресурсите - Юпитер в падение, много слабо аспектиран.



« Последна редакция: Ноември 10, 2016, 11:52:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui