Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 57820 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #30 -: Април 10, 2014, 10:49:40 pm »
Овен,Телец/Венера,Близнаци/Меркурий,Юпитер
Слънце- с каква цел говоря
Луна -с кой ми се говори

Тембърът на гласа ,се определя от това как са поставени сигнификаторите на темперамента/характера  .От това следва ,че ще ни привлича глас ,който импонира на същите или обратно ,в синастричните карти .

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #31 -: Април 10, 2014, 11:44:22 pm »
Много интересна тема, поздравления, Лил.

Имам Мерк в Риби и Венера в Телец. Аз не си харесвам гласа и определено го чувам различен от това, което звучи на запис. Аз го чувам прекалено плътен и рязък, а на запис звучи нисък, леко гърлен и малко нацупено-лигав. Може и от Р-то ми да ми идва гърлен. На моменти се хващам, че мога да говоря много по-силно, но понеже не обичам демонстративно високия тон, подсъзнателно се стремя да говоря равномерно в обхват максимум на събеседника. Ако се наложи и викам, но не ми допада.
Ако аз съм вложила тон на склонност към компромис и събеседване, на запис се чувам като мъркаща лигава котана  :012: Може и да си въобразявам. От тук само Рени ме е чувала.

Но и аз, като Лили, това, което не обичам, е силният демонстративен смях и високият тон. За съжаление, имам такива 2 колежки в момента... :014: :17: :-X

А от къде идват проблеми като фарингит, загуба на глас?
« Последна редакция: Април 11, 2014, 12:32:43 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #32 -: Април 10, 2014, 11:54:57 pm »
кофти венерка, ЯЯ
мойта в козирог - и ето - няма глас, а пеех в хор едно време

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #33 -: Април 11, 2014, 12:07:46 am »
Yaya,гласът ти много точно отразява/изпълнява натални ,Луна/Плутон ,Венера в Телец /АСЦ и Слънце /Сатурн/Нептун- тип "Петролотърсачките"-невинно палещ  ;)

А как понасяш моят силен смях и висок тон,и бързо говорене ?!?  :57:
« Последна редакция: Април 11, 2014, 12:11:48 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #34 -: Април 11, 2014, 12:29:38 am »
Yaya,гласът ти много точно отразява/изпълнява натални ,Луна/Плутон ,Венера в Телец /АСЦ и Слънце /Сатурн/Нептун- тип "Петролотърсачките"-невинно палещ  ;)

А как понасяш моят силен смях и висок тон,и бързо говорене ?!?  :57:

Коой, ааз? Петролотърсачка? Подсъзнателно силно неосъзнато е, да знаеш  :D

Някой друг забелязал ли е, че чува различно от това, което е в действителност? Ето, аз мисля, че съм категорична и рязка, а Рени вика - невинно палещ. Представям си като застана на банката и започна да пледирам или възразявам, съдията как ме чува  :57:

наскоро забелязах, че и леля ми говори така - мърка и се цупи, докато говори. Дано не звуча като нея, че ме дразни - Венера в точен съвпад Марс и Слънце в Козирог и Меркурий съвпад Сатурн в другия му край.

Рени, точно заради бързото ти говорене, високият тон е признак на експресивност, екстровертност и добронамереност при теб. Нищо общо с целенасочената демонстративност на Колежката ми - Венера (квадрат Плутон и Сатурн) и Мерк (квадрат У АЦ Юпитер) в 3д Водолей. При нея гласът е силен, плътен, говорът е на моменти грубо-вулгарен, а смехът е самодостатъчен. Изказът е рязък, категоричен и само понякога "каквото на ума, това и на езика", а си мисли, че винаги е откровенна - ток ми идва Плутоновата й Луна. Ама това е оф топик.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #35 -: Април 11, 2014, 12:38:43 am »
Yaya,значи правилно съм "чула" какво извира отвътре навън като глас при теб -петрола ,как и откъде идва и кой го търси ..?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #36 -: Април 11, 2014, 04:57:03 am »
При мен У2 Меркурий(телец) и Венера(близнаци) са във взаимна рецепция. Мерка ми се намира в 1 дом, участва в голям тригон с Нептун и Луна и прави опозиция с Плутон.
Не мога изобщо да говоря свръхбързо както някои скорострелни Меркове в близнаци (които познавам), но пък мога да вкарвам доста рязка и злобничка интонация, когато поискам. Иначе обикновеният ми начин на говорене е спокоен плътен, топъл и мелодичен. Когато ми се спи съм ужасен - говоря като бавноразвиващ, но ако имам енергия си говоря нормално като скорост. Една приятелка ми казва понякога на шега да спра да муча, а да говоря като хората.  :57:
Не обичам да говоря на висок тон, освен ако няма срещу мен някакъв злобил, който да ми вреска и да се прави на важен. Най - много ме дразнят груби, боботилски мъжки гласове, предизвикват агресия и ненавист умен. Обаче и аз имам много силен глас, но не и боботещ. Опитвам се и опера да пея даже - имам някакъв талант за пеене. И разбира се, когато се ядосам голямо викане пада.  :012:

Като цяло харесвам си гласа и мога да правя каквото си поискам с него. :)


Обичам да ми говорят спокойно, но не прекалено тихо, защото така ми изпиват енергията ....  :lol_hitting:  Предпочитам да надговарям отсрещната страна - все пак имам Меркурий в 1 дом ... Обичам добрите слушатели.  :)
« Последна редакция: Април 11, 2014, 05:10:22 am от AzaZaeL »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #37 -: Април 11, 2014, 05:45:26 am »
Заспала съм докато гледах Господарите по Нова и ме събуди към 2,30ч крякането на Джуджи и Гала в повторението "На кафе"- разбиха ми съня тия, отдавна не гледам това предаване точно заради крякащите им гласове, много ме дразнят, и говорят едновременно!!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #38 -: Април 11, 2014, 09:08:39 am »
Хаха, Акрукс, в офиса имам такова ежедневно предаване  :012:

Сега погледнах при какъв тайминг е "узряла" идеята за тази тема - тр. Марс в точна опозиция с нат. Меркурий.
Предпочитам тук да си говорим абстрактно за гласа и за по-високите му тонове, отколкото да ги употребя на работа, че тия дни съм нервна и глупави изцепки не ми се толерират, макар че в повечето случаи старая се да премълчавам. :ecomcity:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #39 -: Април 11, 2014, 09:12:29 am »
Yaya,значи правилно съм "чула" какво извира отвътре навън като глас при теб -петрола ,как и откъде идва и кой го търси ..?!?  ;)

E, това е общоприетото тълкуване на телешка Венера и опозиция на Луна с Плутонх - кой какво търси и кое от къде идва :-) но баш пък петрол... :P Не, не съм меркантилна, предпочитам сама да си изкарвам доходите.

Току-що влезе въпросната колежка - ХЕЛОУУУУ ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕЖКИ, КАК СТЕЕУУУУ  :lol_hitting: рано сутрин...
Акрукс, кофти кряка Джуджи, Гала говори глупости  :014:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #40 -: Април 11, 2014, 10:29:38 am »
Ако слушам ,обичам да чувам мъжки глас .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #41 -: Април 11, 2014, 11:52:12 am »
А аз съм забелязала, че мъжете, които ме привличат, имат сходен тембър. И го забелязах по начина, по който казват "Н"-то в името ми.  :72:

Вие харесвате ли мъже със сходен глас? ::)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #42 -: Април 11, 2014, 12:19:12 pm »

Акрукс, кофти кряка Джуджи, Гала говори глупости  :014:
коя кряка повече няма толкова значение, защото те винаги говорят едновременно- не се изчакват едната докато кряка, другата да мълчи и се прави, че слуша  :)
Външно са ми симпатични, само дето ушите ми не ги понасят  ;D

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #43 -: Април 11, 2014, 12:45:48 pm »
Като че ли има разлика м/у гласа при пеене/по Венера,2,у2,телец/ и гласа при говорене по Меркурий/3,у3,близнаци/ Имам телец в 2 дом,Венера най високо разположена планета в стрелец ,имам музикален усет,казвали са ми че добре пея.В 3 дм близнаци с Меркурий у3 в опозиция със Сатурн обаче дава при мене глас като при пубертетите,на запис направо не мога да се слушам,почерка си също не харесвам и трудно разчитам . Много мразя да викам/Меркурий във везни,7 дом, другите не са се оплаквали че не ме разбират или че ми е слаб гласа ,но аз не съм доволен .При запис забелязвам гласовете и на другите се променят/мъжките стават по глухи, женските по високи .Забелязвам възприятието понякога е изкривено,всъщност обикновено е така,анорексичките дори когато са кожа и кости като се гледат в огледало се възпримат за дебели....
« Последна редакция: Април 11, 2014, 12:47:42 pm от Oposit »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #44 -: Април 11, 2014, 01:05:32 pm »
Такъв глас харесвам https://www.youtube.com/watch?v=Hwbmtw5VL7A .

В индийската астрология, доколкото съм запозната (а може и да не съм), вторият дом отговаря за гласа и речта. Естествен сигнификатор е също Меркурий.
При хората на изкуството, които работят с гласа си - певци, актьори и т.н., Венера тъй или иначе ще е подчертана. Също и при ТВ водещи като Опра Уинфри, които си имат работа със звездите. Но при четец на новините, репортер, журналист, дори политик, би трябвало да видим силен Меркурий. Ще потърся карти за сравнение. Дано успея да удържа на обещанието си. :)
« Последна редакция: Април 11, 2014, 01:12:23 pm от Mirabella »