Автор Тема: Авантюризъм  (Прочетена 13369 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #15 -: Април 16, 2014, 03:25:25 pm »

Ако твоята позната не беше се омъжила за германец, щяха ли да й се отворят възможности или да срещне втория си съпруг ?

Да, то е ясно, че първият съпруг е изигрял ролята на "вратичка" - и за промяна в начина на живот, и за по-добър стандарт, и за други възможности, и за срещата с втория съпруг... Вероятно и забравената жилетка също е била "знак свише" - ако не се беше върнала да я вземе, нямаше да срещне този мъж.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #16 -: Април 17, 2014, 11:22:34 am »
Дамата от картата, поставена от Лили, може да се счита за късметлийка. Авантюристичните й начинания (обикновено) се увенчават с успех, доколкото прочетох.
Сетих се, че наскоро четох нещо по индийска астрология за успеха в живота. Е, тя не се е сдобила със световна слава или несметно богатство, но предполагам, че не се оплаква от живота си, а му се наслаждава. За способността за наслаждение Луната в накшатра Бхарани сигурно има големи заслуги, но постът ми не е точно в тази посока, а е по-скоро посветен на успеха. Ето линкчето, което искам да споделя с вас
http://www.vedicforum.com/yogas/the-dharma-karmadipati-yoga/ .

Става дума за йога (планетарна комбинация), която подпомага постигането на успех, или да го кажа по-простичко, увенчаване на действията с успех. Комбинация между управителите на ъгловите довоме (1, 4, 7, 10) и трикона домовете (1, 5, 9) - вид раджа (господарска) йога. Тя е господар на живота си. Нещо като "в точното време на точното място", но това е опростената версия по-скоро. А когато човек има и нагласата да "сграбчи" всяка възможност и да действа, нещата се получават в повечето случаи. Комбинация между предприемчивост, възможности и късмет. В индийската й карта управителите на 4-тия (7-мия) и 5-тия дом, съответно Меркурий и Луна, са заедно във 2-ри. И има силна Лагна и силен 3-ти дом (при това и взаимна рецепция между у1 и у3). Силните 1-ви и 3-ти дом се от особено значение за смелостта и предприемчивостта (в нейния случай може би някои ще кажат безразсъдство). При това Марс е силен, и в западната, и в индийската карта (тук не е вече тронов, но продължава да бъде ъглов и заедно с екзалтирания у3 Венера).

Венера и Марс са в особена взаимна връзка - съвпадът им е точен, а това в индийската астрология се нарича планетарна война (съвпад в рамките на 1 гр.). Според Джаганатха Хора Марс печели войната (според други школи победител ще е Венера). Казват, че губещата планета остава увредена, отслабена. Но не е съвсем the winner takes it all, защото някои индийска астролози твърдят, че и планетата победител отнася щети. В нейния случай не се вижда 3-тият дом (с управител Венера) да е пострадал значително от загубата на войната. Мога само да гадая, че комбинацията между Марс, Кету и у3 Венера в 1-ви дом я прави импулсивна, смела, като дете, което не си дава сметка за опасностите, дебнещи зад всеки ъгъл (в по-крайни случаи Кету с Марс може да направи повече бели). А загубата на Венера (сигнификатор на брака) от Марс, който аспектира 7-мия дом, може да допринася до краткотрайността на връзките й. Предполагам, те са бурни в емоционален и физически аспект. Раху в 7-ми също не е превъплъщение на стабилността в сферата на любовта.

Интересно, че когато е срещнала германеца (предполагам около 1997 г.), е била в период на Луна/Сатурн. При влюбване 5-тият дом трябва да бъде активен и той е бил - 5-тият дом се управлява от Луната, а Сатурн се намира в него, откъдето аспектира 7-мия дом на брака. Луната е заедно с у4 и у7 Меркурий. Сатурн управлява 11-тия (реализация) и 12-тия (емиграция).
« Последна редакция: Април 17, 2014, 11:41:41 am от Mirabella »

Happy58

  • Гост
Re: Авантюризъм
« Отговор #17 -: Април 17, 2014, 11:59:19 am »

Става дума за йога (планетарна комбинация), която подпомага постигането на успех, или да го кажа по-простичко, увенчаване на действията с успех. Комбинация между управителите на ъгловите довоме (1, 4, 7, 10) и трикона домовете (1, 5, 9) - вид раджа (господарска) йога. Тя е господар на живота си. Нещо като "в точното време на точното място", но това е опростената версия по-скоро. А когато човек има и нагласата да "сграбчи" всяка възможност и да действа, нещата се получават в повечето случаи. Комбинация между предприемчивост, възможности и късмет. В индийската й карта управителите на 4-тия (7-мия) и 5-тия дом, съответно Меркурий и Луна, са заедно във 2-ри. И има силна Лагна и силен 3-ти дом (при това и взаимна рецепция между у1 и у3). Силните 1-ви и 3-ти дом се от особено значение за смелостта и предприемчивостта (в нейния случай може би някои ще кажат безразсъдство). При това Марс е силен, и в западната, и в индийската карта (тук не е вече тронов, но продължава да бъде ъглов и заедно с екзалтирания у3 Венера).

Венера и Марс са в особена взаимна връзка - съвпадът им е точен, а това в индийската астрология се нарича планетарна война (съвпад в рамките на 1 гр.). Според Джаганатха Хора Марс печели войната (според други школи победител ще е Венера). Казват, че губещата планета остава увредена, отслабена. Но не е съвсем the winner takes it all, защото някои индийска астролози твърдят, че и планетата победител отнася щети. В нейния случай не се вижда 3-тият дом (с управител Венера) да е пострадал значително от загубата на войната. Мога само да гадая, че комбинацията между Марс, Кету и у3 Венера в 1-ви дом я прави импулсивна, смела, като дете, което не си дава сметка за опасностите, дебнещи зад всеки ъгъл (в по-крайни случаи Кету с Марс може да направи повече бели). А загубата на Венера (сигнификатор на брака) от Марс, който аспектира 7-мия дом, може да допринася до краткотрайността на връзките й. Предполагам, те са бурни в емоционален и физически аспект. Раху в 7-ми също не е превъплъщение на стабилността в сферата на любовта.

Интересно, че когато е срещнала германеца (предполагам около 1997 г.), е била в период на Луна/Сатурн. При влюбване 5-тият дом трябва да бъде активен и той е бил - 5-тият дом се управлява от Луната, а Сатурн се намира в него, откъдето аспектира 7-мия дом на брака. Луната е заедно с у4 и у7 Меркурий. Сатурн управлява 11-тия (реализация) и 12-тия (емиграция).

Тези комбинации за коя система се отнасят - за западната или за индийската? Или и за двете?

Опитвам се да разбера - един от управителите на 1-4-7-10 да е във връзка с един от управителите на 1-5-9 или връзка м/у управителите на 1-4-7-10 респ. връзка м/у управителите на 1-5-9. Кое от двете всъщност е тази комбинация?

защото аз първоначално свързах 1-5-9 с нейния голям тригон, ама после се усетих, че говориш за управители.
« Последна редакция: Април 17, 2014, 12:08:15 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #18 -: Април 17, 2014, 12:10:59 pm »
В случая, дори ако Марс печели планетната война, Венера е в по-силна позиция – екзалтирала и в знака на Лагна. Дори ако в западната карта изгрява Овен (в началото имах предположения за АС в съвпад с Марс/Венера), по сидерал пак си е Риби. Ако се гледат накшатрите, като че ли повече на Уттара Бхадра ми мяза, евентуално и Пурва Бхадра (ако е родена по-рано), с Ревати не намирам много прилики. Има един много изразен егоизъм и стремеж да задоволява собствени желания, без да се съобразява нито с мнението на околните, нито с любими и близки хора. Но това донякъде бих могла да свържа и с някоя от “тъмните“ страни на Бхарани, където е разположена Луната.

Цитат
Интересно, че когато е срещнала германеца (предполагам около 1997 г.), е била в период на Луна/Сатурн.

Мира, точна си! В края на лятото 97 го срещна или през септември, запознаха се в една дискотека. Доколкото се сещам, през април 1998 беше сключен бракът във Варна.



« Последна редакция: Април 17, 2014, 12:13:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #19 -: Април 17, 2014, 12:24:36 pm »
Благодаря за обратната връзка, Лили! Да, точно, Бхарани го имат това. Комбинирано влияние на Венера и Марс, което е двойно подчертано при нея от силната им позиция в Лагна.

Сега искам и по традиционната система да я разгледам (от която пък съвсем не разбирам). Какъв е темпераментът й според теб? На пръв поглед сангвиничен преобладава и се връзва с комуникативен авантюрист. Марс е силен, придава нотка холеризъм. Холериците не се славят с чувствителност към околните.

Хепи, отнася се до индийската карта. В астро.ком можеш да си построиш такава: зодиак сидерален (Лахири), домова система whole signs.
« Последна редакция: Април 17, 2014, 12:28:37 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #20 -: Април 17, 2014, 12:34:56 pm »
Сега искам и по традиционната система да я разгледам (от която пък съвсем не разбирам). Какъв е темпераментът й според теб? На пръв поглед сангвиничен преобладава и се връзва с комуникативен авантюрист.

Трудно ми е да преценя с голяма точност - по-скоро холерично-флегматичен или холерично-сангвиничен, в никакъв случай не е меланхоличен.

Обстоятелствата около раждането: според думите на майката раждането е протекло изключително тежко и продължително, майката е била в несвяст, не помни точния час – интервалът според нея е между 1 и 5 през нощта. Ректифицирах го на 2.20-2.25, но ако е изгряващ Овен, тогава по към 3 ще е. Със сигурност не е изгряващ Водолей. Повече с подвижен краст на осите ми се връзва в западната карта. Склонноста към бохема и алкохолни фиести също повече бих свързала с влиянието на Риби и Стрелец, това момиче от 14-годишно имаше изразена форма на алкохолизъм.



« Последна редакция: Април 17, 2014, 12:36:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #21 -: Април 17, 2014, 01:03:55 pm »
Благодаря ти отново, Лили! Значи ще го сложа смесица от холеричен, флегматичен и сангвиничен. Флегматичният определено се връзва с всякакви зависимости. Като пробвах да го определя по простата схема от тази книга, излиза сангвинично-флегматичен.
Схемата е:
- знак на АС (2 т.) - Риби, флегматичен
- природа на у1 (1 т.) - Юпитер, сангвиничен
- знак, в който се намира у1 (1 т.) - Близнаци, сангвиничен
- знак на Луната (2 т.) - Телец, меланхоличен
- знак на диспозитора на Луната (1 т.) - Венера в Овен, холеричен
- фаза на Луната (1 т.) - последна четвърт, студена и влажна, флегматичен
- сезон (2 т.) - пролет, топъл и влажен, сангвиничен.
Сангвиничен - 4 т., флегматичен - 3 т. Но тази схемичка е прекалено опростена, повърхностна.

Тук, в менюто Protocols, може да се пресметне по-подробна схема: http://www.skyplux.com/skyPlux/ .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #22 -: Април 17, 2014, 01:12:24 pm »
Меланхолична със сигурност не е - рядко съм я виждала да изпада в дълбоки депресии, да цикли и да лее сълзи. Затваря се за ден-два, с никой не комуникира, тегли чертата и после отново се връща към живота. Де да можех и аз тъй, при мен процесът на психическо възстановяване след преживян срив може да отнеме няколко години.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #23 -: Април 17, 2014, 01:26:33 pm »
Обаче и чак толкова холерична не е, не ми изглеждаше много инициативна и дейна – поне докато беше в България. Може би просто не е виждала смисъл и затова е нямала амбиции за развитие. Сега си давам сметка, че ако беше останала тук, щеше да деградира и окончателно да се пропие. Иначе е изключително комуникативна, с лекота създава приятелства, но повърхностни – не умее да цени истински приятелства и приятелска подкрепа, повечето й приятелства бяха “за купона“ и съответно бързо ги забравя, особено след като си смени и средата, не поддържа връзка със стари приятели. Това специално съм го виждала при Бхарани – днес си й ценен и си й приятел, а утре вече не си и бързо се обгражда с нови "по-ценни" дружки.

Докато беше в Б-я, тръгна по наклонена плоскост, просто се пусна по течението. Изостави колежа, в който учехме, така и не успя да го завърши, а оставаше само една година. Не показваше никаква амбиция и никакво желание за развитие, нещо да промени в живота си, да положи усилия. Купони и пиянски фиести - това беше животът й тук. Амбицията дойде, когато срещна подходяща възможност да се махне от тук.

« Последна редакция: Април 17, 2014, 01:37:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #24 -: Април 17, 2014, 01:34:18 pm »
Да, Старс, възможно е, защото с една карта ми даде грешки. Много специфично се въвеждат данните при тях, минуси се слагат на часова разлика на изток от GMT (не на запад), т.е. за България в момента е -3.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Авантюризъм
« Отговор #25 -: Април 17, 2014, 10:24:33 pm »
Овен, замесен Уран. Там съм виждала рискови играчи.

Но не всеки може да е много ефективен от рисковете. Сякаш при твоята приятелка, Лили, земното също играе голяма роля. Защото  авантюрата дава нещо материално, успех. Докато при човек, който съм виждала да е много рисков, все пак има и успехи, но има индикации и за заблуди, не винаги всичко успява да опази като резултат. Прекомерно разточителство.

При твоята приятелка ме изненада телешки акцент, но явно първодомните и овнешки Венера и Марс силно влияят.



I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #26 -: Април 17, 2014, 10:56:02 pm »
Да, Емма, има различни видове авантюризъм.

За едни авантюризъм е да скачат с парашут - правят го за тръпкта, адреналина, но реално нищо не печелят. Авантюризмът на моята приятелка резултира в създаване на възможности за по-добър живот като цяло, с по-малко грижи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Авантюризъм
« Отговор #27 -: Април 17, 2014, 11:15:15 pm »
Да, тук много добре се намества телешкото при нея. При някои хора има комбинации от фактори, които им дават възможност и да печелят от своята нетрадиционност или смелост.

Аз също обичам авантюрите, рисковите начинания, понякога безразсъдните. Но при мен е Асц Водолей и Уран на Мц. Но нямам никакъв земен елемент. Никога не съм постъпвала смело с цел някакво отваряне на райските порти, а от желание за забавление, да е весело, да има разнообразие. Просто не съм се сещала, че мога да използвам това и в друга насока. Едва в последните 1-2 години правя рискови неща, за да си осигуря малко по-добър стандарт, примерно. Тоест - проявявам смелост, рискувам в някоя област, а каквото се случи. И виждам, че макар и със своите рискове, по-добре ми е. До някаква степен и обстоятелствата и средата са оказали значение за това. Но отново голям процент от моето желание за авантюра е насочено към постигане на адреналин и някаква забава.
Иначе и аз съм пътувала с непознати, идвали са ми щури идеи, но не съм виждала в тях порта към щастието и оправяне на живота. Доста "глупости" съм правила, но имам прекрасни спомени от тях.
Няма нищо в Овен, нито в 1 дом. Марс ми е в Стрелец, бързо се вдъхновявам за лудории.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Авантюризъм
« Отговор #28 -: Април 18, 2014, 08:55:16 am »
Авантюризмът е търсене на нещо" по-голямо"  от съществуващото и не с цел да го откриеш ,а да го "приключиш"-това е проява на Юпитер/Стрелец ,поставени в/към Луна най-вече ,също и в стелиум ,в 4-ти/5-ти дом(Слънце) ,на АСЦ ,подкрепени от Уран и Меркурий,както и остта 3/9 -ти.
От това къде ,как са поставени гореизброените,може да се проследи ,къде човек ,в коя сфера и какво ще предприема в посока "някъде" ,за да задоволи "тука ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Авантюризъм
« Отговор #29 -: Април 18, 2014, 09:26:14 am »
След като ежедневието ни е толкова скучно, авантюризмът е нормално следствие на това.

Не е така! Има хора, които си мислят, че живеят в перфектното ежедневие - работа, къща, деца и нямат нужда от авантюризъм. Авантюризма е за търсачите - по Юпитер/стрелец - далечните земи и Уран - бунта и различието, Луна в аспект с Уран - търсенето на нови емоции. В цялата тази каша трябва да е замесено и Слънцето - личната изява.

Повечето хора, които познавам и които са ми лепнали етикета "луда" са точно хората, доволни от сивото си ежедневие и имат само едно лице и дори и пред себе си не искат да признаят, че има и друг свят там някъде, защото ги е страх да го видят, нямат силата да рискуват... или просто Урана им е забит на майка си в кътния...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн