Автор Тема: Авантюризъм  (Прочетена 13370 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #75 -: Април 20, 2014, 01:20:38 pm »
Може и в Луна/Меркурий да е заминала, пак ще пасва, защото получават аспект от у12 Сатурн в раши и в Д4.

Да, обикновено има по-ярко изразени събития при смяна на даша.

Първия си съпруг среща по време на даша Луна/Сатурн/Венера. Бракът е сключен, доколкото си спомням, по време на Луна/Сатурн/Раху, след това влиза в подпериод на Юпитер. При този час на раждане Раху се намира в 7 дом в раши, а в навамша дава аспект на три планети в 7 дом и на Юпитер в 11ти - възможност за благоприятна промяна в живота с подкрепата на външни обстоятелства (особено ако Юпитер е Лагнеш).

В Д1 Раху е даракарака, ако го включваме в системата на чара каракас. Има астролози, които не го използват, други го включват. Мисля, че в нейния случай Раху добре описва брачните партньори.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #76 -: Април 20, 2014, 02:28:57 pm »
Така е, Раху пасва на съпрузите. Особено на немеца. И той си пада авантюрист - да тръгне да обикаля България с непознати ей така. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #77 -: Април 20, 2014, 02:31:52 pm »
Така е, Раху пасва на съпрузите. Особено на немеца. И той си пада авантюрист - да тръгне да обикаля България с непознати ей така. :012:

Е, не е тръгнал да обикаля с рецидивисти, а с две жени, но много луди  ;D

Мартенски Овен с Луна, Марс и Юпитер във Водолей, овнешка Венера.  :012:

Мира, съпрузите по производни домове от Лагна в Д1 ли гледаш или в Д9? Досега в навамша съм ги гледала така, все пак тази варга отговаря за тази тема в живота. А и има логика - в саптамша децата също така се отброяват, не по раши.

« Последна редакция: Април 20, 2014, 02:37:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #78 -: Април 20, 2014, 03:23:09 pm »
Нямам достатъчно опит. Седми дом от Лагна, Луна и Венера в раши си е по принцип за връзки и бракове без отброяване на поредност. Аз това правя за по просто. С производни трябва да се гледа по 9-ти втория брак, така ли?

Джаймини школата ползват UL за първия съпруг (значима връзка), за следващия - 8-ми от UL. И после какво? За № 3 взимат 8-ми от 8-мия от UL, т.е. 3-ти от UL ли? Не знам доколко това работи, не съм проверявала. Има един астролог в нета, Rafal Gendarz, който работи много с тази и др. Джаймини техники.

http://www.rohinaa.com/

Знакът на UL, знаците в трин от нея или в 7-ми дом от нея (ако 7-мият дом е по-силен - има повече планети в него или получава повече аспекти, раши дришти) показвали знака на АС на първия брачен партньор. Планети в 7-ми или в трикони от UL давали връзки в антардашите си. Това съм чела/чула от въпросния астролог. Ако немецът има изгряващ Стрелец или друг огнен знак или евентуално Близнаци, а чилиецът е с АС в Рак и със Сатурн в 1-ви или с друг воден АС - екстра! Или германецът да е бил пътешественик (UL в Стрелец) от добро потекло (Юпитер заедно със Слънце), а чилиецът знаем, че е журналист - управител на 8-ми от UL е Луна, която е заедно с Меркурий в 10-ти от този дом - нагаждам си го да описва професията му. Сатурн в дома на 2-рия съпруг - дали Сатурн има отношение към възрастта му или към сатурнови качества, които притежава? Може да е сериозен, дисциплиниран, практичен, или някакъв разследващ журналист или литературен критик - Сатурн, Луна, Меркурий? Преуспял, с добра репутация - Юпитер и Слънце в негов 11-ти дом, аспектиращи с раши дришти Рак.
« Последна редакция: Април 20, 2014, 03:25:37 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #79 -: Април 20, 2014, 03:33:08 pm »
С производни трябва да се гледа по 9-ти втория брак, така ли?


Девети дом за втори брак нали се гледаше по западната?

А при индийците има друга концепция в тази насока - за тях следващият брак бележи "смъртта" на предишния, затова се отброява производен осми.

От друга страна, по 6 дом - 12ти от 7ми - е разводът. При този час в навамша у7 е разположен в 6 дом, между другото. А многото планети, сред които са Венера и Марс, в 7 дом в Д9 предполагат повече възможности за брак и партньорство - в навамша те аспектират директно у7 от раши. Също така съм чела, но това е неприложимо за нашата култура, че при многоженство за всяка следваща съпруга се гледа 6ти от 7ми, тъй като това е упачайа, т.е. "дом на растежа" - тук имаме прираст в количеството съпруги, без да се прекъсва бракът с предишната.  :012:

За трайността на брака се гледа 8 дом. В женска карта той задължително се разглежда наред със седми. Тъй че ако все пак някой ден стигна до женене, предполага се това да ми е първият и последен брак - Юпитер във фиксиран знак в 8 дом, има паривартана (рецепция) с управителя на АС, в раши имам Кету в 7ми - и той го е подкарал на аскеза.  ;D

Цитат
Сатурн в дома на 2-рия съпруг - дали Сатурн има отношение към възрастта му или към сатурнови качества, които притежава?

И тук нацели, проявлението е буквално - вторият съпруг е с 10 години по-възрастен от нея. Но беше ерген, преди нея не е имал брак.


« Последна редакция: Април 20, 2014, 03:35:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #80 -: Април 20, 2014, 03:46:08 pm »
Т.е. имаш кой да ти пази "гърба" на брака в 8-ми. Браво! При мен 8-мият дом не е добре, а във 2-ри от UL - два малефика. Ще се развеждам - няма как. :012:

Посоката, в която насочи темата, ме накара да се разтърся из нета. Една страничка http://shrifreedom.org/vedic-astrology/upapada-lagna/ .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #81 -: Април 20, 2014, 03:49:56 pm »
Ако смяташ да гледаш и други поризводни карти, давам малко инфо и за родителите, семейната среда.

Двамата родители са филолози - майката е преподавател по чужд език, бащата е журналист. Също имат 10 години разлика. За бащата това беше втори брак, след първия овдовява. Впоследствие се развежда и с майката на приятелката ми. По нейни думи бил много тежък характер, скандален и егоцентричен (в картата му има съвпад Слънце/Раху, между другото).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #82 -: Април 20, 2014, 03:56:26 pm »
Д12 ли да проверим? Отново нямам опит с тази производна карта. Доколкото помня, майката е Луната и 4-ти дом, бащата е Слънцето и 9-ти дом. Тази ли е картата (часът е и 22 мин.)?
Луната управлява 4-тия дом. Намира се в 9-ти, в юпитеров знак - пасва на филолог и преподавател (по чужд език). Освен това ти писа преди, че майката е широко скроена, с духовни наклонности.
За бащата можем да вземем Слънцето и у9 Юпитер. Слънцето е във 2-ри дом, в Телец, което ме кара да мисля, че бащата определено е бил по-материално ориентиран от майката. Юпитер е в 8-мия дом, заедно с тронов Марс, т.е. Марс е в силна връзка и с двата управителя на бащата. Скандалите, лошата репутация, агресията могат да се отнесат към влиянието на Марс и 8-мия дом.
« Последна редакция: Април 20, 2014, 04:08:20 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #83 -: Април 20, 2014, 04:01:42 pm »
Да, д12 имах предвид. Някъде на руски бях чела подробен анализ как се разглежда, но нямам голям практически опит.

При този час Лагна е в Овен в Д12. По принцип във всяка една варга Лагна представлява натива и неговият подход в съответната сфера от живота, неговата роля, как изглежда отстрани.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #84 -: Април 20, 2014, 04:15:08 pm »
В книжката от линка по-горе има няколко примера. Тук има много кратичко за един сериен убиец http://vedicastrology.freeforums.org/serial-killers-t338.html#p967 (първият абзац от поста в червено). Материалът е посветен на серийните убийци, доста е интересен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #85 -: Април 20, 2014, 08:57:29 pm »
Луната управлява 4-тия дом. Намира се в 9-ти, в юпитеров знак - пасва на филолог и преподавател (по чужд език). Освен това ти писа преди, че майката е широко скроена, с духовни наклонности.

Сега видях анализа ти на Д12.

Само да добавя, че освен това майката е чужденка, дошла е от друга държава. Моята приятелка е дете от смесен брак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #86 -: Април 20, 2014, 09:12:07 pm »
Пасва. Макар и без да е намесен Раху (на пръв поглед, възможно е да пропускам намесата му).