Автор Тема: Авантюризъм  (Прочетена 16647 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #60 -: Април 19, 2014, 12:35:09 pm »
Ако двете бременности са се случили в период на Луната (1992-2002) пасва и в раши, и в саптамша. Луната в саптамша е в 12-тия дом на загубите. И в двете карти има връзка между 5-тия и 12-тия дом. Сатурн е силно свързан с 5-тите домове и в двете карти - може би дете на по-късна възраст? Сигнификаторът на децата Юпитер обаче не е силно поставен и в двете карти.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #61 -: Април 19, 2014, 12:39:54 pm »
Ако двете бременности са се случили в период на Луната (1992-2002) пасва и в раши, и в саптамша.

Да, в тоя период трябва да са били и двете.

Познавам и друга жена със Сатурн в 5 дом в квадрат към Луна (75 набор) - дотук прави несполучливи опити за забременяване, но засега не се получава. При нея така се получи, че все го е отлагала във времето, а когато въпросът идва на дневен ред, вече не става толкова лесно и безпроблемно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #62 -: Април 19, 2014, 01:28:40 pm »
Мира, можем и по Д10 да проверим ректификацията, там Лагна бързо се мести и са възможни различни варианти. Аз лично се затруднявам да преценя кой от тях най-много пасва, с дашамша нямам много практически и изследователски опит.

В Германия завършва спец. Туризъм - т.нар. Berufschule, т.е. нещо като професионален техникум, няма висше. В България учи по същата специалност в туристически колеж, но не го завършва, макар че оставаше само една година и просто си седеше вкъщи и чакаше да дойде германецът, можеше и да завърши през това време. Сватбата им беше малко преди семестриалното завършване, можеше да вземе и държавните изпити, бяха лесни.

В България малко е работила - един сезон като камериерка в хотел и един сезон като туристически представител (лято 97), където се уреди с мои препоръки, преотстъпих й мястото си. Година по-късно, когато срещнах затруднения да намеря работа по специалността и я помолих да ме препоръча там (тя вече нямаше да работи), тя... отказа. Честно казано, бях изумена от такава неблагодарност, а можеше просто да върне жеста, нищо не й костваше. Чудя се такава нагласа повече за Бхарани ли е характерна или за предполагаемата Пурва Бхадра на Асцендента?

В Германия първоначално е работила нискоквалифицирана работа - в голям завод за кафе, лепеше етикети. Впоследствие, след като малко понаучи разговорен немски, влезе да учи. След завършване започна да работи в туристическо бюро, попътува доста с преференциални условия.

Когато замина в Чили, там не работеше, беше държанка (сключиха брак няколко години по-късно). Наскоро от една обща приятелка разбрах, че отново се е хванала на работа в туризма - нещо като промоутър към някакви хотели. Преди време ни лъжеше, че се е записала да учи в някакво авиционно училище, едва ли не академия  ;D, щяла да става пилот на хеликоптер. Абе голяма скица - чудя се как хората може да се връзват на такива лъжи, затова по ми пасваше Луната и Меркурий да са в съвпад с Кету във втори дом.  :017:

Долу прилагам вариантите на дашамша - коя от тях според вас дава повече указания за работа в туристическая бранш и в сферата на забавленията? 



« Последна редакция: Април 19, 2014, 01:40:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #63 -: Април 19, 2014, 01:50:57 pm »
Съвсем накратко пиша, защото бързам да излизам. С час и 22 мин. или по-рано ми изглежда по-подходяща в сравнение с час между и 23-28 мин. У10 Меркурий в 8-ми някакси не ми се връзва с туризъм.

По ми пасва у10 Слънце в 3-ти във взаимна рецепция с у3 Сатурн в 10-ти. Отговаря за честа смяна на работата или работа, свързана с движение или комуникация. Знакът на Лагна в Д10 повтаря знака на 9-ти дом в раши (Скорпион) и отново показва отношение към чужбина.

Но и вариантът за 29 мин. и по-късно също изглежда подходящ. У10 съвпада с у5 и се намира в 6-ти дом заедно с у3 и у12 Юпитер - съвсем подходящо за работа в обслужващия сектор, свързана със задгранични пътувания и забавления. При нея няма някаква ясно изразена кариерна линия или стремеж към реализирането на кариера. От тази гледна точка у10 в 6-ти също пасва. Но пък ако отхвърляш часове след и 24 мин.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #64 -: Април 19, 2014, 01:56:19 pm »
В една книжка по ведическа попаднах на няколко основни насоки за работа в туризма:
- Венера
- Раху и Кету
- 6 дом като дом на обслужващите професии

Първата ми специалност е такава и съм работила няколко сезона в тоя бранш, впоследствие се "преквалифицирах", смених попрището. В моя случай правилото важи - екзалтирала Венера в 6 дом, акцент върху 6 дом, Раху и Кету по оста 1/7 дом, в съчетание с близнашка Луна в 9ти - в накшатра Ардра, която по принцип е многопрофилна, може да упражнява различни професии.

Но при моята приятелка мисля, че не е нужно да има акцентиран 6 дом, защото почти никога не й се е налагало да работи, за да се издържа - тя работи за удоволствие, за да си разнообразява живота, да създава нови и интересни контакти. Тук може да се потърси и влияние на Юпитер и Близнаци/Стрелец.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #65 -: Април 19, 2014, 03:53:32 pm »
И Луната като грижовна планета. Може би тя е повече към хотелиерство, ресторантьорство, спа центрове обаче. Но пък е сигнификатор на кратките пътувания, което се връзва с туризъм. Ако започнем от наталната карта, знаейки какво търсим, можем да намерим указания. По другия начин не мога. :012: Десетият дом е празен, значи отиваме на у10 Юпитер в 3-ти дом, който е в знак на Венера и накшатра на Луната. Юпитер е там заедно със Слънцето (у6) и е във взаимна рецепция с екзалтирана Венера в Лагна. Атмакарака Марс е заедно с Аматякарака, екзалтирана Венера, под влиянието на възлите, ако използваме mean Nodes. От каракамша лагна (Козирог) ако погледнем, 10-тият дом се управлява от Венера в 3-ти от каракамша, т.е. връзката 3/10 се повтаря. Сигнификаторът на професията Сатурн е в знак на Луната, която е под влиянието на Венера.

Казваш, че е завършила професионален техникум, без висше. При положение, че Сатурн за нейната Лагна е функционален малефик (управлява 11-ти и 12-ти), положението му в 5-ти може да се изтълкува като затруднения в придобиването на или липса на висше образование. Защото едва ли техникумът може да се отнесе по 5-ти дом, по-скоро ще е по 4-ти (средно образование, макар и специално).

Юпитер при нея попада в марана карака стхана. Интересно ми е това положение. Казват, че планети в такива домове могат да създават проблеми. Дали имате наблюдения? Примерно за Луна в 8-ми имам косвени наблюдения от разни карти, че съдейства за нервност, психози, страхове. Но във въпросните случаи попада и под влиянието на малефици.
« Последна редакция: Април 19, 2014, 03:56:12 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #66 -: Април 19, 2014, 03:59:08 pm »
Казваш, че е завършила професионален техникум, без висше. При положение, че Сатурн за нейната Лагна е функционален малефик (управлява 11-ти и 12-ти), положението му в 5-ти може да се изтълкува като затруднения в придобиването на или липса на висше образование. Защото едва ли техникумът може да се отнесе по 5-ти дом, по-скоро ще е по 4-ти (средно образование, макар и специално).

Има прекъснато образование в България - колеж (полувисше), след завършено средно. В Германия не знам какъв е статутът на техните "беруфшулета", но доколкото знам, учат две години, за да придобият някакъв занаят, специалност. В бившия Съюз има такива - учиш две години след завършено средно и придобиваш средно специално, не е дори полувисше.

Цитат
Казват, че планети в такива домове могат да създават проблеми. Дали имате наблюдения?

При мен Венера е в такава позиция - екзалтирала, ретроградна, но в 6 дом, който за нея е марана карака стана. Определено създава проблеми, а при мен освен това е и Лагнеш, и атмакарака. Основно проблеми, свързани с жени (пряко или косвено) и създадени от жени. Проблеми при работа в женски колективи. Ама ти и да я нямаш тази позиция, пак е много вероятно да попаднеш в кофти среда.

« Последна редакция: Април 19, 2014, 04:04:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #67 -: Април 19, 2014, 05:11:55 pm »
Благодаря ти, Лили!

Сега се сетих за картата на една авантюристка, за която пише, че също била бунтарка и имала склонности към алкохолизъм http://www.astro.com/astro-databank/Eberhardt,_Isabelle . За часа на раждане има повече от една версия за жалост.
« Последна редакция: Април 19, 2014, 05:16:35 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Авантюризъм
« Отговор #68 -: Април 19, 2014, 05:34:31 pm »
Mirabela, на тази жена и е било забранено да "плува" в...небето или пък се е родила твърде рано за онова  време.За мен това е вече карта на авантюрист,в посока ...всъщност тя как е ходила облечена за времето ,какъв обществен статус е имала и в какво се е изразявал нейния късмет,нещо е намерила ,открила ,започнала ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #69 -: Април 19, 2014, 08:59:50 pm »
При Изабел Еберхарт ми се струва, че има неприемане на собствения пол - прави ми впечатление, че повечето планети са разположени в мъжки знаци и акцентът върху Водолей, Лъв и Стрелец.
Във ведическата карта има доста неблагоприятна конфигурация - съвпад на Слънце, Сатурн и Раху, при това в сатурнов знак и накшатра на Раху - Сатабхиша. Тази накшатра се свързва не само с лечителството, а и с опиатите - често е изявена в картите на хора, които имат някаква зависимост (при неблагоприятно влияние).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #70 -: Април 19, 2014, 09:30:45 pm »
Слънцето представлява идентичността. Възлите имат способността да затъмняват, да скриват светилата. Раху може да изкривява, на Сатурн също приписват такива качества. Любимият ми актьор също има Слънце, Сатурн и Раху в един знак (Слънцето и Сатурн са на по-малко от 1 градус, Раху е наблизо). Намират се в сатурнова накшатра, Анурадха, в 5-ти дом. Той успява да се превъплъплати в много разнообразен диапазон от роли, наричат го character actor. Не се е специализирал в даден типаж, както например Брус Уилис или Силвестър Сталоун. Изглежда ми, че с лекота успява да изиграе всеки типаж. Влиянието на сатурновата накшатра в сравнение с рахувската сигурно носи повече стабилност и самодисциплина, отколкото иновативност. Пък и в неговия случай Слънцето и Сатурн са много близо. Слънцето печели планетарната война, но той е изглежда доста сатурнов - свенлив, скромен и работохолик. Между другото той също обича да пие, вино, но не знам в какви количества. Дали колкото "добрата съпруга" - чашка след работа за разтоварване на напрежението или повече.
« Последна редакция: Април 19, 2014, 09:36:45 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #71 -: Април 19, 2014, 11:23:18 pm »
Относно моята позната - за емиграция и живот в чужбина може да се разгледа и Д4.

При този ориентировъчен час имаме Раху в Близнаци в 4 дом в производната карта, а Меркурий (у4) получава аспект от Сатурн, т.е. налице е връзка между у4/у7 и у12. Раху и Сатурн аспектират Луната в Д4, която е естествен сигнификатор на 4 дом. Лагнеш е разположен в 9 дом.

Попаднах на блог с кратък анализ, става въпрос за живот и работа в чужбина: http://beyondtheheavenjyotish.wordpress.com/2013/05/24/work-in-foreign-country-study-case/

В анализа се разглеждат четири карти - основната Д1 и три производни - Д9, Д10 и Д4.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #72 -: Април 20, 2014, 11:23:18 am »
Благодаря за линка, Лили! Целият блог е интересен.

И аз това щях да кажа за раши. Освен това двойни (мутабелни) знаци в 1-ви и 4-ти дом, у9 Марс е силен в Лагна. За Раху зависи вече кои възли използваме, но ако са mean, ще е в 7-ми. Д4 повтаря домофикацията на раши с този час. Според някои би трябвало да показва, че сферите на тази варга са от особена важност за нея. Да кажем недвижимото имущество. Гледам по книжката, линк към която поставям по-долу, Сатурн (у12) в аспект с у4 Меркурий, Раху в 4-ти - старинна каменна къща ли притежава? Защото пише в книжката, че по Сатурн и Раху са старите постройки от камък или скала. Може би живее някъде на скалите в Чили. :012:

По 7-ми дом някъде бях чела, че е репутацията зад граница, доколко помага или пречи за установяването ни там. Ако Раху е в 7-ми в раши и Сатурн (функ. малефик) аспектира у7 Меркурий, дали репутацията й в чужбина е чиста-чистичка?

И ако разгледаме 4-тия дом в раши и Д4 не само за имущество, но и за емоционално състояние, щастие, задоволство, не изглежда да е много доволна. В раши Сатурн афликтира у4 и Луната, Марс - 4-тия дом. В Д4 отново Сатурн аспектира у4 и Луната, Раху е в 4-ти. Силният Сатурн в Д4 в 11-ти дом може да й е помогнал да получи желаното имущество, но дали и вътрешен комфорт?

И относно тайминга. В даша на Луна/Сатурн заминава да живее в чужбина (Германия), нали така? Д4 пасва така.

Споделям книжката за варгите - http://rghost.net/52840503 .   

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #73 -: Април 20, 2014, 12:42:44 pm »

И относно тайминга. В даша на Луна/Сатурн заминава да живее в чужбина (Германия), нали така? Д4 пасва така.

Темата е полезна и за практическо упраженение и обмен на опит, дори ако греша в ректификацята. Не съм казала, че този вариант е единственият верен. В началото тръгнах от изгряващ Овен и впоследствие стигнах до Риби, особено след като се запознах с ведическата астрология. А иначе си излиза всичко по дирекции.

Първият брак е сключен през април 1998. Не помня кога точно замина, чакаше да станат едни документи. През лятото все още беше тук, може би в началото на есента същата година.

Обаче при нея и меркуриевото влияние върху личността е силно застъпено. При този ориентировъчен час на раждане Меркурий е в края на първи дом в западната карта. Индийците казват, че планетата, която е в съвпад или един знак с Луната (ако има такава), оказва най-силно вляние върху личността и нейния характер, а Асцендентът е нашата "социална маска" - как ни възприемат околните, кое е най-забележимо, но също така дава указания за посоката на живота, съдбата, какви обстоятелства привличаме. Никак не ми прилича на Лагна в Ревати, макар че и тази накшатра е силно застъпена - Венера, Марс и Кету. Струва ми се, че на АС изгрява някоя от предходните накшатри, повече ми прилича на Пурва Бхадрапада с този неин темперамент и начин на живот през по-ранните години. В навамша ми се стори логично да има акцентиран 7 дом и Меркурий в знака на Лагна - така влиянието му става по-подчертано. Където и да отиде, все заговаря някой, без никакви притеснения и задръжки, и създава множество контакти. Но и си е навличала доста неприятности с това поведение.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #74 -: Април 20, 2014, 12:56:51 pm »
Може и в Луна/Меркурий да е заминала, пак ще пасва, защото получават аспект от у12 Сатурн в раши и в Д4.

Именно това е идеята - да се упражняваме.