Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645531 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Сънувах...
« Отговор #3195 -: Април 23, 2017, 06:19:37 pm »
Имате ли повтарящи се сънища? Интересува ме как да се отърва от тях. Сънувам един и същи сън, отново и отново, а не е никак приятен.
Имах, с години сънувах , че съм сама в автомобил, той внезапно тръгва, аз изпадах в паника, понеже не съм шофьор.
Е, след като изкарах курса,шофьор не станах, но поне знаех какво да направя в тази ситуация и сънят повече не се появи.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3196 -: Април 28, 2017, 08:39:37 pm »
Сънувах, че съм на високото и ме беше страх. И в действителност имам страхове от височини. А в съня търсех пряк път, с цел да избегна височината. Дали пък не означава, че в действителност ме е страх от рисковете, и залагам на старите и утъпкани пътища?
Да.
Страх от поемане на отговорност.
Да не ти предстои издигане в йерархията? :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3197 -: Април 28, 2017, 08:46:14 pm »
Рядко си тълкувам сънищата, макар че гледам да ги разказвам сутрин.

Тази вечер имаше присъствие на много красиви и големи лилави кристали, които растяха като плевели между плочките из целия град. Другите събития и топоси ще си ги спестя, но тези кристали бяха просто прекрасни и си взех от тях, не много, 1 за себе си и един "за някой друг". Понеже беше топло обаче, те лепнеха като мазут, подобно мед и смола оставаха по ръцете. И не след дълго започнаха да ме преследват няк'ви сериозни куки, т.е. явно не е било редно да си взимам, а те буквално растяха навсякъде и никой не им обръщаше внимание.

//почувствах нужда да споделя и тук
Нещо, което другите да не са оценили или разбрали погрешно- жест, помощ и т.н.?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3198 -: Април 28, 2017, 08:48:01 pm »
Дали вълнението вчера не ми дойде в повече, та снощи сънувах прекрасен сън. Бях на Кръстова гора, имаше и други хора, късно вечерта. Изведнъж видях падаща звезда и извиках на другите да я видят, а аз си пожелах - на глас, да започна нова, добре платена работа.
Сънят отразява реалните ти копнежи.
Има ли възможност за подобна промяна? /питам заради предния сън/

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3199 -: Април 28, 2017, 08:49:30 pm »
За втори път в кратък интервал от време сънувам баба ми как възкръсва. Тя ми беше най-близкият човек, можех да споделя с нея, подкрепяше ме безрезервно. В началото я сънувах много често, а след година само при важни събития, преди да настъпят. Никога не съм я сънувала така обаче, а сега 2 пъти вече и си мисля какво ли означава. Дали е защото действително имам нужда от разбиране, а нямам на кого да се опра, хората, които се предполага да са до мен, не само, че не ме разбират, но и нарочно ме провокират.
Необходимост от подкрепа.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #3200 -: Април 29, 2017, 01:48:53 pm »
Сънят отразява реалните ти копнежи.
Има ли възможност за подобна промяна? /питам заради предния сън/

Да, има, но няма да е скоро - ако стане въобще.


Да.
Страх от поемане на отговорност.
Да не ти предстои издигане в йерархията? :)

Не.  :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3201 -: Април 29, 2017, 07:24:04 pm »
Имате ли повтарящи се сънища? Интересува ме как да се отърва от тях. Сънувам един и същи сън, отново и отново, а не е никак приятен.
Не знам съвет за отърване...
Докато следвах първата година задочно, сънувах на няколко пъти как се разбива самолет и пада до нас, единия път едва се спасих от падащо горящо крило- всеки път след такъв сън имаше авария с влака, в който пътувах , за радост без жертви, но напрежението беше на мах, единия път дори пропуснах изпит, свалиха ни в Мездра и там нощувах в хотел. Всичко това беше в периода, когато смениха турските имена с български, след като бяха катастрофирали експрес "Янтра" и имаше доста жертви, ученичка от Своге с отрязани крака, кошмар, от който трудно се отърсих.
После като омъжена, а нали сестра ми почина месец след сватбата ми, сънувах редовно как падам от високо и тъкмо да тупна на земята се събуждах с омотани около мен чаршафи. Летящите ми сънища приключиха няколко години по-късно, като вече бях родила двете си деца и се бях върнала към нормален начин на живот, т.е. ходех на фитнес редвно, общувах с приятели и приятелки, последно тогава бях сънувала една нощ как летя между високите дървата в гора и ми беше много леко на душата, чувствах се щастлива, като волна птица.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #3202 -: Април 29, 2017, 08:52:25 pm »
Снощи сънувах как с брат ми живеем в друг апартамент на друга улица, пак в квартала. Наложи се обаче да се върнем в предишния си апартамент, тъй като бяхме забравили нещо там. Тръгнахме, обаче не беше страх, понеже имаше опасност да ни хванат някакви същества (вече не помня какви, забравих да си запиша съня след като се събудих). Влязохме, качихме се горе, намирахме това, което търсихме, и тъкмо тръгнахме да излизаме, усетихме, че ни преследват, обаче успяхме да се измъкнем, а и в крайна сметка не можахме да видим никой след нас и около нас.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сънувах...
« Отговор #3203 -: Април 30, 2017, 12:02:41 am »
Не знам съвет за отърване...
Докато следвах първата година задочно, сънувах на няколко пъти как се разбива самолет и пада до нас, единия път едва се спасих от падащо горящо крило- всеки път след такъв сън имаше авария с влака, в който пътувах , за радост без жертви, но напрежението беше на мах, единия път дори пропуснах изпит, свалиха ни в Мездра и там нощувах в хотел. Всичко това беше в периода, когато смениха турските имена с български, след като бяха катастрофирали експрес "Янтра" и имаше доста жертви, ученичка от Своге с отрязани крака, кошмар, от който трудно се отърсих.
После като омъжена, а нали сестра ми почина месец след сватбата ми, сънувах редовно как падам от високо и тъкмо да тупна на земята се събуждах с омотани около мен чаршафи. Летящите ми сънища приключиха няколко години по-късно, като вече бях родила двете си деца и се бях върнала към нормален начин на живот, т.е. ходех на фитнес редвно, общувах с приятели и приятелки, последно тогава бях сънувала една нощ как летя между високите дървата в гора и ми беше много леко на душата, чувствах се щастлива, като волна птица.

Било ли ти е напрегнато в университета. Може сънят да е свързан със страх, че може да се провалиш


От както кучето почина, почти всяка нощ то умира отново и отново в съня ми, а аз не мога да я спася /имах същите сънища и когато баба умря, спряха, когато започната тези с кучето/. Ясно че е свързано с чувство за вина, ама това е някакво извратено мъчение на подсъзнанието ми. Сънят обаче от няколко дни се промени и не мога да си обясня, какво означава. Отново е болна и умира, но някой я взима от мен и не ми я дава и аз не мога да бъда с нея. В единия сън, ударих шамар на майка ми, защото я беше скрила от мен, в следващият щях да убия непознат човек, който я беше взел, но от ужас се събудих. В тези сънища, за разлика от предишните, съм неконтролируемо гневна, в реалността го минах този период с гнева от загубата ѝ и затова ми е трудно да си обясня, какво означава.


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3204 -: Април 30, 2017, 01:18:19 am »
Било ли ти е напрегнато в университета. Може сънят да е свързан със страх, че може да се провалиш
не съм се притеснявала от провал, нали си имах хубава работа на хубава заплата, бях в измерителна лаборатория с достатъчно свободно време да уча, а най-трудният изпит ми беше история на бкп, която се учеше във всяко вуз
 тогава нямаше като сега автобуси на всеки час, пътуваше се с влака и всеки път, като ми предстоеше пътуване и сънувах падащ самолет, на другия ден тръгвах със свит стомах и валидол под езика, и ставаше инцидент с влака, с който пътувах- един път дерайлираха последните вагони, един път се сблъска, третия не помня вече, то беше 86-та и 87-ма, а 88-ма вече учех редовно, тогава стана катастрофата с "Янтра"

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3205 -: Май 01, 2017, 11:03:02 am »
Било ли ти е напрегнато в университета. Може сънят да е свързан със страх, че може да се провалиш


От както кучето почина, почти всяка нощ то умира отново и отново в съня ми, а аз не мога да я спася /имах същите сънища и когато баба умря, спряха, когато започната тези с кучето/. Ясно че е свързано с чувство за вина, ама това е някакво извратено мъчение на подсъзнанието ми. Сънят обаче от няколко дни се промени и не мога да си обясня, какво означава. Отново е болна и умира, но някой я взима от мен и не ми я дава и аз не мога да бъда с нея. В единия сън, ударих шамар на майка ми, защото я беше скрила от мен, в следващият щях да убия непознат човек, който я беше взел, но от ужас се събудих. В тези сънища, за разлика от предишните, съм неконтролируемо гневна, в реалността го минах този период с гнева от загубата ѝ и затова ми е трудно да си обясня, какво означава.
Виниш ли някого? Подтисната агресия, която в съня си отпушва вентила.
Има чувство на неудовлетвореност в тези сънища. Смъртта на баба ти и кучето може да са само маска, декор. Те, предполагам, са съществата дарявали ти безусловна обич и подкрепа- баба ти.
В кои аспекти от живота си се чувстваш неосъществена, неразбрана, неоценена?
« Последна редакция: Май 01, 2017, 04:59:21 pm от Uran »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3206 -: Май 01, 2017, 11:05:12 am »
Снощи сънувах как с брат ми живеем в друг апартамент на друга улица, пак в квартала. Наложи се обаче да се върнем в предишния си апартамент, тъй като бяхме забравили нещо там. Тръгнахме, обаче не беше страх, понеже имаше опасност да ни хванат някакви същества (вече не помня какви, забравих да си запиша съня след като се събудих). Влязохме, качихме се горе, намирахме това, което търсихме, и тъкмо тръгнахме да излизаме, усетихме, че ни преследват, обаче успяхме да се измъкнем, а и в крайна сметка не можахме да видим никой след нас и около нас.
Апартамента, в който се върнахте, на родителите ли ви е?
От капана на родителската опека/зависимост и т.н. ли бягате?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3207 -: Май 01, 2017, 11:13:37 am »
Да, в него винаги сме живяли.
Тази нощ сънувах също странен сън. Обикалях из квартала, но по по-крайните улици. Помня, че имаше сняг, знаех накъде трябва да вървя, но трудно стигах (не заради снега), а сякаш се движех по-бавно. Внезапно, се отзовах в банковия клон на центъра, където ходя понякога, за да тегля пари, обаче вътре всичко се беше променило, нямаше го банкомата, служители също не видях, гишетата също бяха променени. И тук някъде се събудих. Какво може да показва този сън, как мислиш, Uran? Не ми се случва често в две поредни нощи да си спомням какво съм сънувал.
Не ти е уютно /не чувстваш любов/- сняг, в родното място, но финансите/материалната зависимост- банка, те карат да гравитираш около него.
Еманципирай се от семейството си.
« Последна редакция: Май 01, 2017, 05:00:24 pm от Uran »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #3208 -: Май 01, 2017, 11:15:15 am »
Апартамента, в който се върнахте, на родителите ли ви е?
Да, в него винаги сме живяли.
Тази нощ сънувах също странен сън. Обикалях из квартала, но по по-крайните улици. Помня, че имаше сняг, знаех накъде трябва да вървя, но трудно стигах (не заради снега), а сякаш се движех по-бавно. Внезапно, се отзовах в банковия клон на центъра, където ходя понякога, за да тегля пари, обаче вътре всичко се беше променило, нямаше го банкомата, служители също не видях, гишетата също бяха променени. И тук някъде се събудих. Какво може да показва този сън, как мислиш, Uran? Не ми се случва често в две поредни нощи да си спомням какво съм сънувал.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #3209 -: Май 01, 2017, 11:20:20 am »
Не ти е уютно /не чувстваш любов/- сняг, в родното нясто, но финасите- банка, тя карат да гравитираш около него.
Еманципирай се от семейството си.
Благодаря ти много, Uran!
Исках да редактирам нещо, обаче без да искам, си изтрих горното мнение (явно по ретро Меркурий още), пуснах го наново.