Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 646079 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сънувах...
« Отговор #3210 -: Май 01, 2017, 03:18:40 pm »
Виниш ли някого? Подтисната агресия, която в съня си отпушва вентила.
Има чувство на неудовлетвореност в тези сънища. Смъртта на баба ти и кучето може да са само маска, декор. Те, предполагам, са същствата дарявали ти безусловна обич иподкрепа- баба ти. В кои аспекти от живота си се чувстваш неосъществена, неразбрана, неоценена?

Неоснователно виня себе си. Имам проблем с приемането на смъртта, като нещо естествено. Пред нея съм безсилна, а при мен безсилието поражда агресия и най-лесно да я насоча към себе си, защото реално няма виновен. За кучето се борих със зъби и нокти да я измъквам от смъртта и го правех, но накрая нямаше изход. Баба искаше да си отиде, беше много болна и я усещах, как иска да си тръгне от тук. Но и в двата случая се чувствам виновна, защото не мога да я победя, а тя ми отнема най-скъпото.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #3211 -: Май 01, 2017, 06:46:17 pm »
Какво означава да сънуваш, че се сдобряваш с някого, с когото си скаран? В моя случай жена, а при половинката - мъж.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #3212 -: Май 03, 2017, 09:26:09 pm »
Снощи сънувах страшен сън. Бях легнал на едно легло и исках да отида някъде, обаче не можех да мръдна, а от мен се откъсваха парчето от торса ми, даже беше започнал да се вижда скелета.  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3213 -: Май 11, 2017, 03:55:36 pm »
Какво означава да сънуваш, че се сдобряваш с някого, с когото си скаран? В моя случай жена, а при половинката - мъж.
Чувство на вина. :)
Може и да ти липсва някой като не е задължително да е сънувания.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3214 -: Май 11, 2017, 03:59:51 pm »
Снощи сънувах страшен сън. Бях легнал на едно легло и исках да отида някъде, обаче не можех да мръдна, а от мен се откъсваха парчето от торса ми, даже беше започнал да се вижда скелета.  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:
Страхуваш се да предприемеш действия- изпадаш в ступор /легло/ при възможността за провал /разпад на плътта/.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #3215 -: Май 11, 2017, 08:35:24 pm »
Страхуваш се да предприемеш действия- изпадаш в ступор /легло/ при възможността за провал /разпад на плътта/.
Благодаря, Uran!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3216 -: Май 12, 2017, 10:46:33 am »
Тази нощ сънувах много интересен сън, изтъкан от различни сценарии.

Действие първо: Сънувам, че с група млади девойки, приличаха на бивши съученички или състудентки, сме се събрали на пикник, беше непозната природна местност. Далеч от мястото, където живея. В един момент какво стана, но май бяхме попрекалили с веселбата и алкохола... Изведнъж усетих, че съм изостанала от групичката, те тръгнаха да раздигат седянката. И част от багажа ми се разпиля, някои неща се поизгубиха. Сещам се за някакъв изгубен шал – не беше широк тип пончо, а тесен, който се увива около врата. Някъде изчезна и в суматохата не успях да го открия. Всъщност доколко е било "веселба" не съм много сигурна, защото имаше някакво неясно тегаво усещане сред тия жени, не усещах особено добро отношение, а нещо прикрито, някакво раздразнение или укор. От трите части на съня тази е най–неприятна като усещане.

Действие второ: В непознат красив град – беше късна пролет или в началото на лятото /май–юни/, всичко потъваше в зеленина, живописни природни гледки, светли поддържани сгради – бързах да хвана автобус, за да отпътувам до друго населено място. Мъкнех и куфар със себе си. Трудно се ориентирах в непозната обстановка, никого не познавах. Видях спрян трамвай /беше много интересен/ и питах шофьора дали оттук минават автобуси и какви линии. Търсех градската автогара. Мъжът беше над средната възраст, добродушен чичко с позитивно излъчване. Каза ми, че и трамваят води натам и предложи да се кача. Интересното е, че когато влизах вътре, имаше усещане за преминаване през нещо много тясно, буквално едва се вмъкнах. Вътре нямаше жива душа. Отпътувахме.

Действие трето: Озовавам се в друг непознат град, този път много голям. Обикалях сред някакви жилищни сгради, срещнах млади жени, заговорих ги. И този град беше светъл, чист, потъваше в зеленина и цветя. Сякаш търсех някаква конкретна сграда/блок. Влязох в едно междублоково пространство – беше много интересен жилищен комплекс, тип лабиринт. Обикалях, гледах и изведнъж видях малко момченце, на видима възраст между 2 и 4 годинки. Беше с руси коси, много бяло и излъчваше някаква светлина. Проговори на руски. Някаква жена каза, че детето търси майка си, изгубило се било. Тогава го взех за ръчичка и обещах да намерим мама. След това се събудих, единият ми котарак тръгна да ми души лицето и изпищя.






« Последна редакция: Май 12, 2017, 11:09:51 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Сънувах...
« Отговор #3217 -: Май 13, 2017, 12:25:55 pm »
Сънувах, че в стаята ми има дух. Първо дантеленото перде трептеше по особен начин. След което казах на глас: "ако в стаята има дух, нека затвори врата, за да знам, че е така". При което широко отворената врата се затвори, а аз натиснах бравата и усетих, че има натиск върху вратата от нещо. Не се уплаших, по-скоро ми беше странно и вълнуващо като изживяване. Тръгнах да осъществявам някаква комуникация с духа...

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3218 -: Май 13, 2017, 07:06:38 pm »
Тази нощ сънувах много интересен сън, изтъкан от различни сценарии.

Действие първо: Сънувам, че с група млади девойки, приличаха на бивши съученички или състудентки, сме се събрали на пикник, беше непозната природна местност. Далеч от мястото, където живея. В един момент какво стана, но май бяхме попрекалили с веселбата и алкохола... Изведнъж усетих, че съм изостанала от групичката, те тръгнаха да раздигат седянката. И част от багажа ми се разпиля, някои неща се поизгубиха. Сещам се за някакъв изгубен шал – не беше широк тип пончо, а тесен, който се увива около врата. Някъде изчезна и в суматохата не успях да го открия. Всъщност доколко е било "веселба" не съм много сигурна, защото имаше някакво неясно тегаво усещане сред тия жени, не усещах особено добро отношение, а нещо прикрито, някакво раздразнение или укор. От трите части на съня тази е най–неприятна като усещане.

Равносметка на отминалите години и пропуснатите възможности. Смяташ, че си "поизостанала", в някои отношения, от връстниците/"приятелите" си. Има голяма доза съжаление. Купонът е свършил, а това, което в миналото си считала като ограничаващо, задушаващо, вече не такова за теб.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3219 -: Май 13, 2017, 07:10:51 pm »
Тази нощ сънувах много интересен сън, изтъкан от различни сценарии

Действие второ: В непознат красив град – беше късна пролет или в началото на лятото /май–юни/, всичко потъваше в зеленина, живописни природни гледки, светли поддържани сгради – бързах да хвана автобус, за да отпътувам до друго населено място. Мъкнех и куфар със себе си. Трудно се ориентирах в непозната обстановка, никого не познавах. Видях спрян трамвай /беше много интересен/ и питах шофьора дали оттук минават автобуси и какви линии. Търсех градската автогара. Мъжът беше над средната възраст, добродушен чичко с позитивно излъчване. Каза ми, че и трамваят води натам и предложи да се кача. Интересното е, че когато влизах вътре, имаше усещане за преминаване през нещо много тясно, буквално едва се вмъкнах. Вътре нямаше жива душа. Отпътувахме.

Желание за промяна на социалната среда.
Остави миналото /куфари, багажи и т.н./ и продължи напред. Докато ги влачиш със себе си няма как да има жива душа.
Лайтмотивът на повечето ти сънища е промяна и невъзможност да скъсаш с миналото.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3220 -: Май 13, 2017, 07:17:36 pm »
Тази нощ сънувах много интересен сън, изтъкан от различни сценарии.


Действие трето: Озовавам се в друг непознат град, този път много голям. Обикалях сред някакви жилищни сгради, срещнах млади жени, заговорих ги. И този град беше светъл, чист, потъваше в зеленина и цветя. Сякаш търсех някаква конкретна сграда/блок. Влязох в едно междублоково пространство – беше много интересен жилищен комплекс, тип лабиринт. Обикалях, гледах и изведнъж видях малко момченце, на видима възраст между 2 и 4 годинки. Беше с руси коси, много бяло и излъчваше някаква светлина. Проговори на руски. Някаква жена каза, че детето търси майка си, изгубило се било. Тогава го взех за ръчичка и обещах да намерим мама. След това се събудих, единият ми котарак тръгна да ми души лицето и изпищя.
Темата е същата. Желние за промяна в резидънса като тук, вероятно, подсъзнанието е включило и агресивната реклама на жилищен комплекс "Лабиринт".
Няма да влизам в подробности свързани с майка ти и предишните жилища- русото дете си ти.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3221 -: Май 13, 2017, 07:19:03 pm »
Сънувах, че в стаята ми има дух. Първо дантеленото перде трептеше по особен начин. След което казах на глас: "ако в стаята има дух, нека затвори врата, за да знам, че е така". При което широко отворената врата се затвори, а аз натиснах бравата и усетих, че има натиск върху вратата от нещо. Не се уплаших, по-скоро ми беше странно и вълнуващо като изживяване. Тръгнах да осъществявам някаква комуникация с духа...
Търсиш ли нечия близост?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3222 -: Май 13, 2017, 08:33:03 pm »
Благодаря, Уранче!  :58:

Потиска ме и това място, и тази среда. Не ги харесвам, няма въздух. Еснафщина, блато.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3223 -: Май 14, 2017, 05:53:43 pm »
Да! Макар и да не го заявявам открито. Сънят е заради мислите ми, нали, не дава знак за последващи събития?
Да, заради мислите ти, но не само. Съпротивата, която в съня е отразена чрез дружката на вратата, отсрещното отношение ли е или конкуренция? /конкуренцията може да не е реална, а само такава- в твоите представи/

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3224 -: Май 14, 2017, 05:54:46 pm »
Благодаря, Уранче!  :58:

Потиска ме и това място, и тази среда. Не ги харесвам, няма въздух. Еснафщина, блато.
Скъсай с миналото.
Имаш повтарящи се теми в сънищата.