Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645274 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1860 -: Април 30, 2015, 10:40:12 am »
Не знам дали е от съвпада на транз. Меркурий с нат. Юпитер, но тази нощ едно от сънищата беше с много положително, според мен, послание, стори ми се символичен сън. Повечето ми сънища носят или рутинен битов характер, или са свързани с миналото, а този не беше, разкриваше по-различна перспектива.

Сънувах една стара приятелка, с която се озоваваме в някаква сграда - първо помислих, че е болница /психиатрична  :D/, а впоследствие се оказа, че е Вуз, при това медицински. Влизам в някаква зала, сядам сред други студенти, влиза преподавателят и започва да преподава органична химия или нещо от сорта /с дълги формули/ , аз съм като в небрано лозе и се правя, че съм част от тази група и съм наясно с материала. Едно момиче, седящо до мен, ми каза, че "квадратчетата в тетрадката ми не са достатъчно големи, за да се събере цялата формула и трябва да бъдат разширени" /като че ли искаше да ми каже, че някакъв важен детайл ми убягва, за да видя цялостната картина, или просто трябва да разширя перспективата, полезрението/. Дотук беше със смешната част.  ;D

Изведнъж със същата приятелка /в реалния живот разследващ полицай/ се озовахме на централен площад в голям и светъл град. Направи ми впечатление, че имаше европейско излъчване, хората също бяха такива - високи, стройни, светли, усмихнати, позитивни, излъчваха интелигентност. Не бяха сивите дребни хорица с преоблаващо черни/тъмни дрехи, каквито често срещам във Варна.

Спряхме се на площада и се загледахме в една група млади хора, бяха със сценични облекла. Оказа се, че са актьори, при това известни, някакви комици бяха. Застанаха в кръг и започнаха да играят някакъв весел танц, но не беше хоро. По лицата им имаше шарени бои, като за карнавал се бяха гримирали. Гледаха към мен и се смяха, от тях струеше доброта и светлина. Накараха ме и мен да се усмихна широко.

След това моята приятелка каза, че иска да си купи рокля от един централен магазин. Влязохме в голям просторен магазин, навсякъде имаше красиви рокли, чак аз се загледах. Магазинът беше на две нива, долу по едно малко стълбище си слизаше в пробната. Изведнъж моята приятелка изчезна и аз останах сама. И само си спомням как стоях долу пред огледалото, а после по тясната тъмна стълбичка се изкачих нагоре, облечена в красива дълга рокля тип гръцка туника и елегантни летни сандали с висок тънък ток /дрехите не бяха от магазина, а са си мои - имам и такава рокля, и такива обувки - те са за по-официални случаи/. Изкачвайки се нагоре по стълбището, през един тесен отвор в пода се озовах на горното ниво. Заприлича ми на някакво бистро, имаше много хора и ме гледаха. Излизайки от долното ниво, леко се поспънах в дългата си рокля, сякаш бях с не особено подходящо облекло за това заведение. Групичката, седяща най-близо до мен, се обърна и се засмя, но не подигравателно, а доброжелателно. И аз им отвърнах "Как очаквате да не се спъне човек, излизайки от такава дълбока и тясна дупка" /долното ниво на магазина - "долния свят"/.

Интересен детайл щях да пропусна. На "горното ниво" на магазина, което беше голяма търговска зала, навсякъде имаше закачалки с дрехи и много огледала, беше светло и подредено. Там не се спрях да пробвам нищо. Слязох в тъмното на "долното ниво" и именно там стоях и се гледах в едно огледало. Сама и на тъмно, в една малка тясна стаичка. След това потеглих нагоре.

Всичко това ме навежда на мисълта, че наистина вече се вижда някаква перспектива, изход от кризата. Стори ми се, че сънят е знак.




« Последна редакция: Април 30, 2015, 10:46:10 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сънувах...
« Отговор #1861 -: Април 30, 2015, 11:14:05 am »
А защо пак искаш да "слезеш " в тъмното, долу и сама. Човек се спъва,когато е тромав в дадена ситуация, чувства се недодялан, но затова има нужда от друг до себе си. Като четох споделеното от теб, те визуализирах като персонаж-Атинянката Таис, това се запечата в мен и квадратчетата -разопаковай се, отвори си подаръка или излез на светло. Отначало ще изгориш, после ще те боли, но след това се получава така желания загар.

Лили, не знам дали сънят ти отразява звездната обстановка в момента, не умея да тълкувам сънища, но според е важно, ти с какво си се събудила.  :38: ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1862 -: Април 30, 2015, 11:18:15 am »
С приятно и обнадеждаващо чувство се събудих. Щях да ставам да работя, но после пренавих будилника и си позволих още около два часа сън.  ;D

И още един детайл, може би важен. Магазинът беше скъпарски - от онези, които в реалния живот не посещавам. От сорта на столичните по централни улици. От подземието се изкачих, облечена в красиви, но собствени дрехи. От горната част на магазина не взех нито една "чужда" дреха, която да не мога да си позволя да заплатя.

Според мен горното ниво символизира външния свят, социума. Долната част е подсъзнанието, вътрешния ми свят, който трябваше да опозная.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Сънувах...
« Отговор #1863 -: Май 01, 2015, 03:00:37 pm »
И аз се събудих , спомняйки си какво сънувах ( не точно през нощта, но днес нали е ден почивен, може да се събуди човек в ранните обедни часове). Сънувах, че сестра ми ме подстригва . Тя ме уверяваше, че ще е по-добре да си скъся косата, а аз не исках да я правя по-къса от сегашната дължина. И бях сигурна, че няма да ми прилича, а тя обещаваше да отреже съвсем малко, само да се дооформила. След това видях кичури на пода и ме се стори доста голямо количество изрязаната коса. Но в огледалото изглеждаше някак с много обем и не толкова скъсена. Въпреки всичко все повтарях, че не я искам толкова скъсена ( беше малко под брадичката, оформена на каре ). И цветът беше друг- светло рус.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Сънувах...
« Отговор #1864 -: Май 01, 2015, 03:42:01 pm »
Аз имах посещение при фризьор преди месец. В момента съм я скъсила до раменете, на дълга черта. Иначе от години не бях се виждала с такава дълга коса, каквато имах предишните две години. Не че е била мн дълга, но за моите стандарти си беше .  :012: Иначе аз този номер с различните прически, една камара експерименти с цветове и тн, съм го правила милион пъти. Но в последната година и нещо,  не ми се занимаваше да порменям дължина и цвят, само с 2 см на подстригване минавах.
« Последна редакция: Май 01, 2015, 07:44:08 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #1865 -: Май 02, 2015, 11:19:18 am »
Тази нощ беше с много сънища. Все гадни. Идва пълнолуние.

Първо сънувах, че пренасям някакъв важен пакет през цялата държава. Пътувах с половинката, всеки с колата си. Спряхме в един град да обядваме. И се загубихме в заведението - някакъв огромен комплекс. Опитах да изляза. Когато паркирах, нямаше други коли на паркинга. Някакви хора хванаха мой спътник. Когато успях да изляза от комплекса, не можах да намеря колата си. Навсякъде беше пълно с коли като моята - същ цвят, същ интериор. Въртях се между тях и се опитвах да си спомня номера на моята кола. Всички коли писукаха, когато се опитвах да я отключа.
Накрая я намерих, опитах се да избягам през проход в планината, а някакви хора ме преследваха. Затвориха прохода под носа ми, аз минах през бариерите.

Следващ сън беше покъртителен. Бях в стая, имаше много гримове около мен. Влезе мъж, гол. И искаше да ми доставя удоволствие. А аз се чудех как да спася важния пакет. В този миг ме събудиха и приключихме с кошмарния сън.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1866 -: Май 02, 2015, 11:28:55 am »
Пък аз преди пълнолуние сънувах много шантав сън. Или поне фрагмента, който запомних преди да се събудя. Може да е предсказателен, но е свързан с една наша съфорумка, малко ми е неудобно да го разкажа.  ;D

Сънувах, че съм в тялото на друга млада жена - със слабо и фино телосложение, бяла кожа, дълга права руса коса и сини очи, красива. Изведнъж се сетих, че това е нашата Сатин. Имаше един мъж, с който се заиграваха някъде навън. След това започна еротичната част.

Може да е знак за нея, че скоро ще си има гадже.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #1867 -: Май 02, 2015, 11:38:07 am »
Тези сексуални сцени с други мъже ме покъртват. Беше много гадно, все едно по принуда, насилническо.  :(

Ама така е, от една седмица хората около мен подигравчийски обсъждат един познат. Няма ден, в който да не го споменат поне 5 пъти. И накрая ми се яви в съня.  :012:

Иначе с него имахме разговор преди много време. Обвини ме, че ни се водя, ни се карам, каква жена съм била. Ами водя си се, ама от мъже.  :012: Явно заради това го сънувах по този начин, искаше в съня ми да ме прави жена.
Може би бях провокирана да го сънувам, защото вчера го видях. И компанията по-късно го обсъждаше.

Да се благодарим на сутрешното кафе и един гаф с машината за кафе. Която ме събуди.  :012: Че кой знае какво ми предстоеше в съня.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1868 -: Май 02, 2015, 12:22:04 pm »
Пък аз преди пълнолуние сънувах много шантав сън. Или поне фрагмента, който запомних преди да се събудя. Може да е предсказателен, но е свързан с една наша съфорумка, малко ми е неудобно да го разкажа.  ;D

Сънувах, че съм в тялото на друга млада жена - със слабо и фино телосложение, бяла кожа, дълга права руса коса и сини очи, красива. Изведнъж се сетих, че това е нашата Сатин. Имаше един мъж, с който се заиграваха някъде навън. След това започна еротичната част.

Може да е знак за нея, че скоро ще си има гадже.  ;D

Тревата, в чуждия двор, е винаги по- зелена. :)
« Последна редакция: Май 02, 2015, 12:31:44 pm от Uran »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1869 -: Май 02, 2015, 12:26:07 pm »
Тази нощ беше с много сънища. Все гадни. Идва пълнолуние.

Първо сънувах, че пренасям някакъв важен пакет през цялата държава. Пътувах с половинката, всеки с колата си. Спряхме в един град да обядваме. И се загубихме в заведението - някакъв огромен комплекс. Опитах да изляза. Когато паркирах, нямаше други коли на паркинга. Някакви хора хванаха мой спътник. Когато успях да изляза от комплекса, не можах да намеря колата си. Навсякъде беше пълно с коли като моята - същ цвят, същ интериор. Въртях се между тях и се опитвах да си спомня номера на моята кола. Всички коли писукаха, когато се опитвах да я отключа.
Накрая я намерих, опитах се да избягам през проход в планината, а някакви хора ме преследваха. Затвориха прохода под носа ми, аз минах през бариерите.

Следващ сън беше покъртителен. Бях в стая, имаше много гримове около мен. Влезе мъж, гол. И искаше да ми доставя удоволствие. А аз се чудех как да спася важния пакет. В този миг ме събудиха и приключихме с кошмарния сън.
Хаос, дезориентация, неувереност. Не контролираш определена ситуация. Това те изпълва с тревога. Имаш желание да поемеш инициатива (пътуваш със собствената си кола), но, в живота, не всичко зависи пряко от нашата воля и усилия.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1870 -: Май 02, 2015, 12:27:29 pm »
Тези сексуални сцени с други мъже ме покъртват. Беше много гадно, все едно по принуда, насилническо.  :(

Ама така е, от една седмица хората около мен подигравчийски обсъждат един познат. Няма ден, в който да не го споменат поне 5 пъти. И накрая ми се яви в съня.  :012:

Иначе с него имахме разговор преди много време. Обвини ме, че ни се водя, ни се карам, каква жена съм била. Ами водя си се, ама от мъже.  :012: Явно заради това го сънувах по този начин, искаше в съня ми да ме прави жена.
Може би бях провокирана да го сънувам, защото вчера го видях. И компанията по-късно го обсъждаше.

Да се благодарим на сутрешното кафе и един гаф с машината за кафе. Която ме събуди.  :012: Че кой знае какво ми предстоеше в съня.  ;D

Необходимост от "освежаване" на интимния живот? :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1871 -: Май 02, 2015, 12:49:00 pm »
Тревата, в чуждия двор, е винаги по- зелена. :)

В случая не се идентифицирам с никого. По принцип и близки приятелки рядко сънувам, съфорумци никога.  :)

Но понякога можеш да сънувам нещо, от което в реалния живот се въздържаш или си налагаш някакви ограничения. Тогава не е изключено да се въплътиш в чуждо тяло, случвало ми се е и друг път в сънищата.

Мъжът, с който бях в съня, също бе "случаен", не беше "от моите".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1872 -: Май 02, 2015, 01:12:56 pm »
За една приятелка и една по-близка /от миналото/ позната съм сънувала предсказателни сънища, впоследствие се сбъднаха едно към едно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1873 -: Май 02, 2015, 01:56:10 pm »
Спомням си също така, че русокосата хубавица в съня ми живееше в голямо комфортно жилище с още две млади жени - съквартирантки, с които поддържаше много топли приятелски отношения. Всяка си имаше отделна стая там. Спомням си, че първо се размина с въпросния мъж и се качи в апартамента леко развълнувана, а приятелките го забелязаха и леко я взеха на подбив /доброжелателно и на шега/, коментарите им бяха нещо от сорта "Хайде, стига си се крила, че го харесваш/желаеш".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #1874 -: Май 02, 2015, 07:17:20 pm »
Благодаря, Уране.
Чак хаос няма. Известни промени има. Пък кой знае. Стават интересни неща около мен. Които не съм предполагала.
От освежаване нямам нужда. Там е добре освежено. В любовен план нямам проблеми. При все напън на тежкарите към упр на 7 дом.
Много събития, а все едно ми е леко равно. Сякаш нещо ще се случва. Това бих предположила при липса на движение. Не и в това положение.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.