Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645795 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2355 -: Октомври 19, 2015, 09:05:47 pm »
Сънувах тази нощ свекърва си, а досега нямам спомени да съм я сънувала някога  :017:
От висок прозорец на жилищен блок ми хвърли едно плюшено мече с прасковен цвят. Аз го харесах, но казах на човека до мен (не помня с кого бях, може и с мъжа ми да съм била)- "Тази пък няма да хвърли някой лев, ами това, което не го е и купила, като я знам колко е стисната. После тя ми хвърли две дрешки или нещо друго, не помня вече добре, помня само, че бяха два предмета, които пак попаднаха точно в ръцете ми, а аз се шашках, че от толкова далеко ми подаде точно в ръцете хвърленото, а човека до мен каза " Ами точна си е М. (името на свеки), няма какво да се оплакваш"  :012: Тя реално живее в етаж от къща, по-скоро етажа отстъпи отдавна на дъщеря си, като се премести да живее в мазите на къщата, които преди това даваха на квартиранти.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2356 -: Октомври 21, 2015, 09:13:56 pm »
Снощи пак заспах разтревожена, тъжна, гневна и сънувах много символичен сън. Направо като по учебник.

Сънувах, че се намирам в някаква къща в живописна, но откъсната от света местност. Сякаш бях в астралния свят или в подсъзнанието си. В тази къща не бях сама, а с две починали близки жени - баба ми и майка ми. От една страна имаше усещане за умиротвореност, спокойствие и уют /завръщане в миналото/, но същевременно се чувствах изоставена, откъсната от живота, който съм свикнала да водя.

Изведнъж се пренесох в детската си стая - такава, каквато си я спомням. В съня изведнъж реших, че трябва да разместя мебелите. Сама. Тежаха много - голяма маса, гардероб, диван... Нямаше никой до мен, сама ги местех из стаята, усещах тежестта им.

После отидох до кухнята. Там ме посрещна майка ми и каза, че е сложила нещо за ядене на масата. Погледнах - не бяха много неща. Но навсякъде имаше разпилени трохи - и по кухненската маса, и по пода. Казах й, че трябва пак да чистя и хванах метлата /или стирката - не помня много ясно/.

После образът на майка ми избледня и се появи баба ми. Но само за малко, беше като фон. Погледнах навън през прозореца и видях красива градина. В двора пред къщата имаше наредени дърва за огрев. Знаех, че предстои студена зима. И трябва да я изкараме някак, за да посрещна пролетта.

Сещам се, че е имало и някакви други фрагменти, но не си ги спомням ясно. Когато гледах през кухненския прозорец навън, в двора, видях много странна светлина - приличаше на залязващо слънце, а светлината беше златна.

---

Забравих да спомена за още един символичен сън същата нощ. Не помня дали е бил свързан със същата къща, или е било отделен сън.

Сънувах, че съм в някакво мазе, тъмно и прашно. Минавам от вратата до другия му край. И заставайки откъм отсрещната страна на помещението, т.е. с поглед към вратата, виждам в другия край /около вратата/ лепкава паяжина с огромен, тлъст и много грозен черен паяк по средата.

Това се случи същия ден, след като четох дискусия за паяците в "Знаци и поличби", може пък и с това да е свързано /бях споменала и за едно тематично филмче, фрагментът с паяка сякаш беше от филма/.

Стоя отсреща, гледам огромния паяк и си мисля "Какво чудовище! Как съм успяла да мина през паяжината му, без да се закача и без да ме ухапе тая гад?". Паякът ме гледаше враждебно и потупваше с крачка по своята паяжина, сякаш беше в очакване на плячка.

Но в крайна сметка успях да изляза от мазето, този път внимателно заобиколих паяжината, без никакъв допир с гнусната гад.

Ако сънят е бил символичен, според мен той описва ищеца и завършека на съдебното дело с него.




« Последна редакция: Октомври 22, 2015, 11:46:02 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Сънувах...
« Отговор #2357 -: Октомври 22, 2015, 12:53:35 pm »
Лили, бъди силна. В момента си напрегната и обидена. И това сякаш се усеща в сънищата ти. Но имаш нуждата или усещаш невидима подкрепа от майка си и баба си. Тежките мебели - големите проблеми, с които ти предстои да се справиш.
Трябва ти разместване, но първо да премахнеш застоелите неща, които те дърпат към настоящето.

Иначе се включвам в темата, защото тази нощ и аз сънувах мама. Но някак логично. Днес точно са 10 месеца от смъртта й. Не е от месеците за кадене. Но ми се стори, че има нужда от нещо. Купих от любимите й неща - кафе, тя беше страстна кафеджийка, сладки, гризини. И ги раздадох на няколко близки. Все още ми е мъчно за нея. И ми е гузно, все едно е изоставена от нас. Не, че не живея, не се забавлявам. Но не ми е баш както трябва. Много се надявам да не е сама и самотна, където се намира.

И аз я сънувах като теб, Лили. Търсеше си сватбена рокля. И изглеждаше много щастлива. Сякаш се беше капсулирала в своя си щастлив свят в търсене на рокля. Аз бях притеснена от външния свят. И от срещата с нея. Някак осъзнавах, че е починала и не ми е мястото там. Мама беше много усмихната и щастлива, подмладена. И не носеше очила, а в реала носеше.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2358 -: Октомври 22, 2015, 01:10:26 pm »
Да, по същия начин сънувам моята майка - усмихната, безгрижна, видимо подмладена, в добро здраве. В сънищата с нея няма и помен от болестта, която я измъчваше.

А тлъстият черен паяк е ясно кого символизира. Тлъст човек с черна душа. Плете мрежи и дебне плячката си. Но позитивното в съня е, че не успях да се закача за неговата паяжина. Сякаш бях минала през нея, без да я усетя, през някакъв невидим портал. Просто за момент се беше разтворила във въздуха, а после пак се появи. Стоях в другия край на мазето и го гледах как дебне, видях малките му черни очички как ме наблюдават. В тези очи имаше много страх и злоба... и напрегнато очакване. Сякаш погледнах в дълбините на душата на този човеко-паяк. И видях колко е черна душата му.

Сега ми просветна, че сънят може да е знак ако не за разплитане на създалата се кармична ситуация с този човек /и това семейство "паяци"/, то поне да говори за това, че съм съумяла да не продължа да се въвличам в сложни кармични отношения с тях. Решението ми за доброволно споразумение е вид оттегляне, отказ. Дори усетих някаква лекота, сякаш въздухът около мен се беше прочистил след това решение. Силите са неравни - на тяхна страна са материалните закони, на моя страна е моралният закон.

« Последна редакция: Октомври 22, 2015, 01:12:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Сънувах...
« Отговор #2359 -: Октомври 22, 2015, 01:13:38 pm »
Лили, това, че сънуваш майка си и баба си в такъв момент е подкрепа за теб. Знак, че нещата ти ще се наредят, така че да си спокойна и удовлетворена. Радвай се като ги сънуваш!
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2360 -: Октомври 22, 2015, 01:17:04 pm »
Тази нощ отново сънувах майка си. Не мога да опиша съня ясно, приличаше на фентъзи сюжет, но имаше нейно присъствие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Сънувах...
« Отговор #2361 -: Октомври 22, 2015, 09:30:47 pm »
Лили, паякът в психоанализата е изцяло женски символ. Помисли за жена.

Преди 2 седмици и аз сънувах 6 черни паяка с червени нишки, малко приличащи на тарантули. Голям ужас изживях на сън :o

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2362 -: Октомври 22, 2015, 09:54:18 pm »
Лили, паякът в психоанализата е изцяло женски символ. Помисли за жена.

Жена като негативен образ?

Има една, дори две, но те са второстепенни фигури.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Сънувах...
« Отговор #2363 -: Октомври 22, 2015, 10:11:09 pm »
Не е задължително да е негативен символ, но в съня паякът е черен... Мазето също е женски символ - "тъмно, прашно". Значението тук ми се струва, че е отрицателно.

Паякът и способността му да създава паяжина се свързваше с това, че жената създава поколение, грижи се за дома, обединява, т.е. прави едно цяло и т.н.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2364 -: Октомври 22, 2015, 10:20:16 pm »
Паякът и способността му да създава паяжина се свързваше с това, че жената създава поколение, грижи се за дома, обединява, т.е. прави едно цяло и т.н.

В моята ситуация около такава жена се завъртя всичко, но проблемът не е иницииран от нея /според мен/. Но ако става въпрос за паяжина като символ на зависимости, манипулации - да. Паякът в съня много злобно си пазеше територията - паяжината. Всъщност не мога да кажа със сигурност дали е искал аз да попадна в мрежата му. И интересното е, че тази паяжина беше оплетена точно на входа в мазето, до вратата, сякаш паякът не иска никой да влиза в неговите владения. И това много добре описва мотивите и номерцата на въпросната жена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2365 -: Октомври 24, 2015, 10:10:32 pm »
Лили и Ема, това, че сънувате майките си щастливи и умиротворени може да е знак към вас.
Роклите също имат нещо общо с вас. ;)

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Сънувах...
« Отговор #2366 -: Октомври 27, 2015, 02:55:18 pm »
горе долу съм на ясно какво ми е на главата,и в съня,но да си напиша...
море.притеснена съм.виждах  морето ,но не беше ясна водата,първо водата имаше леко вълнение,после съвсем изчезна,и опа изведнъж стой та гледай какви големи вълни се занизаха...не помня е ли бях във водата,или не...изобщо някак странно усещане за позиционирането си имах в съня...ако бях на вън,се тревожех за  плувците.ако бях вътре се стараех да  ида на брега,и в същото време знаех че мога да плувам,и че е сънувам ,емоциите си...абе и аз не знам на колко нива бях в съня...
другото ,което помня  е че се ядосвах.и крещях бясна срещу роднини.майка ми. ядосвах се,че винаги  се е помагало на брат ми,че от години само той  печели от майка и татко,уж че бил в криза...все той ,все на него...за мен цял живот нищо...то като се замисля май първо се карах с тях,после сънувах морето...

но каквото и да е знам,съня е буквален,но и знам,че  думите които казвам в съня,са в мислите ми,както и на езика ми...въпрос на време е обаче,да ги изкрещя по сънувания начин...за сега щадя родителите си,но ми писна,цял живот прецакана...
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2367 -: Октомври 28, 2015, 08:25:29 pm »
Синие, няма да го "тълкувам". Да, проекция е на силните емоции, които те "заливат".  :)

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Сънувах...
« Отговор #2368 -: Ноември 01, 2015, 01:25:34 pm »
Записвайки снощи ,емблематично с хелоуин си мислех за мъртвите ми роднини. И за оня свят,за сънищата с оня свят,за послания ,контакт и т.н. Сънувах леля ми ,тя е жива ,но от години е в едно състояния ,здравословно,което я прави нездрав човек физ. и псих.
Та сънувах ,че у нея има 5 писма за мен.
Май бяха 5. Видях бели пликове,с червени печати. Като по филмите изискано и старинно,ретро.
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #2369 -: Ноември 01, 2015, 04:17:51 pm »
Записвайки снощи ,емблематично с хелоуин си мислех за мъртвите ми роднини. И за оня свят,за сънищата с оня свят,за послания ,контакт и т.н. Сънувах леля ми ,тя е жива ,но от години е в едно състояния ,здравословно,което я прави нездрав човек физ. и псих.
Та сънувах ,че у нея има 5 писма за мен.
Май бяха 5. Видях бели пликове,с червени печати. Като по филмите изискано и старинно,ретро.

 :017: Едно чисто прагматично тълкуване. Имоти- наследници и отговарят ли  на цифрата 5?
Друго- пет като дата, на която ще получиш/случат важни (червено) новини/събития.