Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622771 пъти)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1710 -: Декември 10, 2015, 05:42:38 pm »
Преди месец е навършила 23г. - на това стара мома ли му викаш? И тя може да си говори много неща, а какво си мисли в действителност е друго. И аз на нейните години казвах, че никога няма да се оженя, но не попречи на 24г да се омъжа  :012:

ПП- Отстрани винаги чуждата кокошка изглежда пуйка.  :29:

Не е стара мома, но не е и малка и неосъзната. Иначе да,часа е произволен, но всичко за характера е така. Този Плутон в 10д. като го видях направо си я описва страшно добре. Друго от характера, което не знам по кое се гледа - много лъже и е пълна с тайни, така се оплита, че сама забравя на кой какво е говорила.
Но все пак, нейната карта е по за завиждане от мойта   :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1711 -: Декември 10, 2015, 09:18:08 pm »
Момите на по 23-24 вече са доста добре ориентирани, особено от сегашното поколение. Но повечето от тях все още нямат стабилно изградена ценностна система, все още е в процес на изграждане. Затова някои се пресилват с амбициите и без оглед на средствата за тяхното постигане.

---
А що се отнася до тълкуване на карти с неизвестен или неточен час, би било полезно да се прочете това.
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 09:36:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1712 -: Декември 10, 2015, 10:12:38 pm »
Друго от характера, което не знам по кое се гледа - много лъже и е пълна с тайни, така се оплита, че сама забравя на кой какво е говорила.
Марс в рак - имам една вуйна с такъв и същите ги върши :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1713 -: Декември 10, 2015, 10:51:17 pm »
Веско, да, в индийската карта Луната не получава аспект от никоя планета. Под планета се има предвид планетите до Сатурн включително и възлите (макар че според някои астролози възлите не могат да аспектират планета, а само се отчитат съединенията с тях), а в индийската астрология аспектите се отчитат по различен начин в сравнение със западната.
Благодаря! А значенията на положенията на планетите в знак и дом същите ли са като в западната? Понеже както казвате, че имам Сатурн в 10 дом при това екзалтирал, би трябвало да съм жесток и коравосърдечен човек, който потъпква правата на другите, а при мен май по-скоро се изразява в това, че имам спънки при всеки мой опит за промяна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1714 -: Декември 10, 2015, 10:56:28 pm »
Понеже както казвате, че имам Сатурн в 10 дом при това екзалтирал, би трябвало да съм жесток и коравосърдечен човек, който потъпква правата на другите, а при мен май по-скоро се изразява в това, че имам спънки при всеки мой опит за промяна.

Такова би било тълкуването и според ведическата астрология /това, което е болднато/, докато първото е психологическа плява, нея я прескачаш. Чак при всеки опит - не, нито цял живот ще е така, но тази позиция предполага полагане на повече усилия от обичайно необходимите /ако се сравняваме с хора, които нямат такава позиция на Сатурн/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1715 -: Декември 10, 2015, 11:05:22 pm »
Ясно. А тази позиция на Сатурн какъв начин на справяне предполага да използвам?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1716 -: Декември 10, 2015, 11:06:47 pm »
Издръжливост, постоянство, стоицизъм, стратегическо планиране. И трудностите да не те отказват, а да те нахъсват още повече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1717 -: Декември 10, 2015, 11:11:52 pm »
Хубаво. Предполагам обаче без почтеност, понеже досега като я  карах така, виж как се отнасят с мене. А и доколкото знам, честността и почтеността е по Юпитер, който е противоположното на Сатурн.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1718 -: Декември 10, 2015, 11:16:11 pm »
Защо, имаш екзалтирал Сатурн във ведическата карта и в тази позиция той се свързва с определени добродетели. В навамша също е силно поставен - във Водолей заедно с Луната и Юпитер. Това ще да е някакъв тип йога, но не се сещам точно каква, според мен е свързана с духовния път на личността.

По-скоро позицията на Луните ни по накшатра предполага такива дилеми, може би от някой хипотетичен минал живот - Ардра вечно се разкъсва между доброто и злото, между черно и бяло, между екстаза и дълбоката депресия. Но рядко постига средно положение - "златната среда". Ти избираш.

По Юпитер съм виждала и големи тарикати, особено ако е силно поставен в хороскопа. За духовността и добродетелите на човека не се съди само по тази планета, особено ако се гледа позицията ѝ само в основната карта. Голяма динена кора е Юпитер.

« Последна редакция: Декември 10, 2015, 11:17:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1719 -: Декември 10, 2015, 11:20:34 pm »
Не знам, никога не съм бил тарикат и не съм се и опитвал, но като гледам тарикатите много повече успяват във всичко.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1720 -: Декември 10, 2015, 11:22:36 pm »
По-скоро ще да си бил някой магьосник в минал живот, а в настоящия с мъка се опитваш да се интегрираш в материалния свят с неговите ценности и трудно ти се получава. И в този живот научаваш, че важните неща няма как да стават все с магия или като на магия, нужни са къртовски усилия - Сатурн в 10 дом, Лагна в Козирог.
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 11:24:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1721 -: Декември 10, 2015, 11:29:40 pm »
Като става дума за Сатурн, какво ще кажете за Сатурн в 9 дом, в Телец, изключвайки проблеми с образованието и изучаването на езици?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1722 -: Декември 10, 2015, 11:35:43 pm »
На мен хвърчаща позиция на нещо си нищо не ми говори. С Веско коментирахме конкретна планетна позиция в конкретна карта, с оглед на всички останали позиции в хороскопа.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1723 -: Декември 10, 2015, 11:37:17 pm »
Ок
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1724 -: Декември 10, 2015, 11:47:38 pm »
Рени, извини ме. Ще ти отговоря до края на седмицата.

Мирабела, когато имаш вдъхновение и настроение във времето, без да се извиняваш, моля те. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“