Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623133 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2055 -: Март 15, 2016, 04:37:04 pm »
Ами ха де - ако сега ми го каже някой - ще питам - какво, защо ....Ама тогава - нали не беше и вярно, защото бяха минали 3 години - направо го подминах. Може би се предполага, че такава жена "не става и за майка и за съпруга"  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2056 -: Март 15, 2016, 04:44:29 pm »
Много буквално и едностранчиво се тълкуват квадратите и опозициите от доста практикуващи астролози. А това са много силни фази и при светилата, и като връзка между две планети. Например, екзалтирала или тронова планета в ъглов дом от Луната /особено в 10ти/ се счита за много силна позиция във ведическата астрология. В твоя случай - по сидерал - има силна Луна и силна Венера, последната е в ъглов дом от Луната.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2057 -: Март 15, 2016, 04:58:45 pm »
Благодаря Лили  :58: По Сидерал връщам 20 и няколко градуса назад - нали? До Луна в Рак и Венера във Везни, АС Водолей  ::) Ще си направя такава карта довечера и ще я разгледам  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2058 -: Март 15, 2016, 05:04:04 pm »
По Сидерал връщам 20 и няколко градуса назад - нали?

В твоята карта /с оглед годината на раждане/ прецесията е 23 гр. и 31 мин. по Лахири.

Да, там имаш силна Венера /по знак и дом/, при това в съвпад с Раху.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2059 -: Март 15, 2016, 06:40:07 pm »
Хм, интересно ми стана и погледнах направо в ЗЕТ сега - и двете ми ретрогр. планети - най-ниско в картата са заточени по знак - Марс в Телец и Сатурн в Рак...

Има ли друга тема за този тип карти?  ::)



В твоята карта /с оглед годината на раждане/ прецесията е 23 гр. и 31 мин. по Лахири.

Да, там имаш силна Венера /по знак и дом/, при това в съвпад с Раху.

Този съвпад я прави по-силна от Луната, предполагам  ::)
« Последна редакция: Март 15, 2016, 06:41:56 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2060 -: Март 15, 2016, 07:14:44 pm »
Този съвпад я прави по-силна от Луната, предполагам  ::)

По шадбала е малко по-силна, по ащакаварга е с най-много точки сила в основната карта. В навамша Венера също е в по-силна знакова позиция. Иначе, от гледна точка на влиянието им в живота ти, е трудно да се каже коя от двете планети е по-силно изявена. Луната е в един знак със Сатурн, който е Лагнеш /упр-л на изгряващия знак/ - двамата не са разположени в особено благоприятен дом, но в упачайя, който дава резултати след преодоляване на редица трудности, тласка към развитие, а на към застояване на едно място.

Венера в 9 дом във Везни е в силна позиция, управлява два силни дома - 4ти и 9ти, а Раху хем я подсилва, хем леко може да "развали" характеристиките на планетата или да им придаде малко по-нетрадиционен привкус, извън общоприетия шаблон. Доколкото 9 дом се свързва с "дхарма", а в женски хороскоп /според ведическата култура/ тя се реализира  посредством отдаване/служене на семейството и брачния партньор, Венера тук в съвпад с Раху може да даде малко по-нетрадиционна представа за мисията и задълженията на жената в брака - като съпруга, другар в живота и любовница. А позицията на Луната и Сатурн показва, че най-ефективно можеш да "служиш", когато си ангажирана с някакви задачи, отговорности, които носят полза и на обществото, не само на семейството като отделна единица. Ретро Марс в 4 дом аспектира 7, 10 и 11 домове /и Слънце-Меркурий в 11ти/. Желателно е да имаш изградена стратегия, action plan. Марс е важна планета за теб - т.нар атмакарака. Да се научиш да действаш по-умерено и уверено, по-методично и целенасочено, с по-малко колебание.

В навамша също имаш силна Венера /в Телец/ и там е в един знак с Раху и Слънце, попадат във 2 дом /ако часът е точен/, тази позиция има връзка и със семейния живот, слага отпечатък върху отношенията с партньора /Венера е у7 в навамша/. Венера в съвпад с Раху, особено когато е силна, има нужда от повече стимули в една партньорска връзка, за да не изгуби интерес. Ако отношенията с партньора не са достатъчно стимулиращи/вдъхновяващи, има тенденция творческата енергия и личният ресурс да се пренасочват и влагат в някакви външни проекти, чрез поемане на социални и колективни ангажименти.


Има ли друга тема за този тип карти?  ::)


Имаме тема "Ведически карти", на някоя по-предна страница на форума.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2061 -: Март 15, 2016, 09:19:02 pm »
Благодаря, Лили  :) Много вдъхновяващо  :58: Часът мисля е точен - според майка ми е той, потвърден от астролог с ректификация, както и от руския сайт. Вероятно ноже да има колебание в някоя минута, но все още нямам опит да правя сама ректификация :)

Определено се интригувах по тези ведически карти и ще се опитам да надничам натам  :-*
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #2062 -: Март 19, 2016, 01:26:56 am »
От миналата седмица ме боли по следния въпрос.
Какво може да причини логорея?
Имам две колежки - с високи, изнесени гласове. За Бога...те не спират да мелят! Нито за минута! Едната с телешки Мерк. Ако трябва да вдене нещо за работа говори и се обяснява повече време, отколкото ще й отнеме да го свърши. Много бавно вдява и задава само тъпи въпроси.
Другата с ранен отвсякъде козирожки Мерк. Все иска да е умна горката, все държи да покаже колко много знае...и цял живот не може.

Значи...аз съм много третодомна, с ретро мерк. Всякакви звуци ми вляят дори емоционално. А високи, груби и изнесени гласове могат да ме докарат до самоубийство на собственото ми бюро един ден. Мен мозъка и сърцето ме болят докато те говорят  ;D

Заради тях започвам да мразя хора, които говорят много. Не че някога съм харесвала, но сега са ми крайно неприятни. Там няма общуване, няма комуникация, няма обмен на мисли, впечатления, усещания - има монотонно дуднене. Едностранно!!! И пилот, и самолет са.
Думи, думи, думи - бе никакъв смисъл! Цял ден говорят и нищо не ти казват.

Пфф...шси сменя професията накрая. Искам да работя с инженери или програмисти. Дори...вече тайно си мечтая да дойде някой нов...глухоням колега  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2063 -: Март 19, 2016, 01:21:58 pm »
Сещам се, че преди време имахме такава тема, за хора латерни.  ;D

По принцип се предполага изявен Меркурий, но кофти аспектиран. Такъв човек, дори ако може да си контролира речта, при него винаги има един момент със затапване и надприказване на отсрещния. Наблюдавала съм го в много случаи, винаги така се изявява, изключение не съм видяла. Преобладава Меркурий в мутабелен знак, с твърди аспекти.

От друга страна, при някой перигринест Меркурий може да има и някакви компенсации. Но такъв тип латерни не съм срещала, всъщност само за една се сещам - ъглов козирожки Меркурий в съвпад с ЮЛВ, има и квадрат с Юпитер, което си е предпоставка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #2064 -: Март 19, 2016, 03:45:26 pm »
Спомних си нещо, което един астролог ми каза преди време, когато не се вълнувах от астрология изобщо. Каза, че когато в картата на жена - Венера и Луна са в квадрат, то 2-3 години след раждането на първото дете - родителите се разделят, т.е. тя остава сама с детето. Очевидно при мен не се случи.  Обаче сега, спомняйки си този коментар - не намирам и логика. Някой срещал ли е някъде такава теза?

За подобно положение съм чувала за проблеми с майката. Тя не се одобрява и дъщерята иска всячески да не прилича на нея.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #2065 -: Март 19, 2016, 04:53:43 pm »
Лили, да - при едната Мерка е анаретен в Козирог, в квадрат с Марс, тригон с Юпитер и квадрат с Нептун. Думите се леят. Безспир  :012:
Сега край мен има един Близнак със съвпад на Мерк и Юпитер в Рак - общителен, леко се говори с него. Но в никакъв случай не е латерна.

Хващам се за едно странно нещо с моя ретро Мерк. Като почна да пиша и се разливам на поразия. В 90% от случаите мен ме мързи да звукообразувам всичко това. Този пост например едва ли бих могла да го изговоря целия. Ще съм спряла още на първото изречение - кратко и само най-същественото по темата.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2066 -: Март 19, 2016, 04:59:57 pm »
Лили, да - при едната Мерка е анаретен в Козирог, в квадрат с Марс, тригон с Юпитер и квадрат с Нептун. Думите се леят. Безспир  :012:

В моята представителна извадка преобладават аспекти на Меркурий с Луна, Марс и Юпитер. Напрегнати. Е, има и една латерна с водолейски Меркурий в тригон с близнашки Марс, Луната също е близнашка /не е част от тригона/. На върха на всички класации е, дори говори със скоропоговорка. Но нейното не е чак толкова дразнещо, компенсира го с емпатичност, доброта.

Цитат
Като почна да пиша и се разливам на поразия. В 90% от случаите мен ме мързи да звукообразувам всичко това. Този пост например едва ли бих могла да го изговоря целия.

И аз съм същият случай - писмено мога да се изразявам и да звуча доста убедително, устно дар слово нямам и с начина, по който говоря, не вдъхвам особен респект, даже често ме подценяват.



« Последна редакция: Март 19, 2016, 05:02:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #2067 -: Март 19, 2016, 05:04:43 pm »
Слабо аспектиран Меркурий също може да даде склонност към словоизлияния.
Щерчето ми е с Меркурий в лъв. Eдинственият аспект, който има, е тригон със Сатурн в телец (5 дом).
Когато беше малка съм я молила да млъкне за малко, за да си чуя мислите. Непрекъсното чуруликаше и прескачаше от тема в тема. :) И сега е словоохотлива, но по- често- в писмена форма.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2068 -: Март 19, 2016, 05:10:31 pm »
То вдичко, дето има лъв на ключови места е така, на колене да молиш

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #2069 -: Март 19, 2016, 08:20:12 pm »
Качвам картата на Павел Чернев с транзити. Има реверс на възлите, а днес тр. Мерк явно е отключил нещо. Марса е в опозиция на Луната и Венерата. Да не би някакви стомашни проблеми?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.