Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622902 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2625 -: Август 20, 2016, 09:08:20 pm »
Не може да се разчита на визуална прилика. Осиновените деца започнват да приличат на осиновителите си. :) Естествено не става въпрос за осиновени зеца от други етноси или раси. :)
Да бе
Гените кучета ги яли
Могат да прилепнат поведение, мимики, пози, и т.н. Но си има характерни черти и се виждат. Виж обратното по-може-да е родно и да не прилича на никой-уж

Аз съм срещала няколко такива примера досега. Наистина с удивителна прилика. Не говорех за гени и наследственост, а за външна прилика между дете и осиновители :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2626 -: Август 20, 2016, 09:18:00 pm »
Ем...зависи и в какво откриваш прилики. Например допълнителен нокътен израстък е наследствен и не може току-така да го има. Начинът на разположение на пръстите на краката, положението на ушите спрямо черепа, вид захапка, широчина на скули-това са признаци и аз така ги търся

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2627 -: Август 20, 2016, 09:24:24 pm »
Е, аз говоря за чисто визуална прилика, без вглеждане в детайлте. :) Понеже не са ми близки хората, които давам като пример, не съм и имала възможност, пък и не съм знаела какво да гледам и да меря. Интересно ми е в натала как се открива осиновяването? Може и да сте писали по темата, ще потърся. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2628 -: Август 20, 2016, 09:30:36 pm »
В натала осиновяването трудно се открива, но обикновено подходът е да се търси някаква "тайна" в семейството, свързана с произхода на детето. Осиновяването има и юридическа страна, освен че се търсят указания за някакъв "драматизъм" в картата на осиновено дете. Малко са астролозите обаче, които могат да разграничат указанията за травмиращо детство и по-драматични обстоятелства в ранното обкръжение на детето от изоставяне, отглеждане в специализирана институция и осиновяване. В моята карта могат да се открият указания за "осиновяване", но реално е имало само отделяне от биологичните родители и отглеждане от други роднини.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2629 -: Август 20, 2016, 09:35:08 pm »
Благодаря Лили :) Заинтригувах се. Споменах на няколко пъти, че скоро моя приятелка ще си осинови дете. Тогава ще мога да разгледам картата от първо лице, без да гадая дали осиновяването е факт, а направо ще търся указания за това.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2630 -: Август 20, 2016, 09:36:46 pm »
Благодаря Лили :) Заинтригувах се. Споменах на няколко пъти, че скоро моя приятелка ще си осинови дете. Тогава ще мога да разгледам картата от първо лице, без да гадая дали осиновяването е факт, а направо ще търся указания за това.

Сатурн в 5/11?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2631 -: Август 20, 2016, 09:42:31 pm »
Сатурн в 5/11?

Сатурн съвпад Луна 1 дом. В 5 Плутон и Уран, който е в опозиция на Венера в 11. По-напред в темата има картата й.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2632 -: Август 20, 2016, 09:45:41 pm »
Имах колега - осиновен, успя да си издири часа на раждане. Плутон в знака на Асцендента, в т-квадрат с двете светила като при мен. А светилата, които са в опозиторни знаци, му попадат в 4 и 10 дом от АС.

Благодаря за примера! А за смисъла на знаците, броени от АСЦ, къде мога да прочета?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2633 -: Август 31, 2016, 09:11:24 pm »
Какъв спорт бихте препоръчали - силов, екстремен?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #2634 -: Август 31, 2016, 10:28:46 pm »
Индивидуален и динамичен. Марс в Овен бързо набира, но и бързо прегаря. В тази карта е с твърди аспекти, което дава издръжливост, но и още по-голям индивидуализъм. Тенис може да бъде подходящ спорт, например.
Силовите спортове като борба или вдигане на тежести според мен са за твърд аспект Марс-Сатурн или за по-издръжлив Марс. Особеното на Овенът е, че е много силен и ефективен, но само в началото и ако липсва динамика и постоянен отпор губи интерес.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2635 -: Август 31, 2016, 10:44:22 pm »
Сатурн в 5/11?

Бившият ми съоруг има сатурн в дева в 5ти дом в квадрат с луната в първи дом и има 2 родни деца
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2636 -: Август 31, 2016, 10:50:19 pm »
Какъв спорт бихте препоръчали - силов, екстремен?

Екстремен за бъзливо рачешко Слънце в съвпад със Сатурн? Особено в съчетание с АС Дева.
Човек с такъв аспект не си го представям да скача с парашут.

По-скоро нещо силово.  :)

Но пък сега погледнах - Марс е в Овен и осмодомен. Може би спорт, чрез който да развие повече смелост, повече увереност и издръжливост, повече стратегия.

« Последна редакция: Август 31, 2016, 10:54:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2637 -: Август 31, 2016, 10:54:10 pm »
Благодаря Единствена :) Влече го футбола, тренираше преди, а сега таекуондо, но не му е много подходящ сякаш. Задържа агресия, а с този Марс знам че не му е полезно.
Има определено някакъв страх да отвърне на удара с удар и да се зашити (съвпад Слънце/Сатурн), страх да влезе в конфликт, спор (Сатурн квадрат Марс) и поради това тия дни направил голяма глупост (анаретно Слънце), която ме накара да помисла по-сериозно за пътища за израдходване на енергията му.
Слънце на границата на 11 дом и си мисля, че комективния спорт няма да му е чужд. Засега не виждам изява по 10 дом. Има хъс, но някъде по пътя се препъва и искам правилно да го насоча и да съм му от помощ.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2638 -: Август 31, 2016, 10:57:16 pm »
Но пък сега погледнах - Марс е в Овен и осмодомен. Може би спорт, чрез който да развие повече смелост, повече увереност и издръжливост, повече стратегия.

Точно натам ми тече мисълта и на мен :) Нещо да го извади от неувереността и да се усети силен.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2639 -: Август 31, 2016, 11:00:42 pm »
Какъв спорт бихте препоръчали - силов, екстремен?

В тази карта костите и ставите са слаби, височините са опасни, психиката не е устойчива
Не групов, не екстремен, не силов по отношение на стави и кости
Може примерно катерене, ама от ония, дето си осигурен постоянно, може фектовка, плуване, голф, танцувални при желание, йога, тенис, изобщо - да искат концентрация, да хабят енергия, но да не са контактни и отборни (много травми има там)
Някои от тези също товарят, но ако е с мярка и до време-стават