Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623124 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2640 -: Август 31, 2016, 11:03:53 pm »
Точно натам ми тече мисълта и на мен :) Нещо да го извади от неувереността и да се усети силен.

Катеренето е много подходящо
По принцип ще става по-самоуверен, ако се сблъсква с проблеми сам-и сам се справя или проваля
Казвам го от опит

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2641 -: Август 31, 2016, 11:04:55 pm »
Нещо да го извади от неувереността и да се усети силен.

Има доста специфично разположен Марс и за да не го поставя в екстремни и критични ситуации, би било добре да се измисли начин, по който да се отработват тия енергии. Не ми прилича и на човек, готов да поема необмислени рискове. Бих препоръчала нещо, което да му помогне да развие стратегически умения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2642 -: Август 31, 2016, 11:11:15 pm »
Благодаря много, ще помисля в тази посока.
Папи е права, колективните спортове, особено любимият му футбол, е много травматичен спорт и за него и аз съм против. Лили, права си, не се втурва с главата напред, необмислено за нищо. Общо взето изглежда предпазлив, но аз подозирам друго под външното, което може да ум изиграе лоша услуга, ако не го преодолее.
Като заговори за концентрация, ми изплува ШАХ, но физическа енергия не се израдходва там :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2643 -: Септември 01, 2016, 12:01:31 am »
Той вече е изразил с избора на таекуондо и футбол картата си-Меркурий уАсц.и МЦ дава сръчност и бързина,Марс е у3 и у8 тронов в огнен тригон,квадрат Слънце-много е добър за бойни изкуства .Футболът е заради много плнети в 11д-колективни спортове .Може да има афинитет за бодибилдинг заради акцентирането на лъв,но най-му подхожда таекуондо,така отработва и Сатурн в лъв-и Марс-много полезно,не е задължително да става професионалист и шампион .Принципно се започва от физическата конституция-например виждал съм таекондист над 2м някъде 150 кила,което ме изуми,той в много добра кондиция,но с тия скокове много натоварване на ставите,много работа поразтягане на големите мускули,нещонесевръзваше за тоя спорт .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2644 -: Септември 01, 2016, 01:55:41 am »
Какъв спорт бихте препоръчали - силов, екстремен?
По-скоро спорт за здраве-  АСЦ в дева дава по-крехко здраве на натива, а Уран У5 (спорта) е в 6д и във взаимна рецепция с Нептун У6 в 5д. Според мен е подходящо с някакви източни практики да се занимава, от рода на айкидо, тай-чи, йога, нещо нестандартно, което му носи удоволствие, макар че с толкова огън ще го влекат и екстремните изживявания, заради Марс У3, У8 в 8д тригон с Мерка У1 и в тригон с Плутон У3 в 3д, бързи и яростни, а?  :)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2645 -: Септември 01, 2016, 08:45:13 am »
По-скоро спорт за здраве-  АСЦ в дева дава по-крехко здраве на натива, а Уран У5 (спорта) е в 6д и във взаимна рецепция с Нептун У6 в 5д. Според мен е подходящо с някакви източни практики да се занимава, от рода на айкидо, тай-чи, йога, нещо нестандартно, което му носи удоволствие, макар че с толкова огън ще го влекат и екстремните изживявания, заради Марс У3, У8 в 8д тригон с Мерка У1 и в тригон с Плутон У3 в 3д, бързи и яростни, а?  :)

тай дзи цюан обединява източните с бързи и яростни. При него има и успокояване и бързина, сила. Проблемът е, че само на едно място в София има такива тренировки, с подходящ учител.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2646 -: Септември 01, 2016, 08:53:28 am »
Делфи,заради огненият тригон ,вкл. 3-8-11- Марс-Плутон-Мерк/Венера,му трябват честа промяна в спортните занимания ,защото бързо му омръзва или да комбинира
джогинг- ако му харесва може да стигне до маратон,ролери,колело,свързано с придвижване Марс У3 в 8,също и спортна стрелба- там се изисква концентрация,търпение и фокус,точност,техника,да отработи карето сатурн-марс,а марс с  оръжия,картинг писта-у 3 в 8 марс
заради У1,10 Меркурий в 11 съвпад Венера- танци-народни,зумба,латино,нещо по екзотично заради Водолея на К5,сцена,изкуство
огъня се гаси с вода,значи може да редува огнени занимания-бойни изкуства,бягане,стрелба ,скей борд, ролери,за да зарежда от слънцето огъня-занимания на открито-преходи в планината,катеренето,динамика и да бъде пръв е важно за овенското
с водни/раческо слънце + луна/нептун в 5  -плуване,гребане, с танци ,сцена,до степен на комфортност,но не и като задължителност,огъня бързо прегаря
или да редува силов спорт с игри,за ума,паметта- шах,пъзели,енигми
« Последна редакция: Септември 01, 2016, 09:12:54 am от strelicka »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #2647 -: Септември 01, 2016, 09:27:05 am »
тай дзи цюан обединява източните с бързи и яростни

Последно като го проверявах, заявяваха изрично, че не тренират деца.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2648 -: Септември 01, 2016, 09:31:25 am »
Последно като го проверявах, заявяваха изрично, че не тренират деца.

залата в Овча купел ли? При Петър?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #2649 -: Септември 01, 2016, 09:33:42 am »
залата в Овча купел ли? При Петър?

Не, федерацията им.
De omnibus dubitandum est

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2650 -: Септември 01, 2016, 09:40:40 am »
Стреличка, точно така е - бързо му омръзват, а като започва е с голям хъс. Ако може, ще сменя спортовете по три пъти в годината :) Танците не го влекат, но виж има голяма доза артистичност в него и така добре имитира, че сме падали от смях с него :)
Плуването отпада, за съжаление, засега нищо не е в състояние да го накара да влезе в нея. Може и се надявам по-нататък да го преодолее това.
Колело, уейвборд кара, непрекъснато е в движение, дори и вкъщи подритва непрекъснато едни малки топки, че за големи си има проблеми с майка си :)

Както се очертава ще са му нужни два типа занимания - един за изразходване на енергията и отработване Марс/Сатурн и Таото Сатурн/Слънце-Марс-Хирон, а другия за концентрация и успокояване. С тази цел го записах и на таекуондо :)
Марс участва и в Голям огнен тригон заедно с Меркурий, У1 и Плутон, У3 - действие, движение, бързо, добър съм :) И наистина се чувства най-добър, когато се занимава с нещо енергично, на скорост. Трудното е да седне на едно място :)

Благодаря ви на всички  :58:
« Последна редакция: Септември 01, 2016, 09:43:17 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2651 -: Септември 01, 2016, 09:44:33 am »
Не, федерацията им.

говори с него - клубът е Черния дракон. Петър е готин.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2652 -: Септември 01, 2016, 10:17:26 am »
....
Както се очертава ще са му нужни два типа занимания - един за изразходване на енергията и отработване Марс/Сатурн и Таото Сатурн/Слънце-Марс-Хирон, а другия за концентрация и успокояване. С тази цел го записах и на таекуондо :)
....

Айкидо  :)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2653 -: Септември 01, 2016, 01:07:30 pm »
Делфи, марс е комплицирано силен и плутоновооцветен тук, защо търсим да е огнен, като е под лъчите на слънцето, в куинконс към асцендента,  не се виждат. Може би не да се осветли по овенски, а да му се прибави плутоново, осмодомно чрез тези източни бойни спортове, в тях има философия и работа с енергията. Така, или иначе овенът в него с този марс ще се изявява в екстремни условия. Вярно ,че е малък още, но марс ще го канализира и с жените, хихи по-късно, предвид целия огнен тригон  с другите също любовни венера и  плутон :)
Опозицията на слънце с хирон на границата на дадена-получена любов/ а аз къде и кой съм/, знаеш какво е, плутон в 4, като наследени условия от родителите, накрая иска да се овластиш само като психическа сила и вяра в себе си-Плутон в 4 дом и връх на тригона.
Марс под лъчите на слънцето и с квдаратите към слънце, сатурн може да бъде силно агресивен вътрешно, но изявено манипулативен външно, силови игрички. Плутон във връзка с мъжка, бащина фигура нека да вземе силата на скорпиона.
Тук огненият марс ще даде резултат като се овлажни до символично- марс в скорпион.
А защо е тази шега-есенциално слабо включено анаретно слънце и сатурн заточен раняват тронов марс, който не е в сектата си? Вероятно трябва друг прочит, има овенска вибрация, позната е на натива, но сега трябва по друг начин да се изпозва.
« Последна редакция: Септември 01, 2016, 06:51:01 pm от enigma »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2654 -: Септември 01, 2016, 01:32:36 pm »
Всъщност въпросът беще за силови спортове-мисля не,там трябва земя,конституцията е по Асц-дева уж е земя,но най-малко земя,само 3* са-даже е съмнително дали се зачита знак на по-малко от 3* от куспида ,хайде аз го зачитам понеже на кардинална позиция е друго мисля е по-голям орбисът там-Гокленовите зониго доказват .Но все пак акцентът е огън-екстремни,бойни спортове-тронов Марс и огнен тригон,даже квадратът на марс със Сатурн и Слънце е марсов аспект .Самото Слънце уж рак,но на границата ,а и съвпадът със Сатурн и то в лъв го придърпва към лъв .Бойните изкуства в основата си се делят на външни,ян,огън -или Орел и вътрешни,ин,вода,Змия .Заради акцента огън подходящи са ян,Орел,атакуващи,бързи .Интересна е връзката с картата на основателя на стила-примерно стилът на Брус Ли джит кун-до е подходящ за огън-самия той е двоен Дракон по китайски-тоест двоен овен .Морихей айкидо-нещо близнашко-много бърз,даже не стига до контакт-въздуно е .Тай-чи определено е производен на Змия,вътрешно,меко-китайски балет,,-има много нептун,вода .Това е стила на китайските алхимици-даоси,химият е по Нептун-чи,ки е тяхно откритие,не е много за енергични деца,особено огнено-холерични .Таекуондо като че ли е за въздущно-огнени-дългата дистанция е въздушна,скоковете-аъв въздуха ,води се меко зарсди камщичните удари но е въздух с огън ,няма плавността на водата -затова казах таекуондо-картата ми бие на въздух и огън  -и двата у Асц Меркурий и Венера дават въздущното,а са в лъв-огън .Аз лично ми пасна тай-чи навремето понеже Асц риби и интерсептиран овен-има го момента с ,,балета,, по нептун,а интерсептиран овен е другата характеристика на тай-чи-,,игла в памучна ръкавица,,Марс ми е на ДСЦ-пак нещо меко,един вид стил  другите атакуват.Сатурн в овен мисля при мен дава интензивни,но не много дълготрайни занимания,някаква цикличност смяна на 3 години -период на смяна на знак на Сатурн .