Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623699 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4260 -: Май 17, 2020, 05:49:35 pm »
Сафо, аз съм много начинаеща, но все пак ще опитам. 6 дом се управлява от Венера тя е ретро в нейния 7 дом, по скоро има напрегнати аспекти от партньори. Уран дирекц. съвпад Слънце, мъж в женска карта, здравословно не, по-скоро емоционално напрежение . Все пак казвам, че се уча :-*
Да,как да няма,баща ми на легло,храни го,изпикава го......прави ремонт в къщата си,занимава се с майстори/самоуки.Благодаря! :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4261 -: Май 17, 2020, 05:57:22 pm »
Сафо, има ли склонност към повишено кръвно, задържане на течности, някакъв хормонален дисбаланс (от преди)?
Според мен трябва да е предпалзвила от чисто битови ситуации, от бързина. Също трески, грип, нервната с-ма, кости, стави, уши, зъби.
Да,вдига кръвно,костите са проблем стар,който рефлектира в очите.Стави,да.Напоследък се оплаква от болки в краката,долу ниско към глезените,празците..болят я ,не може да заспи.Вероятно задържа течности.Копува всичко,което се рекламира,стягащи чорапи,сега някакви лекарства .....Вчера и се навиках да престане с тези боклуци,после ми дожаля.
Благодаря,Романтика!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4262 -: Май 17, 2020, 05:58:10 pm »
Това е картата на майка.Виждате ли нещо притеснително,здравословно?
Няма засега, след 12-13г може да има опасност за здравето, когато Сатурн по дирекция застане на АС; тогава ще има уранов съвпад, а повечето хора не го преживяват
Акрукс,благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4263 -: Май 17, 2020, 06:01:42 pm »
Това е картата на майка.Виждате ли нещо притеснително,здравословно?
Юли-Август минава през транзит на Слънце и Плутон, възможна е някаква операция или подобно, сега минава през МЦ и Хадес, което е душевни страданиия, но това е на 90 градуса, тоест по-слабо от максимума 360.

Това е на 120 градуса:


Инфекция или проблеми с тялото, очите. Тяло, което има характеристика да боледува, токсичен, болестотворен потенциал. Микроби и бактерии.



Нептун и Марс, Сатурн и Асцендент, ако я лекуват лекари да не и дават много лекарства, за да се предпази от вътрешни инфекции и възпаления, чай от жълт кантарион и сребърна вода биха помогнали.


Това и е наталния Плутон:



Най-здравословно енергията на Плутон може да се прояви като започне здравословно хранене, промяна на хранителния режим. Така добре ще се канализира, овесените ядки са много добра храна за закуска, полезни за перисталтиката и пълни с витамини. Чайове, чай от джинджифил, салата с лук, вода от варени глави чесън... докато мине Нептуна още няколко месеца.
Wiserneuron,Благодаря!Тя си прави чайове ,събира билки,непремено ще и кажа за това с чесъна и джинджифила. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4264 -: Май 17, 2020, 06:02:59 pm »
Вероятно пълнолунието съвпад с Марса и дирек.Луна и действа тягостно. ???

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #4265 -: Май 18, 2020, 10:58:42 am »
Сафо, аз съм много начинаеща, но все пак ще опитам. 6 дом се управлява от Венера тя е ретро в нейния 7 дом, по скоро има напрегнати аспекти от партньори. Уран дирекц. съвпад Слънце, мъж в женска карта, здравословно не, по-скоро емоционално напрежение . Все пак казвам, че се уча :-*

в картата на майката на Сафо -Венера е в 9 дом и не е ретро

венера у6 съвпад луна у8 в опозе на у1 юпитер- човек на крайности,много се натоварва,претоварва,работи
обича ли сладичко,диабет,хапва ли повечко,как е с кг.,хормонален дисбаланс или проблеми -храносм.с-ма е уязвима,нервен стомах,гастрит,язва,подагра от нея болят краката,или от бъбреците
« Последна редакция: Май 18, 2020, 11:06:12 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4266 -: Май 18, 2020, 01:42:03 pm »
Сафо, Марс като влезе в Риби, усети ли, че някакво нейно неразположение, което е хронично да се е обострило ?
Сатурн е съвпад със Слънце-Хилег, Сатурн вижда АСЦ с квадрат, стелиум в Дева, Юпитер у 1 е есенциално силен, но когато има твурди аспекти по транзит, прогресия , дирекция от Марс, Сатурн, Уран, Плутон, не може да се противопостави и тогава почва да буксува, да цикли. Луната тук не е ок и сигурно си има своите периодични кризи. Но стелиум в земен знак, даже и в Дева, със Сатурн там са куче марка, тя си има свои "ритуали" за оцеляване, живее на инат, това я държи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ts.bogdanin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4267 -: Май 19, 2020, 10:11:38 am »
Привет на всички!
Още от много малка търсех скрития начин по който работи света, нямаше как да не стигна до астрологията в един момент. Малко съм боса по темата, но обстойно съм се захванала да чета. Мисля че астрологията ми помогна от всички практики до сега най-добре да обясня себе си, на себе си. Но има неща, които остават непонятни в наталната ми карта. Чувствителността например... липсата на вода, нали прави човек, много не емоционален, а в дома ми с партньора ми съм една такава мекушава, ревлива топка пух постоянно. Десцедента ли е това което ме прави такава? Както и струпването на планети в 12 дом, то ли ме кара периодично да извъртам живота си на 180° или силното присъствие на близнака? Част от мен ми казва, че се е уморила от константната промяна и започването на всичко наново и иска най-после да се кротне и да свие гнездо. До себе си в момента имам силен  човек, с когото искам да имам семейство, но усещам как постоянно се въртим като ретроградни планети една около друга. За мое огромно очудване отново е зодия рак, всичките ми дългогодишни партньори са със силно присъствие на рак в картите си, защо все се въртя около тях, кое в картата ми привлича така този знак? И най-вече има ли някакво обяснение в картата ми на липсата на енергия и виталност които изпитвам в определени периоди, а инак съм много енергична? Прощавайте за многото въпроси, близнака няма спирка понякога! Благодаря ви и се възхищавам на умението ви да разчитате скритите аспекти на живота  :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Натални карти
« Отговор #4268 -: Май 19, 2020, 12:02:23 pm »
Доста силно акцентиране на знака Близнаци,Слънце и Луна в Близнаци,плюс Асц Дева,което показва силен акцент на Планетата Меркурий,Меркурий управлява и Близнаците и Девите,затова животът ти е толкова забързан и разнообразен,търсиш стабилност,но в твоята карта не виждам елемент Земя,имаш Дева на Асц,но тя е най-слабият представител на елемента Земя.
Освен това,правилно си преценила за емоционалността в отношенията,да от Рибите на върха на Седми дом е,управител на този дом е Нептун и той ти е в четвърти дом,дом отговарящ за семейството,къщата,дома и от там става ясно за емоционалната ти природа вкъщи. Иначе в Любовта би трябвало да имаш трудности,доколко аз разбирам от астрологията,защото Сатурн ти е в пети натален дом,а Сатурн дава трудностите,върху които трябва да се работи,освен това като се погледнат опозициите,които прави Сатурн като аспекти към Планетите в единадесети дом,човек се сеща да попита дали даденият човек с тази натална карта често има дилеми и лутания,затруднения в определянето и разграничаването на приятелските и любовните отношения,освен това може едните отношения крайно да влияят на другите и да има ограничения,например любовните отношения може да ограничават приятелските.Ти добре каза,че повечето партньори са ти били зодия Рак,това е обяснимо,защото на върха на единадесети дом ти е знакът Рак,а този дом е дом на Приятелите.

От мен толкова,съфорумците сигурно ще се включат по-късно.

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Натални карти
« Отговор #4269 -: Май 19, 2020, 02:26:43 pm »
За мое огромно очудване отново е зодия рак, всичките ми дългогодишни партньори са със силно присъствие на рак в картите си, защо все се въртя около тях, кое в картата ми привлича така този знак?

Ти мъж ли си или жена?

Някой от родителите ти зодия Рак ли е?



ts.bogdanin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4270 -: Май 19, 2020, 03:38:20 pm »
Благодаря ти Ali_Lun, разсея ми доста мъглата в отношенията. За връзките, да определено ми е разковничето, много да кажа всички връзки за мен приключват винаги с приятелство, така ми е най-леко на душа. Не обичам да мъча хората около себе си, определено си знам границите и лошите качества, опознах се за годините и когато усетя, че нанасям повече вреда отколкото да извисявам човека до себе си ... бягам... Мечта ми е да имам човек, който да ме спре от това. Иска се много търпение за да остане човек до мен, знам го, колкото и да съм лека като въздух, често правя въздуха около мен труден за дишане. Имам още много да отработя, надявам се астрологията да ми даде нужните насоки. Благодаря ти, отново!

ts.bogdanin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4271 -: Май 19, 2020, 05:58:56 pm »


Ти мъж ли си или жена?

Някой от родителите ти зодия Рак ли е?
[/quote]

Женско съм. Раци нямам в семейството си, повечето са със силно присъствие на земя в картите си. Изключение прави майка ми която е козирог, но с изявена везна. Явно заради това трудно се вписвах в семейтвото, така и не усетих силна връзка между ни, рано си тръгнах от тях, както и те от мен. Сега като се замислих по ирония на съдбата тя както и баба ми и сестра ми почнаха от рак. Баща ми, леля ми и дядо почнаха от множествена склероза. Четох някъде, че има аспект на Нептун и Плупон, който индикира загубата на близки, но не го открих в картата си!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #4272 -: Май 19, 2020, 06:08:30 pm »
Привет на всички!
Още от много малка търсех скрития начин по който работи света, нямаше как да не стигна до астрологията в един момент. Малко съм боса по темата, но обстойно съм се захванала да чета. Мисля че астрологията ми помогна от всички практики до сега най-добре да обясня себе си, на себе си. Но има неща, които остават непонятни в наталната ми карта. Чувствителността например... липсата на вода, нали прави човек, много не емоционален, а в дома ми с партньора ми съм една такава мекушава, ревлива топка пух постоянно. Десцедента ли е това което ме прави такава? Както и струпването на планети в 12 дом, то ли ме кара периодично да извъртам живота си на 180° или силното присъствие на близнака? Част от мен ми казва, че се е уморила от константната промяна и започването на всичко наново и иска най-после да се кротне и да свие гнездо. До себе си в момента имам силен  човек, с когото искам да имам семейство, но усещам как постоянно се въртим като ретроградни планети една около друга. За мое огромно очудване отново е зодия рак, всичките ми дългогодишни партньори са със силно присъствие на рак в картите си, защо все се въртя около тях, кое в картата ми привлича така този знак? И най-вече има ли някакво обяснение в картата ми на липсата на енергия и виталност които изпитвам в определени периоди, а инак съм много енергична? Прощавайте за многото въпроси, близнака няма спирка понякога! Благодаря ви и се възхищавам на умението ви да разчитате скритите аспекти на живота  :)

ts.bogdanin,здравей  :)

имаш ,у7  Нептун в 4/дом на рака/
 др.У7 Юпитер,ако гледаме планетите до септенера в харм.асп с Луната, Юпитер У4-дом на Рак
Луната е диспозитор на ЮЛВ,по него привличаме хора от миналото,с които не се довършили нещо и се налага пак да се срещаме тук и сега
прогр.Слънце е в Рак  на 29г. е в сх.съвпад с ЮЛВ Рак
Слънцето и Марс са сигнификатори на съпруга в женска карта

до тук ти отговорих защо връзките са ти все с Раци
Предстой ти Сатурнов възврат/29г/се случва,Сатурн ти У СЛВ Козирог ,а това е пътя,който да следваш,да съградиш нещо стабилно и сигурно,да създадеш семейство
човек с комб.въздух-огън,сам се пали,сам се гаси
твоя 12 дом е празен,струпването на планети е в 11 дом -венера -марс-юпитер-във връзките си свободолюбива,не обичаш да те задушават с досадни отговорности и задължения,делегираш ги на другия/партньора до теб
липсата на виталност е когато тр.планети застанат в опозиция на един от двата ти стелиума и най-вече срещу планетите даващи енергия марс,слънце,юпитер
У7 Нептун е съвпад Уран,това те кара да се чувстваш несигурна в дълготрайно обвързване и да искаш промяна,отново и отново,когато усещането за свобода намалява,фуриите те завладяват или привличаш непредсказуеми партньори
уран/нептун е връх в конфигурация йод/божи пръст/ заедно със меркурий -марс/юпитер
https://www.mira-kuneva.com/statii/iod-v-lichniya-horoskop-i-v-sinastriyata-44/


« Последна редакция: Май 19, 2020, 06:14:38 pm от strelicka »

ts.bogdanin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4273 -: Май 19, 2020, 06:28:27 pm »
 твоят 12 дом е празен,струпването на планети е в 11 дом -венера
[/quote]

А ето как една моя грешка поражда важен въпрос. Моя позната ми каза, да разчитам наталните карти не по placidus, a equal house, така позициите на планетите имат значително изместване и попадат 12-ти дом. Прочетох за този метод, стори ми се по логично да са в рани знаци, в случая съм качила карта по placidus. Греша ли и разчитам така? Благодаря ти за отгорова, помогна ми много  :)
« Последна редакция: Май 19, 2020, 06:33:43 pm от ts.bogdanin »

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Натални карти
« Отговор #4274 -: Май 19, 2020, 06:39:27 pm »
твоя 12 дом е празен,струпването на планети е в 11 дом -венера -марс-юпитер-във връзките си свободолюбива,не обичаш да те задушават с досадни отговорности и задължения,делегираш ги на другия/партньора до теб
липсата на виталност е когато тр.планети застанат в опозиция на един от двата ти стелиума и най-вече срещу планетите даващи енергия марс,слънце,юпитер
У7 Нептун е съвпад Уран,това те кара да се чувстваш несигурна в дълготрайно обвързване и да искаш промяна,отново и отново,когато усещането за свобода намалява,фуриите те завладяват или привличаш непредсказуеми партньори
уран/нептун е връх в конфигурация йод/божи пръст/ заедно със меркурий -марс/юпитер
https://www.mira-kuneva.com/statii/iod-v-lichniya-horoskop-i-v-sinastriyata-44/

А ето как една моя грешка поражда важен въпрос. Моя позната ми каза, да разчитам наталните карти не по placidus, a equal house, така позициите на планетите имат значително изместване и попадат 12-ти дом. Прочетох за този метод, стори ми се по логично да са в рани знаци, в случая съм качила карта по placidus. Греша ли и разчитам така? Благодаря ти за отгорова, помогна ми много  :)

Тествам един нов метод и според него имаш много силни лидерски качества. Разширение на международно ниво, пред хора изявата ти е енергична.

VERTICAL (OUTER):

VU +11.6
AR +10.6
AP +7.37
NE +4.46
AS +4.46
SA +2.41
ZE +1.98
UR +1.85
PO +1.52
ME +1.40
CU +1.39
PL +0.97
HA -0.12
MO -0.34
VE -1.04
MC -1.35
MA -2.86
AD -4.82
SU -7.92
NN -9.32
JU -10.5
KR -11.7

HORIZONTAL (INNER):

SU +9.20
UR +8.90
AD +6.66
ME +6.40
PO +6.09
MA +6.09
VE +2.81
AS +1.86
AP +1.17
VU +0.61
PL +0.22
NE -0.04
AR -0.04
MO -0.26
CU -0.82
SA -3.93
ZE -4.58
HA -4.88
JU -5.45
NN -5.66
MC -6.09
KR -18.2

RESONANCE (POWER):

NE 1.8438
ME 1.7031
MA 1.4063
KR 1.3750
SU 1.3594
VU 1.3125
MC 1.2188
JU 1.2188
UR 1.0781
SA 1.0000
PL 0.8438
AP 0.8125
VE 0.7969
CU 0.6094
HA 0.5625
ZE 0.5156
AS 0.4531
AR 0.4219
AD 0.4219
PO 0.2813
MO 0.2500

Най-силните ти планети са Меркурий и Нептун, това дава силна интуиция, усет към изкуство, но си родена за лидер, въпреки че не признаваш никаква власт.



Транзита през който си преминала е един "мекушав", ретроспективен, вече е минал пиковият период и до няколко месеца си връщаш формата  :) Относно липса на енергия и виталност, има един аспект, но той е по-слабо изразен, тоест волята ти е в състояние да се пребори с това състояние. То е Aries+Hades и вероятно се отключва при смяна на локация, пътуване, показване пред много хора, настъпва хаос и объркване.

MC-то ти е в съвпад с Посейдон, Марс и Нодовете правят полусума, това е силен морал, набожност, вяра, идеен човек.


(не е равно на MA/SA и затова не се гледа последното тълкувание)
« Последна редакция: Май 19, 2020, 07:11:32 pm от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC