Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623755 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #660 -: Август 17, 2014, 08:57:33 am »
Ех, ти пак с тези загадки! :) Нямам планети на Северния, и да си отговоря, навалицата на Южния па си знае нейното.


Няма загадки .Именно защото нямаш планети на СЛВ ,трябва да си представиш ,че там има някой ,за да се отласнеш от ЮЛВ ,а това най- лесно се приема ,когато разбереш ,че има и такъв казус -планети и върху двата възела .Това е ос и поради тази причина иска периодично баланс,като люлката в парка .Когато седнат в единият край двама човека ,натежават и другия се изстрелва нагоре празен и няма удоволствие от люлеенето и тогава викаш на помощ някой друг за да се възстанови баланса и да се ползва люлката по предназначение.
Ето затова си сложи част от багажа от  ЮЛВ на СЛВ и пробвай да се полюлееш,като наблюдаваш /изследваш как го правят други при заложена такава тежест . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #661 -: Август 17, 2014, 09:32:19 am »
Много хубаво звучи, направо като добро пожелание. Обаче не мисля, че става така. Единственото, което помага, са синастрични планети на северния, което напоследък се случва често. Това, което се случва, е че активността ми по 11 дом е много голяма (особено с транзита на Юпитер оттам), много приятели, мечти, планове, групи разни, и става лесно, от само себе си, безпроблемно, докато 5 дом стои неудовлетворен и блокиран в известен смисъл. Дори за някои от хобитата ми не мога да си позволя да се отпусна и просто да си творя, все си забранявам под предлог, че имам нещо по-важно да върша. За любов и забавления става много трудно. Заради планетите или заради Козирога, има блокаж там. Ама не се оплаквам, де, просто ти обяснявам.

Може би твърде много се напрягам, типично козирожки. Трябва по-рачешки.
« Последна редакция: Август 17, 2014, 10:01:09 am от Smarta »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #662 -: Август 17, 2014, 12:10:33 pm »
Много хубаво звучи, направо като добро пожелание. Обаче не мисля, че става така. Единственото, което помага, са синастрични планети на северния, което напоследък се случва често. Това, което се случва, е че активността ми по 11 дом е много голяма (особено с транзита на Юпитер оттам), много приятели, мечти, планове, групи разни, и става лесно, от само себе си, безпроблемно, докато 5 дом стои неудовлетворен и блокиран в известен смисъл. Дори за някои от хобитата ми не мога да си позволя да се отпусна и просто да си творя, все си забранявам под предлог, че имам нещо по-важно да върша. За любов и забавления става много трудно. Заради планетите или заради Козирога, има блокаж там. Ама не се оплаквам, де, просто ти обяснявам.

Може би твърде много се напрягам, типично козирожки. Трябва по-рачешки.


Цитат
...тогава викаш на помощ някой друг за да се възстанови баланса и да се ползва люлката по предназначение. 

С това ,исках да ти кажа ,какво означава среща по нодална ос,когато си готов да разбереш нещо си там ,си викаш хора,ситуации.Нормално е да имаш блокажи в  определяне посоката по нодална ос ,след като има квадратури към същата .Синастричните аспекти към СЛВ като съвпад ,тригон ,секстил са бонус ,който ти дава възможност да следваш посоката по същия ,но няма как да ти го развържат партньорски планети ,ако ти  не знаеш къде.

Обяснявай ,всички Рибки сме обяснителни. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #663 -: Август 17, 2014, 12:17:46 pm »
Смарта, къде ти е картата?

Това, което си описала, като констелации, може да бъде преработено по много градивен начин, а ти и имаш талант- Творчески подход при работа с деца. Мислила ли си за подобна кариера? Ако започнеш да преработваш, съзнателно, 5 дом, уроците, в личната сфера, може и да не те споходят. Бъди ти Сатурн за другите, но докоснат от Венера.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #664 -: Август 17, 2014, 05:00:28 pm »
Чак сега те разбрах, Ренка. Хубаво е да обясняваш на рибата. :) По времето когато Юпитер мина през СВ миналата година, попаднах на едната книга на Жан Спилър и тогава с облекчение се придвижих накъмто СВ. Е, но то беше за начало. После попаднаха синастрии там, хем един чужд Сатурн много ме стабилизира.

Уран, от една година работя само с деца и то креативна работа, и да ти кажа, много ми е трудно. Получават се нещата, но го има това, дето усещам атмосферата, в която живеят, че не са разбрани, че пречат на родителите си, че са ограничавани да бъдат себе си, и това напараво ме връща в мойто детство, и ми е много трудно да се справям с чувствата си. Да, това е успешен метод за лечение на проблемите по 5 дом. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #665 -: Август 17, 2014, 06:22:32 pm »
Чак сега те разбрах, Ренка. Хубаво е да обясняваш на рибата. :) По времето когато Юпитер мина през СВ миналата година, попаднах на едната книга на Жан Спилър и тогава с облекчение се придвижих накъмто СВ. Е, но то беше за начало. После попаднаха синастрии там, хем един чужд Сатурн много ме стабилизира.

Уран, от една година работя само с деца и то креативна работа, и да ти кажа, много ми е трудно. Получават се нещата, но го има това, дето усещам атмосферата, в която живеят, че не са разбрани, че пречат на родителите си, че са ограничавани да бъдат себе си, и това напараво ме връща в мойто детство, и ми е много трудно да се справям с чувствата си. Да, това е успешен метод за лечение на проблемите по 5 дом. :)

Цитат
и ми е много трудно да се  справям с чувствата си 
Превод : Да правя много ,чувствайки другите с труд ,Луна/Марс/Сатурн ,АСЦ .  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #666 -: Август 18, 2014, 09:55:18 am »
В последствие се сетих къде съм чела за тази интерпретация на Венера в Дева - http://www.zodiac-x-files.com/signs/virgo-venus.html. Много хубав сайт.

може ли малко помощ в превода на това изречение: (молбата не е само към Мирабелка)

What Venus does have going for it is that it is of the sect in favor

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #667 -: Август 18, 2014, 11:25:51 am »
Предимството на Венера е, че е в секта.

Нощна планета в нощна карта - имат предвид, че това дава предимство на Венера.
« Последна редакция: Август 18, 2014, 11:29:27 am от Mirabella »

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Натални карти
« Отговор #668 -: Август 21, 2014, 04:05:54 pm »
Моля ви за помощ. :)
Това е картата на мой приятел и колега - хипохондрик и параноик.
Везна с АС дева...... :)
ПРедстояло му изследване на дебелото черво- четвъртък 28 август.
"Моля те казва, виж дали всичко ще мине наред, допитай се до твоите приятелки в сайта.
Много съм разтревожен."
Та бихте ли погледнали, това е неговата карта с транзитите за този ден.Дали притесненията са му основателни или да не се тревожи.

Благодаря ви.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Натални карти
« Отговор #669 -: Август 21, 2014, 04:18:09 pm »
Оста 6-ти / 12-ти е акцентирана - транзитен Нептун от 6-ти опозиция Луна в 12-ти. Предстоящото новолуние е в 12-ти, точно върху ЮЛВ. Според мен, има индикации за посещение при лекар, но не виждам някакъв сериозен проблем.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Натални карти
« Отговор #670 -: Август 21, 2014, 04:19:51 pm »
Мерси Таня, ще му предам..радвам се :)
И моята интуиция е такава, но той е особен и ще се подложи на това изследване.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Натални карти
« Отговор #671 -: Август 21, 2014, 04:21:19 pm »
Мерси Таня, ще му предам..радвам се :)
И моята интуиция е такава, но той е особен и ще се подложи на това изследване.
Нека се подложи, да се успокои  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #672 -: Август 21, 2014, 04:25:05 pm »
Моля ви за помощ. :)
Това е картата на мой приятел и колега - хипохондрик и параноик.
Везна с АС дева...... :)
ПРедстояло му изследване на дебелото черво- четвъртък 28 август.
"Моля те казва, виж дали всичко ще мине наред, допитай се до твоите приятелки в сайта.
Много съм разтревожен."
Та бихте ли погледнали, това е неговата карта с транзитите за този ден.Дали притесненията са му основателни или да не се тревожи.

Благодаря ви.
Нептун е единственият,който натално прави напрегнат аспект към планетите в 12Д.В момента прави опоз към Луната.Заради това предполагам,че притесненията му са основателни,но ако се състои интервенция,резултатите след нея ще са добри,защото останалите натални аспекти са подкрепящи.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #673 -: Август 21, 2014, 07:41:22 pm »
Бейбиблу, твоят приятел е предразположен към заболявания на червата. Надявам се сега вс да е ок, но да го има предвид и да съблюдава по-подходящо хранене

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Натални карти
« Отговор #674 -: Август 21, 2014, 10:08:50 pm »
Благодаря ви много, ще му кажа тези неща.
Както и ще очакваме от него резултатите ,които явно ще бъдат готови в края на август.