Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623480 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1380 -: Септември 12, 2015, 06:03:17 pm »
2. С така добре поставен Юпитер - винаги съм се чудила какво ми е пречило да пътувам много за удоволствие. Имала съм не малко служебни пътувания в страната, но не и пътешествия, каквито харесвам :)
Какви може да са спирачките в картата:
- това, че Юпитер е в интерсептиран знак
- квадрата с Меркурий - У3, У4 и У7
- опозицията с Плутон в интерсептиран знак в 7 дом
Бих казала, че основно са ме спирали ангажиментите в партньорствата, по работа, в семейството ... Все около 4 и 7 дом  :)
Питаш за пътешествия, а те са по 9-ти дом, който при теб е интерсептиран, т.е. К9 и К10 са в един знак, затова и пътуванията ти са били свързани винаги с кариерата. Отделно У9 е в интерсептиран знак в 1д- иска ти се, ама не го правиш, защо- в квадрат е с Меркурий У3, У7- твоя 3д е 9-ти от 7-ми, партньорите ти не са по пътешествията.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1381 -: Септември 12, 2015, 06:06:36 pm »
Аз пък съвсем не съм се замисляла за себе си каква работа е подходяща за мен :) Може би защото работя от малка, работила съм много неща и не ми е било проблем или тема да сменя попрището :)


И при мен е така, за мен никога не е било проблем да се преквалифицирам и да опитам нещо ново. Не мога да зацикля на едно-единствено поприще и само в една посока, периодично имам нужда от смяна на бранша. Освен това имам и доста предпоставки за лутане, професионална нестабилност и често ми се е налагало да работя каквото намеря, а не за каквото съм учила или каквото ме влече. В резултат придобих доста разнообразни умения и благодарение на това много бързо навлизам в работата, рядко имам нужда от въвеждащо обучение, дори в не особено позната за мен сфера.

И двете ми завършени специалности са по Меркурий, като първата е по Луна+Меркурий, втората повече клони към Меркурий+Юпитер. Дейността, с която се занимавам през последните 8 години, също е меркуриева, в това направление сама се обучих и преквалифицирах, не е свързано с образованието ми. И като че ли тук жъна най-много успехи, но чак това да е моето призвание не бих казала, само донякъде е така. Дори мога да кажа, че докато сама не се преквалифицирах, срещах много професионални спънки, неуспехи.

Пред мен никога не е стоял въпрос какво да работя, а по-скоро, че трябва да се задоволя с това, което предлага трудовият пазар - безинтересна работа, която не предполага перспектива за развитие, в повечето случаи съчетана с незадоволително заплащане.


« Последна редакция: Септември 12, 2015, 06:14:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1382 -: Септември 12, 2015, 10:22:57 pm »
akruks  :) отново в десятката :) Уж точно з амъж пътешественик се омъжих, ама пак се разминаваме :) някак  ;D Няма да е в този живот - ще го приема :)



Lilla, толкова добре те разбирам :) При теб Меркурий ли управлява 10 дом?

Вероятно Меркурий ни дава тази гъвкавост и склонност към промяна. Бих казала и адаптивност при мен, не съм сигурна обаче за адаптацията и приспособяването дали няма участие и Луната - при мен е в 6 дом, ту също я споменаваш.

Под адаптация имам предвид - да се впишеш в обстановката без да е идеална и съвършена, да си намериш мястото, да си го направиш уютно. Ей това виждам при себе си - където и да ме посееш ще поникна. Занимавала съм се успешно - освен с бижутерията ... и с финанси, търговско управление, административно управление, анализи, бази данни. Най-удовлетворена съм била, когато съм се занимавала с управление - и не защото е "директорско", не .... Възприемам го подобно на майчинството - създаваш нещо, отглеждаш го, направляваш го, развиваш го, имаш екип - който обгрижваш, градиш, надграждаш - много е съзидателно - като жив организъм, който се вълнува, страда ... расте :) . Може би затова в тези периоди не съм имала личен живот - изцяло съм горяла в това, което съм правила.

Сега пак съм в съвсем друга посока - работа за хората, гадна работа за мен, но пък действително в полза на други хора. Не се чувствам особено на мястото си по други причини, но просто го приемам и съм в очакване за промяна. сигурна съм, че щом я желая - ще се случи :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1383 -: Септември 12, 2015, 11:03:48 pm »
При теб Меркурий ли управлява 10 дом?

МС в Дева, но Меркурий е в кардинален знак. И аз имам Марс в мутабелен знак в долна кулминация, той ми дава тази тенденция към непостоянство, чести промени. На нас огнените това ни е проблемът - трайно да си задържим вниманието и да се концентрираме само върху една-единствена сфера, поприще.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Натални карти
« Отговор #1384 -: Септември 13, 2015, 08:02:56 pm »
Много ще съм благодарна за всякакви коментари, и най-вече за неща в личен план..брак семейство ,любов
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 05:28:14 pm от mimss »
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1385 -: Септември 16, 2015, 02:17:41 pm »
Мимс, мисля, че силно поставената ти Венера по тропикал и сидерал (тронова и в 10-ти дом) би трябвало да ти донесе положителни промени в социалния статус след 38-годишна възраст - било то издигане в служебната йерархия, популярност или брак.

От 38-мия до 39-тия ти рожден ден АС-то ти по профекции ще бъде в третия знак, управляван от Венера, където се намират Сатурн (у7) и бенефикът от дневната секта Юпитер. По транзити през 2019-та Сатурн ще тригонира планетите ти в 10-ти дом (Телец), а през следващата година и Юпитер ще направи същото.
Ако часът ти на раждане е точен, през 2020-та година по примарни дирекции имаш тригон на Венера (натален у10) към АС.
През пролетта на 2019-та година започва да тече главната даша на Венера, като от 2019-та до 2022-ра тече поддашата на същата планета.

Мимс, хвърлих само един бърз поглед върху картата ти, който не претендира за точност. Пожелавам ти хубавите събития да ти се случат по-рано, още тази година и догодина при тригоните на транзитен Юпитер в Дева към планетите ти в Телец.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1386 -: Септември 16, 2015, 03:52:18 pm »
Много ще съм благодарна за всякакви коментари, и най-вече за неща в личен план..брак семейство ,любов
Уран У7 в 4д до ИЦ в опозиция с Венера У3, 10 и Слънцето У1- трудно с тези аспекти може да изградиш здрава връзка, която да стигне до брак, който ако стане ще е късен, заради съвпада на Юпитер У5 с ретро Сатурн У7- последния аспект носи забавяне и относно появата на дете.
През 2007-ма имала ли си възможност/и за брак, които си подминала?
СЛВ и Луната У12 в 12д, а Сънцето У1 и Марс У4, У9 в 9д-  указания за живот в чужбина

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Натални карти
« Отговор #1387 -: Септември 16, 2015, 04:56:56 pm »
Благодаря ви Mirabella и Akruks за отговора ,дай боже нещата да се случат в по ранен етап,че тези 2019-2020 ми се струват доста далеч..Но ние предполагаме господ разполага..при мен нещата в личен план наистина много трудно ми се получават
Благодаря още веднъж  :)
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Натални карти
« Отговор #1388 -: Септември 16, 2015, 05:15:50 pm »
в личен план за лицето с тази карта..в момента ,преди година имаше  сериозна връзка с която се разминаха..
нещо ново тук задава ли се в близко време..и изобщо в личен план ..благодаря предварително
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1389 -: Септември 16, 2015, 06:07:27 pm »
в личен план за лицето с тази карта..в момента ,преди година имаше  сериозна връзка с която се разминаха..
нещо ново тук задава ли се в близко време..и изобщо в личен план ..благодаря предварително
Ти не пусна ли синастрия за себе си с този човек?
ЮЛВ е минал през негов 7д, Уран транзитира в 7-ми му дом, а Плутон в 4д и сериозната му връзка се е разпаднала. Докато Уран е в 7д трудно ще изгради стабилна връзка, а докато Плутон шета в 4д трудно ще изгради дом и семейство, но той обича предизвикателствата (Марс в 1д), има силата да преодолява трудности (Плутон в 1д) и търпение да отстоява себе си (Сатурн в 1д)

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Натални карти
« Отговор #1390 -: Септември 16, 2015, 06:11:47 pm »
да направила бях и синастрия за двама ни,Не получих коментар за нещата,а и при нас нещата се разминаха доста преди...останахме'' приятели''
и сега ме помоли да му пусна карта тук..
интересува се за дечица ,брак...но май ще да е по натам във времето
Благодаря ти
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 06:19:20 pm от mimss »
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1391 -: Септември 25, 2015, 07:20:49 pm »
Тригонът точен ли е или знаков?

Имаш силен есенциално Юпитер, издигнат /над хоризонта/, екзалтира в знака на Асцендента - тригонът му с АС насочва тези качества към личността, фокусира, дава подкрепа. Ако Юпитер има мажорен аспект с някое от светилата, влиянието му ще е още по-силно изразено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1392 -: Септември 25, 2015, 07:31:30 pm »
В такъв случай не би трябвало да ти донесе празна кошница, то по рождение вибрираш на юпитерови честоти.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1393 -: Септември 25, 2015, 07:46:13 pm »
Пускам един въпрос, който ме вълнува.
Как се отразява тригон на юпитер към асцендент в наталната карта?Юпитер се намира в 9 дом в риби, а асцендента е рак.
В същото време юпитер е най-издигнатата планета,освен това други важни аспекти в дадената карта са секстил на слънцето и меркурий към асцендента, слънцето и меркурий се намират в дева.
Имам приятелка с асц Рак и Юпитер(+Венера) Риби 9Д,който прави тригон.Как се изрази към нейната личност.Първо е изключително погълната от източните духовни школи,астрология също,фанатично вегетарианство.Хората казват,че е много красива жена и винаги оставя много добро впечатление в тях.Има голяма харизма на много мил и възпитан човек.Това е малко подвеждащо(не че не е добър човек),защото има Марс Козирог и Сатурн Рак.  :012: И всъщност е много твърда и неотстъпчива.С нея преговори не могат да се водят  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1394 -: Септември 25, 2015, 07:52:32 pm »
Ето как стоят нещата

Аха, добре си  :012:

Малко по-късно, когато транзитният Марс застане върху Слънцето, може да има повече екшън. Той е една от важните планети в хороскопа ти /в голяма степен на него дължиш постиженията си/ - в знак на екзалтация близо до ъгъл, в мажорен аспект със Слънцето и Меркурий, подкрепен от Юпитер, управлява МС и знака, в който попада Северният лунен възел. Пропита си и с марсова енергетика, не само с юпитерова. И именно този Марс не ти дава да се отпускаш, да караш по инерция.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui