Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622754 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #1395 -: Октомври 13, 2015, 03:47:56 pm »
Ако У3 е в съвпад със Сатурн на АЦ можем ли да направим елементарния извод по права линия, че този човек ще има задръжки и трудности в началното образование?  ::)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1396 -: Октомври 13, 2015, 08:53:50 pm »
Ако У3 е в съвпад със Сатурн на АЦ можем ли да направим елементарния извод по права линия, че този човек ще има задръжки и трудности в началното образование?  ::)
а Сатурн кои домове владее и У3 коя планета е?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1397 -: Октомври 14, 2015, 02:15:11 pm »
Ето го тариката, много го бива да лъже и блъфира - Меркурий  съвпад с Кету и квадрат с Юпитер  ;)

Току що ми се обадиха след консултация с опитен софийски адвокат от старото поколение - всичко е блъф, лъжа, опит да ме притиснат и по най-бързия начин да подпиша доброволно споразумение изцяло в тяхна полза. Оказа се, че срокът на погасителна давност е още по-кратък, а и дори да е бил 5 години, пак е изтекъл. Софийският адвокат също е на мнение, че тук играе пара, някой от съдиите трябва да е бил подкупен /браво на Дияна - позна, а аз не й повярвах за това/.

Не казвам голяма дума, но според адвоката имам сериозни основания да му стъжня живота на тоя г-з.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1398 -: Октомври 14, 2015, 02:26:50 pm »
Да, сега разбирам какво имаше предвид под марсово-сатурнова доминанта върху двете светила и специфично поставен Меркурий.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1399 -: Октомври 14, 2015, 02:41:14 pm »
Ведическата му ката е много силна - личи си, че успехът не е случаен, то си е заложено. Силна Луна, силен Марс, силен Юпитер в 10 дом от Лагна, силен Раху в Лагна, силен Сатурн, Венера също е в добра позиция /предполагам, че е раджа йога/. Без да познавам човека, дори бих могла да предположа, че става въпрос за благороден, етичен човек. Обаче като се загледаш в ключовите аспекти, а не в силните бенефици, става ясно. Навамша също не дава потвърждения за благородство и морал.

Картата е хубава за материални и професионални успехи, но не и за междуличностни отношения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #1400 -: Октомври 14, 2015, 02:46:00 pm »
а Сатурн кои домове владее и У3 коя планета е?

Сатурн управлява 6 и стар управител на 7д, а У3 е Венера. Която също така е и У10, в който е Марс У9 в квадрат със Сатурн и Венера. Подозирам, че същата схема ще е и с виШото, ако изобщо студентства.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Натални карти
« Отговор #1401 -: Октомври 14, 2015, 02:52:52 pm »
Лила, защо го определи като сатурнов човек този?
нептунът в скорпион ми се струва по-силен от сатурн тук - дърпа конците на 2 Т квадрата.
бих предположила творческа и емоционална личност по тази карта, но всички аспекти си имат ниво на преработка, явно тук са на по-ниско.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #1402 -: Октомври 14, 2015, 02:57:33 pm »
Така и предполагах, екзалтирала Венера и очукана Луна, при това в Лъв :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1403 -: Октомври 14, 2015, 03:00:11 pm »
Няма нищо творческо, не притежава такива таланти /но е имал дядо художник - не някой прочут, просто с умение да рисува/. Интересно, кръстил си е детето на него.

Усещат се живинка и чувство за хумор /огнена Луна в тригон с Юпитер/, но същевременно доста хладен и пресметлив характер, овладян, контролиращ, авторитарен, отговорен. Изключително мързелив, инертен. Силата му е в интелектуалния труд и там, където се носят отговорности, където е на ръководна позиция.

Виждаме хороскопа по различен начин /и доминантите в него/, защото го разглеждаме по коренно различни астрологични системи. Ако ви пуснат 3D модел с реалните съзвездия, съвсем няма да има нищо общо с модерната плосктостна астрология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #1404 -: Октомври 14, 2015, 03:02:31 pm »
Аз искам само да попитам какви аспекти се срещат при алкохолиците? Силен Нептун? Друго....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1405 -: Октомври 14, 2015, 03:11:14 pm »
Според модерната астрология - Луна, Нептун... Афликтирана Венера също води до различни видове зависимости.

Неблагоприятни конфигурации във водни домове или в 6/12.

Според ведическите астролози слаб и афликтиран Марс /в съчетание с малефици/ може да даде алкохолна или наркотична зависимост. Раху и Кету се свързват с отровите, опиатите, упойващите средства. Гледа се и 2 дом /по система "дом-знак"/.

Човекът от картата по-горе има друга зависимост - към храната, преяждане. На тази база вече има подагра.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 03:13:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #1406 -: Октомври 14, 2015, 03:16:58 pm »
Гледам, че баща ми има ретро Нептун в 6 дом в Скорпион. В 12-ти дом са му Слънцето, Луната и Северния възел. Марсът му е слаб и Слънцето също. 12-ти дом освен проблеми с алкохола обяснява и други неща, които притежава, но не искам да ги коментирам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1407 -: Октомври 14, 2015, 03:22:18 pm »
Акцентиран 12 дом може да има и при политици, творчески хора и от шоу бизнеса, но за съжаление в нашите условия и сред обикновените хора рядко се проявява в тази насока. И неспособен да изяви някои страни от личността си, способностите си, човек често посяга към алкохола или опиатите, това е вид ескапизъм.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1408 -: Октомври 14, 2015, 03:28:06 pm »
Любовта като зависимост? Сигурно и тук има "особено" поставена Венера, Луната също трябва да е "под прицел".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #1409 -: Октомври 14, 2015, 03:28:24 pm »
Той преди беше в политиката и активно се занимаваше с това, но след това се отдаде на духовното и на алкохола. Притеснява ме, че ще се разболее.  :( Много добър човек е, помага на хората с каквото може, но алкохола му играе много лоша шега.