Автор Тема: Храната  (Прочетена 106945 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #105 -: Ноември 13, 2014, 10:46:31 pm »
Както винаги казвам всичко е до голяма степен индивидуално .Различния генотип произвежда различни белтъци структурни или функционални,според мен гените са подредени,асоциирани във корелация ,явно примерно при кръвна група 0 ,тоя ген определящ кръвната група е асоцииран и корелира с гени за по-месояден тип, приспособяване от еволюцията към ледниковия период,когато типичната плодова диета е била ограничена,ескимосите ядат черен дроб със смъртоносна концентрация на вит.А за европеец-мутирали гени,произвеждащи по-вече или по-силен ензим,отговорен за разграждането му .Има разлики в дължина на черва,активност на ензими индивидуално,по устройство на зъбите човек е всеяден,което предполага най добра адаптабилност,това е основното,съотношението месоядство/растителноядство е променливо .Тези със сини и зелени очи имат слаба активност на ензима,разграждащ алкохол например,всичко е до гени .Лично аз съм кр. група ,,А,когато не съм физически натоварен,предпочитам вегетарианство,при интензивна физическа работа има повишени нужди от протеини ставам месоядец ,но съм наблюдавал хора с нулева какви количества месо ядат на едно ядене,ядат сурова кайма-това за мен е абсурд .Проследени във времето месоядците имат или камъни в бъбреците,или подагра и други промени в ставите-натрупване на урати,поне като се яде месо да се поемат и баластни вещества ,защото като се задържа в червата гние и се получават трупни отрови,черния дроб има ограничени способности .Без да съм религозен,най-тежко ми е свинското-когато е по-вече от 250 грама получавам дискомфорт,както когато съм приемал креатин-някакво чувство за подуване в смисъл задържане на вода в мускулите и въобще .Зимно време,като няма достатъчно плодове и зеленчуци ще не ще човек обръща на месо нормално ,но като цяло гледам да не е по-вече от 2 дни седмично иначе ме товари при нормална физическа активност .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #106 -: Ноември 13, 2014, 11:15:50 pm »
Тая теория за кръвните групи, възникването им и видовете храни, които са подходящи за тях, на мен ми звучи смислено.

Картофите са целулитен фактор, няма лошо човек да си хапва чат-пат, ама без крайности
Месото се яде с много животински мазнини-мас, масло
Обаче това е малко кофти за жлъчката, така че пак едно наум

Аз лично ям често месо, рядко с картофи, но поне 1 ден в седмицата ям риба и подобни, поне веднъж-постно, нямам никакви отклонения в замерванията, качвам много трудно, сигурно и сега мога да си вляза в абитуриентската рокля

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Храната
« Отговор #107 -: Ноември 13, 2014, 11:18:59 pm »
Oposit, много полезна информация. Благодаря . Мога да потвърдя коментара ти-аз съм с "О" кръвна група и зелени очи -точно така е. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #108 -: Ноември 14, 2014, 12:14:27 am »
Що да е измислица? Детето привиква към това, с което го хранят

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #109 -: Ноември 14, 2014, 11:04:39 am »
Това няма общо с теорията за кръвната група, явно искаш много да заклеймиш месоядството

Човек не е виновен, че е хитър и вместо да гони дивеча в гората, го гледа в кошари
Не е виновен и че е прост и го тъпче с антибиотици за пари
Всичко върви по естествения си път-хората отглеждат мръсни животни на мръсни поляни сред мръсен въздух, в резултат-увеличени генитични, хормонални проблеми, рак, и подобни. В резултат-нови лекарства и нови вируси-с експериментална цел, резултат-още нездрави клетки, и т.н. и т.н.
Та...ако ти си здрава, защото ядеш само биологично чисти плодове, зеленчуци, семена, то да знаеш, че пак не си ок, защото минералното съдържание на почвите е намаляло с пъти и вече един морков е просто нещо с оранжев цвят, а не извор на полезни витамини. Но да кажем, че твоят морков е единственият останал полезен-този на мъжа ти няма да е, или на съпрузите на децата и пак т.н.-с една дума-или се приспособяваме към мръсотията, или сме трупове (по-вероятно), с или без месо, с или без мляко, с или без глутен
Хубаво би било просто да спрем да мърсим, но невъзможно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Храната
« Отговор #110 -: Ноември 14, 2014, 11:19:09 am »
Witch, ти сподели, че от доста години не ядеш месо, което е индикация за уравновесен, спокоен, смирен темперамент, според повечето информационни издания и коментари, и приемащ различията в нуждите на другите, а всъщност така ли е ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #111 -: Ноември 14, 2014, 02:00:21 pm »
Witch111 Ще бъда кратък-това за следването на инстинктите и правилно хранене си го представи,че го казваш на ескимос   :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #112 -: Ноември 14, 2014, 02:14:59 pm »
Аз, например, доскоро мислех, че северната сьомга е безвредна, обаче съм бъркала

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #113 -: Ноември 14, 2014, 03:19:30 pm »
Продължителността на живота не е критерий за чиста храна,вярно костенурката пълен вегетарианец живее дълго,но дълго живеят и орела и лешоядите ,които се хранят с възможно най-нечиста храна ,дълго живеят хунза,които ядели много кайсии,но дълголетници са и овчарите в Кавказ,които са предимно месоядни .Пак наблягам върху приспособеност към определен тип хранене!Северните народи заради суровия климат нямат много вегетарианска храна и ензимните системи са приспособени към месо,като тип на хранене няма голяма разлика м/у еленовъдите в Сибир и кучето,южните напротив са по-вече приспособени към вегетарианство .Климатът в България предполага приспособеност към смесен тип хранене ,зимата месоядство,повторението на този цикъл се закрепва в инстинкти .Освен климата,генетично сме смес предимно от славяни и прабългари,северни месоядни народи .За адаптация към определена среда човек се храни с растения и животни,адаптирани към тази среда,не може всичко да синтезира сам .Замърсено е всичко в различна степен,но здравият организъм познатите отрови умее да неутрализира чрез черния дроб,постепенно се приспособява и към новите отрови .

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #114 -: Ноември 14, 2014, 03:30:03 pm »
Солта и месото дават топлина, устойчивост. Растенията дават хлад, лекота. Нормално е тези, които са в студените райони да имат нужда от месо, а тези в топлите - от растения.

Не ви ли идва наум, че Вселената/Бог/Природата са перфектни и са дали необходимите продукти в отделните райони на света. Писала съм го и преди това .... има логика.

Векове наред българите ядат през лятото плодове, а през зимата месо и зеленчуци в сол (туршиите). Но не са изчезнали, нито пък е имало кой знае какви болести. Така е и с другите народи - просто е логично да е така.

Отделно, много зависи кой какъв тип организъм има - на някой огнен тип за какво му е месо? Та той ще стане още по-огнен. Но на някой нежен, чувствителен, меланхоличен - ако го поставите на вегетарианска диета направо може да го отписвате. Второто го казвам от собствен опит.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #115 -: Ноември 14, 2014, 05:53:27 pm »
Тия инуити май хич не боледуват от сърдечни болести и раци, едва ли е случайно.

Според мен балансът е истината, с лек уклон според типа, или според личните предпочитания, или според кръвната група...
Единствено за кравето мляко и захарта мисля, че трябва да изчезнат от масата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Храната
« Отговор #116 -: Ноември 14, 2014, 06:04:23 pm »
Нищо не трябва да изчезва от никъде, било от масата или извън масата и то на практика и не може, а болестите са отражение на личния мироглед плюс обществения наложен начин на живот.И Happy, и  Oposit много добре обясниха това в коментарите си.


Papy, аз никога не съм консумирала прясно мляко през живота си в суров вид, даже миризмата му ме дразни-имам доволно много болести. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Храната
« Отговор #117 -: Ноември 14, 2014, 06:17:42 pm »
Най-вече с домашно приготвена разнообразна храна, без пържене и запържване. Не ям треви-лапад, спанак, коприва. Тази година пробвах да не ям всеки ден месо, както и намалих сладкишите, предимно черен шоколад хапвам.
Храня се предимно с/ в компания.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #118 -: Ноември 14, 2014, 06:39:54 pm »

Papy, аз никога не съм консумирала прясно мляко през живота си в суров вид, даже миризмата му ме дразни-имам доволно много болести. ;)

Не знам защо даваш такъв пример, никъде не съм твърдяла, че всички болести се дължат на прясното мляко.
Само казах, че кравето мляко е предимно вредно, отколкото полезно
А за захарта-ти сама каза, че си ограничила, едва ли е защото аз съм го написала във форума :)

Не знам дали знаете, но Джокович изкупува магарешко мляко на поразия :)
А-тя уитч ти написа, готвената храна няма същото съдържание

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Храната
« Отговор #119 -: Ноември 14, 2014, 07:03:36 pm »
Фибри и глад са вредни за хората със стомашни проблеми-гастрит, язва