Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173656 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #210 -: Октомври 05, 2016, 09:17:46 pm »
ако искаш, може да пуснеш картата с транзити, прогресии и дирекции по време на бременността ...

Заповядай, Хепсън
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #211 -: Октомври 05, 2016, 09:31:29 pm »
Яя, чакай да видя какъв е бил казуса ... аз съм забравила ... и утре ще се включа :)

аха, сетих се :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #212 -: Октомври 05, 2016, 09:42:03 pm »
И един въпрос от мен - когато търсим второ дете, не трябва ли да гледаме за 7 дом?
Както каза Лили, 5 дом е потомството. Ние по принцип гледаме прмени по 8д - бременност, 6д - ежедневие, 10д, 4д - родителска ос, но защо само 5д и не е ли по-актуално да разглеждаме 7д? Да, има вероятност да се обърка с партньорската ос, но чий управител би бил по-активен - на 5 или 7?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #213 -: Октомври 05, 2016, 11:14:52 pm »
И един въпрос от мен - когато търсим второ дете, не трябва ли да гледаме за 7 дом?
Както каза Лили, 5 дом е потомството. Ние по принцип гледаме прмени по 8д - бременност, 6д - ежедневие, 10д, 4д - родителска ос, но защо само 5д и не е ли по-актуално да разглеждаме 7д? Да, има вероятност да се обърка с партньорската ос, но чий управител би бил по-активен - на 5 или 7?
Връх на 5 дом-в знак, управителят  с аспекти, е урокът изобщо в любовите и творческото им проявление -децата дали са първи или пети -все едно, останалите производни домове са нюансите сиво. 
Дали по 5, или 7 е по-активно, зависи от женската карта тя износва резултата на 8 дом-сливането, носи го 9 месеца и не й е подут стомаха от газове просто, носи нов живот под сърцето си.
Но ако детето й е по 5 дом-тя го иска, ако е по 7-или основанието от общата любов, или не е сигурна дали иска да е майка по принцип. Мъжът да се търси тук като значение-трудно. Може би после се включва той по сатурн, дай бог и по слънце. Все едно нищо не казах, размишлявам си някак. Да си трия спама трябва периодично.

Исках да кажа, че ми изглежда логично всяко поредно дете във връзка с производните домове и планети там, да носи някакви характеристики от тях, не винаги се случва. А по 5, 8, асц с аспекти, както и есенциалните качества на луна, венера отговарят за бременностите на жената по начало. Тука,който има по две и повече деца може да сподели.
« Последна редакция: Октомври 06, 2016, 11:13:55 am от enigma »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #214 -: Октомври 06, 2016, 07:12:30 am »
Нищо няма да триеш, темите се препрочитат при нужда  :08:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #215 -: Октомври 06, 2016, 12:44:29 pm »
Заповядай, Хепсън

Яя, както и предполагах, само един Уран през 5 дом не е достатъчен за бебчо :). Знаеш, че аз обикновено тръгвам от точни аспекти на дирекционни оси, а след това и дирекционни планети. Прогресиите чак след това, ако нищо няма по дирекции, но досега не ми се е случвало.

по книгата на Левин за дирекциите, раждането иска активиране на оси 4, 5,7,8 - 5 дете, 7 с партньора, 8 раждане, 4 промяна в дома. Обикновено се включва и 10 като статус, а при мъжете много често излиза и 2 дом - трябва някой все пак да плаща :). Нодалната ос винаги може да участва и показва, че това събитие не е случайно :)

Ето какво си имаш ти:
дир К5 сменя знак и прави секстил с натална К4
дир Луна върху К8
дир нодална ос тригон/секстил Уран, У4, а наталната ос е в 4/10
дир МС навлиза в съвпад с Марс, У6,У7
дир К1/К7 влиза в съвпад с К2/К8
дир Слънце влиза в съвпад с К7

дир Уран, У4 влиза в съвпад с нат Нептун, У5 във 2 дом.

интересното е и прогр Асц върху К4, а прогр МС върху Уран, У4 - не че е достатъчно, но присъства

Сега вече се вижда, че Уран наистина участва сериозно .... и с подкрепата на всичко останало ти е донесъл бебока :).

И вече може да се проследи транзитния Уран дали прави точен аспект с натала при самото раждане . Междувременно прави един секстил с Венера, У8.




« Последна редакция: Октомври 06, 2016, 12:48:12 pm от Happy58 »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #216 -: Октомври 06, 2016, 05:37:08 pm »
Яя, както и предполагах, само един Уран през 5 дом не е достатъчен за бебчо :). Знаеш, че аз обикновено тръгвам от точни аспекти на дирекционни оси, а след това и дирекционни планети. Прогресиите чак след това, ако нищо няма по дирекции, но досега не ми се е случвало.

по книгата на Левин за дирекциите, раждането иска активиране на оси 4, 5,7,8 - 5 дете, 7 с партньора, 8 раждане, 4 промяна в дома. Обикновено се включва и 10 като статус, а при мъжете много често излиза и 2 дом - трябва някой все пак да плаща :). Нодалната ос винаги може да участва и показва, че това събитие не е случайно :)

Ето какво си имаш ти:
дир К5 сменя знак и прави секстил с натална К4
дир Луна върху К8
дир нодална ос тригон/секстил Уран, У4, а наталната ос е в 4/10
дир МС навлиза в съвпад с Марс, У6,У7
дир К1/К7 влиза в съвпад с К2/К8
дир Слънце влиза в съвпад с К7

дир Уран, У4 влиза в съвпад с нат Нептун, У5 във 2 дом.

интересното е и прогр Асц върху К4, а прогр МС върху Уран, У4 - не че е достатъчно, но присъства - това не го разбрах

Сега вече се вижда, че Уран наистина участва сериозно .... и с подкрепата на всичко останало ти е донесъл бебока :).

И вече може да се проследи транзитния Уран дали прави точен аспект с натала при самото раждане . Междувременно прави един секстил с Венера, У8.
Именно, не е само той, но Уран доста е участвал също. А има мнения, че той не обича децата.
« Последна редакция: Октомври 06, 2016, 08:40:13 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #217 -: Октомври 06, 2016, 07:51:53 pm »
При втора бременност аспекти на Уран към 7д ли да се гледат?
А защо пък точно на Уран, с него ли си лягаш?  :012:
Уран е планета на неочакваното, последните няколко години транзитира в 5д при малката ми дъщеря, която беше стигнала до брак с един младеж, а неочаквано се влюби в друг, от когото сега е бременна- не го е планитрала точно сега да се случва, макар да е желана бременност, в смисъл- влизало е в плана да има бебе от този мъж, но не точно сега, а малко по-нататък- искаше да е лъв, а сега ще е риби или овне  :)

Второто дете се гледа по 7-ми дом, като производен 3-ти от 5-ти, брат/сестра на първото дете.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #218 -: Октомври 06, 2016, 08:11:53 pm »
А защо пък точно на Уран, с него ли си лягаш?  :012:
Уран е планета на неочакваното, последните няколко години транзитира в 5д при малката ми дъщеря, която беше стигнала до брак с един младеж, а неочаквано се влюби в друг, от когото сега е бременна- не го е планитрала точно сега да се случва, макар да е желана бременност, в смисъл- влизало е в плана да има бебе от този мъж, но не точно сега, а малко по-нататък- искаше да е лъв, а сега ще е риби или овне  :)

Второто дете се гледа по 7-ми дом, като производен 3-ти от 5-ти, брат/сестра на първото дете.

Извинявай,но... това е гадно(меко казано). Дали знаеш(предполагаш) как се е чувствал изоставеният младеж?

Коя от двете ти дъщери стори това? Надявам се да не е Скорпионът.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #219 -: Октомври 06, 2016, 08:31:28 pm »
Извинявай,но... това е гадно(меко казано). Дали знаеш(предполагаш) как се е чувствал изоставеният младеж?

Коя от двете ти дъщери стори това? Надявам се да не е Скорпионът.

Айде сега, какво значение има, че се е случило? И аз имах Уран през 5д, когато се ожених и разведох, съпругът имаше Уран на К7, но кой да зане тогава да поизчака. И защо тя да пази чувствата на изоставения младеж, вместо други двама да бъдат щастливи - ето, и бебе е напът. Господ си знае работата, не квалифицирай така прибързано.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #220 -: Октомври 06, 2016, 08:46:08 pm »
Айде сега, какво значение има, че се е случило? И аз имах Уран през 5д, когато се ожених и разведох, съпругът имаше Уран на К7, но кой да зане тогава да поизчака. И защо тя да пази чувствата на изоставения младеж, вместо други двама да бъдат щастливи - ето, и бебе е напът. Господ си знае работата, не квалифицирай така прибързано.

Мхм... Добре,тоест... на вас в е добре. :)
Попитайте и патещия...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #221 -: Октомври 06, 2016, 08:52:52 pm »
Вземи окови твоята бъдеща изгора, да претотвратиш подобни инциденти. :85:

И да ѝ сложи девствен колан, за който само той да има ключе.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #222 -: Октомври 06, 2016, 09:15:18 pm »
Патещият може да е доволен, откъде знаеш?
Като ти чета разсъжденията, отвътре ми възвира.
Вземи окови твоята бъдеща изгора, да предотвратиш подобни инциденти. :85:

Хммм...
То всичко се връща... - това се сетих и е много подходящо. Кой зло причинява,зло намира... :)
Всеки е свободен да прави каквото си иска(независимо че... и лошото влиза в тази графа) - после ще се плаща. :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #223 -: Октомври 06, 2016, 09:26:50 pm »
И какво има да се плаща при една изчерпана връзка, после ще се трия, но тр. Марс иска да се позаяде с теб. :85:

Ами,не знам - дали е била изчерпана? Как точно се е свършила и така нататък. Но от това,което е написано... - аз разбирам и си представям мрачен,болезнен,драматичен край.
Скорпион съм. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #224 -: Октомври 06, 2016, 09:55:13 pm »
Извинявай,но... това е гадно(меко казано). Дали знаеш(предполагаш) как се е чувствал изоставеният младеж?

Коя от двете ти дъщери стори това? Надявам се да не е Скорпионът.
Точно скорпионът ги върши тези неща, а изоставеният младеж още на втория месец намери коя да го утешава, не го мисли. А ти нали знаеш, че връзка се прави от двама и се прекъсва от двамата. При тях нещата се влошиха, след като тя замина и за следващия зимен сезон на работа в чужбина, той ѝ беше поставил ултиматум, че ако замине няма да я чака.