Автор Тема: Признаци за самоубийство в наталната карта ?  (Прочетена 12616 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #15 -: Юли 02, 2014, 12:05:49 pm »
Винаги съм се чудила дали картата на сина ми има такива показатели. И то по-скоро защото се отказва бързо, неуверен е, няма я амбицията и борбата. Много желание за живот ще се иска с неговия фиксиран квадрат, дано Лъвското се обади. Може би Сатурн в Лъв ще му дава по-скоро оптимизма да промени нещата, философското приемане на проблемите, опозицията с Нептун може да му даде трезв поглед, а квадратът с Марс енергията да следва набелязаното. Кофти е положението на Луната, от другата страна на квадрата в Скорпион, ама...

Дядо ми се самоуби, но не знам час на раждане. Само транзити към деня и часа.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #16 -: Юли 02, 2014, 12:08:26 pm »
Имам една позната, която мисли на 29 да се самоубива. Било много драматично. Хората щели да казват - "тя умря само на 29" - та затова не на 30, вече било късно, не било така интересно.
у1 й е Плутон и е в 12 дом (Скорпион)
Луната й е на границата между Везни и Скорпион, пак в 12 дом, прав квадрат с Марс (у1,у6)

Самият й осми дом е фулл - Слънце съвпад Юпитер, има и Хирон вътре и Венера.
Споко, няма да се затрие твоята драматична позната, просто си отработва квадратите от страна на Сатурн, лъвицата Мадона също правеше дивотии на младини, тичаше гола по улиците между колите и подобни изцепки, а сега пише детски книжки  :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #17 -: Юли 02, 2014, 12:09:43 pm »
Директно не, но индиретктно може да има нещо такова, защото сестра ми се самоуби месец след сватбата ми, а на нейната дъщеричка по-рано била казала, че циганката при която ходила да и бае и лее куршум навремето предрекла, че ще умре когато се ожени сестра ѝ, но тя си боледуваше от депресия, която така и не успяха да излекуват завинаги, и аз бях единствения член на семейството, освен баща ми, която я посещаваше всеки път когато постъпваше в болницата, другите ги беше срам!

Извинявай, акрукс! Хашлашкият ми коментар е абсолютно неуместен!
De omnibus dubitandum est

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #18 -: Юли 02, 2014, 12:10:48 pm »
От както депресията ми прогресира до краен предел, плюс паническото разтройство, това ми е най-голямото опасение, в моментите, когато не успявам да контролирам психиката си и ужасът ме обземе, да не направя някоя подобна глупост,  без съзнателно да го искам (в такива моменти не давам да ме оставят сама). Страх ме е от собствените ми мисли и усещания, на които се противопоставям с всички сили.
Отдавам го на това, че в пристъп на паника, човек има усещането, че губи контрол, аз губя този над мислите си и от там идва страхът да не се загуби и контрола над действията.

У1/8 Марс  опозиция У8 Плутон/Луна У4, У3/6 Меркурий в 12-ти, Слънце в 12-ти, Сатурн в 8-ми. Луната ми е лоша, ранена от Марс и Плутон, в Скорпион, там са и Сатурн и юлв

Психиката ми е страшно лабилна от известно време и не понасям абсолютно никакъв стрес. Заболяванията на психиката ми са напълно осъзнати, когато ме налегне депресията  не лягам леглото да цивра (от време на време поплача на Папи), а гледам да я разкарам по най-бързият начин, с пристъпите на паника и натрапливите мисли същото, веднага пренасочвам ума си към нещо, което помага за справяне с положението. Тук помага силният У1, който има силно чувство за самосъхранение.

Слънце У12?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #19 -: Юли 02, 2014, 12:57:30 pm »
Имам едни точни данни на един,който редомно мисли за сомоубийство,но не е етично да пусна картата му,защото не мога да я направя анонимна.За това моля ако някой може даскрие данните му да я направи и постне,за да онагледим.

Ето

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #20 -: Юли 02, 2014, 01:08:07 pm »
Е, астрологията не е толкова буквална, че двама души, които си приличат по нещо, да имат еднакви карти.

Драко, не мисля, че твоят познат би пристъпил към изпълнение на заплахите си за самоубийство. Дебилитираният Марс може да работи в посока на емоционален тормоз над околните тъкмо с такива крайни и драматични изказвания. Освен това по индийската система Луната му попада в накшатра Аслеша, за чийто представители съм чела, че са по-скоро борбени и пробивни в живота, отколкото да се оставят нещо да ги сломи. По-лесно му е така - да се оплаква вместо да свърши нещо и другите да работят за него, и да получава редовно внимание от тях - така го виждам на прима виста.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #21 -: Юли 02, 2014, 01:28:20 pm »
Кои са признаците за подобно решение,освен Нептун в 8-ми дом - както е при мен ? ::)

Да драматизираш ,без да искаш да видиш реалността.

Ако ти самият си търсиш причина/и за да обясниш свое лабилно   състояние,ситуация ,емоция ,сега и/или в даден период от твоя живот ,чрез астрологията -не е това пътят ,нито начинът,има си специалисти.Никоя планета и дом,не дават такава информация ,а си има сбор от различни астрофактори и преценка за същата такава тенденция и дотук.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #22 -: Юли 02, 2014, 02:21:34 pm »
Сетих се за една позната (Близначка с Луна в Овен) - с нея имахме бегло и кратко познанство, покрай друг човек. Нейната майка се беше самоубила, скачайки от терасата пред очите на двете си дъщери. По-брутално от това не мога да си го представя - да го направиш пред децата си! Как можеш някому да причиниш това, какъв трябва да си? Между другото, моята майка в момент на дива истерия също го е правила, но е тичала към терасата демонстративно и вероятно не е била съвсем наясно дали реално смята да го прави или е за привличане на внимание и провокиране на съжаление/разкаяние от страна на близките. Но при нея през последните две години от живота, когато болестта бързо напредваше, и съзнанието вече беше помътнено.

Впоследствие при едната щерка (която познавах) се появи тенденция да прекалява с алкохола и да не помни какво прави в такива моменти. Сигурна съм, че шока от видяното ще го помни до края на живота си и че този спомен не спира да трови психиката й. Такива неща не се забравят.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #23 -: Юли 02, 2014, 02:22:12 pm »
По картата на Дракониада

И аз мисля, като Мирабела. Не би го направил, просто това е начин да си намира извинение, за това, че нещата не са такива каквито му се искат, а той не иска да направи нищо да ги промени- Марсът му не може да задоволи нуждите на Луната за власт, блясък и признание. Луната ранена от Сатурн, вечно недоволство, но понеже е в Лъв няма как да е недоволна от себе си, затова ще прехвърли вината върху другите, опозицията от Юпитер ще раздува тези негативни емоции.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #24 -: Юли 02, 2014, 02:45:45 pm »
Слънце У5
12-ти дом започва от Водолей, вмъкнат Риби (където е Слънцето) и половината от Овен. Харесала съм си Сатурн за У12

п.п. А шести дом започва от Лъв, значи Слънцето и У6, Дева е вмъкнат

Мила дружке, чети по-внимателно подробните и дълги коментари, преди да ги цитираш целите, как ще има Луна У4 и Слънце у12?
 :coffee2:

Абе, имах предвид Слънце в Риби, че се намира в 12д, ама виж как излезе.... :ecomcity:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #25 -: Юли 02, 2014, 02:47:20 pm »
Сега се сетих за още един случай - една моя бивша съученичка след 8 клас в гимназията направи несполучлив (показен) опит за самоубийство, с приспивателни. Впоследствие обаче животът й придобива интересен обрат - от малко градче отива първо в родния ми двумилионен град, а впоследствие "завладява" руската столица - Москва. Сменя си фамилното име, за да звучи по-завъртяно и претенциозно, по някакъв начин се сдобива с руско гражданство (без да се омъжва), печели популярно риалити шоу, дават я по телевизията и впоследствие става рекламно лице. Дали опитът за самоубийство - моментът, когато е била на прага между двата свята - не е обърнал живота й в друго русло?

За съжаление не й знам часа на раждане, но слушайки анализа на астроложката (загатнати домови позиции на планетите) в предаването, в което е участвала, предполагам АС на границата между Стрелец и Козирог, според мен най-вероятно Стрелец. Слънце и Меркурий в Овен в опозиция с Плутон и квадрат с Марс в Рак, Венера в Риби, Луна в Близнаци. Сатурн също е в Рак, в знаков квадрат със Слънцето.

Прилагам картата - това са мои догадки, изхождайки от недомлъвките на астроложката в предаването. Часът е ориентировъчен.

Опитът за самоубийство е в резултат на провален кандидатстудентски изпит за прием в професионален техникум и несподелени любовни чувства към много по-възрастен от нея и женен мъж (с 15-20 години разлика във възрастта).


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #26 -: Юли 02, 2014, 03:10:57 pm »
Аха - съзадателят на темата е човек със стелиум в Скорпион, 6 дом - сега ми стана ясно.

Мрънкало.  ;D

Имам опит със стелиумен Скорпион, но с Луна във Везни (балсамична, предноволунна) и девишки Сатурн в първи дом - направо ми изпиваше мозъка.  :banghead:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #27 -: Юли 02, 2014, 04:15:08 pm »
Депресията в общия случай е чувство на меланхолия, тъга, отчаяние, безпомощност и унилост, което може да трае от няколко часа до няколко дни. Ако е налице дълготрайно чувство на тъга и отчаяние[1], може да става въпрос за заболяване известно като клинична депресия.

Симптоми:

    Промени в настроението или други емоционални проблеми:
    Усещане за пълно отчаяние, безнадеждност и безсмислие на всичко
    Персистираща тъга и потиснатост
    Чувство на безпокойство и безпомощност
    Чувство на празнота
    Гняв и раздразнителност
    Чувство на вина
    Загуба на увереност
    Липса на интерес в ежедневните дейности, равнодушие
    Липса на мотивация
    Хронична умора, липса на енергия, летаргия
    Трудности в концентрацията, нарушения на паметта
    Затруднено взимане на решения, пасивност
    Неспособност за изпитване на удоволствие
    Страх за бъдещето
    Мисли или опити за самоубийство
    Нарушения на храненето: загуба на апетит, редукция на теглото; увеличаване на апетита, наддаване на тегло
    Нарушения на съня:трудности при заспиване/ безсъние, ранно събуждане/ чувство на умора след нормален по продължителност сън
    Социални проблеми:
    Трудности в отношенията
    Изолация, социално отдръпване
    Липса на интерес от секса и/ли на сексуално желание
    Липса на наслада от времето за почивка
    Проблеми с алкохол или наркотици
    Физически проблеми:
    Главоболие, болки в гърба, стомашни болки, болки по ставите и мускулите
    Чувство за физическо изтощение
    Други симптоми на депресия в младежка възраст:
    влошаване на оценките в училище
    непосещаване и бягане от училище
    бягство от вкъщи
    злоупотреба с различни субстанции
    безразсъдно поведение

Депресията може да бъде провокирана от различни фактори — биологични, психични и социални (като раждане, загуба на близък човек, развод). Признаците са липса на енергия, липса на апетит, безсъние, апатия и мисли за самоубийство, но също повишена емоционалност, свръхактивност, раздразнителност, безпричинна еуфория.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #28 -: Юли 02, 2014, 04:33:21 pm »
Рени мисля,че не само аз не  разбирам какво пишеш,което не знам дали е комплимент за теб или точно обратното.

Purple - нещата се редували,всяко зло е било за добро и в един момент живота свършил и нищо не си разбрал,аз пак да си кажа - живота НЕ си заслужава според мен.

Цитат
което не знам дали е комплимент за теб или точно обратното.
 

Това е Скорпион, Ali_Lun.

Цитат
че не само аз не  разбирам какво пишеш

Това пък е  1/7-ми и 2-ри дом/Венера,

Или иначе казано- астрология.Ако ти си искал  да научиш нещо от това ,което се споделя,коментира тук  във астрологичен форум, под формата на мнения,въпроси,информация ,опит от всички списващи ,през времето като присъстващ в този формат ,темата създадена от теб ,щеше да завършва с " ?!? като начинаещ или без препинателни знаци като човек ,участваш с астрологични аргументи.
Сега вече можеш да ми направиш комплимент за търпението и вниманието ми към теб ,затова че синастрично проявих разбиране към твоят стелиум попадащ в моя 12-ти дом . :)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #29 -: Юли 02, 2014, 05:25:17 pm »
Това е карта на момче/мъж, който е правил неколкократни опити за самоубийство и слава богу, всичките са неуспешни - било то хвъряне под коли, наръгване с ножове и какви ли не още, винаги различни обаче. Малко инфо - израснал е в крайно бедно семейство, майка му го вкарва в секта, която кара хората да се самоубиват, дават му жълта книжка, пие шепи хапчета. Мой познат успява да го измъкне оттам и да му покаже колко е хубав животът, като му говори много на тема вяра в Господ и че самоубийството е грях, учи го даже на астрология, запознава го с жени (не е имал опит преди това). И вероятно като типичен овен му хареса да живее, наблюдавам го сега как с наслада яде и пие, сваля жени :012: и силно се надявам да е оставил желанията за самоубийство в миналото. Като всичките опити са били на транзитен плутон през асцендента. Това е карта със сегашните транзити.
Съни, за този човек не бих предположила, че е правил опити за самоубийство. Единствено - има опозиция Меркурий / Плутон, която може би го прави черноглед на моменти, мисленето е плутонианско.  Казваш, че майка му го е вкарала в секта, ако 9-ти дом отговаря за религиозните възгледи / философия, то сигурно Плутон в 9-ти е индикатор за събитията, които описваш.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама